עונות ומזג אויר בטנזניה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

5 המלצות על עונות ומזג אויר בטנזניה

תמונת הפרופיל של Roni_me
Roni_me
2

”עונות מתאימות לטיול ספארי בטנזניה“

קרא עוד

על פי קבלת מידע ממקומים שאירגנו לנו את הטיול, לא מומלץ לטייל בטנזניה בעונה הרטובה (מרץ-אפריל) כי הגשם עוצמתי ובתדירות גבוהה כך שקשה לצלם תמונות טובות של החיות. ובאופן כללי קשה הרבה יותר לראות את החיות.

בנוסף, בחודשי הקיץ (אוגוסט-ספטמבר) עדיף דווקא ספארי באיזור של קניה ולא טנזניה (לשם למיטב הבנתנו מכוונת נדידת העדרים הגדולים בעונה זו), אך אפשר עדיין להיעזר בחברות טיולים טנזניות שיקחו אתכם לשם. בכל שאר השנה רב החיות דווקא בצד הטנזני.

עונה טובה לספארי בטנזניה יכולה להיות למשל פברואר (מניסיון, הכל ירוק ויפה והחיות בדיוק בשלב המלטה אז רואים גורים). גם מאי-יוני לפי מיטב הבנתנו זה זמן טוב אך פחות ירוק כי הצמחייה כבר יבשה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של goldalon
goldalon

”איך להימנע מעוגמת נפש בספארי באפריקה?“

קרא עוד

בג'יפים בהם נעשה שימוש בספארי באפריקה (אני הייתי בטנזניה, אך הבנתי שמצב הדברים דומה ביתר המדינות) מתאימים לכאורה לשישה תיירים. הצפיה בחיות בספארי נעשית כך שהגג נפתח, והתיירים עומדים על מושביהם. עם זאת, ראוי לשים לב שכאשר נוסעים בג'יפ, יש לקשור את כל הציוד (האישי והקבוצתי)על חלקו הקדמי של גג הג'יפ. קשירה זו מונעת את פתיחת הפתח בגג שמשמש את התייר שיושב בקדמת הג'יפ, בצמוד לנהג.

לפיכך, נוצר מצב בו אותו תייר, שאתרע גורלו להתיישב בסמוך לנהג, אינו יכול להינות מחווית הספארי באופן מספק, והוא נאלץ להתבונן בסביבה דרך החלון בלבד - דבר שיוצר עוגמת נפש משמעותית ביותר. לפיכך, אנא אל תסכימו לטייל בג'יפ בו יש יותר מחמישה תיירים. זה יחסוך לכם עוגמת נפש משמעותית ביותר!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עידו
עידו
3

”מזג אויר ועונות לטיול במזרח אפריקה“

קרא עוד

קניה יוני עד ספטמבר וינואר-פברואר הם החודשים היבשים בקניה. ספארי מומלץ לעשות בחודשים אוגוסט ואוקטובר לצפייה בעדרי הגנו בנדידתם. אוקטובר עד דצמבר, ומרץ עד מאי הם החודשים הגשומים, כאשר שיא הגשם הוא באפריל. לאורך רצועת החוף לח וחם לאורך כל השנה.

טנזניה יוני עד פברואר נוחים לטיול (נובמבר עד ינואר טיפה גשומים). מרץ עד מאי גשומים מאוד ולא מאפשרים טיול. לאורך החוף חם מאוד ולח.

אתיופיה אתיופיה מומלצת לטיול בין אוקטובר ליוני. בין יוני לספטמבר צפויים גשמים, וכך גם בחודש מרץ. האקלים בכללו חם ויבש.

אוגנדה דצמבר עד מרץ הם החודשים המומלצים לטיול בכל המדינה, בדרומה גם יוני עד ספטמבר נוחים מאוד לטיול. אפריל עד אוקטובר הם החודשים היותר גשומים (אפריל הגשום ביותר). דצמבר עד פברואר טמפרטורות גבוהות. באוגנדה קיים מזג אוויר טרופי עקב מיקומה על קו המשווה, הכולל טמפרטורה ממוצעת של 26 מעלות ביום ו-16 מעלות בלילה.

רואנדה סוף מאי עד אוקטובר הם חודשים טובים לטיול. סוף אוקטובר עד מאי הם החודשים הגשומים עם הפוגה מסוף דצמבר עד מאי, בהם ניתן לטייל. הטמפרטורה במדינה גבוהה ברובה, אך קרירה באזורים הגבוהים.

- מזג האוויר מפתיע, ולא עקבי כל שנה. נסו להתעדכן לפני הטיסה בתנאי האקלים במדינה. לרוב, אם העונה הגשומה מתחילה באיחור, היא גם תסתיים באיחור.

- מידע פרטני על כל מדינה, כולל טבלאות אקלים אפשר למצוא באתר מזג האויר של ה BBC. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דורון.אופק
דורון.אופק

”טיול מחוץ ל"עונת התיירות"“

קרא עוד

חזרנו ב-12 במאי מטיול של חודש וחצי בטנזניה. כלומר, יצאנו בסוף מרץ וחזרנו עכשיו. למרות, שלכאורה, לא מדובר בעונת התיירות, כדאי לחשוב על לעשות טיול מחוץ לעונת התיירות - היתרונות הנם גם שאין עומסים של התיירים באזורי הפארקים (מכתש נגורונגורו בעיקר) וגם בעלויות. אנחנו חסכנו כ-40-50% בעלויות של המלונות והמדריכים, משום שהיינו בעונה שאינה עונת התיירות.

אגב, זה לא הפריע לנו לטייל. הדבר היחיד שהרגשנו היו 10 דקות גשומות, כאשר היינו בחלק האחרון של הטיול (זנזיבר) - הגשם לא ממש הפריע (לא מדובר בקור, אלא בחום רב עם לחות גבוהה וקצת גשם). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shmb
shmb

”אזורי הספארי באוגוסט - עמוס תיירים“

קרא עוד

אוגוסט חודש עמוס תיירים, אף שצפיפות אינה מורגשת כי אין המוני תיירים כמו במקומות רבים אחרים. נראה שדווקא בחגים שלנו, ספטמבר, יותר אידאלי לטייל שם כי התפוסות במלונות נמוכות יותר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על עונות ומזג אויר בטנזניה

אין עדיין פוסטים על עונות ומזג אויר בטנזניה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות