תחבורה בשנגחאי - דרכי התמצאות בעיר

שנגחאי, אחת הערים הגדולות והמפותחות בסין, מאפשרת למבקריה להתנייד בקלות וביעילות ברחבי העיר. מבחינת תחבורה בשנגחאי, תוכלו לנסוע ברכבת התחתית, בעלת 11 הקווים, שמגיעים לאתרים שונים בעיר. כמו כן, ניתן להיעזר בשירותי האוטובוס הציבורי, לרכוב באופניים ממקום למקום או פשוט לקחת מונית. בכתבה הבאה, מידע על תחבורה בשנגחאי.
ליאור כהן - מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: תחבורה בשנגחאי - דרכי התמצאות בעיר
Depositphotos/Dibrova ©

הרכבת התחתית בשנגחאי

הרכבת התחתית בשנגחאי (Shanghai) היא אמצעי תחבורה מהיר, יעיל, נוח וזול. המטרו בעיר הוא מודרני ומאוד משוכלל. קיימים 11 קווים, בצבעים שונים. קו מספר 1 הוא זה המחבר בין הצפון לדרום ואילו קו מספר 2, מחבר בין מזרח למערב ובין שדה התעופה פודונג (Pu Dong) לשדה התעופה הונגצ'יאו (Hongqiao). קו הרכבת עובר מצפון לדרום, דרך מרכז שנגחאי. בנוסף, קיים קו מפארק סון יאצן (Sun Yatsen Park), לאורך נאן ג'ינג לו, שמגיע עד פו דונג. מחיר נסיעה ברכבת התחתית עומד על כשלושה יואן לנסיעה, אך יכול להגיע עד שבעה יואן, בנסיעות ארוכות. הרכבת התחתית היא אמצעי תחבורה בשנגחאי מומלץ מאוד.

תחבורה בשנגחאי. צילום: גיל חןתחבורה בשנגחאי. צילום: גיל חן

אוטובוסים בשנגחאי

אוטובוסים ציבוריים הם אמצעי תחבורה נוסף בשנגחאי. קיימות מעל עשר חברות אוטובוסים ומעל ל-1,000 קווי נסיעה בשנגחאי. היעדים כתובים על האוטובוסים בשפה הסינית. אי לכך, לא פשוט להתמצא ברשת האוטובוסים בעיר. יחד עם זאת, האוטובוסים מגיעים כמעט לכל היעדים בשנגחאי. מומלץ להיעזר במפת העיר וכך להסתדר בקלות יותר, בקווים השונים. כמו כן, היתרון באוטובוסים הוא האפשרות ליהנות מהנוף בדרך...

מוניות בשנגחאי

המוניות בשנגחאי הן אמצעי תחבורה נוח, אך גם יקר יחסית. התעריף משתנה ביום ובלילה, כך שביום, המחיר ההתחלתי עולה כעשרה יואן ובלילה המחיר נע בין 12-16 יואן. עלות רוב הנסיעות בעיר נעות בין 20-40 יואן. הקפידו לעלות על מוניות מורשות בלבד, בהן מודבק רישיון עם תמונה של הנהג, מול המושב שליד הנהג. לרוב, הנהג יפעיל מונה, עם תחילת הנסיעה, גם מבלי שתבקשו.

הגעה משדה התעופה פודונג

פודונג (Pu Dong) הוא שדה התעופה הבינלאומי בשנגחאי וממוקם במרחק של כשעה נסיעה ממרכז העיר. קיימות מספר אופציות להגיע למרכז העיר. ראשית, עם הרכבת המהירה. מדובר ברכבת מהירה במיוחד, שמגיעה אף ל-450 קמ"ש! הנסיעה עולה כ- 50-60 יואן. אופציה נוספת, היא באמצעות הרכבת התחתית. מדובר בנסיעה בת כשעה וחצי. כמו כן, ניתן לקחת מונית, נסיעה בת שעה, במידה ואין פקקים. בשנגחאי שדה תעופה נוסף, הנקרא הונגצ'יאו (Hongqiao) ומשמש בעיקר לטיסות פנים. יחד עם זאת, הטרמינל מחובר למבנה של תחנת רכבת, ממנה יוצאות רכבות מהירות, ליעדים רבים וחשובים בסין. כך למשל, תוך חמש שעות נסיעה, בקו המהיר, תגיעו משנגחאי לבייג'ין.

אופניים - תחבורה בשנגחאי. צילום: גיל חןאופניים - תחבורה בשנגחאי. צילום: גיל חן

רכבת מאגלב

רכבת מאגלב (Maglev Train) יוצאת אחת לחצי שעה, לנסיעה בת שבע דקות, במהירות 431 קמ"ש. רכבת מאגלב משרתת קו אחד בן 30 ק"מ ממרכז פו דונג לשדה התעופה פו דונג. הרכבת בכיוון הנגדי יוצאת אף היא במקביל. אתר אינטרנט: www.smtdc.com/en.

אופניים

בשנגחאי נוח מאוד לשכור אופניים ולתור ברחבי העיר איתם. המקומיים נוהגים לרכוב על אופניים ומדובר באמצעי תחבורה מהנה במיוחד. מומלץ לאלה המיומנים ברכיבה ולבעלי ניסיון, מאחר שאחרי הכל, מדובר בעיר גדולה, עם כבישים סואנים וחשוב לדעת להשתלב היטב עם שאר התנועה. אתר אינטרנט: www.bikearoundshanghai.com.לתחילת הכתבה

רוצים לקרוא עוד על טיול בשנגחאי? הכתבות הבאות עשויות לעניין אתכם:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על שנגחאי