שלג לגולשי סקי וסנובורד

על ההר בצל אם זי - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד

צל אם זי היא עיירה קטנה לחופי אגם Zell עם מבחר גדול של חנויות, מסעדות ואפרה-סקי. אזור האתר כולו מציע 150 קילומטרים של מסלולי גלישה, פארק סנובורד ומתקן Halfpipe ואפשרות גלישה כל השנה בזכות קרחון Kitzseinhorn.
מערכת אתר למטייל
|
שמור לעצמי
תמונה ראשית עבור: על ההר בצל אם זי - מסלולים, הדרכה, סנובורד, מסעדות ועוד
© עידן קרמזין (אילוסטרציה)

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-26/04/2021

 • הכניסה לאוסטריה אפשרית לאזרחי האיחוד האירופי ומדינות אמנת שנגן בלבד.
 • הכניסה למדינה מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית, בתוקף ל-72 שעות.
 • חובה לעטות מסכות במרחב הציבורי ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת.
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים למשלוחים וטייק אווי בלבד.
 • העסקים פתוחים בין השעות 06:00-19:00
 • ישנו עוצר לילי בין השעות 20:00-06:00.
 • כל החוזרים מחו״ל צריכים להציג בכניסה לארץ בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות ולעשות בדיקה נוספת עם חזרתם ארצה (תקף גם למחוסנים).
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 14 יום בשובם לארץ או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות. מחוסנים אינם צריכים בידוד.
לוגו וירוס קורונה

אזורי הגלישה והמסלולים

הנקודה הגבוהה באתר: 3029 מטר
 הנקודה הנמוכה באתר: 800 מטר


 אתרי הסקי צל אם זי (Zell am See) וקפרון (Kaprun) אמנם אינם נמנים על המפורסמים והמאתגרים באתרי הסקי באוסטריה, אך כאן טמונים גם היתרונות הגדולים שלהם: הם אינם יקרים מבחינת מגורים ואוכל, ללא תורים למעליות או מסלולים צפופים, יש מקום פנוי במסעדות בשעות השיא, חניה חינם בשפע. האתר מחולק לשלושה אתרים נפרדים ללא קשר סקי או מעליות ביניהם: המעבר מאחד לשני בנסיעה באוטו או סקי-באס. האתרים מתפרשים בין שתי עיירות אוסטריות נחמדות: צל אם זה וקפרון וכוללים כ-150 ק"מ מסלולים. המרחק בין האתרים הוא 10 דקות נסיעה לכל היותר. אל תפספסו את הגלישה בקרחון קפרון. אוטובוס סקי נוסע לקרחון כל 20 דקות בעונה ופעם בשעה בשארית השנה. זמן הנסיעה הוא כ-30 דקות ומחיר הנסיעה כלול בפאס.

האתר מתאים לכל סוגי הגולשים: מתחילים, בינוניים, מתקדמים (סקי וסנובורדיסטים), בודדים, זוגות, קבוצות ומשפחות. איכות השלג באוסטריה בכלל משובחת ובאתר זה בפרט, שכן ניתן לבחור גובה גלישה בהתאם לתנאי מזג האוויר (והשלג) מ-800 מטר ועד 3000 מטר. כל שלושת האתרים, כוללים מסלולים מתאימים לגולשים בכל רמות הסקי (לפחות מכחול ועד שחור) ואפשר לבלות כאן שבוע בכיף.

 האתר הקטן מבין השלושה: מייסקוגל (Maiskogel) מתנשא עד לגובה של 1700 מטר ונמצא בכניסה לקפרון. לגולש בינוני מספיקות שעתיים גלישה נחמדות, בין עצים. היתרון של האתר הקטן הזה, שכולל 50 ק"מ של מסלולים (קצת יותר גדול מהחרמון) הוא כי ניתן לעשות גלישת חימום ביום הראשון. למתחילים, מספק האתר הדרגתיות מכחולים קלים, דרך קשים יותר ועד אדומים קלים. כל המסלולים רחבים מאד. מהנקודה הגבוהה ביותר גולשים 15 דקות לאורך של 2 ק"מ עד לנקודה התחתונה. למשועממים יש Snowpark.

 האתר השני צל אם זי והפסגה שלו המתנשאת ל-2000 מטר, נקראת שמיטנהוך (Schmittenhohe). אחת משלוש הדרכים להגיע לפסגה המעלה 120 גולשים בבת אחת. דרך זו מבטיחה תפוקה של 2000 איש לשעה והיעדר עמידה בתורים. הגונדולה בשם Areitebahn מעמיסה שישה גולשים בכל קרונית ועולה עד לפסגה בשלושה קטעים, כאשר ניתן לרדת בכל אחד מהם ולגלוש מטה או לעלות עד למעלה ולרדת עד לסוף הקטע השני או הראשון. חניית חינם ובשפע ליד שתי המעליות האלה. מעלית ה-Heavy duty השלישית היא ה-City Express, גם בצורת גונדולה' אך היא לא מגיעה לפסגה אלא לתחנת האמצע, ה- Mittelstation, משם ניתן להמשיך בכיסאות לפסגה או לכיוונים אחרים וכמובן, כבר לגלוש מטה לתחילת המעלית דרך מסלול שחור מספר 11 הקל יחסית, למרות היותו שחור. אלה מעליות הגישה להר. בנוסף להן, יש כ-15 מערכות של כסאות מגבהים שונים, לגבהים שונים, המאפשרות גלישה מגוונת ומהירה ללא המתנה, ניתן לגלוש לצלע האחורית של ההר, מסלולים קלים, אך זה מחייב מזג אוויר נעים, כי הצד הזה הוא הצד החשוף יותר לרוחות.

 המסלולים באתר זה: מסלולים כחולים בשפע: התחילו מהמסלולים בצד השני של ההר (מספרים 3 ו-6) עם מעלית הקאפלבן (Kapellenbahn) וכפתור שמעלה גולשים מתחילים למסלול כחול רחב ולא עמוס (מספר 7). מסלולים כחולים מספר 1 ו-2 הם הפופולאריים ביותר והארוכים ביותר: כ-3 ק"מ ומסתיימים בתחתית הקטע השני של מעלית ה-Areitbahn. מסלולים כחולים אלה מתאימים גם למתקדמים כי ניתן לפתח בהם סלאלום במהירות גבוהה ואף יש קטעים בשיפוע. מי שחנה בתחתית מעלית ה-Areit יהיה חייב לחזור לאוטו דרך מסלול אדום מספר 10, מסלול קשה ומדהים בן 2 ק"מ אורך שהוא האופציה היחידה לחזור לאוטו. לבורדיסטים ומחפשי אקסטרים: אין סוף אוף-פיסט רחבים וגם בין עצים. גולש בינוני יחרוש את האתר ביומיים שלמים.

צל אם זיצל אם זי


 האתר השלישי: הקיציינהורן (Kitzseinhorn), קרחון המתנשא לגובה 3029 מטר ומבטיח שלג שמונה חודשים בשנה. אתר קטן יחסית, שיתרונו הוא שלג בטוח גם בעונות בעייתיות. האתר נמצא 5 דקות נסיעה מקפרון ויש כ-2 ק"מ אורך של חניה. יש שתי מערכות של גונדולות תפוקה גדולה, כשבכל קרונית נכנסים 12 גולשים, עד לגובה של 2000 מטר ועוד קטע אחד עד ל-Alpincenter בגובה של 2450 מטר, ממנו ניתן לעלות להר במערכות רבות של כסאות וכפתורים, כולן עם כיסוי פלסטיק עקב הקור והרוח בגבהים אלה. גולש בינוני יחרוש את האתר הזה ביום אחד. אין מסלולים שחורים, 6 מסלולים אדומים לא קשים והיתר כחולים.

המסלולים באתר
מסלולים כחולים 42%
מסלולים אדומים 38%
 מסלולים שחורים 20%

מעליות באתר:
מעליות טי-בר 27
מעליות מושב 17
מעליות קרון 11

 שלושת האתרים מפנקים את הגולש בנופים עוצרי נשימה, כאשר מייסקוגל וצל אם זי מוסיפים את חווית העצים, בזמן שאתר הקרחון מבטיח נוף ללא עצים, אך עם פסגות מושלגות סביב 360 מעלות.


סנובורד בצל אם זי

פארק גלישה קטן עם חצאי צינור מתאים לרמה בינונית ומעלה. לסנובורדיסטים ומחפשי אקסטרים: אין סוף אוף-פיסט רחבים וגם טבולים בין עצים.

בתי ספר וסקי עם ילדים

יש מספר פעילויות לילדים באזור, סוסים, טיולים וכדומה, יש גם מספר בתי ספר לסקי וסנובורד הפועלים בבמתחם להלן מספר בתי ספר:

מסעדות על ההר

ממש בירידה מהגונדולה "סוננאלם" יש בקתת הרים בסגנון מסורתי, כשההגשה היא לשולחנות. מקום מומלץ מאד לאוהבי הבשרים וגם סתם להירגע על שוקו או יין חם. המקום מאד נעים וביתי (יש אפילו אח בוערת) עם שירות מקסים ולבבי. צמוד לבקתה יש מסעדת בופה, שמגישה גם פסטות ופיצות.

 לאלה שמעוניינים ביותר אקשן, מוזיקה וכו`, המקום בשבילכם נמצא ממש ביציאה מהגונדולה Schmittenhohe, שם תמצאו די.ג`יי שעושה שמח לאורך כל שעות היום, כאשר בין 11:00 ל-12:00 בצהרים ובין 15:00 ל-16:00 תתקלו גם באנשים רוקדים על שולחן הבר עם נעלי סקי, מחירים: מרק בין 2.5-4 יורו, בשר עם תוספת 6.5-8 יורו.

מסעדות נוספות על ההר: 

 • The Glocknerhaus - בראש המעלית - Schmittenhöhe עם אוכל מסורתי וותק של 125 שנה - (טל' - 00 43 6542 73179)
 • Gletschermühle - ממוקמת על ההר, אוכל טעים, אווירה שמחה ונעימה (טל' - 00 43 6547 8621 371)
 • The Schmiedhofalm – אם אתם מעוניינים להיות במקום שקט ואינטימי על ההר - זה המקום (טל' - 00 43 6542 72868)

לתחילת הכתבה

רוצה לקרוא עוד על צל אם זי? הנה כמה קישורים נוספים שיעניינו אותך:

יעדי הכתבה

עדכון סטטוס קורונה נכון ל-26/04/2021

 • הכניסה לאוסטריה אפשרית לאזרחי האיחוד האירופי ומדינות אמנת שנגן בלבד.
 • הכניסה למדינה מותנית בהצגת בדיקת קורונה שלילית, בתוקף ל-72 שעות.
 • חובה לעטות מסכות במרחב הציבורי ובתחבורה הציבורית
 • התחבורה הציבורית פועלת.
 • המסעדות ובתי הקפה פתוחים למשלוחים וטייק אווי בלבד.
 • העסקים פתוחים בין השעות 06:00-19:00
 • ישנו עוצר לילי בין השעות 20:00-06:00.
 • כל החוזרים מחו״ל צריכים להציג בכניסה לארץ בדיקת קורונה שלילית מה-72 שעות האחרונות ולעשות בדיקה נוספת עם חזרתם ארצה (תקף גם למחוסנים).
 • עבור אזרחי ישראל, ישנה חובת בידוד של 14 יום בשובם לארץ או 10 ימים בכפוף לשתי בדיקות שליליות. מחוסנים אינם צריכים בידוד.
לוגו וירוס קורונה

כתבות מומלצות עבורך על צל אם זה