אתרים מרכזיים באוסקה

אוסקה היא עיר מרכזית ומודרנית, עם גורדי שחקים והמולה של עיר המהווה מרכז עסקים ומסחר.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: אתרים מרכזיים באוסקה
Shutterstock/Martinho Smart

אוסקה (Osaka) מזכירה מאוד את טוקיו - עיר מודרנית, עם גורדי שחקים והמולה של עיר המהווה מרכז עסקים ומסחר. למרות שאין בה אתרים יוצאי דופן (אולי חוץ מטירת אוסקה, אבל לדעתי טירת הימג`י הרבה יותר יפה ולמי שאינו חובב טירות, אפשר בהחלט להסתפק באחת), למי שממילא טס לאוסקה או ממנה, כדאי לנצל את ההזדמנות לטייל גם בעיר הזו.

 אתר התיירות המרכזי באוסקה הוא הטירה (Osaka jo). אמנם לדעתי היא פחות יפה מטירת הימג`י (עניין של טעם), אבל אהבתי את העובדה שהטירה נמצאת ממש במרכז המודרני של העיר, כך שהישן והחדש משתלבים זה עם זה. הדבר הזה בולט עוד יותר אם הולכים למוזיאון ההסטוריה של אוסקה, שנמצא בערך מול הטירה (באלכסון), משם אפשר לראות את הטירה מלמעלה. מראה מרהיב!

Osaka aquarium- האקווריום- מבנה מרשים בן מספר קומות שבתוכו בנויות בריכות ענק, בהן דגים וחיות ים מכל מיני אזורים בעולם- דולפינים, כרישים, אריות ים, פינגווינים ועוד. חוויה! ליד האקווריום יש מרכז קניות וטיילת שמשקיפה אל הנמל ואל הים. קרוב למקום יש גם גלגל ענק במיוחד שמואר בלילה וגם ממנו אפשר לראות את כל העיר מלמעלה.

floaing garden observaory- גורד שחקים שניתן לעלות על הגג שלו במעלית מהירה ולראות את כל אוסקה מלמעלה- ההרים מסביב לעיר, הים, האיים השונים מהם מורכבת העיר והגשרים העצומים שמחברים בין האיים. נהדר למי שלא סובל מפחד גבהים.

 יש באוסקה רחוב שבו יש מגוון חנויות של כל הציוד למסעדות- מכלים וסירים ועד לשלטי ניאון ודוגמיות פלסטיק של מנות, כמו שמוצבות בחלונות ראווה של מסעדות ביפן. אפשר לקנות שם כמזכרת מחזיקי מפתחות עם דוגמיות פלסטיק כאלה (Sennichimae Doguya Suji).

Museum of oriental ceramics- מוזיאון קטן ולא מרשים של עבודות קרמיקה מרחבי המזרח הרחוק.

יעדי הכתבה