שמורת אגואסטורטס
Aigüestortes i Estany of Saint Maurici National Park

5
(13)
שמורת אגואסטורטס - למטייל (1) מתוף הטיפ של שמוליק3197183
שמורת אגואסטורטס מתוך הטיפ של Roi_3364025 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Roi_3364025
שמורת אגואסטורטס מתוך הטיפ של שמוליק3197183 - למטייל (3) מתוך הטיפ של שמוליק3197183
+34 973 69 61 89
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על שמורת אגואסטורטס

5
13 מדרגים
1
0
0
0
0

13 המלצות על שמורת אגואסטורטס

תמונת הפרופיל של שמוליק3197183
שמוליק3197183

”עלון בעברית למטייל בפארק Aiguestortes “

קרא עוד

הפארק העצום הזה, שבו ניתן לטייל ימים (! ) , שווה מאוד גם ביקור של יום אחד. הגענו משפחה (הורים + בת 17 + ילד בן 13) דרך אחת מהכניסות לפארק (Espot) והחננו את רכבנו בחניון הגדול בכניסה לכפר (ללא תשלום, מצד ימין רחבת כורכר גדולה) . ממליץ שדבר ראשון גשו לנקודת מידע לתייר (I) כדי לקבל הסבר על השבילים בפארק, בנקודה בקשו את עלון ההדרכה עם ההסברים בעברית, זה מקל מאוד על הסיור ונותן פירוט רחב, מעבר לשבילים, על הצמחיה באזור, עופות, נקודות מצפור ועוד והכל בעברית טובה וברורה. בגלל תורים גדולים שיש לתחנת המוניות הלוקחות לכפר (רכבי דיפנדר 4X4) מומלץ במקביל לעמוד בתור ולרכוש מקומות לנקודה הראשונה (5.25 יורו למבוגר לכל כיוון) . נקודה ראשונה מומלצת זו האגם הגדול מיד לאחר שיורדים מהמונית ואח”כ הבחירה שלכם. עשרות שבילים ומסלולים, חלקם בדרגת קושי בינונית וחלקם אף קשים (הכל תלוי בכם) . ככל שתעלו למעלה יותר תראו מקומות מדהימים, אגמים, פרפרים ועוד ועוד. תהנו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של renap012
renap012

”הפארק הלאומי אייגואסטורטס מקסים“

קרא עוד

השמורה נמצאת ממש ליד העיר אספוט, שם מחנים את הרכב ובתחילת הכפר יש ג'יפים לבנים שלוקחים אותך לתוך השמורה עצמה, יש אפשרות ללכת את כל השמורה ברגל הלוך וחזור סתם חבל על הזמן חלק מהדרך זה רק שביל עפר, ישנם 2 אפשריות עם הג'יפ, יש לקחת את ההסעה בתחתית הכפר יש דלפק קטן לתשלום שם אומרים לאיזה חלק של הפרא רוצים ומשלמים בהתאם. יש מפות הסבר על המקום גם בעברית אפשר לבקש. צריך לחכות גם עד שהג'יפ מתמלא ב 6 או 8 אנשים ואז הוא יוצא לדרך.
 המסלול הראשון הוא עד האגם, הג'יפ עולה עד איליו ומטיילים סביבו מסלול קל ולמי שלא רוצה ללכת הרבה, משם גם ההסעות חזור לכל המסלולים, מסלול שני לבקש הסעה עד החלק העליון של השמורה מעל האגם, הג'יפ מביא אותך עד למעלה נסיעה של כ-30-40 דקות ומשם יורדים למטה מסלול למיטיבי לכת בינוני, לא קשה מאוד אך דורש מספר שעות של הליכה בירידה לעיתיים מאומצת בדרך ישנו מפל ולבסוף מגיעים לאגם ומשם יש תחבורה למטה לכפר חזרה. שמורה מומלצת מאוד, למחרת הרגליים תפוסות…

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של הזברה
הזברה

”מסלול הליכה מומלץ בפירנאים“

קרא עוד

למבקרים בשמורת אגוואס טורטס – מומלץ מסלול הליכה שמתחיל בביקתה הגבוהה ביותר – Amitges, אליה מגיעים עם ג'יפ מאספוט. כדאי לעשות את המאמץ ולטפס עד לנקודה הזו, הנוף שם מדהים, והיכן שהג'יפ מוריד את הנוסעים יש שני אגמים יפהפיים. העלייה בג'יפ מעט קשה ומטלטלת אבל לא קשה מדי. משם חוזרים ברגל לכיוון ביקתת Amitges, ובחזרה למטה עד אגם St Maurici.

כדאי מאוד לעשות את המסלול הארוך יותר המגיע לאגם Obagues De Ratera ולנקודת התצפית (Mirador) על אגם מאוריצי מגבוה. משם ממשיכים דרך המפלים עד לאגם מאוריצי. הנופים פשוט מדהימים! כל המסלול הרגלי הוא בירידה וקל. בהליכה איטית כולל עצירות כארבע שעות. מהאגם יש ג'יפים כל הזמן החוזרים לאספוט.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Rona
Rona

”פארק איגואסטורטס - כדאי לקחת ג'יפ לנקודה גבוהה“

קרא עוד

בעיירה אספוט ניתן לקחת ג'יפים לשמורת איגואסטורטס. במלון הומלץ לנו לקחת ג'יפ לאגם סנט מוריסי, הנמצא בתוך השמורה, ומשם לטפס לנקודות הגבוהות יותר. רק לאחר מכן הסתבר לנו שניתן מראש לקחת ג'יפ לנקודה גבוהה יותר (במחיר טיפה יותר גבוה) ומשם לרדת בצורה קלה. לכן אני ממליצה לקחת ג'יפ לאחת הנקודות הגבוהות, לפחות לנקודה הנקראת Amitges ויתכן שניתן לעלות אפילו לנקודות גבוהות יותר אם כי את זה לא עשינו. ואז את רוב המסלול עושים בירידה – יותר קל ונחמד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”מסלולים קצרים בצד המזרחי“

קרא עוד

מי שאינו יכול / רוצה לערוך טיול יום שלם (תיארתי בטיפ נפרד) יכול לקצרו בכמה חלופות (קחו בחשבון שהג'יפים פעילים חלקית שלא בעונה מבחינת שעות ויעדים ושבעונה בעייתי להגיע עם הרכב עד למגרש החנייה) –

 1. לקחת ג'יפ שנוסע עד האגם השלישי (Amitges) ובחזרה עם עצירות קצרות ליד כל אגם.
 2. לעלות עם הג'יפ עד לאגם השני או השלישי ולחזור ברגל.
 3. לנסוע עם הג'יפ רק עד לאגם הראשון (סיינט מאוריצי) וממנו ללכת הלוך ושוב עד לאגם השני (Ratera) או השלישי.
 4.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”המסלול המערבי“

קרא עוד

המסלול המערבי המקובל הוא במעלה עמק Sant Nicolau לכיוון אגם Estany. רוב האנשים לוקחים ג'יפ, שלוקח אותם עד ל-Aiguestortes ומשם הולכים לאגם (לפחות שלוש שעות הליכה הלוך ושוב), או ממשיכים עד לאגם Redo (שעה נוספת לפחות הלוך ושוב). יש לתאם עם חברת הג'יפים מתי ברצונכם לנסוע חזרה (כשהיינו במאי - החזרה הייתה כל שעה עגולה, ג'יפ אחרון ב-18:00). הליכה מהחנייה עד לאייגוס טורטס פירושה תוספת של כארבע שעות הלוך ושוב. עלות הג'יפ – 10.5 אירו לאדם הלוך ושוב (לא מקבלים כרטיס אשראי).

המסלול הינו בעלייה נוחה למדי בצמתים יש שלטי הכוונה וחלקו מסומן בצהוב על עמודי עץ נמוכים. הקטע לאגם רדו היה מושלג חלקית, אך בהחלט עביר. בחזרה יש כחצי ק”מ לפני מקום המפגש עם הג'יפ. אפשרות לחלופה - הליכה במסלול הנכים. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”הסכר שליד Caldes De Boi - לא מומלץ“

קרא עוד

בניגוד להמלצה בפספורט (שנעזרתי בו רבות) ולכמה טיפים אני ממליץ לוותר על טיול רכוב זה. קלדס דה בוי עצמה לא מרשימה כלל (לא ניסיתי את הספא) והדרך אליה והמשכה לכיוון הסכר לא יותר מסבירה וקשה לנהיגה. לסכר עצמו יש לעלות ברגל (לפחות רבע שעה – תלוי עד כמה יהיו עמוסים מגרשי החנייה) והמראה ממנו של האגם המלאכותי שיצר, אכן מלאכותי ולא מרשים (מכאן גם מתחיל מסלול הלוך ושוב של ארבע שעות (2 במפת החינם – “מסלול המרמיטה”) שלא הלכתי בו, אך במשרדי הפארק אמרו שהינו פחות יפה מאשר אייגוס טורטס ואגם Llong.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”מסלולי יום בפארק אגואסטורטס“

קרא עוד

שעות האור הרבות (אור עד 21:30 באמצע מאי) מאפשרות לטייל בנחת מבלי לחשוש להיתקע בחושך. המסלולים המקובלים (בגלל נוחותם ויופיים) הם:

 1. מסלול האגמים (אגם סנט מאוריצי והלאה) יציאה מצדו המזרחי של הפארק - מספר שעות עד יום שלם הליכה ברגל / נסיעה בג'יפ/ שילוב ביניהם (3 במפת החינם של הפארק).
 2. מסלול האגמים (אגם llebreta והלאה) – יציאה מצדו המערבי של הפארק – כנ”ל (1 במפה). מסלולים 1 ו-2 לעיל הם כעיקרון הלוך ושוב באותו מסלול (ניתן לגוון, אך זה מאריך וכשלא בעונה – חסום בגלל השלג).
 3. חציית הפארק ממזרח למערב – שילוב של מסלולים 1 ו-2 לעיל. מסלול ארוך (לפחות תשע שעות) שמצריך הקפצת הציוד לנקודת הסיום או חזרת ההולכים לאזור ההתחלה (כשעתיים נסיעה, יש שרות מיניבוסים של הפארק בשיא העונה).
 4.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”מסלול 3 האגמים בצידו המזרחי של הפארק“

קרא עוד

נקודת התחלה (וסיום): חניון המכוניות בכניסה לשמורה (כ-4 ק”מ מאספוט. החניון מתאים לכ-250 מכוניות ובעונה מתמלא במהירות).

אופי, אורך ומשך המסלול: מסלול הלוך ושוב (עלייה מגובה 1,650 מ' לגובה של 2,400 מ' לאורך של כ-8 ק”מ וחזרה במורד), 7-8 שעות.

תיאור המסלול: מהחנייה הולכים (בתחילה בשביל נכים ואח”כ מתחברים לשביל הטרנס-פירנאי (GR11, מסומן באדום לבן) כ-4 ק”מ עד לאגם הראשון (אגם סנט מאוריצי. במקום שרותים). השביל נוח ובחלקו מהווה גם דרך לג'יפים. מהאגם כדאי להתנתק מדרך הג'יפים (ומ-GR11) וללכת (גם מערבה) צמוד יותר לחופו הצפוני של האגם (שילוט למפלי רטרה – Cascade De Ratera). בשלב מסויים נתרחק מחוף האגם ונתחיל לטפס לכיוון המפל המרשים. הדרך ממנו מסומנת בצהוב ע”ג עמודי עץ נמוכים.

בסוף העלייה נתאחד שוב עם דרך הג'יפים ואחרי כמה מאות מ' נגיע לאגם השני – אגם Ratera (אגם בקטלונית – estany). קצת לאחר האגם ניפרד מה-GR11 ונמשיך עם דרך הג'יפים, דרך אגמון Cabana לאגם השלישי -d'Amitges (לידו ישנו רפוחיו – היה סגור במאי). למי שהגיע עד הנה אני ממליץ להמשיך עוד כמה מאות מ' לעוד צמד אגמים קטנים.

הדרך חזרה כעיקרון זהה, מלבד רוב הקטע שבין אגם רטרה לאגם סנט מאוריצי: הפעם לכו בדרך הג'יפים (שהינה גם ה-GR11).

ניתן לגוון (ולהאריך!) בכמה אופנים – התייעצו עם משרד הפארק.

 1. מאגם אמיטג'ס להמשיך כ-1.5 ק"מ עד לאגם Port de Ratera וממנו לחזור דרך ה-GR11 לאגם רטרה ו/או-
 2. מאגם רטרה לפנות לכיוון מערב ואח”כ דרומה דרך Mirador de l'Estany לכיוון Portaro d'Espot ( לא מגיעים עד לפורטרו!) וחזרה לאגם סנט מאוריצי מצדו הדרומי.
 3.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronarad
ronarad

”פארק אגואסטורטס - מתאים לכל אחד“

קרא עוד

הפארק היפהפה מציע אפשרויות רבות המתאימות לטעמו, זמנו ויכולתו של כל אחד – החל מטיולי ג'יפים ומסלולי הליכה קצרים המותאמים לכיסאות גלגלים (או עגלות תינוקות) דרך מסלולי הליכה של חצי יום-יום שלם וכלה בהליכה של מספר ימים עם נשיאת כל הציוד.

שתי הכניסות המקובלות לפארק הן ממזרח (Espot) וממערב (Boi), אך ניתן להיכנס לפארק גם מנקודות נוספות.

הפארק פתוח חינם כל השנה, אך בחורף התנועה בו מוגבלת מאוד (ואפילו באמצע מאי, כשהייתי, חלק מטיולי הג'יפים לא התקיימו וחלק ממסלולי ההליכה היו סגורים או הוגבלו להליכה עם ציוד מיוחד (לפחות נעלי שלג). פשרה מוצלחת היא לבקר ביוני – כמעט הכל פתוח ומצד שני אין עומס.

במשרדי הפארק מחולקת מפה בחינם (גם בעברית) ומוצעות למכירה שתי מפות 1:25,000 במחיר 11 אירו.

 

 

 

 

 

 

הטיפ עזר לך?

כתבות על שמורת אגואסטורטס

מתוך הבלוגים - פוסטים על שמורת אגואסטורטס

אין עדיין פוסטים על שמורת אגואסטורטס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות