מסלול עד שבוע בדרמסאלה

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

6 המלצות על מסלול עד שבוע בדרמסאלה

תמונת הפרופיל של nogashani
nogashani

”טיול של מספר ימים מסביב לדרמסאלה“

קרא עוד

דראמסלה עצמה היא עיירה לא מעניינת. עיקר העניין מרוכז בשלושה כפרים הנמצאים כ-20 דקות נסיעה ממנה. הכפר הראשון הוא מקלאוד גאנג', המקום בו יושבת ממשלת טיבט הגולה, כולל הדלאי לאמה בכבודו ובעצמו. השני הוא באגסו, כפר שעבר השתלטות על ידי ישראלים ובו מתקיימים מרבית הקורסים שעושים הישראלים ודרמקוט, השקט והפסטורלי מבין השלושה. ניתן לנוע בין הכפרים ברגל (כ-20-30 דקות הליכה) או באמצעות ריקשה (עלות של 70-80 רופי לכיוון).

עיקר המקומות המעניינים ממוקמים במקלוד גאנג', בה מספר מקדשים מעניינים, שוק טיבטי, המקדש המרכזי של הדלאי לאמה, מוזיאון מרתק על טיבט ומרכזים קהילתיים לפליטים (כולל תערוכה על הדיכוי הסיני בטיבט). במוזיאון מוקרנים סרטים מספר פעמים בשבוע על טיבט ועל חיי הגולים.

סיטיבארי הינו כפר הממוקם כעשרים דקות נסיעה מדראמסלה (לכיוון השני ולא לכיוון של שלושת הכפרים). בסיטיבארי שוכן מנזר הקרמפה, אחת מהדמויות הבולטות והמרכזיות בבודהיזם הטיבטי. מנזר יפה וגדול. במרחק הליכה ניתן לבקר בנורבלינקה, פארק מקסים עם גנים, מקדשים, מוזיאון בובות על התרבות הטיבטית ובעלי מלאכות מקומיות. בעלי המלאכה לא פועלים כל שבת שנייה ובימי ראשון, כדאי לבדוק לפני ההגעה כי הם פעילים. במרחק של 10 דקות הליכה נוספת ניתן לבקר באני גומפה, מנזר נשים נחמד ולראות כיצד חיות הנזירות.

ממקלוד גאנג', באגסו או דרמקוט, ניתן לצאת לטיול יומי או טיול של יום וחצי לטריונד או למפלים, השוכנים בדרך לטריונד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nanagin
nanagin

”טרק Hampta Pass and Chndra Tal“

קרא עוד

יצאנו לטרק של חמישה ימים באיזור מנאלי דרך הסוכנות המצורפת עם מדריך מעולה בשם רוני שרמה. ניתן ליצור קשר ישירות עם המדריך מאחר והוא זה שמארגן את כל הטרק וכך לחסוך קצת מהעמלות שגוזרת הסוכנות. הטרק מתחיל מעיירה פריני וממשיך לכיוון האמפטה פס (4200 מטר). בסוף היום השלישי, לאחר חציית הפס, הגענו לאיזור קמפינג Chatru. למחרת בבוקר אסף אותנו ג'יפ ונסענו לאגם הירח. לאחר ביקור של כמה שעות באגם (יש מסלול הליכה המקיף את האגם - 4 ק"מ). חזרנו לאיזור הקמפינג Chatru ולמחרת חזרנו למנאלי דרך רוטנג פס. הטרק יפהפה, זוכים לראות את לאהול, המון נחלים, המון פסגות מושלגות. הפס עצמו הוא לא גבוה מדי ולכן הטרק הוא לא קשה. הלכנו כל יום 5-6 שעות. המדריך דאג לכל הציוד: שקי שינה חדשים, שמיכות פליס פנימיות חדשות, אוהל מטבח. בישל לנו אוכל מעולה ופינק עם צ'אי וארוחות ארוזות. בלילה הראשון עושים קמפינג ליד יער אז מומלץ בחום להדליק מדורה - גם מחמם וגם כיף. הנופים במהלך הטרק שונים ומגוונים - פסגות מושלגות, יערות ירוקים, נחלים ועמקים, אגם בגובה 4300 באמצע מדבר. מומלץ בחום למי שרוצה לטרק. מבחינת עלויות - הגיפ ליומיים עלה לנו 5000 רופי סך הכל. הטרק עלה בסביבות 2000 רופי ליום לבן אדם (על היום החמישי לא משלמים כי מדובר רק בנסיעה). מי שרוצה לחסוך זמן והוא בכושר טוב - ניתן לעשות את הטרק גם ב-4 ימים ופשוט ללכת יותר כל יום. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nilyza
nilyza
3

”טרק בהרים ליד דרמסלה - מומלץ ביותר!“

קרא עוד

מי שמתעניין קצת בטיולים מסביב לדרמקוט ולא רק להיזרק שם בגסט האוסים או להיות בקורסים כל היום אז הנה הצעה: אנחנו עשינו טרק עם מדריך ששילמנו לו כמה רופי לעבר הפס המושלג/ ביום הראשון עולים לכיוון תצפית שנקראת "טריונד", שלוקח בערך 3 שעות של עליה לא קלה אליה. משם יש תצפית מאוד יפה על כל הרכס באיזור, לאחר מכן עולים לעבר מקום שנקרא ה- Snow Line וישנו במערה באיזור, בבוקר היום השני טיפסנו עד לנקודה הגבוהה של הפס, שגובהה בערך כ-4100 מטרים והיה מאוד יפה. לאחר מכן 5 שעות של ירידה והגענו חזרה לדרמקוט. מומלץ ביותר אפילו אם מגיעים רק עד ל"טריונד" וחוזרים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Soft Cell
Soft Cell
5

”הכיוון דארמאסלה “

קרא עוד

אחרי מספר ימים בדלהי החלטנו לצאת לכיוון דרמסאלה. סוכן הנסיעות שליד הארי ראמה, צ'ארלי מוציא בשעות הערב אוטובוסים לדרמסאלה. מאחר ולא בא לנו לבלות 12 שעות באוטובוס, לא כולל זמן פנצ'רים, החלטנו לישון עוד לילה בדלהי ולמחרת בצהריים לקחת טיסה ישירות לדרמסאלה. שדה התעופה המקומי של דלהי חדש ומפואר, השדה נמצא לצידו של השדה הבינלאומי וחולק איתו את מסלולי ההמראה והנחיתה.

באיחור קל עלינו על מטוס הבוכנה של חברת קינגפישר. במהלך הטיסה מקבלים הסברים מהטייס, "מצד ימין רואים את רוטאנג פאס". השירות של קינגפישר יוצא דופן באיכותו, אפילו קיבלנו ארוחה טעימה. המטוס אגב זהה לאלה שיוצאים משדה דב לאילת.

לאחר כשעה נחתנו בשדה התעופה הקטן גאגל במחוז קנגרה. משם לקחנו ואן קטן שלקח אותנו במעלה הדרך למקלוד גאנג' ומשם לבאגסו.

מקלוד היא בלגן קטן של רחובות עם הרבה חנויות ודוכנים. המקום ידוע בשל מקדש הדלאי לאמה הטיבטי שגם מתגורר בו באחוזה קטנה צמודה למקדש. בזמן ביקורנו הדלאי לאמה שהה באחוזה. על הדשא ממול לשערים הנעולים התקבצו עשרות רבות של טיבטים בציפייה דרוכה. מאחורי השערים נראה כוח אבטחה חמוש עם ג'יפים. רשמית אסור לצלם אבל אם מתרחקים כמה מטרים מותר. המקדש עצמו דומה למקדשים שראינו בנפאל אם כי יותר מפואר ומכיל פריטים קדושים רבים.

אנחנו כאמור המשכנו בעליה לבאגסו ושם מצאנו חדרים מעולים ב-600 רופי, קומה ראשונה עם מרפסת לנוף, חדשים לגמרי ומבהיקים מניקיון. החדרים גדולים ויפים עם מקלחת ושירותים צמודים, מים חמים 24 שעות. אותם החדרים בקומת הקרקע עולים 500 ובאגף הישן יש חדרים ב-250 (למיטב זיכרוני). 

לפתע הפתעה, חיליק מגנוס המחלץ, חבר של בעל הבית מגיע עם אשתו לביקור. אחר כך מספרים לי שחיליק אורח קבוע וכבר עזרו לו לאתר כמה וכמה ישראלים שנקלעו לצרות.

באגסו היפהפייה נמצאת בהמשך הדרך ממקלוד, המקום משתרע לאורך כביש צר ובעלייה, משני הצדדים מסעדות מצוינות, ספריה בעברית, חנויות תכשיטים, אינטרנט ומקדש מטורף שחובה לבקר. אם ממשיכים במעלה הכביש מתחברים לדרמקוט שזה כפר נוסף אבל פחות נגיש, אפשר לחצות את דרמקוט ולרדת בשביל ישירות למקלוד. בשני, המקומות באגסו ודרמקוט, ריכוזים גדולים של ישראלים עם בתי חב"ד צמודים. במקלוד מתאכסנים בעיקר תיירים זרים. 

בבאגסו יש בריכת שחייה ללא תשלום שניזונה מנחל שעובר במקום. אפשר גם לטייל למפל הסמוך. טיול נוסף הוא לטריונד. יוצאים מוקדם בבוקר ומטפסים לטריונד, למעלה מספר בתי קפה, אפשר לשכב על מחצלאות ולנוח. צריך להיזהר מערפילים בדרך. עד הצהריים כדאי לחזור.

מבאגסו ומקלוד אפשר לצאת לטיול יום באמריצר, מבקרים במקדש הזהב ובמעבר הגבול הודו פקיסטאן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מסלולי טיול באזור דרמסאלה“

קרא עוד

טרק טריון (trion) - יום אחד-שלושה. לא עשיתי. אומרים שממש יפה.

מפלים באיזור דרמקוט - חצי יום הליכה הלוך חזור. לא עשיתי. אומרים שנחמד.

מפלים באיזור בגסו - חצי שעה הליכה. נחמד מאוד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של eroter
eroter

”טיולי טבע באיזור“

קרא עוד

טיול למפלי בהאגסו עם אפשרות להמשיך משם לדארמקוט. מומלץ לבדוק גם את מפלי דארמקוט. טיפוס מדהים אל ה-Triund. מומלץ להתחיל ב-05:00 בבוקר. ניתן לטפס עוד כשעה אל הקרחון או לצאת לטרק של מספר ימים אל העמק שבצד השני. ניתן לברר את כל הפרטים בחברות טרקים רבות הקימות בכל שלושת הכפרים. טאטופאני - המעיינות החמים: כשעה נסיעה מדהרמסאללה. הבריכה החמה והאזור שמסביב הם חוויה מופלאה שאסור להחמיצה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בדרמסאלה

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בדרמסאלה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לדרמסאלה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם