כתבות ומדריכים על באזל

טיול לשוויץ - מדריך לעיר באזל היפה

טיול לשוויץ - מדריך לעיר באזל היפה

לעיר באזל שבשוויץ יש חשיבות היסטורית מיוחדת עבורנו הישראלים. לבד מן האתרים החשובים לנו, יש בעיר עוד הרבה מה לעשות ולראות: עיר עתיקה מקסימה, מבני ארכיטקטורה מודרנית מרהיבים ושלל מוזיאונים מכל תחום. הנה ההמלצות שלנו

לאן לטוס במרץ? 6 יעדים מומלצים לקפוץ אליהם החודש

לאן לטוס במרץ? 6 יעדים מומלצים לקפוץ אליהם החודש

חודש מרץ מסמל את תחילת האביב וזאת הזדמנות מעולה לצאת לחופשה קצרה בחו"ל, לפני שיגיע חג הפסח ואיתו העלייה במחירים, הצפיפות והתורים. קבלו את כל ההמלצות ליעדים השווים של החודש, מלונדון ועד אתונה, מרומא ועד באזל

קרנבל בבאזל ועוד שתי ערים יפות

קרנבל בבאזל ועוד שתי ערים יפות

אחת לשנה מתעוררת באזל ל-72 שעות של טירוף, מוזיקה, תחפושות וקונפטי והיתה לי הזדמנות להיות שם! בין לבין הספקתי לבקר בעוד שתי ערים: בקולמר הצרפתית, שמארחת בחן ויופי ובפרייבורג בגרמניה, שחתמה את הטיול עם הרבה שמש

גאווה ישראלית בחו"ל - אתרי הוקרה לישראל וישראלים

גאווה ישראלית בחו"ל - אתרי הוקרה לישראל וישראלים

לא רק אנחנו חוגגים ומעלים על נס את הקמתה של מדינת ישראל - גם במקומות רבים בעולם, ישנם רחובות, כיכרות ואתרים שונים, המציינים בגאווה את הקמתה וקיומה של מדינת ישראל וגם מעלה על נס את פועלם של מנהיגים ישראלים. הנה כמה מהם. חג עצמאות שמח!

גן החיות של באזל (Zoo Basel)

גן החיות של באזל (Zoo Basel)

גן החיות של באזל המכונה בחיבה על ידי תושבי העיר - זוֹלי - ידוע כאחד מגני החיות המרשימים והיפים בכל אירופה. בגן יותר מ-600 זנים של 6,000 בעלי חיים בערך. גן החיות ידוע בשל הצלחותיו בשימור והצלת חיות נדירות כמו למשל דובי משקפיים, קרנפי שריון מאסיה ועוד.

האתר הארכיאולוגי Augusta Raurica

האתר הארכיאולוגי Augusta Raurica

אתר ארכיאולוגי ששימש כבית קולוניה הרומית הקדומה באיזור הריין. מומלץ לילדים חובבי היסטוריה שאוהבים לדמיין איך זה היה פעם. כך אפשר לבקר בתיאטרון שבמקום ולדמיין את קרבות הראווה והמופעים שהיו מועלים שם. מקום נוסף מומלץ לביקור הוא הבית הרומי, שהוא העתק של הדואמו העתיק. הבית, שנבנה בשנת 55, משחזר באופן מדוייק את רבעי המגורים, בתי המלאכה של האומנים, והבר הציבורי, וכך הילדודס יכולים להתרשם מהדרך בה אנשים גרו ועבדו בזמנים באותה תקופה. עוד במקום, מוזיאון א

שוויץ - טיול משפחה והצצה חטופה ליער השחור

שוויץ - טיול משפחה והצצה חטופה ליער השחור

משפחה יוצאת בשיאו של הקיץ לטיול בשוויץ. הקונספט המרכזי של הטיול הוא שביער השחור מכייפים ובשוויץ עצמה מטיילים. הרים ומפלים, ערים וכפרים, הרבה טבע ירוק וחוויות מגוונות, כל זה - בסיפור הטיול המשפחתי הבא.

אוגוסטה רוריקה  - שרידי האימפריה הרומית

אוגוסטה רוריקה - שרידי האימפריה הרומית

בואו לבקר בשוויץ בעיר אוגוסטה רוריקה בה פרוסים שרידים מהתקופה הרומית. העיר הוקמה בשנת 44 לפני הספירה כמבצר רומי ובמאה השניה לספירה כבר היתה מוכרת כעיר חשובה, לקראת סוף המאה השלישית נהרסה על ידי שבטים גרמאניים. זהו אתר העתיקות הגדול בשוויץ, כאן התחילה העיר בזל.

באזל - מידע כללי ואטרקציות

באזל - מידע כללי ואטרקציות

העיר באזל היא העיר השניה בגודלה בשוויץ והיא מהווה גם מרכז תעשייתי וכלכלי. יש בה גם וכמה וכמה אתרים מרכזיים אליהם כדאי להגיע בזמן ביקורכם בעיר.

מסלול מז`נבה לבאזל

מסלול מז`נבה לבאזל

מסלול בן שמונה ימים בשוויץ בו נבקר ביומיים הראשונים בז`נבה. לאחר מכן נמשיך לעיירות Coppet, ו-Nyon. הביקור בעיר לוזאן יתמקד בעיר העתיקה. בהמשך נגיע לנוישאטל, La Chaux de Fonds, לביאל ולבאזל.