מסלול בן שבוע-שבועיים בקולומבו

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

3 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בקולומבו

תמונת הפרופיל של petel_s
petel_s

”16 יום בסרי לנקה - חלק 1“

קרא עוד

המסלול והטיפים מעודכנים לסוף אוקטובר 2010. הטיפ ארוך מאוד ולכן אחלק אותו לשניים, בתקווה שלא אצטרך שלוש לאותו תוכן. מאוד ממליץ על טיול לסרי לנקה בתור טיול קצר יחסית, אך להרגיש אווירת מזרח וטבע יפהפה. את רוב המסלול עשינו עם נהג צמוד (36 דולר ליום) עד לחופים, שם התניידנו בתחבורה הציבורית (זולה להדהים ונוחה יחסית להפתיע). 7 יום טיולים + 9 ימים חופים וקולומבו.

לגבי עונות: לפי הנהג, עונת התיירות היא דצמבר-אפריל רק בגלל שחורף באירופה, אבל העונה הטובה ביותר לטיול היא סוף פברואר-אוגוסט. 1$=115 רופי. ניתן להמיר כסף בחנויות תכשיטים – שער הרבה יותר טוב מבנק. נחיתה בחמש\שש בבוקר. אתאר את המסלול שעשינו כולל טיפים. המקומות שלפי דעתי אסור לפספס הם סיגרייה, מישורי הורטון, אלה וחוף מריסה. ממליץ גם על אדמס פיק למי שבכושר ואוהב לטפס. תתכוננו להמון ירוק בעיניים וכח ברגליים. סה"כ יעד באמת מומלץ, במיוחד לאוהבי הטבע שאין להם זמן ולא יכולים לעשות טרקים ארוכים יותר מטיולים יומיים.

1. סיגרייה - 4 שעות משדה התעופה. מקום לינה ממש במרכז והכי קרוב למקום. מרחק הליכה של 15 דקות מההר עצמו בדרך נחמדה וברורה, נקי עם מים חמים: sigiriya rest house בעלות 2450 רופי לזוג, כולל ארוחת בוקר. המקום ממש יפה ומיוחד, לא לוותר עליו. זה בעצם צוק מרשים שנמצא בשום מקום. מטפסים עליו, רואים חיות בדרך אליו (קופים, לטאות ענקיות ואפילו היה תנין בנהר שבכניסה לשמורה).

2. קנדי - 4 שעות נסיעה כולל עצירה בחוות תבלינים ב"מלטה". לגבי החווה, נחמד לעצור שם, כחצי שעה לראת כל מיני גידולים מיוחדים. קנדי מקום נחמד, האטרקציה המרכזית בו זה הגנים הבוטניים, ממש יפה שם ונחמד מאוד לטייל כ-3-4 שעות. בעיר עצמה נחמד להסתובב ולראות ויש פיצה האט ו- KFC. לנו ב- Ivy Rest - מים חמים ונקי יחסית, אין צורך בארוחה, אפשר ועדיף למצוא בעיר. 20\15 דקות הליכה מהמרכז שרוב ההליכה היא על האגם. 2000 רופי ללילה. מקדש השן בעיר נראה חמוד מבחוץ, לא נכנסנו כי מניסיון במקדשים זה יותר יפה מבחוץ.

3. אדמס פיק - 4 שעות נסיעה, כולל עצירות. הדרך מדהימה ביופיה. פסגת אדם זו אחת האטרקציות החוויתיות של האי וגם הכי קשה, לנו לפחות. עליה וירידה של 5200 מדרגות, קשה מאוד ואני לא אומר סתם, ויש להתחשב גם בעלוקות שעולות עליך לעיתים קרובות. מי שיודע שאינו איש הליכה קשה ולא רוצה להתאמץ, אני ממליץ לוותר מראש. הטיפוס לסיגרייה הוא משחק ילדים לעומת כאן. להביא פנס (יוצאים בשלוש בלילה בערך) ובגדים חמים (קר מאוד בפסגה). אני עליתי את רוב הדרך ללא מדריך, לאחר שזה חזר עם חברתי באמצע הדרך עקב הקושי והעלוקות, אין הסתעפויות ואלה שיש הם להליכה של 20 מטר וחזרה לדרך עצמה. היה קל להתמצא ללא המדריך אבל שוב, חשוך וקצת מפחיד בהתחלה אז זה טיפ רק למי שרוצה לחסוך. ישנו ב-yellow house, מחיר - 2000 רופי ללילה, לא כולל אוכל, 1500 רופי למדריך. אוכל מצויין, מקום נקי ומזכיר צימר בישראל אפילו. הנוף מהמקום עצמו מאוד יפה (יצאנו מקנדי בצהריים, בלילה טיפסנו על אדמס פיק, ובצהריים נסיעה ליעד הבא).

4. נווארה אליה - אין מה לעשות בעיירה עצמה, הלכנו לשם רק לצורך הגעה למישורי הורטון יום למחרת. קר שם! בדרך לשם עצרנו בשני מפלים מרשימים מאוד. לנו ב- hotel Grosvenor 2200 ללילה ללא אוכל. 15 דקות מהמרכז והשוק בהליכה. המלון לא משהו אבל המחיר טוב לאזור. קביעה עם נהג ג'יפ למישורי הורטון וחזרה (נהג המונית הקבוע לא יכול להגיע לשם עם רכבו לטענתו) 3500 רופי עלה לנו, לא יודעים אם מחיר טוב או לא.

5. פארק מישורי הורטון - יציאה ממש מוקדם בבוקר. 5370 רופי כניסה לזוג, יקר אבל ממש שווה. המקום עצמו זה 9 ק"מ של מסלול הליכה בטבע, לא קשה. המסלול מאוד יפה ונוף מהמם בנקודות התצפית. לא לוותר!! חזרה לנרוואה אליה והמשך ליעד הבא.

חלקו השני של הטיפ: https://www.lametayel.co.il/16+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%91%D7%A1%D7%A8%D7%99+%D7%9C%D7%A0%D7%A7%D7%94+%D7%97%D7%9C%D7%A7+2

חלקו השלישי של הטיפ: https://www.lametayel.co.il/16+%D7%99%D7%95%D7%9D+%D7%91%D7%A1%D7%A8%D7%99+%D7%9C%D7%A0%D7%A7%D7%94+%D7%97%D7%9C%D7%A7+3

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מסלול בדגש שמורות טבע וצפרות“

קרא עוד

הצליח לנו! הרבה בזכות הטיפים המצוינים באתר. לכל הגולשים ששלחו לי אישית טיפים המון המון תודה. אכן מסורת נפלאה של ``למטייל``. יישר כוח!

המסלול: טיסה מצוינת עם ג`ורדן טרנזיט קצר הגעה לקולומבו 05.30. ישירות לקנדי כשעתיים נסיעה.
יום 1-2:הטבע ``נכנס`` לחדר במלון Mahawaeli, היושב על גדות הנהר בשם זה. הנהר שוקק חיים, נשים כובסות, שואבים מים ורוחצים. ועצים מלאי עטלפי-פירות ענקים שלפנות בוקר וערב ממלאים את השמים. יצאנו לגנים הבוטאניים מוקדם בבוקר. בצהרים, כשחם מאד (ובהרים יבש), רבצנו בבריכת המלון. אחה``צ אומנות עבודות עץ וביח``ר לציורי באטיק על משי מומלץ, מאד מאד יפה.
יום 2: Hunnas falls, כשעה נסיעה בדרך נוף יפהפה. עולים לגובה מעל 1000 מ`. המפל קצת יבש בפבר`, אבל ליד המלון יש אגם, שאפשר ללכת מסביבו. עשיר בציפורים כמו מנאית ההרים - גודל של עורב שחורה כולה ובאדום אש הרגלים, עינים, מקור וציצית. יש גם קופים, סנאים. יש עוד מסלולי הליכה טובים, אך ממרום שנותינו ויכולתינו ויתרנו.
יום 4-3: הכיוון הכללי דרומה דרך נורה-אליה שווה להשאר ולטייל. המשכנו ל-Ella. המון מיני ציפורים חדשות אנדמיות לסרי לנקה בכלל ולהרים בפרט 1,041 מ` גובה. רוב התצפיות מחצר המלון עם הזריחה ב-07.00 בבוקר. עוד קופים וכו`. נופים מהממים, הגו`נגל. גם כאן מסלולי הליכה, כדאי מאד לקחת מדריך מקומי. המפלים נמצאים על הדרך היורדת מאלה דרומה.
יום 5-6: הדרך לחוף יאלה פארק מאלה יורד ממהרים במהירות ומתחיל נוף מישורי עם מקווי מים בכל מקום. בכל מקווה מים קל לראות אנפות ארגמניות, אפורות, לבניות וכו`.

שדות אורז וגידולי ירקות אדם גדול עם נופרים ונימפאות לבנות. הגענו ליאלה פארק ווילג` בצהרים ויצאנו לסאפרי בג`יפ +נהג +רינג`ר וגם הנהג הפרטי הצטרף כדי ``לשמור`` עלינו. אין טעם למחות, כך מתנהלים הענינים. הנהג הפרטי ``אחראי`` - חתום עלינו, נהג הג`יפ -הרכב שלו, והרינג`ר - הוא מטעם השמורה, בלעדיו אי אפשרי להכנס. תפקידו הוא לשמור על השמורה מפני שטויות התיירים, כגון שלא ירדו מהרכב, אך בעקר הוא עומד ומתצפת ויודע את מקומם של בעה"ח. גילה משהו -עוצרים, ועד שהוא לא בטוח שראיתם לא יזוז ולא ינוח שומר השמורה, גם יסביר וכו`-  בהחלט ראוי לטיפ יפה. ומה ראינו: מקום נפלא שוקק בע``ח: פילים, תנינים, חזירי בר, איילים מנוקדים ואחרים, סוגי שרקרקים שונים חסידות וורודות מגלנים שחורי ראש, נחשים ועוד רבים וגולת הכותרת כמובן הליאופארד (Leopards) = נמר החברבורות (יש גם דובים, אך לא ראינו -עניין של מזל...). הוילג` יושב בתוך השמורה וברדת החשכה יש לבקש ליווי של שומר כדי לצאת לחדר האוכל - הכל ברמה גבוהה מאד.

למחרת יצאנו ב-6.00 בבוקר לשמורת הציפורים - בעקר עופות מים - שמורת Bundala: טווסי בר, תרנגול הג`ונגל (הציפור הלאומית) ומגוון עשיר ביותר של מיני ציפורים, חלקן אינדמיות לסרי לנקה והודו.

יום 7-8: מנוחה ושמורת הפילים הענקית - Udawalawe. יותר יבש מיאלה פארק, אך הרבה יותר כיף לראות עדרי פילים חופשים (מאשר ב``בתי יתומים``... אולי מפוקפקים-הרגשה אישית). גם כאן מתכונת גי`פ + נהג +רינג`ר. מאד נוח בקצב שלנו וגם כאן מגוון, אך לא גדול של בע``ח. זה לא אפריקה, אך לדעתי יותר מעניין כי על איזור קטן יחסית, המגוון מייצג מצויין את כל הביוטופים האפשרים למקום: חוף-ים, מישורי בטה, מקווי-מים, יערות גשם והרים בגובה מעל 1,000 מ`, וכל זה ב 2-3 שבועות.

יום 9-10: עליה ל- 800 מ` ליער הגשם Sinharaja - גן- עדן! למביני דבר בלבד! חובבי צפרות, מסלולי טראקים, אופניים וראפטינג. לשלוף טלסקופים מצלמות זום ולחגוג. במלון Sinharaja forest Edge יש בריכה חצי טבעית יפיפייה, רק לשבת ולחכות למגוון ציפורי שיר מדהימות, שאין מקום לפרט כאן. למסלול ביער הגשם כדאי מאד נעל סגורה וחותלות נגד עלוקות. יופי צרוף.

יום 11- 12: חוף הים המערבי למנוחה בעיירה Kalutara יש יפים וטובים ממנה. יש עוד כארבע שמורות, שלא בקרנו בהן, וחופים מתאימים לצלילה ושנורקל שהשארנו לשנה הבאה.....אמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של carbazol
carbazol

”טיול בסרילנקה“

קרא עוד

היינו שבועיים וקצת בסרי לנקה. 

הגעה: טסנו עם Fly east, מה שמוזיל כל כרטיס ב- 300 דולר ויעדים אחרים גם יותר (מומלץ לוודא שעת יציאה יום לפני). טיסה ל- Qatar כוללת המתנה של 4 שעות בשדה תעופה מצויין ומשם טיסה לקולומבו. בקיצור לא רע.

מסלול: מקלומבו המשכנו ברכבת לקנדי (4 שעות ולא תמיד יש מקום). בקנדי נסענו בטוקטוק (20 דולר) ראינו הכל ביום אחד מהבוקר ועד הערב. בהמשך נחנו יומיים ב- Hunas Falls מקום מדהים ויקר - יותר מ- 100 דולר ללילה. הטבע היה מהמם וטיילנו הרבה. בהמשך, לקחנו טוקטוק לתחנה המרכזית בקנדי ומשם אוטובוס להנטון ומהנטון ל- Adam`s peak. אנחנו לקחנו טוקטוק כי לא היה אוטובוס ישיר. לכן, כדאי לבדוק אם יוצא אחד. ב- Adam`s peak לנו ב- Yelow House , מקום מאד נחמד. בבוקר לקחנו אוטובוס להנטון ומשם לנוארה אליה (יש גם אוטובוסים פרטיים בתחנה המרכזית שלא יקרים בהרבה).
 
את נוארה לא אהבנו גם בגלל שהיה גשם וגם ניסו לעבוד עלינו בגסט האוס Green Fall Resort - בתשלום העלו לנו את המחיר, אך עמדנו על שלנו. בבוקר ברחנו משם לתחנת רכבת ב- Nona Oya, כ- 20 דקות נסיעה. לא ניתן להזמין מקום בקרון המשקיף, אך אפשר לעמוד ליד דלת - נופים מדהימים. הינו ב- Holiday Inn לא רע וזול יחסית. אחרי 2 לילות מוקדם בבוקר לקחנו אוטובוס לחופים. את קדולנה לא אהבנו - החוף היה מלוכלך והמלון יקר ובלי מים חמים. בבוקר עברנו למריסה וישנו ב- Paradise Beach Club. נהנינו מאוד. העלות היתה 3400 כולל ארוחת בוקר וארוחת ערב בופה (אפשר לבדוק בלי ארוחת ערב כי לחכות עד 7 וחצי לאכול היה קשה). טיילנו בחנויות של הערים הקרובות Wellagama ו- Matara . מצאנו שם כל מיני אופנה מאוד נחמדות, אך לעתים יש בעיה עם מידות טיפה גדולות 42 - 44. 

לקחנו אוטובוס לקלומבו. נסענו עד לתחנת הרכבת, הכנסנו חפצים לשמירה ויצאנו לטיול בעיר (לקחנו טוקטוק. העלות 300-350- לפעמים מישהו מביא אתכם לטוקטוק ונותן מחיר מופרז כי זה גם ``דמי תיווך``). בערב נסענו ברכבת לנגומבו. זו היתה טעות. ב- 7 בערב לחץ לא נורמלי ובקושי נדחסנו עם התיקים. לא היה מקום לזוז. בנגומבו לנו ב- Silver Sands  בעלות של 1310 ללא ארוחת בוקר (לא הינו צריכים כי ב- 6 יצאנו הביתה).

כדאי לדעת:
1. בנגומבו או בשדה תעופה יש המון מזכרות. הדיוטי פרי עצמו מקבל רק דולרים כך שזו דרך נחמדה לבזבז רופיים אחרונים.
2. בעיה קטנה שהתעוררה במהלך הטיול ולא הצלחנו לפתור אותה - התרשמנו שיש בעיה רצינית עם האסלות. זרם המים לא מספיק וזה לוקח שעות עד שהכל יורד, אם יורד.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בקולומבו

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בקולומבו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות