הפארק הלאומי קרוגר ”ביקור בפארק“

הייתי בהרבה ספארים בחיים, אבל כשבניתי את המסלול של דרום אפריקה, קראתי שבשום אופן לא לספוח על על הספארי המפורסם קרוגר שבדרום אפריקה.

ספארי קרוגר בגודל פחות או יותר מדינת ישראל, ואורכו כ-350 ק”מ, רוחבו הממוצע כ-60 ק”מ ושטחו כמעט 20,000 קמ”ר וממוקם 700 קילומטר מעל יוהנסבורג. כשאני ובת זוגי הגענו למקום, קנינו כרטיסים שעולים כ-350 רהנד (שזה 120 שקלים בערך).

בכניסה אפשר לקנות מפה של הספארי שעוזרת מאוד, היא מראה את סוגי החיות שנמצאים בספארי, וגם מראה את השבילים בהם אפשר לנסוע. כשנוסעים בתוך הספארי, חייבים לנסוע לאט, כיוון שחיה יכולה לחצות את הכביש, אז אם נוסעים מהר אפשר לדרוס אותה.

בנסיעה בתוך ספארי צריך וחייב הרבה סבלנות בשביל לראות חיות, ובמיוחד בשביל לראות את חמשת הגדולים, ועוד כל מיני חיות נדירות. אני מזכיר לכם שזה ספארי, לא גן חיות והחיות בתוך הספארי משוחררות, ויכולות ללכת להן שהן רוצות, אז בשום אופן לא לצאת מהמכונית או לפתוח חלון עד הסוף, זה מסוכן מאוד.

אם אתם רוצים לעשות הפסקה, יש מספר מחנות שאפשר להיכנס אליהם בשביל שירותים, או סתם לאכול משהו ולהנות מהנוף (גם בתוך המחנות ביטחונכם לא מובטח).

בתוך הספארי אתם יכולים לראות את החיות: פיל, אריה, קרנף, נמר, זברה, תנין, וזה רק חלק מן החיות שתוכלו לראות.

שעות פתיחה: הספארי נפתח ב-7:00 ונסגר ב-6:00, ראו הוזהרתם אם תאחרו, תקבלו קנס כבד. שעות הפתיחה והסגירה משתנים בהתאם לחודשי השנה, ושעוני החורף והקיץ.

בביקור בפארק נהוגים כללי 'עשו ואל תעשו' בסיסיים. אל תפריעו למנוחתם של החיות השונות. כשאתם עוצרים לצפות בבעלי חיים שעלולים להיות מסוכנים, תמיד עצרו אחרי נקודת המפגש והביטו אחורה, במקרה כזה קל יותר לברוח קדימה מאשר אחורה ברברס.

לכל המידע על הפארק הלאומי קרוגר דרום אפריקה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות