על ההר בפליין: מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

אתר הסקי פליין בצרפת הוא אתר סקי מאתגר המתאים למשפחות וגולשים מתחילים בעיקר. רוב האורחים מגיעים בחבילה המאורגנת בקלאב ומבלים את כל זמנם באיזור. האתר מספק מסלולים רבים ומגוונים, שטחי סקי גדולים וגם נותן מענה לסנובורדיסטים
מערכת אתר שלג
|
תמונה ראשית עבור: על ההר בפליין: מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד
Thinkstock Imagebank ©

אזורי הגלישה והמסלולים

הנקודה הגבוהה ביותר באתר: 2500 מטר
 הנקודה הנמוכה ביותר באתר: 1600 מטר


 אתר הסקי פליין (Flaine) הוא אתר המתאים לגולשים מתחילים ועבורם מהווה מקום מושלם ללמוד ולהתנסות במגוון מסלולים. האתר מתאים גם למתקדמים, אבל פחות אהוב על סנובורדיסטים, כי יש בו הרבה מעליות טי בר. פליין נמצא במרחב הסקי Grand Massif ובו פרושים 265 ק"מ עם סך הכל 133 מסלולים מתוכם 52 בפליין עצמו. הכפרים הנוספים הם Morillon Samoëns, Sixt ו- Les Carroz והם כלולים בסקי פס.

סקי בפלייןסקי בפליין


 במרכז האתר יש גונדולה גדולה שאתה מגיעים לפסגה Les Grandes Platieres (מול הרי ה-Mont Blanc), משם מסלול כחול Serpentine, שמתפצל לארבעה מסלולים. אחד מהם הוא Be Zébuth ההופך לאדום, השני הוא Cristal איתו ניתן להגיע לסקי פארק. החיסרון בפסגה הזו היא שאם רוצים להגיע למסלולים הכחולים יש דרך ארוכה מתחנת הרכבל ועד תחילת המסלול, שהיא די שטוחה וקשה להליכה אם לא לקחתם מספיק תנופה, אך עדיין יש אפשרות לעבור את הדרך באמצעות שתי מעליות.

 אם תרצו לחזור עלו על המסלול האדום שנקרא Azurite, שיחזיר אתכם לפליין, אפשרי להגיע באמצעות מעלית מושב לפסגה בגובה 2200 מטרים (Les Grands Vans). זהו המסלול המחבר יחד את ארבעת העיירות במסלולי גלישה מרתקים. המסלול נקרא Tourmaline, בתחילה הוא רחב מאד ובחלקו השלישי הוא הופך להיות מעט מפותל וממשיך עד למטה, למרחב מעליות ה-T-bar. לצד השני של האתר ניתן להגיע באמצעות גונדולת ה-Egg, שמורידה בדרך לפסגה שנקראת Tete Des Lindars, ממנה יוצאים מספר מסלולים אדומים, אחד מהמומלצים הוא Méphisto, שהוא מסלול רחב, מגוון ומאתגר.

 אופציה אחרת, היא בסוף הקטע של העלייה של ה-Méphisto לפנות שמאלה ולהתחבר למסלול כחול הנקרא Aujon, שהופך למסלול אדום בשם Célestine. המסלול שקט מאד וצדדי, אך מפותל מעט ועובר בין עצים. מסלול נוסף שיוצא מנקודת היציאה של גונדולת ה-Egg הוא המסלול Lapiaz, שבהמשכו הופך להיות מסלול ה- Jade. אפשרי לטפס לכפר Samoens ומשם לגלוש במסלול כחול ורחב שנקרא Dolomie, ממנו מגיעים לעמק עם מספר מעליות. באתר מספר מסלולים למתקדמים, שחורים כחולים ואדומים וכן שטחים פתוחים ורחבים למתחילים.

פרטים על מסלולי הגלישה:
אורך המסלולים באתר - 140 ק"מ
סה"כ מספר מסלולי הגלישה באתר - 52
מסלולים כחולים 35%
מסלולים אדומים 46%
 מסלולים שחורים 6%

מעליות:
מעליות טי-בר 13
מעליות מושב 11
 גונדולות 3

סנובורד בפליין


 מבחינת סנובורד, באתר פועל פארק סנובורד, המציע מגוון מתקנים ברמות שונות למחזיקי סקי-פאס. המעליות מספקות תנועה קלה בין המסלולים, יש מספר מסלולי off piste, אך יש די הרבה מעליות טי בר, שאינן נוחות לסנובורדיסטים.

בתי ספר וסקי עם ילדים


 יש באתר שני בתי ספר לסקי המלמדים ילדים מגיל שנתיים וחצי, ניתן לקחת שיעורים פרטיים או סדרת שיעורים. המדריכים דוברים אנגלית טובה.

מסעדות על ההר


 אין הרבה מסעדות באיזור, כיוון שרוב האורחים מתארחים על בסיס פנסיון מלא, או בדירות עם מטבח ומבשלים לעצמם את האוכל. אחת מן המסעדות המומלצות על ההר היא L'Beu הנמצאת באיזור Morillon ומציעה מזון מסורתי וטעים באווירה חמימה וידידותית. טל': 450 90 17 89. Chalet La Cascade הינה מסעדה מומלצת גם כן. אתר אינטרנט: www.lacascade-flaine.fr ו- Le Michet מסעדה על ההר, המציעה מזון שתיה ואלכוהול chaletsdirect.com/chaletsdumiche.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על פליין? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על גרנד מאסיף

כתבות ומדריכים לחופשת סקי

הזמנת חופשה לגרנד מאסיף

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע