שלג לגולשי סקי וסנובורד

על ההר בלז ארק - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

לז ארק הוא אתר סקי מצויין, שמבטיח שגולשים בכל הרמות יהנו משפע המסלולים המצוינים והמטופחים שבו. איכות הסקי היא מהמעלות של האתר וגם הפעילויות ומתקני הסקי שנועדו לילדים קיבלו כאן תמיד ציונים גבוהים במיוחד
מערכת "שלג" בשיתוף Club Med
|
שמור לעצמי

אזורי הגלישה והמסלולים

 • הנקודה הגבוהה באתר נמצאת בגובה 3,225 מטרים
 • תחנת הרכבל הנמוכה ביותר נמצאת בגובה 1,200 מטרים

אתר הסקי לז ארק (Les Arcs) מציע אפשרויות נהדרות של מסלולי און פיסט ואוף פיסט, לכל סוגי הגולשים. האתר מורכב ממספר עיירות שמחוברות ביניהן על ידי מסלולי הגלישה, כך למשל Arc 1600 ו- Arc1800.

ממספר נקודות ברכס שמעל שתי העיירות האלה אפשר להגיע אל Arc 2000 ומשם להגיע במעליות למסלולים הגבוהים ביותר של האתר.

Aiguille Rouge מציע מספר מסלולים תלולים, בין היתר מסלול באורך 7 ק"מ, שנמצא בירידה של 2,000 מטרים עד ל- Villaroger.

באתר קיימים שמונה מסלולים שחורים ומסלול אדום אחד, שנשמרים באופן טבעי ולא מתוחזקים על ידי עובדי האתר. בחלקו התחתון של ה-Aiguille Rouge יש מסלול להחלקה מהירה שנפתח לפעמים לציבור הרחב וכניסה אליו כוללת קסדה, משקפיים ומגלשיים.

גולשים מומחים וגולשי סנובורד יהנו מהמסלולים השחורים שנמצאים בקצה, ב-Aiguille Rouge.

פרטים על מסלולי הגלישה:

 • אורך המסלולים באתר: 200 ק"מ
 • מסלולים כחולים: 9%
 • מסלולים אדומים: 42%
 • מסלולים שחורים: 49%
 • שלג מלאכותי: 12 ק"מ

התאמת האתר לגולשים מתחילים: 9%
התאמת האתר לגולשים בינונים: 42%
התאמת האתר לגולשים מתקדמים: 49%
 אזור הגלישה מאפשר גישה/גלישה באתרים נוספים.

מסלולים לגולשים מקצועיים

ללז ארק יש הרבה להציע עבור הגולשים המקצועיים, לפחות כאשר המעליות הגבוהות פתוחות (הרכבל Aiguille Rouge נסגר לעיתים קרובות כאשר מזג האוויר בעייתי). מעל Arc 2000 יש כמה מסלולים שחורים וכמה נוספים באזורים אחרים.

מסלול Aiguille Rouge-Villaroger הידוע הוא מסלול מעולה והשטח בו הוא נמצא מגוון. יש גם פוטנציאל לא רע למסלולי אוף פיסט.

יש מקטעים תלולים בחלקו הקדמי של Aiguille Rouge ומסלולים מבודדים בחלקו האחורי, לכיוון Villaroger. טיפוס קל לעבר Grand Col יוביל אתכם למספר מסלולים נוספים. מ-Col de la Chal יש דרך קלה במורד, לכיוון Nancroix. המסלולים מוקפי העצים מעל Arc1600 הם אפשרות אטרקטיבית ובכל מקרה, אפשר תמיד למצוא מסלולי אוף פיסט בקרבת המסלולים.

רוצים לגלוש בלז ארק? הזמינו חופשת סקי הכל כלול במועדון Arcs Extreme »

מסלולים למתקדמים

אחד מהיתרונות של אתר הסקי הוא העובדה שברוב המסלולים המרכזיים יש שילוב של מסלולים קלים וקשים, מה שמקל על קבוצות שמגיעות ביחד ושחבריהן הם בעלי יכולות גלישה שונות. יוצא דופן הוא המסלול השחור והמבודד Comborcière, שיוצא מ- Les Deux Têtes עד ל- Pré-St-Esprit, זהו מסלול צר ומלא במוגולים.

המסלולים המיוערים שנמצאים בקצוות מעל Peisey-Vallandry ו-Villaroger וכמו כן המסלול האדום והקופצני Cachette, שמגיע עד Arc 1600, הם מסלולים מאתגרים. אזור פייסי-וולנדרי (Peisey-Vallandry) מומלץ במיוחד, שכן הוא מתוחזק היטב, שורות העצים שבו יוצרות תחושה נעימה והמסלולים בדרך כלל אינם צפופים. הדבר נכון גם לגבי המסלול המבודד Combe, למרות שהוא נסגר לעיתים קרובות ובעל תנאי שלג לא קלים.

גולשים מתקדמים ברמה טובה יהנו מגלישה ב-Aiguille Rouge-Villaroger. חציו התחתון של אוזר ההרים שמעל 1600/1800 מתאים גם הוא לקבוצות ברמות מעורבות עם אפשרות לגלישה בין העצים. המסלולים האדומים שיורדים מ- Arpette ו-Col des Frettes לכיוון 1800, תלולים יחסית, אבל מתוחזקים היטב (חוץ מ-Clair Blanc).

גולשים מתקדמים זהירים יותר יכולים ליהנות ממסלולים כחולים רבים. הרבה מסלולים שנמצאים באזור ה-2000 הם מעורבים ונוטים להיות צפופים. Edelweiss הוא מעניין, קיימת בו אפשרות למסלול אדום קצר והוא מגיע ל-Arc 1950 מ-Col des Frettes.

המסלולים הכחולים שנמצאים מעל Arc 1800 טובים אך צפופים. מסלול מומלץ הוא ה- Renard, שנמצא הרחק מעל Vallandry ונהנה בדרך כלל מתנאי שלג מצויינים. מי שמשתעמם יכול לעבור ולגלוש במורדותיו של האתר הסמוך – לה פלאן (La Plagne).

טיפ לסקי: אוף-פיסט - איך מתחילים? - בשיתוף Club Med

כשאחנו מדברים על אוף-פיסט, אנו מתכוונים לגלישה מחוץ למסלולים המסומנים, במקומות בהם השלג הכי רך, הכי עמוק והכי מפנק. גלישה באוף-פיסט היא אחד הדברים הממכרים והכיפיים ביותר, אבל חשוב מאוד לוודא שהיא מתבצעת רק במקומות המותאמים לכך ועם המדריכים המקומיים, שמכירים כל סיבוב וכל שיפוע על ההר. בשיעורי הסקי למתקדמים במועדוני הסקי של Club Med תוכלו להצטרף לקבוצות קטנות ואיכותיות בליווי הדרכה של צוות מיומן, שיוביל אתכם לאוף-פיסטים הכי שווים (ובטוחים) שקיימים באתר הסקי.

מסלולים למתחילים

בכל אחד משלושת חלקיו העיקריים של האתר ומעל Peisey-Vallandry יש אזור מיוחד, המתאים לגולשים מתחילים. בשלוש מהמעליות המגיעות אל אזורים אלה (ב- Arc 1600, Arc 1800 ו- Arc 2000) אפשר להשתמש באופן חופשי בסופי שבוע, טוב ל"חימום" ביום ההגעה.

קיימים גם מספר אזורים סגורים ללימוד סקי עם מעליות כפתור, שנמצאים בשימוש בתי הספר לסקי. בכל האזורים האלה יש מסלולים כחולים ארוכים ורחבים, אליהם אפשר להמשיך. הבעייה היא שקשה לדעת מהם ולכן חשוב השימוש במפת המסלולים שמסווגת אותם.

מעליות באתר

מעליות מהירות: בכל אחת מארבע העיירות המרכזיות יש מעליות כסא או גונדולות מהירות, שמגיעות אל מסלולי הגלישה. יחד עם זאת, יש הרבה מעליות כסא ישנות, חלקן ארוכות מאוד והישיבה עליהן מקפיאה. המעלית החדשה Arpette בת ששת המושבים, שנפתחה בעונה שעברה החליפה שתי מעליות ישנות, אך עדיין יש צורך בשיפור מצב המעליות באתר.

תורים: מחוץ לעונה אין בעיות של תורים במעליות ובשיא העונה חל שיפור ביחס לתקופות דומות בעבר. המעליות שנמצאות מעל Arc 2000 מהוות את צוואר הבקבוק העיקרי, בעיקר בימי שמש. גונדולת Vare, שמובילה אל Aiguille Rouge תמיד עמוסה אך מתנהלת ביעילות בפיזור התורים.

התורים לרכבל שמוביל לפסגה עשויים להיות רציניים, לכן מומלץ לעלות עליו בשעות הצהריים או בשעות מאוחרות יותר כדי להמנע מהם. ב-Arc 1800, הגונדולה Transarc מועדת לפורענות, בפרט בסוף היום.

ב-Arc 1600 מתחילים להצטבר תורים למעלית הכסא Cachette כאשר הגולשים מגיעים בפוניקולר מהעמק. בשעות הבוקר קיימים תורים למעלית הכסא ב-Plan Peisey. בתקופות השיא צפויים תורים ארוכים במסלולים הפופולארים.

סנובורד בלז ארק

לז ארק היה מאז ומעולם אתר אהוב על גולשי הסנובורד, זאת בשל מבחר מסלולי האוף פיסט המהממים, שנמצאים בעיקר בשיפוליו של Arc 2000. שלל מכשולים טבעיים ושטח תלול - באתר הזה יש הכל.

פני השטח המגוונים מבטיחים שגם למתחילים יהיה מה לעשות כאן, בעיקר ב-Vallandry וב-Arc 1800. צריך להזהר ממסלולים שטוחים, ומחלק מהמסלולים הכחולים באזור Arc 2000. מעליות כסא וגונדולות משמשות את רוב האזור.

פארק שלג

ה- Apocalypse Parc הוא פארק שלג מצויין, שנמצא מעל Arc 1600. אל הפארק מגיעים בעזרת מעלית הכסא Clair Blanc. במשך שנים היה הפארק הזה אחד הפארקים המתקדמים ביותר באזור האלפים, יחד עם פארק השלג באתר אבוריאז.

בשל מיעוט השלג בשנים האחרונות, הותקנו בו תותחי שלג, שמבטיחים שלג קבוע. בפארק אפשר למצוא שלוש רמפות עוקבות (Three kicker lines), שמתאימות לכל הרמות, שולחן (Box) וקיר גלישה. הפארק מגוון ומהנה. בפארק קיים גם מסלול ארוך של בורדרקרוס (500 מטרים).

בתקופות שיא ייתכנו כאן תורים. ב-Arc 2000 יש Half Pipe מוצלח ומסלול בורדרקרוס נוסף מתחת ל- Col de la Chal. פארק נוסף וקטן קיים מעל Plan-Peisey.

קרוס קאונטרי

אפשרויות הקרוס קאונטרי באתר זה די משעממות. מסלולים קצרים, בעיקר על כבישים. יחד עם זאת, כדאי לדעת, שלמסלול היפה של עמק נאנקרואה (Nancroix), שנמשך 43 קילומטרים, אפשר להגיע בקלות בעזרת אוטובוס חינמי.

בתי ספר וסקי עם ילדים

ב-Arc 1800 יש אזור מיוחד לילדים עם מסועים, קיר טיפוס ומגלשות טובוגן. ב-Arc 1600 יש מרכז למידה, בו יכולים הילדים להכיר מקרוב את עולם החי האלפיני. כל בתי הספר לסקי המותאמים לילדים וכל המרכזים שמעינקים שירותי בייביסיטר מתחוזקים היטב, במיוחד אלה ב-Les Pommes de Pin.

טסים לסקי עם המשפחה? הכירו את חבילת הסקי של קלאב מד במועדון החדש Club Med Arcs Panorama »

מסעדות הרים

מבחר המסעדות על ההרים אינו משתווה לזה שקיים בעיירות עצמן, אך יחד עם זאת יש כמה שאפשר לציין:

 • The Solliet - בקתת עץ מקסימה, שנמצאת מעל Villaroger ומגישה אוכל מצויין באווירה חמימה ועם נופים נהדרים של ההרים מסביב.
 • Chalets de l'Arc - בקתה עשוויה מאבן ועץ, שנמצאת מעל Arc 2000 וידועה בעיקר בשל הלחם הביתי שמוגש בה.
 • The Arpette - מסעדה בשירות עצמי, שנמצאת מעל Arc 1800.
 • The Cordée - מסעדה טובה אך נוטה לצפיפות, שנמצאת מעל Plan-Peisey

התוכן נערך ותורגם על ידי מערכת אתר “שלג” מהאתר www.telegraph.co.uk

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על אתר הסקי לז ארק? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

נקודות עניין שהוזכרו בכתבה

כתבות מומלצות עבורך על צרפת