נהיגה וחניה באיזור האגמים

נהיגה וחניה באיזור האגמים - למטייל (1) מתוף הטיפ של S&M
נהיגה וחניה באיזור האגמים מתוך הטיפ של S&M - למטייל (2) מתוך הטיפ של S&M
נהיגה וחניה באיזור האגמים מתוך הטיפ של S&M - למטייל (3) מתוך הטיפ של S&M
נהיגה וחניה באיזור האגמים מתוך הטיפ של S&M - למטייל (4) מתוך הטיפ של S&M

5 המלצות על נהיגה וחניה באיזור האגמים

תמונת הפרופיל של Ramon4
Ramon4

”חניה ב-Stresa סטרזה באגם מאז׳ורה“

קרא עוד

ניסיתי לחנות לפי המלצות כאן, בצד הדרך ליד המזח אך היה מלא.

חנינו בחניה הגדולה שעל המזח. ניתן להחליף שפה לאנגלית במדחן לתשלום.

אפשר לבחור תשלום ליום שלם ב 14 יורו, וכך מבקרים ברוגע באיים הבורומאיים. (יוני 2018)

עקב המלצות כאן, נזהרנו מהחאפרים בחניה המשדלים לסירות פרטיות. פנינו ישר לרכישת כרטיסים בקופה שליד המעבורות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shaytech
shaytech

”ניווט ומצלמות מהירות“

קרא עוד

מבחינת ניווט השתמשנו ב-waze. עבד הכי טוב (ניסיתי במקביל גם את גוגל וגם את sygic שעובדות offline) אבל waze ניצח בלי מאמץ, כולל הנחיות מוכרות בעברית, התחשבות בתנועה ודיווחי מצלמות (המון…..). מבחינת חבילה, רכשתי חבילה של 2 ג'יגה שהספיקה (נראה לי שווה את ההשקעה הכספית).

מה שחשוב לי להדגיש זה שה-waze זיהה המון מצלמות מהירות. מי שלא נוהג עם GPS שמאתר מצלמות, שישים לב ויקפיד על המהירות המותרת. דבר נוסף (שהבנתי רק תוך כדי), יש להם קטעים באוטוסטרדות שמודדים מהירות ממוצעת, כלומר מעבר למצלמות שפזורות בדרך, מצלמים כל רכב בתחילת הקטע ובסופו ואסור שהמהירות הממוצעת תעלה על מה שמותר (130 קמ"ש). ה-waze זיהה את זה, אבל בגלל שזה לא קיים בארץ, לקח לנו קצת זמן להבין במה מדובר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yanivparan
yanivparan

”ניווט בעזרת Waze בצפון איטליה“

קרא עוד

בגדול, Waze עובד מצויין בצפון איטליה וגם במדינות השכנות.

להלן מספר נקודות לתשומת ליבכם: שווה להחזיק מפה ברכב ולדעת לאן מתכוונים להגיע אפילו בכיוון כללי. לפעמים ההקלדה של היעד בווייז נותנת אפשרויות דומות ליעד המבוקש אבל במקומות שונים לגמרי! שווה לוודא מיד עם תחילת הנסיעה שהיעד שאליו הוויז מכוון הוא היעד הרצוי, לפחות בכיוון כללי, עדיף לגלות טעויות מיד בהתחלת הנסיעה ולא לאחר כמה זמן.

הוויז מכוון למסלול הקצר ביותר. לפעמים, בייחוד באזורים בנויים (כפרים, ערים), הוא בוחר מסלול העובר בסמטאות צרות מאוד אפילו לרכב בודד. כאשר נוסעים לכיוון מסוים שווה לעקוב אחרי השילוט לכיוון היעד ,אפילו לכיוון כללי ולא להכנס לתוך הכפר ״כמו עיוור״ רק בגלל שהווייז כיוון, לפעמים החסכון בדרך זניח וחווית הנהיגה לא נעימה עד בעייתית. ברוב המקרים הדרך העדיפה היא בכביש מרכזי שחוצה או עוקף את הכפר ולא לחצות אותו ישירות.

באזורים הררים מאוד, קניונים וכדומה, ה-GPS עלול לאבד קליטה לזמן קצר ואז לא לעדכן אתכם בפנייה חשובה או סטייה מהנתיב. חשוב לשים לב שהויז מעודכן ועוקב אחרי הדרך במציאות.

שווה להגדיר את המכשיר שיראה את המהירות המותרת בנתיב הנסיעה. ישנן מצלמות רבות לאורך הכבישים והמהירות המותרת משתנה כל הזמן. באיטליה וביחוד בשוויץ חשוב להקפיד על המהירות בדיוק. הדוח עם הקנס ירדוף אתכם עד לארץ, ויהיה גבוה למדי, פלוס תוספות של חברת ההשכרה.

בחו״ל מספר המשתמשים בוויז קטן ולפעמים אתם המשתמשים היחידים באותו אזור. כל עצירה שלכם יכולה לגרום לווייז להראות שיש האטה בכביש, לא להיבהל ולהמשיך לנסוע.

נסיעה נעימה!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של S&M
S&M

”דרך מהמדונה דלה קורונה למלצ'זינה“

קרא עוד

לא פחות יפה מהכנסיית מדונה דלה קורונה, והדרך המובילה לכנסיה, אני ממליץ על דרך אפשרית נוספת מהכנסיה אל מלצ'זינה והרכבל למונטה באלדו. אפשר לנסוע לפי הניווט הרגיל שמציעות תוכנות הניווט, ואפשר לבחור כביש מעט יותר “אתגרי”, אבל הרבה יותר יפה.

אזהרה: הכביש צר מאוד, מאפשר נסיעה רק לרכב אחד (עם נקודות התרחבות למעקף), אבל הוא מתפתל בתוך היער, בשולי ההר (מונטה באלדו), באחו בו רועות פרות, עם נוף מרהיב של חורש ואגם. לעיתים נדמה שזה לא כביש ראשי, שהוא צר מדי, שזה שביל, שהדרך נגמרה. אבל לא, מדובר בכביש שיוביל אתכם בבטחה עד דרך החוף ומלצ'זינה.

מגיעים כך: כשנמצאים בכנסיית מדונה דלה קורונה, מכוונים את תוכנת הניווט אל הכפר Prada (בחירה שרירותית, כי זה שם מותג אופנה שקל לזכור. בגוגל מובייל אין ניווט אמין “דרך” נקודה שלישית, אז מהכפר פראדה מכוונים אל מלצ'זינה). הניווט יוביל אתכם לכביש SP9, וממנו לכפר פראדה ואחריו לדרך שנקראת Via Prada Alta (דרך פראדה עילית).

מאחר והניווט הוא מההר לאגם, רוב הדרך המוצעת היא בירידה, תוך פיתולים רבים, בעיקר בשלש שאחרי הכפר פראדה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Jenny2
Jenny2

”היכן ניתן לחנות חינם בסטרזה, אגם מג'יורה“

קרא עוד

כאשר נוסעים לאורך האגם מצפון לדרום, לאחר שעוברים את רציף מערבורות (פיאצה מרקוני), בסוף יש בצד ימין מן גומחה בקיר שבתוכה כמה משאבות דלק. מעבר לה מתחיל קטע כביש החתום בקיר גבוה שעליו שיחים מטפסים, שלאורכו החניה בחינם בכל שעות היום. מכאן זה עניין של כמה דקות הליכה חזרה לרציף המערבורות.

 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על נהיגה וחניה באיזור האגמים

אין עדיין פוסטים על נהיגה וחניה באיזור האגמים.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות