תחבורה ציבורית ומוניות בקייפ טאון

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

7 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בקייפ טאון

תמונת הפרופיל של קסמה
קסמה

”Mycity bus“

קרא עוד

האוטובוס הכחול הזה שרואים מסתובב בעיר נקרא Mycity Bus. יש קווים שמגיעים כמעט לכל מקום בעיר והוא נעים ובטוח.

הבעיה היחידה היא שחייבים מין כרטיס אשראי כזה שרק איתו אפשר לעלות על האוטובוס (חוץ משאטל חינם שהוא מציע מהפניה מהכביש הראשי להר שולחן אל הרכבל ותחילת המסלולים). אפשר להשיג את הכרטיס הזה במקום שנקרא Civic Center במרכז העיר ליד תחנת הרכבת. ממש מומלץ, זה חסך לי מלא כסף.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של andala
andala

”אוטובוס תיירים - האוטובוס האדום“

קרא עוד

האוטובוס האדום הינו פתרון מצויין למי שרוצה לקבל מבט על העיר מבלי לנהוג (בצד שמאול של הכביש). אז כמה טיפים בנושא זה: אפשר לרכוש את הכרטיס דרך האיטרנט (יותר בזול מאשר בתחנה), המחיר 110 במקום 150 ראנד ליום אחד. כדאי להסתכל ולבדוק מה התחנה הקרובה ולתכנן איפה לעלות עליו. אנחנו גילינו (בדרך הקשה) שיש שאין לו תחנה ליד המלון והלכנו ברגל קרוב לשעה עד ל- Water Front, שם התחנה הראשית שלו. לא להסתמך על כך ששואלים ברחוב והם יודעים להצביע איפה יש תחנה. הם לא יודעים. זה היה לנו פתרון מאוד נחמד ליום גשום. הוא עושה סיבוב במרכז העיר, עוצר ליד מוזיאון הזהב, מוזאון District Six וגם ליד Castle of Good Hope (אלו תחנות שאנחנו עשינו). הוא גם ממשיך ועולה לתחנת הרכבל, שעולה להר השולחן (אבל אם יורד גשם האתר יהיה סגור) ואחר כך חוזר דרך כביש, לאורך האוקיינוס, שהיה מקסים בשעת השקיעה. לא נראה לי שצריך כרטיס ליומיים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zipishemesh
zipishemesh

”אוטובוס תיריים בקייפ טאון “

קרא עוד

ישנם שני מסלולים לאוטובוס התיירים בקייפ טאון, דרום אפריקה.המסלול האדום עובר דרך אתרי מרכז העיר: המוזיאונים, טירת התקווה הטובה והרכבל של הר השולחן. המסלול הכחול מקיף את העיר Camps bay, הגנים הבוטנים ומציע גם עצירה וטעימה מסיורי היין.

ניתן לקנות כרטיסים על האוטובוסים או מהתחנה הראשונה ב - Waterfront. כרטיס למסלול אחד עולה 120 ראנד למבוגר ו - 60 לילד בגילאי 15 - 5. לשני המסלולים המחיר הוא 200 ראנד למבוגר ו - 120 לילד. ישנו כרטיס משולב, שכולל כניסה לאקוואריום במחיר 95 ראנד הלוך - חזור, לרכבל של הר השולחן במחיר 180 ראנד ולאחד ממסלולי האוטובוס בעלות של ראנד. סך הכל חיסכון של 21 ראנד. המסלול האדום פעיל בין השעות 8:30 ועד 19:20 ויוצא כל 15 דקות. המסלול הכחול פעיל בין 9:30 ועד 18:40. ניתן להשיג את עלון המידע בכל ההוסטלים והמלונות ולתכנן את הצורה הטובה ביותר לניצולו. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zipishemesh
zipishemesh

”נסיעה לנמיביה מקייפטאון “

קרא עוד

כדי לנסוע לנמיביה מקייפ טאון, דרום אפריקה אפשר להשתמש בשירותיה של חברת אינטרקייפ. האוטובוס מרווח עם כיסאות שנפתחים עד כמעט מצב שכיבה והם מהווים אחד מתענוגות התחבורה הציבורית האחרונה שתתקלו בהם באפריקה. יש שירותים, שיחסית נשארים סבירים לשימוש לאורך הנסיעה, ומלבד סרט קצרצר לא מושמעת מוסיקה או סרטים אפריקאים לאורך כל הנסיעה. 

זה עולה כ - 600 - 500 ראנד ורצוי להזמין כרטיסים מראש, כי בכל נסיעה יש מספר מקומות מוזלים. כדאי להיכנס לאתר שלהם כדי להזמין מקום או ללכת לקניון Waterfront, שבאמצעו יש דוכן בו ניתן לקנות כרטיסים מוזלים לכל דבר בעיר. ישנה חברת נסיעות זולה יותר ששמה Rea balyls, אבל היא עובדת רק בימים ראשון, רביעי ושישי . מספר טלפון 0781672835. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nirgidron
nirgidron

”תזהרו מהמוניות בעיר“

קרא עוד

המוניות בקייפ טאון יקרות מאוד ויש להם כל מיני דרגות מחיר. תסתכלו על המחיר שרשום מחוץ למונית ותשוו. אנחנו שילמנו על הטעות הזאת הרבה כסף. מונית משדה התעופה למלון - 180 רנד (נסיעה של 15 דקות). מונית מהר השולחן לקמפס ביי 80 רנד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”מוניות בקייפטאון“

קרא עוד

שימוש במוניות - אנחנו גילינו שבקייפטאון יש מוניות שרות שנקראות ``טקסי מיני באס``, מעין מונית גדולה שמגיעה לכל פינה בעיר בעלות מאוד נמוכה של 3.5 ראנד לאדם (המקומיים מאוד נדיבים, עוזרים ומכוונים. יש להיזהר מהצעות לקחת אתכם עד למלון וכדומה כי אז התעריף משתנה). 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dudutal
dudutal

”התניידות בקייפטאון“

קרא עוד

אם כבר הגעתם עם רכב לקייפטאון - מצויין!. אם לא - גם טוב.

רוב הדברים בתוך העיר הם במרחק הליכה (הליכת יום בלבד!!!!) או עם מוניות שירות (זול ויעיל). מוניות ספיישל מאוד מאוד יקרות- הרבה יותר מכל דבר אחר בדרום אפריקה.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בקייפ טאון

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בקייפ טאון.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות