הפארק הלאומי קרוגר
Kruger National Park

4.5
(18)
הוסף לטיול שלי
הפארק הלאומי קרוגר - למטייל (1) מתוף הטיפ של gili11111112
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של מטייל_4096486 - למטייל (2) מתוך הטיפ של מטייל_4096486
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של מטייל_4096486 - למטייל (3) מתוך הטיפ של מטייל_4096486
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של מטייל_4096486 - למטייל (4) מתוך הטיפ של מטייל_4096486
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של yosyosyosyos - למטייל (5) מתוך הטיפ של yosyosyosyos
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של yosyosyosyos - למטייל (6) מתוך הטיפ של yosyosyosyos
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של yosyosyosyos - למטייל (7) מתוך הטיפ של yosyosyosyos
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של yosyosyosyos - למטייל (8) מתוך הטיפ של yosyosyosyos
הפארק הלאומי קרוגר מתוך הטיפ של yosyosyosyos - למטייל (9) מתוך הטיפ של yosyosyosyos
Skukuza Camp Rd, Skukuza, 1350, South Africa
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על הפארק הלאומי קרוגר

4.5
18 מדרגים
10
2
1
1
0

18 המלצות על הפארק הלאומי קרוגר

תמונת הפרופיל של marinagb
marinagb

”מקום לינה בקירבה לפארק Kruger Inn Backpackers“

קרא עוד

מקום מאוד מומלץ. מקום בסיגנון אפריקאי, נקי ומאוד ביתי. הזמנו בקתה עם מזגן ומקלחת. יש חסרון אחד בלבד - כאשר אין שמש יכולה להיות בעיה עם מיים חמים, אבל בפסח זה לר קרה.

בעל המקום נדיב ומאוד עוזר - מאוד עזר לנו גם עם הרכב וגם אם טיול מדהים לפארק. מחירים סופר נוחים. מלא חיות מסביב ויש מרכז מסחקי 3 דקות נסיעה או במרחק הליכה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מטייל_4096486
מטייל_4096486

”פארק קרוגר“

קרא עוד

זהו הספארי הכי גדול בדרטם אפריקה אפשר לראות בו את חמשת הגדולים יש בו שפע חיות. יש אפשרות לישון בתוך הספורט ויש מקומות עצירה לקניית אוכל ושתייה. יש סיורים בבוקר מאוד מומלץ אם אתם בוחרים לעשות סיור לבד עדיף להגיע כמה שיותר מוקדם שלא יהיו תורים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yosyosyosyos
yosyosyosyos

”לג''נד ספטריס, חברת הדרכה מומלצת ביותר בפארק קרוגר“

קרא עוד

פארק קרוגר הינו חווייה מדהימה למבוגרים ולצעירים אוהבי טבע ובריאה. אנחנו התנסינו ביום הדרכה עם חברה הנקראת לג''נד סאפאריס (Legend Safaris) שהצליחה להעצים את החווייה עוד יותר וזאת בשל הסברים מלומדים של המדריך המקסים שליווה אותנו הן על החיות, על הצמחייה וכל נושא רלוונטי אחר הקשור לפארק העצום הזה. בנוסף ליום ההדרכה בו ראינו את 5 הגדולים, טיילנו יום נוסף לבדנו אך לא ניתן להשוות את ההנאה שהצלחנו להפיק באותו היום, עם זו אותה הפקנו עם חברת ההדרכה המעולה. ממליצים בכל לשון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Yoav3175563
Yoav3175563

”פארק מרשים, אבל אולי יש קרובים יותר“

קרא עוד

הפארק היה חוויה. תנאי הלינה במחנה Skukuza היו פשוטים ביותר. הנסיעה מיוהנסבורג לוקחת חמש עד שבע שעות - תלוי בעצירות. לא בטוח שמצדיק את הנסיעה כי בדיעבד ראיתי מלא פארקים ברחבי הטיול בדרום אפריקה.

עשינו שילוב של טיול פרטי וטיול לילה מאורגן. טיול לילה אפשר רק מאורגן. טיול הלילה היה מאכזב- נוסעים לאור זרקורים, אבל דווקא בנסיעה בשקיעה אל תוך הלילה זכינו לראות המון חיות והרכב נכנס בדרכי עפר שלא נסעתי בהם לבד.

ממליץ על שילוב - נסיעה לבד ונסיעת לילה מאורגנת. בלילה קר מאוד באוגוסט- להתלבש טוב טוב.

בגדול פשוט נוסעים בפארק ורואים חיות. נסענו בבוקר מהמחנה שלנו למחנה Lower Sabie, שם אכלנו ארוחת בוקר וחזרנו. זה לקח את את כל הבוקר עד הצהריים ובערב עשינו את טיול הלילה.

ממליץ לאכול במסעדה. לבשל לבד קשה כי המטבחון מרכזי (המקום עם התנור) .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alongilad
alongilad

”לינה בקרוגר“

קרא עוד

הלינה במתחמי הלינה (Rest Camps) יותר יקרה וצריך להזמין הרבה זמן מראש אבל אני ממליץ לישון לפחות לילה או שניים במתחמים. הפארק נסגר ב 17 בערב ולכן אין אפשרות להיכנס אליו בשעות הלילה. בשעות אלו יוצאים טיולים מודרכים לצפייה בחיות (במיוחד טורפים שפעילים בלילה) . אנחנו מאוד נהנינו הן מסיור הלילה והן מסיור הזריחה (יש גם סיור שקיעה שאותו לא עשינו) . לינה יותר זולה וברמה יותר טובה אפשר למצוא ב B & B בעיירות הסמוכות לשערי הכניסה כמו Hazyview. תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של odoro1
odoro1

”הגעה מאוחרות לפארק קרוגר - אפשרית בתוספת תשלום“

קרא עוד

יש להגיע לכניסה לקרוגר בזמן, עד חמש וחצי בערך (תלוי לאיזה מחנה ממשיכים) , כדי להספיק להגיע לכניסה למחנה בתוך הקרוגר עד שש (תלוי בעונה) , ואז שער המחנה נסגר. אם עקב בלצ"מ ההגעה לשער הקרוגר מתעכבת - אפשר להתקשר למספר טלפון של שומר תורן (בשער של פול קרוגר המספר הוא מימין לשמאל +27 082 802 1204) , שמגיע ללוות אותך למחנה. במקרה כזה יש לשלם תוספת של 545 ראנד. אפשר לקרא על הפרוצדורה הזו באתר של רשות הפארקים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יהודית פישר
יהודית פישר
3

”מה כדאי: לינה בתוך הפארק או בשמורה פרטית?“

קרא עוד

לפני הטיול לדרום אפריקה קראתי הרבה על הנושא והתחבטתי רבות בשאלה: היכן כדאי לשהות? האם במחנה בתוך הפארק עצמו או בשמורה פרטית.

אנחנו שהינו שני לילות בתוך הפארק ולילה אחד בשמורה פרטית. לדעתי, אסור לוותר על לינה במחנה בתוך הפארק! ומומלצת לינה של לפחות שני לילות.

ההמלצה היא: שני לילות במחנה בתוך הפארק ושני לילות בשמורה פרטית למי שיכול להרשות לעצמו. הלינה בשמורה פרטית מאוד יקרה. המחיר הסטנדרטי הוא סביב 500-600 דולר ללילה. כמובן שיש גם סביב 1,500 דולר ללילה ויותר. השהייה במחנה בתוך הפארק ובשמורה פרטית משלימות אחת את השניה. התנאים בשמורה הפרטית כמובן טובים יותר ומפנקים, כוללים שלוש ארוחות ביום, שני סיורי ספארי ביום וסיור רגלי אחד ביום.

הסיורים בתוך הפארק הינם ברכב גדול המיועד לכ-20 איש בעוד שבשמורה הפרטית הרכב קטן יותר ומיועד ל-6 אנשים או יותר. תלוי באיזו שמורה. בשמורה שאנחנו היינו בסיור אחד היינו 9 אנשים ובשני רק 5 אנשים. בעוד שבתוך הפארק הרכב לא יורד מהכביש/ מהשביל, בשמורה הפרטית יורדים מהכביש/שביל לפי המרדף אחר החיות. וזה מדהים! בשני המקומות ראינו את כל 5 הגדולים. אך בשמורה הפרטית איפשר לנו המדריך לראות את מלחמת ההישרדות של בעלי החיים ע”י המתנה במקום מסויים זמן רב או לחילופין ממש במירדף אחר בעל חיים מסויים. היה מרתק!

לסיכום: שהייה של לפחות שני לילות בתוך הפארק עצמו, עם השתתפות מירבית בסיורי ספארי מודרכים וכן שהייה של שני לילות נוספים בשמורה פרטית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אסף3176002
אסף3176002

”ביקור בפארק“

קרא עוד

הייתי בהרבה ספארים בחיים, אבל כשבניתי את המסלול של דרום אפריקה, קראתי שבשום אופן לא לספוח על על הספארי המפורסם קרוגר שבדרום אפריקה.

ספארי קרוגר בגודל פחות או יותר מדינת ישראל, ואורכו כ-350 ק”מ, רוחבו הממוצע כ-60 ק”מ ושטחו כמעט 20,000 קמ”ר וממוקם 700 קילומטר מעל יוהנסבורג. כשאני ובת זוגי הגענו למקום, קנינו כרטיסים שעולים כ-350 רהנד (שזה 120 שקלים בערך).

בכניסה אפשר לקנות מפה של הספארי שעוזרת מאוד, היא מראה את סוגי החיות שנמצאים בספארי, וגם מראה את השבילים בהם אפשר לנסוע. כשנוסעים בתוך הספארי, חייבים לנסוע לאט, כיוון שחיה יכולה לחצות את הכביש, אז אם נוסעים מהר אפשר לדרוס אותה.

בנסיעה בתוך ספארי צריך וחייב הרבה סבלנות בשביל לראות חיות, ובמיוחד בשביל לראות את חמשת הגדולים, ועוד כל מיני חיות נדירות. אני מזכיר לכם שזה ספארי, לא גן חיות והחיות בתוך הספארי משוחררות, ויכולות ללכת להן שהן רוצות, אז בשום אופן לא לצאת מהמכונית או לפתוח חלון עד הסוף, זה מסוכן מאוד.

אם אתם רוצים לעשות הפסקה, יש מספר מחנות שאפשר להיכנס אליהם בשביל שירותים, או סתם לאכול משהו ולהנות מהנוף (גם בתוך המחנות ביטחונכם לא מובטח).

בתוך הספארי אתם יכולים לראות את החיות: פיל, אריה, קרנף, נמר, זברה, תנין, וזה רק חלק מן החיות שתוכלו לראות.

שעות פתיחה: הספארי נפתח ב-7:00 ונסגר ב-6:00, ראו הוזהרתם אם תאחרו, תקבלו קנס כבד. שעות הפתיחה והסגירה משתנים בהתאם לחודשי השנה, ושעוני החורף והקיץ.

בביקור בפארק נהוגים כללי 'עשו ואל תעשו' בסיסיים. אל תפריעו למנוחתם של החיות השונות. כשאתם עוצרים לצפות בבעלי חיים שעלולים להיות מסוכנים, תמיד עצרו אחרי נקודת המפגש והביטו אחורה, במקרה כזה קל יותר לברוח קדימה מאשר אחורה ברברס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yoavlif
yoavlif
1

”על הדרכים השונות להתנהל בפארק קרוגר - יתרונות וחסרונות“

קרא עוד

יש כמה דרכים להתנהל בפארק קרוגר בדרום אפריקה.

בצורה עצמאית: יתרון – אתה אדון לעצמך, יותר זול. חיסרון – כנראה שאתה לא מכיר את השבילים, עסוק עם מפות ויושב באוטו נמוך ומפספס חלק מהחוויות וההתרחשויות.

שכירת מדריך מחוץ לפארק: אתה מקבל מדריך שאוסף אותך משדה התעופה באוטו סיירים גבוה ודואג לכל מחסורך ומטייל איתך (לפחות שלנו ), מהזריחה עד השקיעה. חיסרון – יש עלות (תלוי במספר האנשים ובדיל).

לשתי הדרכים האלה יש מגבלות של הנהלת הפארק – אסור לסטות מהשבילים. חובה להגיע עד 18:00 בערב לתוך המחנה ואסור להשתמש במכשיר קשר.

הרשמה לטיוליי רנג'רים (מדריכים) מטעם המחנה: הם, בעלי הבית, נצמדים לשבילים אבל גמישים. מתקשרים ביניהם במכשירי קשר. סיכוי גבוה יותר לראות אריות ונמרים (כל היתר תראה בקלות לבד). חיסרון – אומרים שחלקם אדישים והטיולים מוגבלים בזמן.

שמורה פרטית: (לא הייתי רק ביררתי) אתה נוסע עם גשש בעקבות חיה בודדת, אין עליך שום מגבלות של שביל או דרך ויש לך סיכוי להגיע (ולהפריע) ןלראות את החיים האינטימיים שלה. חיסרון – מגורים יקרים, שטח מוגבל לא רואה טבע בגדול על התרחשויותיו ולא רואה הרבה חיות והרבה עדרים של חיות.

לסיכום – כדאי לנסות לשלב בין כל האפשרויות הנ”ל.

 

הטיפ עזר לך?

כתבות על הפארק הלאומי קרוגר

מתוך הבלוגים - פוסטים על הפארק הלאומי קרוגר

אין עדיין פוסטים על הפארק הלאומי קרוגר.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה להפארק הלאומי קרוגר

אטרקציות בהפארק הלאומי קרוגר

מלונות ומקומות לינה בהפארק הלאומי קרוגר

מדריכים ונותני שירות בהפארק הלאומי קרוגר

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

חופשה ביוון: היעדים הכי שווים לקיץ

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

עפים על העולם: כל מה שצריך לטיול תרמילאים

חופשה של פעם בחיים

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי