אגרה

אגרה

רופי הודי ‏ (INR) מחשבון המרה הינדי, אנגלית 230V

העיר אגרה (Agra), הנמצאת במרחק כ-200 ק"מ דרומית מזרחית מדלהי, הייתה בירת הודו במאות ה-16 וה-17, בתקופה בה שלטו המוגולים במדינה. עיר זו היא, ללא ספק, יעד התיירות מספר אחת של הודו וזאת הודות לעובדה שזהו מקום משכנו של הטאג' מאהאל (Taj Mahal), אחוזת הקבר המפורסמת העשוייה משיש, שנחשבת לאחד מפלאי תבל ולאתר מורשת עולמית של אונסק"ו. מבנה זה הוא נקודת השיא בארכיטקטורה המוגולית וכנראה אחד המבנים היפים בעולם, ומדי יום מגיעים לכאן המוני תיירים מהודו ומהעולם כולו.

הטאג' מאהאל הוא אמנם הסיבה העיקרית להגיע אל אגרה, אך בעיר פזורים אתרים מרשימים נוספים. המבצר האדום באגרה הוא אתר נוסף שכדאי לבקר בו. המבנה העצום, שעשוי מאבן חול אדומה, הוא דוגמא נוספת לאדריכלות המוגולית והוכרז אף הוא כאתר מורשת עולמית. באגרה גם ניצבת אחוזת הקבר של אכבר, שהיה אחד מגדולי השליטים המוגוליים בהודו.

רוצים לטייל בהודו בתנאים מפנקים ואפילו יוקרתיים? היכנסו לפרוייקט הכתבות החדש שלנו »

הטאג' מאהאל והמבצר האדום, נמצאים על הגדה המערבית של נהר היאמונה (Yamuna) ומסביבם מרוכזים מוקדי העניין האחרים של אגרה: אזור טאג`גאנג` (Taj Ganj) בו מתרכזים כל המלונות והמסעדות של העיר והסאדאר באזאר, המרכז המסחרי של העיר. לא הרחק מאגרה ניצבת עיר הרפאים פטיפור סיקרי (Fatehpur Sikri), שהיתה בירת האימפריה המוגולית והוכרזה כאתר מורשת עולמית על ידי אונסק"ו. אל אגרה אפשר להגיע בקלות בטיול יום מדלהי, ברכבת מהירה, באוטובוס תיירים או בטיול מאורגן. מי שיבחר להשאר לילה באגרה, יזכה לראות את הטאג' מאהאל בצבעים שונים, באור יום וגם בערב.

אגרה לתרמילאים - כל המידע שצריך לדעת באתר "עפתי" »

הזמנת טיסה לאגרה

מלונות באגרה

מלונות פופולרים באגרה