מסלול חד יומי באודאיפור

5 המלצות על מסלול חד יומי באודאיפור

תמונת הפרופיל של מיירס
מיירס

”מסלול של יום מחוץ לאודאייפור למטייל המבוגר“

קרא עוד

הזמנו מונית ליום טיול מחוץ לאודייפור, עלה 2700 רופי. אנחנו הזמנו דרך נהג ריקשה שלקח אותנו יום קודם לטיול בעיר Abdul Hakim +91-9829276923 או במייל [email protected]

יצאנו בבוקר לכיוון מבצר קומבאלגאר (Kumbhalgarh) - מבצר מרשים שהוקם במאה ה-15, מוקף חומה בדומה לחומה הסינית. צריך רק לברר מה מזג האוויר כי המקום גבוה כשאנחנו הגענו לא היתה ראות היינו בתוך ענן וזה היה בזבוז. השירותים במקום הזה הכי פחות טובים שחווינו עד כה ולכן רצוי ללכת בטבע לפני שמגיעים למבצר J הנוף בדרך מקסים שווה עצירות בדרך, על שפת אגם, או בנופים הירוקים, אולי אפילו להביא אוכל לפיקניק. מהמבצר ממשיכים למקדש ב ראנאקפור (Ranakpur) - קומפלקס של מקדשים ג'יינים, הידועים בעושרם ויופיים. המקדשים עשויים שיש מגולף. מקום יפהפה. אם נוסעים בתקופת המונסונים צריך לשים לב מתי מגיעים, כשאנחנו הגענו ירד גשם מטורף ותוך שעה נחסם הכביש כי הנהר הציף אותו, לנו לקח שעתיים עד שמפלס המים ירד ויכולנו לצאת משם אבל היה מצב שהיינו נתקעים ללילה במקדש. ולכן המלצות: אם אפשר להגיע עם רכב ג'יפ עדיף, עדיף לקחת ליתר בטחון בגדים להחלפה, אוכל. עדיף לברר מזג אוויר לפני לראות אם צפויים שטפונות למרות שהם בפועל לא יודעים. המקדש שווה את זה, מאוד נקי, פסטורלי בלב הגו'נגל, יש קופים מסביב. אבל להיות מודעים לנושא הגשם. חזרנו מהיום הזה בסביבות 21:00 בערב. היה מרתק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של a1m2i3
a1m2i3

”מקדשים מדהימים של דת/קהיליית הג'יין“

קרא עוד

הג'יינים מונים בהודו כ-5 מיליון וכמה מיליונים גם בארצות אחרות. השפעתם החברתית והרוחנית בהודו רבה.

עיקר הג'יין: אי תוקפנות במחשבה ובמעשה - הרבה יותר מורכב ומעמיק. לג'יינים ספרים רבים שחוברו ב-2500 השנים האחרונות במקביל להינדואיזם הקרובים אליהם. הג'יינים אינם עובדי אדמה (מחשש לבלוע בעלי חיים זעירים). רובם סוחרים ובעלי מקצועות חופשיים. בין השאר הצטיינו בפיסול ובחיטוב עדינים ומורכבים לתוך אבני השיש (לבן בדרך כלל) פיליגרי, במקדשיהם. 

להלן הצעה לביקור בשלושה אתרי מקדשים, שכדאי לכלול במסלולים כלליים שלכם:

1. הקל ביותר להגעה: מאבו רוד (תחנת רכבת) אוטובוסים תכופים, כ-50 דקות עד הר אבו. ממרכז ההר (מלונות ומסעדות, בעיקר עבור מבלי ירח-דבש), כשני ק"מ במונית אל מקדשי דילורה. הכניסה ללא תשלום, אך בלי חפצי עור!

2. כתשעים ק"מ מצפון לאודאיפור (יעד מרכזי ברג'סטן): באוטובוס או מונית אל ארמון ומקדשי רנקפור. אין בתי מלון או מסעדות, אבל אורז מבושל מחולק בחינם וגם יש תזמורת קטנה ברחבה המרכזית. פתוח רק מן הצהרים עד 17:00.

3. אתר מדהים נוסף - Shatrunjaya. טיסה לבהונאגאר (Bhauannagar). באוטובוס, רכבת או מונית אל פאליטנה, מעט בתי מלון ומסעדות. בכרכרה או מונית עד רגלי ההר, ושם, רק 3200 מדרגות אל ראש ההר שבו עשרות מקדשי ג'יין וגם דתות אחרות. במעלה המדרגות הנזירות מספקות מי-שתיה. למי שאינו מוכן למאמץ, ישנם זוגות נושאי כסאות על כתפיהם, בתשלום בינוני. אשה הודית תעלה אל ההר בכסא הנישא על כתפי 4 נשים. לשהות על ההר כארבע שעות לביקורים ולמנוחה. אורז – ללא תשלום. הירידה באותו שביל המדרגות, ולא באחר, כדי לחזור לפאליטנה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mayangilboa
mayangilboa

”טיול יום בין אודאיפור לג`ודפור“

קרא עוד

נסיעה מאודאיפור לג'ודפור הינה נסיעה, שכמעט כל מי שמטייל בראג'סטאן חייב לעשות. ניתן כמובן לנסוע באוטובוס בין 2 הערים, או בכל דרך בה אתם נוהגים להתנייד בהודו. 

אנו ממליצים לשכור מונית עם נהג צמוד משום שיש 2 נקודות מעניינות בדרך שלא ניתן לבקר בהן בצורה אחרת. המקומות המומלצים לביקור הם:

מבצר קומבאלגאר(Kumbhalgarh) - מבצר מרשים שהוקם במאה ה-15, מוקף חומה השנייה רק לחומה הסינית(!) באורכה. מתחם המבצר מכיל מקדשים רבים וניתן לטייל לאורך החומה ןליהנות ממראות המדבר המרהיבים.

ראנאקפור (Ranakpur) - קומפלקס של מקדשים ג'יינים, הידועים בעושרם ויופיים. המקדשים עשויים שיש מגולף, והם המקדשים הג'יינים המרשימים ביותר שיצא לנו לראות, אין מה להשוות למקדשים בדלהי או מומבאי. דת הג'יינים ראויה להתייחסות נפרדת, ומצטיינת בגישתה המסתייגת מכל צורה של אלימות.

הנסיעה בין אודאיפור לג'ודפור עם רכב צמוד כולל עצירה בשתי הנקודות שצויינו לקחה לנו יום שלם, בערך הזמן שהיה לוקח בנסיעות באוטובוסים.

כמעט מיותר לצייו כי הנסיעה ברכב צמוד נוחה הרבה יותר, אך גם יקרה הרבה יותר. אמור לעלות 2500-3000 רופי לרכב כולל דלק ונהג צמוד. אם מתחלקים 4 מטיילים, זה עדיין יוצא מעט יקר, אך בעינינו שווה את הכסף, בייחוד למי שזמנו יקר לו יותר מכספו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”טיול של חצי יום“

קרא עוד

לוקחים ריקשה (250-300 ר`) בשעה 14:00 ונוסעים לכפר האמנים (25 ר` לאדם, 10 ר` למצלמה, 50-100 ר` למדריך, להתכונן לטיפים רבים) בו רואים את התרבויות השונות בחבל רג`אסטן. מקום מאוד מומלץ. משם ממשיכים ל- Tiger Lake תוך שעוברים בכפרים ומשם לארמון מונסון אליו כדאי להגיע בשקיעה (90 ר` כניסה לאדם). ניתן לטייל בארמון העיר (50 ר` לאדם, 30 ר` לסטודנט, 200 ר` למצלמה) – אין הרבה מה לראות בפנים למעט נוף. שיט (שעה) וכניסה לארמון - 325 ר`. אין הרבה מה לראות בארמון, אולם מאוד התלהבנו מהשירותים שם (ברמה של 5 כוכבים בכלל ובהשוואה להודו בפרט). לקחנו קורס בישול בן 3 שעות – 1000 ר` לזוג. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”טיול יום באודיפור“

קרא עוד

אנחנו לקחנו רכב טאטה עם נהג לכל היום, נדחפנו שישה איש בתוכו ונסענו למונסון פלאס שזה ארמון ישן על ראש הר עם נוף ממש שווה. אחר כך המשכנו לטייגר לייק שזה אגם פסטורלי שם עשינו פיקניק. ולסיום נסענו לראות את השקיעה מה``סנסט-פוינט`` שזה הר קטן בתוך העיר עם גנים מטופחים. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול חד יומי באודאיפור

אין עדיין פוסטים על מסלול חד יומי באודאיפור.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאודאיפור

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם