מידע חיוני נוסף בעקבה

מידע חיוני נוסף בעקבה - למטייל (1) מתוף הטיפ של jessie626
מידע חיוני נוסף בעקבה מתוך הטיפ של שירליז - למטייל (2) מתוך הטיפ של שירליז
מידע חיוני נוסף בעקבה מתוך הטיפ של shaywasser - למטייל (3) מתוך הטיפ של shaywasser
מידע חיוני נוסף בעקבה מתוך הטיפ של shaywasser - למטייל (4) מתוך הטיפ של shaywasser
מידע חיוני נוסף בעקבה מתוך הטיפ של jessie626 - למטייל (5) מתוך הטיפ של jessie626
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

6 המלצות על מידע חיוני נוסף בעקבה

תמונת הפרופיל של semsami007
semsami007

”עקבה עיר ערבית טיפוסית “

קרא עוד

הגענו אחרי יומיים בוואדי רם, לנו במלון גולדן טוליפ עקבה, מלון מרכזי מאוד ונעים. עקבה העיר שונה מאוד מאילת. זולה מאוד, שווקים, מסעדות ופיצוציות. רוב בעלי העסקים עבדו בישראל.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של semsami007
semsami007

”מעבר גבול עקבה“

קרא עוד

עברנו בקלות את הגבול אם נשארים 72 שעות אין כל תשלום.

לאחר שהראינו הזמנה למלון בעקבה הזמנו מונית מראש למרות זאת נסענו לוואדי רם.

צריך לקחת בחשבון וליידע את הקרובים לכם במאהל במדבר אין תקשורת תנאים צבאיים משנות ה 70.

אין קירור חם מאוד אין כיסאות שולחנות הכל על הארץ אין מים חמים הכל בסיסי ארוחות פשוטות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shaywasser
shaywasser

”טיפים כללים לנסיעה לירדן דרך מעבר גבול עקבה (רבין)“

קרא עוד

להלן טיפים כללים לנסיעה לירדן באופן עצמאי דרך מעבר הגבול בין אילת לעקבה (מעבר יצחק רבין). באופן כללי, ההרגשה היא טובה מבחינה בטחונית. כל נהגי המוניות אוהבים את העבודה שמביאים איתם המבקרים מישראל. כמו כן, יש שוטרים ברחובות עקבה. המלונות מאוד מאובטחים (קמפינסקי, אינטרקונטיננטל, מוונפיק). להלן מספר טיפים:

 • אין צורך במדריך או חייל ירדני, גם לקבוצה של חמישה אנשים אם ישנים במלונות (ולא בשטח).
 • חייבים לקחת מונית מהגבול לעקבה בעלות של 15 דינר למונית. אין תחבורה ציבורית. בחזור יש מוניות בפתח של מלון מובנפיק עקבה במרכז עקבה, גם 15 דינר.
 • ראפאט הינו נהג אמין לפטרה בעלות של 80 דינר הלוך חזור. פרטיו משמאל.
 • אין צורך בויזה שעולה 60 דינר לאדם וכן לא משלמים 20 דינר לאדם אגרת יציאה מירדן אם נשארים שלושה לילות או יותר בירדן. ממלאים טופס בכניסה מראים אותו ביציאה וזהו.
 • לפטרה הכניסה 50 דינר אם מראים כניסה יום קודם בדרכון או הזמנה למלון למחרת. כלומר צריך להוכיח שלפחות יומיים או לילה אחד בירדן. אם לא: 90 דינר לאדם.
 • המלונות הטובים בעקבה הם: קמפינסקי לזוגות, אינרקונטיננטל, מוונפיק -טאלה ביי למשפחות.
 • סלים עלי מ-Jordan tracks הוא מדריך גמלים מנוסה מעוד ומארגן טיול מעולה בוואדי רום.
 • מועדון צלילה Anchor לוקח ומביא אתכם מהמלון לאתר הצלילה וחזרה. מאד מומלץ.
 • יש shuttle חינם של מלון מובנפיק טאלה ביי למרכז עקבה ומשם אפשר לקחת מונית לגבול. זמני ה-shuttle מצורפים כתמונה.
 •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של jessie626
jessie626

”טיפ כללי לטיול בירדן - עקבה (הים האדום), פטרה, ים המלח“

קרא עוד

מעבר עקבה (אילת) עם רכב: מעבר הגבול נסגר ב-20:00 בערב. כמעט וסיימנו את התהליך בחמישה ל-20:00, הישראלים בגבול אמרו שיכול להיות שהירדנים לא יכניסו אותנו.

 • 106 שקלים אגרת נוסע לכל אדם.
 • 415 שקלים ביטוח רכב לשלושה חודשים לירדן ולסיני.
 • 16 שקל תרגום רישיון רכב.
 • אגרות וביטוח לרכב בצד הירדני: 36 דינר, 55 דינר.
 • כשחוזרים מירדן לישראל משלמים: 10 דינר לכל נוסע, 25 דינר לרכב.
 • משהגענו לירדן עדיין הייתה קליטת אינטרנט, אבל אז לא הייתה ולא הייתה לנו יכולת לנווט למלון שחיפשנו InterContinental. הגענו תוך 5 דקות לעיר סואנת ממכוניות, הם נוסעים מהר וחותכים, כמעט נכנס בנו רכב, מזל שהחבר מתורגל מהודו. הרגשתי לחץ נפשי ופחד עקב כך. ברחוב אנשים לא ידעו אנגלית, גם לא נהגי המוניות שעצרנו ולכן לא מצאנו את יעדנו. בלית ברירה נכנסנו למלון Double Tree Hilton. מצד אחד להזמין מלון מראש חוסך המון כסף, מצד שני, אם לא מוצאים אותו זו בעיה. הגענו למלון ופקיד הקבלה אמר שלא נשארו לו חדרים רגילים, אלא רק סוויטה. בהתחלה תהינו אם הוא לא משקר ומנצל את העובדה שאנחנו תיירים ואין לנו ברירה. מלון טוב, אך חבל לקחת סוויטה רק בכדי לשים את הראש. עלות: 250 דינר. הופתענו מהיוקר. 
 • ביום שלמחרת החלטנו לנסוע למלון Kempinski Red Sea. מלון מפואר בקרבת מקום (2 דקות נסיעה) עם חוף ים מרהיב ביופיו. גם במלון זה טענו כי נשארו רק סוויטות ודרשו 460 דינר.
 • ישנה מסעדה איטלקית על חוף הים, האוכל די טעים אם כי הקינוחים מזוויעים.
 •  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של coachrina
coachrina

”לקראת נסיעה לעקבה, ירדן“

קרא עוד

נסענו לעקבה עם מתבגרים צעירים. שנורקלינג מומלץ בחוף של מלון דרנה. מתאים גם לילדים. ניתן לשכור אצלם ציוד גם לצוללנים (מסיכה וסנפירים עלו 7 דינר לבן אדם). ניתן לשכור תמורת 12 דינר ליווי של מדריך מעולה ונחמד בשם מוחמד המכונה הכריש. 

נהג מונית: כל ההמלצות לגבי אחמד אל שארו היו מוצלחות. מדובר בנהג אמין, דייקן, הגון והוגן, מלא סיפורים כרימון על ירדן ועל בית המלוכה. במקרה והוא עמוס הוא יכול לשלוח נהג חבר שלו. מומלץ לשלוח לו מייל כמה ימים מראש על מנת לשריין תאריך. אני מצרפת כרטיס ביקור סרוק של הנהג. למי שמעונין בטיולי ואדיות, שצריך לרדת אליהם בנקודות מסוימות שלא בפיקוח יכול לקבל פרטים מאחמד. מאחלת לכם הנאה גדוהל בטיול שלכם.

פטרה: קחו בחשבון שמדובר בהליכה ארוכה בתוך האתר כולל טיפוס לאולמות גבוהים. ניתן להעזר במדריך על מנת לשמוע סיפורים על המקום. מחירים: כניסה לילדים עד גיל 15 חינם. להביא פספורטים. כניסה לאנשים ששוהים יותר מלילה בירדן 50 דינר במקום 90. נסיעה מעקבה לפטרה 60 דינר הלוך ושוב, כשעתיים כל צד. למעונינים יש מסעדה במקום.

ואדי רם: נסיעה של 50 דקות מעקבה. שוכרים ג'יפ בכניסה לסיור בואדי. מומלץ לשעות אחר הצהריים, 15, על מנת לראות את כל האתרים בואדי ולהספיק את השקיעה. אנחנו שילבנו ארוחת ערב בדואית ב-Meditation camp. היה טעים ומוצלח.מחירים: ג'יפ בואדי 25 דינר, ארוחה 5 דינר לאדם.

מסעדות: עלי באבא, Syrian palace. טעים וזול משמעותית בהשוואה למה שאנחנו מכירים בארץ. מסעדות מומלצות שלא הספקנו לטעום: רומרו (איטלקית), פלוקה (דגים).

בטחון אישי: ירדן ארץ יפה עם אנשים נעימים ומנומסים שמקבלים תיירים וישראלים בסבר פנים יפות. הסתובבנו בלילה בעקבה, דיברנו עברית חופשי, הרגשנו מצוין. יש נוכחות של משטרה שמשרה בטחון. לכל מי שחושש, אין ממה לחשוש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של mody1
mody1

”ואדי ראם ופטרה “

קרא עוד

יצאנו לשישי שבת לירדן(3-4 ליוני), שכללו טיול בואדי רם ובפטרה. טיול בואדי רם למספר שעות ממחיש את העוצמה ונופיו המרהיבים ובהחלט ניתן טייל באזור ימים מספר. לעיירה ואדי מוסא (עיירה שבה נמצאת פטרה) הגענו לפנות ערב במטרה להתחיל את הטיול בבוקר מוקדם. העיר פטרה מרהיבה וכדאי לקרוא חומר בנושא- מקומי. אחה``צ חזרנו לעקבה לטיול בעיר ברגל לחוש את המקום ולפנות ערב חזרנו לאילת. השתמשנו בשרותיו של עלי הינדווי.

הבחור בעל סוכנות טיולים, בעל מודעות שרות רבה ובעיקר אמין, דובר אנגלית וניתן ליצור עמו קשר במייל ובטלפון. הדבר החשוב הוא להגדיר לו בדיוק מה רוצים לראות ובאיזה תקציב והוא מארגן. 750 דולר לשלושה אנשים שכללו נסיעה ממעבר ערבה לואדי ראם, סיור 5 שעות באזור בג`יפ פתוח ובסופן ארוחת צהרים באורחן בדואי. נסיעה לפטרה מלון 3 כוכבים (פטרה inn לא מומלץ ביותר- יש אחרים שנראים טוב יותר), ארוחת ערב טובה, כניסה לפטרה כולל מדריך מקומי, וחזרה על גבי סוסים לכניסה, ארוחת צהרים ונסיעה לעקבה. סיור בעיר קניות- בקלווה וכו` וחזרה למעבר הגבול.ניתן היה אולי לחסוך מעט מאוד כסף ללא עלי- השימוש בשרותיו חסך לנו זמן רב ושווה כל דולר.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מידע חיוני נוסף בעקבה

אין עדיין פוסטים על מידע חיוני נוסף בעקבה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לעקבה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם