נהיגה וחניה באיזור האגמים ”ניווט בעזרת Waze בצפון איטליה“

בגדול, Waze עובד מצויין בצפון איטליה וגם במדינות השכנות.

להלן מספר נקודות לתשומת ליבכם: שווה להחזיק מפה ברכב ולדעת לאן מתכוונים להגיע אפילו בכיוון כללי. לפעמים ההקלדה של היעד בווייז נותנת אפשרויות דומות ליעד המבוקש אבל במקומות שונים לגמרי! שווה לוודא מיד עם תחילת הנסיעה שהיעד שאליו הוויז מכוון הוא היעד הרצוי, לפחות בכיוון כללי, עדיף לגלות טעויות מיד בהתחלת הנסיעה ולא לאחר כמה זמן.

הוויז מכוון למסלול הקצר ביותר. לפעמים, בייחוד באזורים בנויים (כפרים, ערים), הוא בוחר מסלול העובר בסמטאות צרות מאוד אפילו לרכב בודד. כאשר נוסעים לכיוון מסוים שווה לעקוב אחרי השילוט לכיוון היעד ,אפילו לכיוון כללי ולא להכנס לתוך הכפר ״כמו עיוור״ רק בגלל שהווייז כיוון, לפעמים החסכון בדרך זניח וחווית הנהיגה לא נעימה עד בעייתית. ברוב המקרים הדרך העדיפה היא בכביש מרכזי שחוצה או עוקף את הכפר ולא לחצות אותו ישירות.

באזורים הררים מאוד, קניונים וכדומה, ה-GPS עלול לאבד קליטה לזמן קצר ואז לא לעדכן אתכם בפנייה חשובה או סטייה מהנתיב. חשוב לשים לב שהויז מעודכן ועוקב אחרי הדרך במציאות.

שווה להגדיר את המכשיר שיראה את המהירות המותרת בנתיב הנסיעה. ישנן מצלמות רבות לאורך הכבישים והמהירות המותרת משתנה כל הזמן. באיטליה וביחוד בשוויץ חשוב להקפיד על המהירות בדיוק. הדוח עם הקנס ירדוף אתכם עד לארץ, ויהיה גבוה למדי, פלוס תוספות של חברת ההשכרה.

בחו״ל מספר המשתמשים בוויז קטן ולפעמים אתם המשתמשים היחידים באותו אזור. כל עצירה שלכם יכולה לגרום לווייז להראות שיש האטה בכביש, לא להיבהל ולהמשיך לנסוע.

נסיעה נעימה!

לכל המידע על איזור האגמים איטליה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות