מסלול עד שבוע בקייפ טאון

מסלול עד שבוע בקייפ טאון - למטייל (1) מתוף הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של סתיו טיולים לדרום אפריקה_4124780 - למטייל (2) מתוך הטיפ של סתיו טיולים לדרום אפריקה_4124780
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של סתיו טיולים לדרום אפריקה_4124780 - למטייל (3) מתוך הטיפ של סתיו טיולים לדרום אפריקה_4124780
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (4) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (5) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (6) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (7) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (8) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (9) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בקייפ טאון מתוך הטיפ של hfk - למטייל (10) מתוך הטיפ של hfk

6 המלצות על מסלול עד שבוע בקייפ טאון

”מה עושים בקייפטאון?“

קרא עוד

סיור חצי יום רגלי בקייפטאון ההיסטורית- שילוב של ישן ומתחדש, בין פארקים, סמטאות, מופעי ריקודים, אתגר נינג''ה שילדים אוהבים, אוכל מקומי:

סיפורן של דרום אפריקה וקייפטאון, מהמתיישבים הראשונים, דרך האפרטהייד ועד לחופש, בשילוב תרבות ואוכל.

מבנים היסטוריים וגני החברה, מחוז 6 המתחדש, שוק גרינמארקט, שכונת בו-קאפ (הבתים הצבעוניים) .

סעו לכף התקווה הטובה דרך אחת הדרכים היפות בדרום אפריקה, עיברו במושבת הפינגווינים האפריקאים דרך חופים לבנים (וגלו את החו, הסודי בשמורה אם אתם אמיצים) , עיירות דייגים פסטורליות לאורך הדרך שוות עצירה וטוב לסיים בשקיעה ביקב עם נוף מרהיב ובדרך צ''אפמן החצובה בסלע.

בקרו בחבל היין!

יקבים קסומים בין ההרים, טעימות יינות, גבינות, בשר, סורבה, שוקולד ועוד. עיצרו בעיירה פרנצ''וק הפסטורלית ובעיירה האוניברסיטאית סטלנבוש. מומלץ לשלב טיול רגלי בהרים או בסגוויי ביקבים. טיפ: יש גם טיולי סוסים מעולים.

בקרו בעיר החוף הנעימה הרמנוס לתצפית על הליויתנים, שייט או קייקים לתצפית קרובה במיוחד, צלילה עם כרישים ופעילויות כרכיבה על סוסים, טרקטורונים, אומגות. בדרך לקייפטאון חזרה קחו את דרך קלרנס ולא תצטערו.

​אם חשוב לכם לראות את הצד הפחות אסטתי של קייפטאון, אני ממליץ על סיור בטאונשיפס, שכונות העוני המתפתחות. ​

הרי סידרברג נמצאים מרחק שעתיים ומעולים לטיולים רגליים, ציורי מערות, קייקים, מדורה בלילה. לינה באוהלים או בחדרים, ראפטינג קל, ועוד. שם גם תפגשו יותר מקומיים ופחות תיירים, במיוחד חובי טיפוס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”ארבעה ימים בקייפטאון “

קרא עוד

מה לראות בקייפטאון שאין בערים אחרות? לדעתי כדאי לצאת ל Free City Tour של המטרייה הירוקה (חפשו באינטרנט) .יש כל יום טיולים מסביב לשעון כל השנה ואין צורך בהרשמה. הסיור אורך כשעה וחצי. המדריכים מסבירים ונותנים גם המלצות באזור המסוייר. יצאתי לשני סיורים שמסבירים על תולדות העיר: הראשון שנקרא “מאפרטהייד לחופש”. הסיור עבר באזור 6, ובכל המקומות החשובים להיסטוריית תקופת האפרטהייד. בעקבות סיור זה הגעתי בעצמי לאחר מכן גם למוזיאון דיסקטריט 6 - מוזיאון מעניין מאוד. שם הצטרפתי להדרכה מעניינת. סיור נוסף שכדאי הוא לשכונת בו קאפ הצבעונית. לאחר מכן חזרתי לשכונה בצורה עצמאית. מקום נוסף הוא הר השולחן (למרות שמזג האוויר מתעתע.התחלתי בראות טובה- ו. אחרי כמה דקות הכל היה מעונן.) מקום נהדר הוא גני קירסטנבוש-הגנים הבוטניים. הייתי שם כשלוש וחצי שעות. המסלולים נהדרים. אפשר לטייל שעות וכדאי להצטייד במשקפת. באוגוסט הייתה פריחה והיו המון ציפורים. באתי מוקדם בבוקר למרות שהיה מעונן, הגן היה ריק והשמיים התבהרו במהרה. היה נפלא.

כמה שווקים נחמדים יש בעיר ואני ביקרתי בכמה מהם: ביסקיט האוז, השוק הפאן אפריקאי והגרינמרקט. כולם שווקים חיננים ונחמדים כדי להעביר בהם זמן וליהנות מהאנשים ממופעי הרחוב ואפילו לשוחח עם המוכרים. חווייה נחמדה. עוד אזור להסתובב בו הוא הווטרפרונט Waterfront אזור של מסעדות ומזכיר את נמל תל אביב. לטעמי באזור זה אין הרבה מה לעשות אם מתעניינים בתרבות. בסופ”ש יש בו הרבה מוסיקה והופעות רחוב. נחמד לשבת ולטייל בו. יומיים יצאתי מקייפטאון לבלות בחיק הטבע (טיפים בנפרד) . לסיכום: למי שחווה ערים בחייו - קייפטאון עיר חביבה, עם נקודות עניין היסטוריות והחופים יפים בעונה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”טיולים קצרים ברכב שכור מחוץ לקייפטאון- יומיים“

קרא עוד

יצאנו ביום הראשון לשמורת Kogelberg. הדרך לשם לאורך החופים - יפיפייה. השמורה- כ 110 קמ דרומית לקייפטאון והנסיעה היא בכביש 44. יש לשים לב בדרך לשלט השמורה (הוא ממוקם בצד שמאל - קטן- ממש ברגע הפנייה לשמורה.) . בחרנו בטרק לאורך הנהר שאורכו 7 קמ- קל ונעים. התקופה הייתה סוף אוגוסט וההרים פרחו. היינו לבד בכל השמורה. יש לשלם כסף עבור הכניסה. הכניסה לשמורה מתחילה בדרך עפר כבושה של כ 3 קמ. לאחר מכן מגיעים לכניסה עצמה.

משם נסענו להרמנוס וישבנו על החוף במרכז העיר. העונה הייתה עונת הלוויתנים כך שכעשרה מטר מהחוף ראינו את הלוויתנים. חזרנו דרך שמורת הפינגווינים ב Batys Bay היצצנו וניהננו.

ביום השני יצאנו לכף התקווה הטובה. גם כאן עשינו את הדרך לדרום בכביש היפה N2 (אגרה) כביש לאורך החוף. רכבנו באופניים -5 ק”מ. הסתובבנו בכף, נסענו לראות שוב את הפינגווינים בשמורת הבולדרים, לאחר מכן חזרנו לקייפטאון.

כל טיול כזה היה מהבוקר עד החשכה (בחשכה רצוי לא לנהוג מחוץ לעיר) . בדרך ראינו עוד חיות כמו יענים ובבונים שמהם כדאי להיזהר. כדאי לקחת משקפת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של owitkon
owitkon

”יומיים בקייפטאון“

קרא עוד

הגענו לקייפטאון בצהרים ובילינו חצי יום בטיול רגלי במרכז העיר דרך כל האתרים המרכזיים, כולל בניין העירייה, הגנים, השכונה המוסלמית היפה וכו׳. הסתובבנו מאוחר ולכן השוק הגדול כבר היה סגור אבל לא נראה שהפסדנו הרבה. מאוחר יותר הסתובבנו על הטיילת וראינו את השקיעה. היה מקסים ומדהים לראות את כמות הרצים ועושי הספורט. בערב אכלנו במסעדה אסייתית נחמדה ושתינו בירה במקום מדליק שנקרא Brewers and Union - מומלץ בחום. 

ביום למחרת עשינו טיול בוקר באזור ה-waterfront V&A. בגדול, זה מתחם גדול עם 2 קניונים ועוד חנויות מפוזרות סביב הנמל. קצת מזכיר את מתחם התחנה והנמל בתל אביב. היה נחמד ויפה אבל לא יותר. אכלנו שם סנדויץ מעולה ונסענו לרכבל להר השולחן. טיפסנו ברגל בערך שעתיים וחצי - טיפוס תלול למדי אבל הכל על שביל מסודר. הנוף הנשקף מדהים, המון פריחה (ספטמבר) והיה לנו מזל טוב עם המזג אויר. את הדרך למטה עשינו עם הרכבל האחרון בשעה 19:00 אחרי השקיעה (100 ראנד). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של s7491
s7491

”דרך הגנים - דרום אפריקה“

קרא עוד

טיול של שישה ימים בדרום אפריקה - מסלול מפורט אליזבט לקייפ טאון. לינה (בגלל השעה המאוחרת) בפורט אליזבט.

יום 1 - יציאה לפארק הלאומי צ'יצ'יקמה. ביקור בעץ הגדול לכ-20 דקות. Waterfall Trail, מסלול חובה (בסביבות שלוש שעות) והליכה לשלושה גשרי חבלים יפים. המשך נסיעה לנייזנה, לינה נייזנה.

יום 2 - ביקור ב"ראשים" בניזנה, נסיעה חזרה 35 קילומטרים ל- Pleyenberg Bay. מסלול הליכה מעגלי ב-Robberg Nature - חובה שלוש שעות. המשך נסיעה לווילדרנס (לא חובה) ולינה ב- Reversdale.

יום 3 - שמורת חואוקאמה - מסלול מעגלי (8-12 קילומטר), עוברים בהמוסל ביי, נסיעה עד הרמנוס- עיירה נחמדה מאוד. יציאה לשייט של שעתיים לראות לוויתנים (לא חובה).

יום 4 - גורדונס ביי, לאורך האוקיינוס ההודי, דרך יפהפיה.

יום 5+6 - בדרך עצרנו בסימונס - מושבת פינגווינים. בקייפ טאון, עליה להר השולחן הינה חובה. להקדיש לסיבוב רגלי על ההר לפחות שלוש שעות. לעלות רק במזג אויר טוב/נקי מעננים. נסיעה לכף התיקווה + טיפוס קצר - נוף מדהים. טיול לעיירות Camps Bay ו-Chapmans Peak. בעיר עצמה, טיול בעיקר באזור הקניון הגדול (יש שם גם מסעדות מעולות ולא זולות). יציאה לשלוש שעות לביקור בייקב + טעימות יין (נחמד).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”טיול בקייפטאון והאיזור“

קרא עוד

לקייפטאון עצמה נדרש לפחות יום מלא אחד. ניתן להשתמש בה כבסיס לטיולי רדיוס לפחות ליומיים נוספים. כמו בכל עיר גדולה אין יתרון בשימוש ברכב בתוך העיר- יש לקחת בחשבון שעלות חניון מקורה לשעות היום יכולה להגיע ל-40 ראנד.

בבחירת מלון כדאי לקחת בחשבון גם את מיקומו יחסית למרכז העיר (ולשדה התעופה אם עוזבים העיר בטיסה). לחלק מבתי המלון יש שרות הסעות חינם לשדה התעופה ולמרכז העיר ו/או חנייה חינם (לדוגמה- הולידי-אין איסטרן בולוורד בו התאכסנו). יש גם מגוון עצום של b&b.

יום בקייפטאון עצמה- סיבוב רגלי במרכז העיר: המדרחובים, קומפני`ס גרדנס, מוזיאון הטבע והמיתחם היהודי - בית הכנסת, המוזיאון היהודי ומוזיאון השואה. אם נותר זמן- המצודה ומוזיאון דיסטריקט 6. מכאן, עלייה להר השולחן (רכבל הלו``ש- 110 ראנד. מ-19:00- חצי מחיר. ניתן להסתובב למעלה גם שעתיים וכדאי להישאר גם לאחר השקיעה.

בילויי ערב - אנו הסתובבנו ב waterfront v & a- מיתחם עצום של חנויות, מסעדות בתי קולנוע (וגם האקווריום של קייפטאון). החיסרון: לא זול ולא מייצג (מאוכלס בתיירים ובמעמד הבינוני + של המקומיים). היתרונות- המיגוון העצום, הביטחון המוחלט וקלות הנגישות (הסעות חינם ממספר רב של בתי מלון) ומס` אטרקציות תיירותיות - מגדל השעון העתיק, ריכוז כלבי ים. מסעדות מומלצות- quay 4 (דגים), קנטינה טקילה (מקסיקנית- שתיהן זולות) ומורטונ`ס (דגים- בינוני).

טיול לכף התקווה הטובה - הגנים הבוטניים של קירסטנבוש, מושבת הפינגווינים ע``י simon`s town, שמורת כף התקווה הטובה, chapman`s drive (דרך נופית בצד המערבי בתשלום סמלי). 

ארץ היין- אחוזת vergelegen, סטלנבוש (שיטוט ברחובות, ביקור בכנסייה ההולנדית הרפורמית, במוזיאון (בו מוצגים מס` בתים ישנים) וב``חנות הכל-בו של הדוד סם`` (שילוב של חנות כלבו ישנה ושוק פשפשים). פרנצ`הוק הרבה פחות מעניינת לדעתי (וב-parl לא ביקרנו)

תוספות והשלמות- אחוזת קונסטנשיה (למי שלא נוסע לארץ היין), הפלגה לאי רובין בו היה כלוא נלסון מנדלה, חצי יום ל``חוף הלוויתנים" (ניתן לשלב עם ההגעה מכיוון דרך הגנים).

רון ארד

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בקייפ טאון

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בקייפ טאון.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות