חופשה של פעם בחיים

לוקחים אוויר לנשימה: מה שחשוב לדעת על הלוואה לחופשה

לכולנו יש ברשימת החלומות פנטזיה על יעד רחוק ובלתי מושג, כזה שכולל חופים לא מהעולם הזה, נופים פראיים או מפגשים חד פעמיים עם בעלי חיים. הבעיה היא שלפעמים החלומות האלה יכולים להיות יקרים, מאוד יקרים. אם אתם צריכים הלוואה לשם כך, ריכזנו בשבילכם טיפים שיעזרו לכם לבחור את ההלוואה שתתאים לכם ותאפשר לכם לצאת לחופשת התאווררות ארוכה לנשמה
מערכת אתר למטייל בשיתוף בנק הפועלים
|
תמונה ראשית עבור: לוקחים אוויר לנשימה: מה שחשוב לדעת על הלוואה לחופשה
צילום: Depositphotos/ .shock

מרגישים שאתם צריכים פסק זמן הכל? אין כמו גיחה קצרה לחו"ל, היא טוענת לנו את המצברים ויוצרת זיכרונות שאנו נושאים עימנו במשך שנים, ושרק משתבחים עם הזמן. לעיתים כדי להגשים חלום לחופשה מיוחדת, יש צורך בקבלת הלוואה שתסייע לממן את הנסיעה. בכתבה זו תוכלו למצוא מספר כלים, שיאפשרו לכם לבחון איך לבחור את ההלוואה המתאימה לצרכים האישיים שלכם ואיך ניתן לחשב את גובה ההחזר החודשי הטוב ביותר עבור כל אחד ואחת. אז קדימה מתחילים! הנופש מחכה לכם ממש מעבר לפינה.

הלוואה לחופשה – מדובר בתהליך קל ופשוט

כיום בעידן הדיגיטלי, תוכלו לבקש הלוואה בסכום שאתם זקוקים לו גם באתר או באפליקציית הבנק, בנוחות ובקלות אפילו מהכורסא בבית וללא צורך להגיע לסניף הבנק. רוב ההלוואות מאפשרות פריסה נוחה של עד 84 תשלומים (חלקן אפילו עד 120 תשלומים) ואף מאפשרות להתחיל להחזיר את הכסף, חצי שנה מיום קבלת ההלוואה.

מה כדאי לכם לבדוק לפני שאתם לוקחים הלוואה לחופשה?

לפני שלוקחים את ההלוואה חשוב לעשות תכנון פיננסי, כדי להבין מהו הסכום שאתם זקוקים לו בשביל להוציא את החופשה לפועל ומהם המקורות שעומדים לרשותכם.

אז איך עושים את זה? תוכלו להכין דו"ח הוצאות בטבלת אקסל ולרשום לפי סוג החופשה שאתם מתכננים, מהן העלויות הצפויות. לדוגמה: חשוב לקחת בחשבון מהי עלות כרטיסי הטיסה ליעד המבוקש, מהו המחיר ללילה בבית המלון הרצוי, כמה עולה לשכור רכב, כמה נדרש לשלם עבור ביטוח נסיעות לחו”ל, עבור חבילת גלישה לסלולרי וכמובן איזה סכום להכין מראש להוצאות שוטפות כמו: תחבורה ציבורית, ביקור באטרקציות, מסעדות, קניות ובזבוזים.

לנוחיותכם, תוכלו להשתמש בטבלה הבאה בעת יצירת האקסל:

סוג ההוצאה סכום ב-$ סכום ב-
כרטיס טיסה $ ₪ 
בית מלון $
השכרת רכב $
ביטוח נסיעות $
חבילת גלישה $
הוצאות שוטפות $
סה”כ $

יש לכם הערכה סופית לעלות הטיול?

לאחר שעשיתם הערכת עלויות, חשוב שתבדקו האם אתם צריכים לקחת הלוואה למימון הטיול כולו או שאולי חלק מהסכום זמין עבורכם בחשבון הבנק, בחסכונות או בפיקדונות. אם החלטתם שאתם צריכים הלוואה, בדקו מהו גובה ההחזר החודשי הנכון עבורכם.

איך בודקים מהו גובה ההחזר החודשי הנכון עבורכם?

בידקו מהן ההוצאות הקבועות שיש לכם, כולל הוצאות בלתי צפויות שיכולות להיות ומהם מקורות ההכנסה שניתן להסתמך עליהם. לאחר מכן, בחרו תקופת הלוואה שההחזר החודשי שנגזר ממנה הינו סכום שבאפשרותכם להחזיר (לאחר שלקחתם בחשבון הוצאות קבועות שיש לכם למול ההכנסה החודשית).

איך מחליטים על פני כמה זמן לפרוס את ההלוואה?

ככל שתקופת ההלוואה* ארוכה יותר, גובה ההחזר החודשי נמוך יותר, אך לאורך זמן הדבר עשוי להעלות את גובה תשלום הריבית הכוללת שתשולם לבנק. מצד שני, הלוואה לתקופה קצרה יכולה להביא לכך שההחזרים החודשיים יהיו גבוהים ויקשו על ההתנהלות השוטפת. לכן בעת בחירת תקופת ההלוואה, חשוב לבחון הן את יכולת ההחזר החודשית והן את המשמעות הכלכלית של פריסת התשלומים.

*אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל. קבלת הלוואה בכפוף לאישור הבנק ולתנאיו. האמור לעיל אינו מהווה יעוץ או המלצה, או הצעת אשראי. בכפוף לבדיקת כדאיות כלכלית של כל לקוח לפי צרכיו.

רוצים עוד טיפים לתכנון מוצלח של תקציב הטיול בחו"ל? מצאנו עוד כמה כתבות שיכולות לעניין אתכם:

תגיות הכתבה

  • #חיסכון
  • #הלוואה

כתבות נוספות מתוך חופשה של פעם בחיים

דילים לחופשה המושלמת

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי