מסלול חד יומי בקייפ טאון

מסלול חד יומי בקייפ טאון - למטייל (1) מתוף הטיפ של דרור_עיני
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של cafrica.net - למטייל (2) מתוך הטיפ של cafrica.net
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של cafrica.net - למטייל (3) מתוך הטיפ של cafrica.net
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של cafrica.net - למטייל (4) מתוך הטיפ של cafrica.net
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של cafrica.net - למטייל (5) מתוך הטיפ של cafrica.net
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של דרור_עיני - למטייל (6) מתוך הטיפ של דרור_עיני
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של דרור_עיני - למטייל (7) מתוך הטיפ של דרור_עיני
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של דרור_עיני - למטייל (8) מתוך הטיפ של דרור_עיני
מסלול חד יומי בקייפ טאון מתוך הטיפ של דרור_עיני - למטייל (9) מתוך הטיפ של דרור_עיני
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

13 המלצות על מסלול חד יומי בקייפ טאון

תמונת הפרופיל של גלית הותיקה
גלית הותיקה

”מסלול מקייפטאון לקייפ התקווה הטובה“

קרא עוד

אומנם רק כ – 70 קילומטרים מפרידים בין קייפטאון לקייפ התקווה הטובה, אך מסלול הנסיעה איטי ברובו וניתן להנות מכמעט יום שלם של טיול. אנחנו יצאנו בבוקר והתחלנו את היום ב Hout Bay שם עשינו שייט לאי כלבי הים. הבחנו שחוף הים שליד הנמל הוא חוף עם חולות לבנים. אם היינו עם ילדים, סביר להניח שהיינו עושים שם עצירה לשעה/שעתיים של השתובבות.

משם המשכנו דרך Chapmans Peak. זהו מסלול נופי יפהפה שמזכיר מאוד את כביש מספר 1 בארצות הברית. ניתן לעצור לתצפיות לצד הדרך אבל לשים לב שהרוחות מאוד חזקות. העצירה הבאה הייתה בשמורת הפינגווינים ב Simon's Town. שם השמורה הוא Boulders Beach. הכניסה לשמורה בתשלום. הרוחות באזור חזקות. ביום שבו היינו, נדרשו משקפי שמש כדי להגן על העיניים מהחול. ליד החניון יש גלידריה. אפשר לאכול גלידות או לשתות מילקשייקים טעימים. מכיוון שהשעה בשלב זה היא כבר שעת צהריים, מומלץ למצוא בסיימונ'ס טאון מקום לאכול ארוחה קלילה.

משם הדרך לקייפ התקווה הטובה כמעט וללא עצירות. ראינו שיש בדרך יקבים בהם ניתן לעצור לטעימות וחוות יענים, אבל אנחנו לא עצרנו בדרך חזרה ונסענו ישירות לקייפטאון. עצירה אפשרית בדרך היא בחוף Muizenberg המפורסם אליו מגיעים רבים לבילוי נינוח.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של יהודית פישר
יהודית פישר

”מומלץ - טיול יום לכף התקווה הטובה“

קרא עוד

למטיילים עם רכב שכור מומלץ לערוך טיול שאורך יום שלם לכף התקווה הטובה.

בתחילת הטיול מומלץ לנסוע לאורך הים בצד המערבי של חצי האי ולעבור בחופים המדהימים Clifton, Camps bay.

כדאי לעצור ב-Haut Bay בנמל הדייג ושוק המזכרות. לנו היה מזל וראינו שם כלבי ים. היה שם איש אחד שנתן אוכל לכלב הים שעלה על המזח וממש הופיעו בפנינו. כמובן הוא ציפה לטיפ ואכן קיבל.

המשך הדרך Chapman`s Peak drive: דרך מדהימה עם נקודות תצפית מדהימות.

הגעה לכף התקווה הטובה.

בדרך חזרה, נסיעה בצד המזרחי של חצי האי.

כמובן מוכרחים להיכנס למושבת הפינגוינים ב-Boulders.

אם תספיקו, ניתן לסיים בביקור בגני קירסטנבוש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של elitzemah
elitzemah

”Lion's head - תצפית מעולה על העיר“

קרא עוד

פסגת ראש הארי – זוהי פסגה שהעלייה אליה קלה מאוד והנוף הנצפה ממנה על העיר והמפרץ הוא מרהיב. את העליה לפסגה מתחילים מהכביש (M62) שעולה ל-Signal hill, משאירים שם את הרכב ועולים ברגל. עד שעה הליכה. ישנו פיצול באמצע המסלול פניה ימינה תקח אתכם לטיפוס קל בסולמות ושמאלה תמשיך לנתיב עוקף. בכל מקרה לקראת הסוף ישנו טיפוס קל על סלעים.

מומלץ לעשות את המסלול בליל ירח מלא, אפשר להתחיל בשעות הדמדומים ולרדת אחרי החשכה. כמות האנשים בפסגה בלילות של ירח מלא היא גדולה מאוד.

כדאי להצתייד בפנס, משהו חם אם זה בלילה, שתייה (כמובן) ונשנושים.

הגבעה קרובה מאוד למרכז העיר ואחרי ההליכה אפשר לרדת לשם (איזור Long street) ולמצוא מסעדות בתי קפה וברים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גיל
גיל

”טיול לשמורת הר השולחן“

קרא עוד

עשינו סיבוב מדהים בשמורה של הר השולחן (כשמסתכלים במפה רואים, כי מדובר על כל השטח הירוק שמתחת לעיר קייפ טאון). קודם כל, תבדקו האם הדרך על כביש M65 פתוחה לנסיעה (ה- chapman`s peak). זאת דרך מדהימה, צמודה להר, שמתוחזקת ועל כן תתבקשו לשלם אגרה. אין ספק שהדרך מהממת ולכן שווה כל רנד. מצ``ב לינק של הדרך

 המלצתי היא כזאת – צאו בבוקר מקייפ טאון לכיוון ה- green point (ירידה ליד הר השולחן) ועלו על ה- m6. תראו בדרך את הים המדהים מצד אחד, ואת הרי השמורה מצד שני. הכרחי לעשות את היום הזה ביום שמשי ויפה. במפות של האזור מצויין כי ייתכן ותראו דולפינים וילוויתנים במהלך הדרך. אנחנו לא ראינו, אבל הבנתי שזה תלוי בעונת השנה. כאשר תגיעו להתפצלות של M6 ו- M63, קחו את M63 לכיוון hout bay. אחרי נסיעה יחסית קצרה, תגיעו ל- world of birds. מדובר על פארק ציפורים וקופים מאוד גדול ונחמד. רוב הסיור נערך בתוך הכלובים עצמם, וניתן לעמוד ממש ליד החיות. בהחלט שווה ביקור קצר.

 משם, המשכנו על ה- m63 לכיוון kirstenbosch botanical gardens, שמורה בוטנית יפה שנמצאת על חלק מהר השולחן. במידה והבאתם איתכם אוכל, ניתן לעשות שם פיקניק לצהרים. משם, חזרנו על עקבותינו, לכיוון ה-m63 ועלינו חזרה על ה-m6 לכיוון דרום. בצומת של sunnydale, פנו ימינה ועלו על ה-m65 לכיוון ה- ocean view. קחו את הכביש עד שתגיעו לשמורת ה- cape of good hope – הנקודה כמעט הכי דרומית ביבשת ובכל מקרה נקודה מאוד תיירותית. בדרך לשם יש חוות יענים אם תרצו לעצור. בכל מקרה, גם כשתגיעו לכניסה לשמורה, יש עוד בערך 20 דק` נסיעה עד שמגיעים ליעד, ובדרך ייתכן ותתראו בבונים. הרכבל שעולה לפסגה עובד עד השעה 18:00. אם תפספסו אותו תצטרכו לעלות ברגל. העלייה לא כל כך ארוכה אבל מאוד תלולה, ולמי שיש קצת בעיות ברגלים, יתקשו לעלות בה. לאחר ביקור בנקודה, קחו את ה- m4 לכיוון simon`s town. במקום יש חוף של פינגווינים. המקום מאוד מתוייר, אבל אם לא הייתם קרובים מאוד לפינגווינים בחייכם, שווה לעצור לעשר דקות. ב- Fish hoek, התחברנו לכביש M65, אח``כ M6 ומשם עלינו על ה-m64 לכיוון tokai ו – Constantia ומשם בחזרה לקייפ טאון.

אתר הכביש: http://www.chapmanspeakdrive.co.za

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דרור_עיני
דרור_עיני

”מסלול יומי מקייפטאון - צפיה בלוויתנים מהחוף או משייט“

קרא עוד

מסלול יומי יפיפה לכיוון העיירה Hermanus. יוצאים מזרחה על כביש N2 עוברים את כל הרמזורים של Somerset West על N2 ופונים ברמזור האחרון ימינה (דרומה) לכביש 44 לכיוון העיירה Betty's Bay.

הכביש עצמו יפהפה עם נקודות עצירה לתצפית על האוקיינוס. ב-Betty's Bay ראינו כמה ליוויתנים במרחק של כ-200 מטר מהחוף. ממשיכים לעיירה המקסימה Hermanus, שם יש טיילת ארוכה מאוד על הצוקים מעל הים גם שם ראינו ליוויתנים. יש אפשרויות לשייט לצפיה בלוויתנים.

אפשר להמשיך ל-Gansbaai לשייט ליוויתנים, לדוגמא – Ivanhoe Sea Safari :Gansbaai Harbour 7220 Gans Bay, Western Cape.

850 R לאדם (280 ₪).

העונה מיוני עד דצמבר. מתחייבים להחזיר את הכסף אם לא רואים ליוויתנים. לא יוצאים אם יודעים שאין ליוויתנים או במזג אוויר גרוע (בדרך כלל יודעים על מזג האוויר כשלושה ימים קודם. 25 איש בספינה אף על פי שיש מקום ל-40).

 


Tel: +27 (0) 28 384 0556
 Cell: +27 (0) 82 926 7977
www.whaleviewing.co.za
info@whaleviewing.co.za

 
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של witched
witched

”יום כיף בוואטרפרונט! הצעה מסודרת ליום מהנה“

קרא עוד

בטיול בקייפטאון שווה להקדיש יום אחד לאיזור הוואטרפרונט. להלן הצעה ליום שלם ומהנה: 1. הגעה לנמל לארוחת בוקר באחד מבתי הקפה הרבים שמשובצים את המקום. 2. כניסה לאקווריום המציג חיות אוקיינוס מגוונות.  3. בצמוד לאקווריום שוק האמנים, כניסה לביתן וסיור במקום/קניית מזכרות (ביתן כחול). 4. ביציאה משוק האמנים, יש את שוק האוכל, כניסה למקום והצטיידות בחומרי גלם/נשנושים להמשך היום.  5. טיול בנמל ובמרינה הנעימה, האזנה ללהקות הרבות המופיעות במקום. הם תמיד נותנים הופעה נהדרת ומשתדלים מאד לבדר.   6. הגיע הזמן להצטייד בגביע גלידה ולנחות בשמש באיזור שנחמד לכם בו. אתם בטיול, תהנו מתחושת החופש.  7. גלגל ענק לתצפית על המקום בו אתם שוהים.  6. כניסה לתוך הקניון ומעבר בין החנויות השונות. קניית בקבוק יין לערב? כדור מלח לאמבט חם לסיום היום? וכן הלאה.  8. שיט קצר בתעלה אם רוצים, קניית כרטיסים לאוטובוס תיירים להמשך הטיול, כניסה לטוריסט איפורמישין אם צריך (פתוחים עד 18). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של owitkon
owitkon

”יום טיול בפנינסולה - קייפ פוינט“

קרא עוד

את היום הזה התחלנו ביציאה מקייפטאון לכיוון Hout Bay, שם עצרנו בפארק הציפורים הגדול ביותר בדרום אפריקה. הפארק ענק ועשיר מאד וחוץ מציפורים אפשר לראות גם קופים וחיות נוספות. הכניסה יקרה 75 ראנד אבל הכסף הוא למטרה טובה - רוב החיות שוקמו בפארק. המשכנו דרך מעבר ההרים Chapmans Pass בדרך יפהפייה. מיד אחרי המעבר (כביש בתשלום של 33 רנד) מגיעים לישוב קטן עם רצועת חוף מהיפות שראיתי בחיי. עשינו טיול רגלי בחוף לפני שהמשכנו הלאה לכיוון סימונס טאון. כשהגענו, אכלנו צהרים טובים במסעדה הטיבטית והלכנו לראות את הפינגווינים בחוף. אפשר להכנס לשמורה תמורת 45 ראנד לאדם או לטייל על הטיילת ולראות את החיה המצחיקה הזו בחינם. את היום סיימנו בשמורת כף התקווה הטובה. אנחנו בילינו שם שעתיים אבל אפשר גם בכיף לעשות מסלול הליכה של יום שלם. הכל תלוי בזמן שיש לכם. אנחנו הסתפקנו בטיפוס למגדלור הישן והחדש. נופים מדהימים של ים, צוקים, חופים ועוד. משם חזרנו לישון בסיימונס טאון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של andala
andala

”מסלול טיול בן יום מקייפ טאון לקייפ“

קרא עוד

מתחילים בנסיעה מקייפ טאון ל-Hout Bay. במרינה יש ספינות השטות לאי בו דרים כלבי ים. הספינה מתקרבת במרחק שלא יפריע לכלבי הים. אורך הסיור כ-45 דקות אך צריך לקחת בחשבון יותר זמן כי ממתינים לספינה. העלות אינה גבוהה (כ-65 ראנד לאדם). במקום יש גם שוק אומנים חמוד. ראיתי שם עבודת יד ולא קניתי בגלל שזה היה תחילתו של טיול ולא מצאתי אותם שוב. כמובן שיש גם את הדברים שיש בכל שוק. אז אם ראיתם משהו מיוחד - תקנו. יש דברים שלא חוזרים על עצמם. 

משם ממשיכים (יש שלטים) ל-Chapman’s peak drive. זהו כביש חצוב בסלע ממנו צופים על האוקינוס. לאורך הכביש יש נקודות עצירה ונחמד להביא חטיפים או ארוחה קלה ולעצור באחת הנקודות. הכביש בתשלום 35 ראנד לרכב לכל כיוון. בשיא יש מסלול הליכה קטן ל-Peak ושם שוב נקודת תצפית. נחמד וזה בכל מקרה על הדרך לכיוון התחנה הבאה שזה חוף / שמורת Bolders. המסלול לוקח כחצי שעה אך עם עצירות וטיפוס למעלה צילומים כמובן שרפנו שם שעה וחצי. ממשיכים לשמורת החוף Bolders. יש שילוט שמכוון למקום. לשמורה יש 2 כניסות. לא משנה מאיפה נכנסים. השמורה בתשלום (כמובן) אלא אם כן יש לכם את הכרטיס של ה-Wild Card. אפשר לבדוק את העלות. למיטב זכרוני זה היה כ-192 ראנד לשלושתנו. אנחנו היינו בתקופת הקינון. אז ראינו את הפינגוינים בתוך הצמחייה ועם גוריהם. היו גם כמה על החוף. חמודים כאלה. המסלול לוקח כחצי שעה - עם עצירות וצילומים בניחותא בילינו שם כשעה וחצי. 

מכאן ממשיכים ל-Cape Point. זו נסיעה של כ-40 דקות (אנחנו ממש נסענו מהר כי היינו בלחץ זמן). יש למקום כניסה שנסגרת ב-5 לנכנסים וב-6 ליוצאים. מהכניסה יש עוד נסיעה של 20 דקות עד לחנייה של המגדל אור. הכניסה עלתה לנו קרוב ל-300 ראנד שזה נראה לנו הרבה אחרי שכבר שילמנו פעמיים באותה שמורה. בכל זאת שלמנו ונסענו כי כבר הגענו עד הלום. מהרנו מאוד - זמן הסגירה הסופי מתקרב מאוד מהר. עלינו למעלה עם הרכבל האחרון (לא חייבים - יש מדרגות), עלה לשלושתנו כ-90 ראנד. למעלה ראינו את הנוף הנשקף מהמגדל אור וזה כלל בונוס של שקיעה יפה. לא ממש הצלחנו להבחין בנקודת המפגש של האוקיינוסים. בכל מקרה, המראה היה יפה. לא יותר מיוחד מאחרים אך אנחנו יודעים שהיינו שם. יצאנו מהשמורה ב-6 (היינו לפני אחרונים) אך שמחים ומרוצים שהספקנו את התוכנית של היום. היה כיף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hagt
hagt

”יום טיול לסטלנבוש“

קרא עוד

יום טיול לאזור סטלנבוש - יוצאים מאזור הנמל על כביש N1 מזרחה, כעבור בערך 50 ק"מ יורדים מהכביש לכיוון דרום (ימינה) לכביש R304 ונוסעים כ15 ק"מ עד לסטלנבוש. המקום ידוע בייקבים שנמצאים באזור וכמעט לכל יקב יש מרכז מבקרים וחנות (וגם אם לא - הם ישמחו מאוד לארח אתכם ולעשות לכם סיור קצר). 

היקבים המרכזיים והמתויירים ביותר הם Spier, Neethlingsthof, Overgauw ועוד. בחלק מהייקבים ניתן לבצע טעימת יינות תמורת תשלום סמלי ולפעמים גם ללא תשלום ואף לקבל הדרכה על טעימת יינות. בייקבים הגדולים ישנן חנויות יין גדולות המוכרות את תוצרת הייקב. ובחלקם ישנם סיורים המסבירים על תהליך הייצור על ההיסטוריה של הייקב, המייסדים ועוד.

אפשר להמשיך לנסוע דרומה על כביש 44 - לאורכו יש ייקבים נוספים ובהם דלהיים, בלאו-קליפן (מומלץ להיכנס ואפילו לקנות יינות טובים וישנים במחירים מעולים), ייקב אבונטור (במקום חוות סוסים) ועוד. אפשר לאחר מכן לחזור לקייפ טאון (לכיוון מערב) דרך כביש N2 שנמצא בהמשך כביש 44 (פנייה ימינה).

Don't dring and drive!

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hagt
hagt

”יום טיול מקייפ טאון לכף התקווה הטובה“

קרא עוד

היציאה בבוקר מאזור נמל הווטר פרונט או אזור גרין שבקייפ טאון לכיוון דרום (אפשר גם על הבכיש המהיר M3 - ע"ש סימון ון דר סטל - אבל פחות מומלץ מבחינת נופים שבדרך). נוסעים כאמור על הדרך שצמודה לחוף (לא לשכוח נוסעים בצד שמאל ולכן בכיכר שבסוף פונים שמאלה ובפנייה השנייה ימינה לכביש M6 (Victoria Rd). 

נוסעים כל הזמן דרומה. בדרך תוכלו לראות חופים יפהפיים (חוף קליפטון), אחריו עוברים את החוף שבקמפס ביי ועוד. ממשיכים לאורך החוף על כביש M6. נוסעים לכיוון Hout Bay - שימו לב להישאר על M6 כי לפני הוט ביי הוא פונה מזרחה ולאחר מכן ממשיך דרומה (מזרחית להוט ביי). מכאן ממשיכים לפי השילוט לכף התקווה הטובה.

בשמורת הכף מומלץ לנהוג בזהירות כי יש במקום בבונים שרצים על הכביש - בעיקר בחניונים ובחניון של הכף. צריך להזהר לא להשאיר את הדלתות של הרכב פתוחות (גם חלונות לא לפתוח למקסימום ליד בבונים) כשיושבים ברכב או בייחוד אם יש ברכב אוכל.

ניתן לעלות לכף ברגל או עם רכבת אלכסונית. בנקודה הגבוהה ביותר יש לעיתים רוח חזקה - כדאי לשקול לקחת מעיל רוח. במקום יש כמה מסלולי טיול רגליים קצרים וניתן לטייל בהם בקלות - אבל בזהירות. יש במקום מרכז מבקרים מסודר ומסעדה. לאחר העלייה לכף ניתן לנסוע לחניון שמדרום סתם לשבת על החוף או להצטלם עם השלט של כף התקווה הטובה.

בדרך חזרה כדאי מאוד לנסוע צמוד לחוף המזרחי להיכנס לעיירה סימונס טאון (מרחק של כ - 20 ק"מ מהכף) ולראות את מושבת הפינגווינים שבמקום. משם חזרה לקיים טאון.

תהנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי בקייפ טאון

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי בקייפ טאון.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות