ירח דבש בברזיל - חלום שמתגשם

ירח דבש בברזיל הוא חלומם של הרבה זוגות טריים, שזה עתה התחתנו ושואפים לנסוע ליעד רחוק, טרופי ויפהפה, לפני שיפנו לחיי משפחה תובענייים. מי שיבחר לחגוג ירח דבש בברזיל, לא ישכח את הנופים היפהפיים של המדינה הזו, האנשים החמים, החופים הרחבים, האוכל, שפע הפירות הטרופיים והאווירה החופשית שיש בברזיל. לפניכם כל מה שכדאי לדעת לפני שיוצאים לירח דבש בברזיל.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: ירח דבש בברזיל - חלום שמתגשם
Thinkstock Imagebank ©

ירח דבש בברזיל: הכנות, ויזה וחיסונים

הודעה משמחת: ישראלים לא צריכים ויזה כדי להכנס לברזיל, רק צריך להציג דרכון בתוקף (לפחות חצי שנה). לעיתים יבקשו מכם לראות כרטיס טיסה חזור, אך ברוב המקרים לא תיתקלו בבעיות מיוחדות בעת כניסתכם לברזיל. עם הכניסה לברזיל מקבלים אשרת שהייה ל-90 יום.

 מה שכן מצריך מצידכם להתכונן מראש אלו החיסונים, כיוון שברזיל היא מדינה טרופית וחלקים גדולים ממנה הם יערות טרופיים. תלוי כמובן לאן אתם מתכוונים להגיע במסגרת ירח הדבש בברזיל, שכן אם לא תהיו באזור האמאזונס, לא בהכרח תצטרכו חיסונים מיוחדים. ברזיל היא מדינה מתקדמת ויש בה בתי חולים מהמתקדמים העולם. רוב המטיילים מקבלים חיסון לקדחת צהובה, צהבת, טטנוס. בררו עם הקופה אליה אתם שייכים היכן ממוקמת מרפאת המטיילים הקרובה לביתכם וגשו לרופא להתייעץ לאלו חיסונים תזדקקו.

צילום: איתי אמוזהצילום: איתי אמוזה


 מבחינת הכנות - ירח דבש בברזיל אינו שונה מירח דבש במדינות אחרות, תצטרכו להכין רשימת ציוד, בהתאם למסלול הטיול שתכננתם. ברזיל לא מציעה טיול אתגרי, ותוכלו להסתפק בתרמיל ונעלי הליכה טובות והרבה בגדים קייציים. אין בברזיל טרקים אתגריים וכדומה ורובה משלבת חופי ים, אטרקציות, פסטיבלים וערים שונות. אם מדובר בטיול שרובו בחופים, הכינו את בגדי הים, קרם הגנה מפני השמש, כובע וכדומה. אם ברצונכם לצאת ליערות האמזונס תצטרכו להערך מראש בתכשירים דוחי יתושים וכדומה.

ירח דבש בברזיל: מזג אוויר

ברזיל היא מדינה עם מזג אוויר טרופי, מה שאומר, שבכל רגע עלול לרדת גשם. התקופה הטובה להגיע לברזיל היא בין החודשים נובמבר לאפריל ומטיילים רבים מגיעים לאזור לקראת הקרנבל בחודש פברואר. החורף בברזיל נמשך בין יוני לאוגוסט, אבל במרכז ובצפון לא קר מדי ואפשר להמשיך לטייל. למי שמעוניין לטייל מריו דה ז'ניירו ודרומה קר.

אזורי טיול בברזיל

ברזיל הינה יבשת עצומה ומומלץ לתכנן את הביקור בה בקפידה, במיוחד אם אתם נוסעים לירח דבש בברזיל לזמן קצוב, שכן, המרחקים בין אזור לאזור הם גדולים מאוד. ברזיל גובלת עם כל המדינות בדרום אמריקה חוץ מאקוודור וצ'ילה. בדרום היא גובלת עם אורוגוואי וארגנטינה, בדרום מערב עם פרגוואי ובוליביה, במערב עם פרו וקולומביה ובצפון עם וונצואלה, גיאנה, סורינאם וגיאנה הצרפתית. ניתן לחלק את המדינה לחמישה אזורים גאוגרפיים: צפון, צפון מזרח, דרום, מרכז ומערב.

ירח דבש בצפון ברזיל

צפון ברזיל המכונה גם אמזוניה כולל את המדינות אקרי, רונדוניה, אמזונאס, רוריימה פארה ואמאפה. אזור זה, הוא האזור הגדול בברזיל ורובו מכוסה ביער טרופי. הערים העיקריות באזור בהן נהוג לבקר הן בלם וסנטרם שבפארה ומנאוס שבמדינת אמזונאס. האזור מתאים למי שמעוניין לטייל ביערות האמזונס, לשוט על נהר האמאזונס ולבלות בחופים של צפון מזרח ברזיל.

למידע נוסף על האמאזונס >>

ירח דבש בצפון מזרח ברזיל

אזור צפון מזרח ברזיל מורכב מתשע המדינות הללו: אלאגואס, באהיה, סיארה, מרניאו, פאראיבה, פרנמבוקו, פיאאוי, ריו גראנדה דו נורטי וסרז'יפה. הערים העיקריות בהן נהוג לטייל הן סלבדור בבאהיה, בה נמצאת אוכלוסיה שחורה ומרתקת וערים קולוניאליות. בתקופת הקרנבל, כאן מתקיימת אחת החגיגות הגדולות והשמחות. ניתן להמשיך לרסיפה בפרנמבוקו ופורטלזה בסיארה, לאורכן חופים קסומים ונופים יפים.


צילום: בר אלוניצילום: בר אלוני

ירח דבש בדרום מזרח ברזיל

דרום מזרח המדינה הוא אזור הכולל את מדינות אספיריטו סאנטו, מינאס ז'ראיס, ריו דה ז'נרו וסאו פאולו ובו מתגוררת רוב אוכלוסייתה של ברזיל. כמובן שהאזור המתוייר ביותר הן שתי הערים הגדולות סאו פאולו, המשמשת בעיקר במקום מעבר, בזכות שדה התעופה שלה וריו דה ז'נרו, העיר הגדולה והתוססת, שבה מתקיים מצעד המנצחות בקרנבל בברזיל בכל שנה, יש בה את האיצטדיון הגדול, המרקנה, בו מתקיימים משחקי הכדורגל של העיר וכמובן מספר אטרקציות לא מבוטל. אל תחמיצו את אזור החופים של ריו דה ז'נרו: החופים המוכרים והיפים כל כך קופקבנה ואיפנמה. למידע נוסף על ריו דה ז'נרו >>

ירח דבש בדרום ברזיל

אזור זה בדרומה של המדינה מורכב משלוש מדינות: פרנה, ריו גרנדה דו סול וסנטה קטרינה. מרבית תושבי האזור מתגוררים באזור החוף, בערים קוריצ'יבה ופורטו אלגרה. למי מכם שמעוניין להגיע לאזור שקט ורומנטי מומלץ להמשיך לקו החוף של בירת סנטה קטרינה - פלוריניאנפוליס לאזור החופים שלה. מכאן ניתן להמשיך דרומה לפוז דה איגוואסו ולבקר במפלים כמובן. אם תרצו לשלב את הטיול עם ביקור בארגנטינה, תוכלו לעשות את דרך מפלי האיגוואסו ולהמשיך לצד הארגנטינאי של המפלים. למידע נוסף על מפלי האיגוואסו >>

ירח דבש במרכז ומערב ברזיל

אזור מרכז ומערב ברזיל מורכב מהמדינות גויאס, מאטו גרוסו ומאטו גרוסו דו סול וכן המחוז הפדרלי ברזיליה, שהיא בירת המדינה, אך משמשת כעיר מעבר לאזורים דרומיים כמו האיגוואסו ושמורות טבע בסביבה. מרבית השטח הינו שמורות טבע וסוואנות עם עצים נמוכים. למידע נוסף על טיול במרכז ברזיל >>

התניידות בתוך ברזיל

  • אוטובוס - אמצעי תחבורה מומלץ למעבר בין מרחקים ארוכים. שירותי האוטובוסים יחסית יקרים, אבל זולים בהרבה מטיסות פנים. יש מגוון סוגי חברות במגוון שונה של רמות - חלקם נוחים מאוד עם מושבים הנפתחים למיטה.
  • רכבות - אין הרבה רכבות בברזיל ולא מומלץ להסתמך עליהן בנסיעות רבות בברזיל.
  • שייט - קיימת אפשרות לשוט בספינה בין כמה ערים, בהתאם למיקומכם.
  • טיסות - מחירי טיסות הפנים בברזיל הם לא נמוכים ולעיתים הדבר מייקר מאוד את הטיול, חשוב לתכנן מהו הזמן המוקצב לכם ולנוע באוטובוסים וכן בטיסות לא רבות. לעתים תוכלו למצוא מבצעים, טיסות מוזלות בשעות שונות ומומלץ לבדוק.

המקומות הרומנטיים בברזיל

ירח דבש בברזיל עשוי להיות החוויה הרומנטית של חייכם. ברזיל מכוזה לכל אורכה בחופי ים רומנטיים ואתרים יפהפיים. חופי קופה קובנה המפורסמים בריו דה ז'נירו, הינם אחת האופציות למנוחה, אבל יש אופציות נוספות ורבות. מפלי האיגוואסו העוצמתיים יכולים אף הם להיות אתר שירגש אתכם ויחזק את תחושת הקרבה שלכם. החופים הדרומיים והמבודדים של פלוריאנפוליס בדרום ברזיל, יכולים לאפשר לכם להתארח בבקתה רומנטית מול הים, ותוכלו להתעורר בכל בוקר ולצאת למרפסת כשהים פרוש לפניכם. בזור עוד נישות מבודדות רבות וחופים קטנטים ומפרצים מבודדים, בהם תוכלו להתנתק מן ההמולה. תוכלו לשתות מיצי פירות מול השקיעה ולהירדם יחד, כשהחושך בשמים מתחבר אל גלי הים. ירח דבש בברזיל יכול להיות גם חוויה מקורית, שבה תלמדו את רזי ריקוד הסמבה החושני באחד מבתי הספר לריקוד הרבים לאורך המדינה.

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על ברזיל? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

כתבות מומלצות עבורך על ברזיל