מסלול עד שבוע בווסטפיורד

1 המלצות על מסלול עד שבוע בווסטפיורד

תמונת הפרופיל של nofar_mor
nofar_mor

”סיבוב קצר ואינטנסיבי בפיורדים המערביים“

קרא עוד

היו לנו ארבעה ימים באיסלנד בהם התוכניות המקוריות התבטלו עקב מזג אוויר. החלטנו בספונטניות לצאת לשלושה ימים עמוסים בטירוף במערב איסלנד כולל הפיורדים המערביים. יצאנו וחזרנו לרייקויק עקב אילוצי לו”ז, מה שהפך את הימים למלאי נסיעות ואינטנסיביים. עדיין, מאוד מומלץ למי שמתאפשר, כי איזור המערב הוא אפילו עוד פחות מתויר משאר הארץ, והוא מדהים.

יום ראשון - יצאנו בבוקר מרייקויק ברכב שכור, לכיוון חצי האי Snæfellsnes. הגעה לאיזור לוקחת בערך שעתיים, ואז פשוט נוסעים על הכביש ועוצרים בנק' העניין. אנחנו עשינו הליכה נעימה מאוד בין הכפרים Hellnar ל-Arnarstapi (קחו בחשבון שאם מגיעים עם רכב צריך אחר כך לחזור את אותה הדרך). 

המשכנו לנסוע, כשבדרך ניתן לעצור בYtntunga ולנסות לראות כלבי ים, וב-Dritvik על מנת לטייל בחוף הים עם החול השחור.

האטרקציה השניה באיזור היא הקרחון סנייפליוקול שמכסה את הר הגעש סנייפל, ניתן לקחת אופנועי שלג אם מזג האויר מאפשר.

ישנו בסטיקישהולמר.

יום שני - לקחנו מסטיקישהולמור את המעבורת ב-9:00 בבוקר על מנת להגיע לפירודים המערביים. אם עולים עם רכב צריך להזמין כרטיסים מראש, הנסיעה לוקחת כשעתיים וחצי. האיזור של הפיורדים הרבה פחות מתויר. התחלנו בנסיעה מתוך מטרה לבקר ב-Látrabjarg (צוק הפאפינים) ובבמפל Dynjandi. מומלץ לבדוק שיש פאפינים בצוק לפני שנוסעים, כי מדובר בסטיה מהמסלול של שעה וחצי לכיוון (בדרך לא נוחה). ישנו ב-Nupur.

יום שלישי - נסיעה שעיקרה “תפירה” של הפיורדים. הנוף מהמם. ראינו מושבה של כלבי ים ב-Hvastang ונכנסנו לבית קפה קטן שמגיש ופלים בלגיים. המשכנו ל-Holmavik שם המליצו לנו על מסלול הליכה (לא מסומן טוב כל כך), מדהים ביופיו ונמצא על כביש 643. חזרנו לרייקויק עייפים, אך מרוצים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בווסטפיורד

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בווסטפיורד.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות