החור הגדול הכחול
The Great Blue Hole

5
(2)
החור הגדול הכחול - למטייל (1) מתוך הטיפ של Ng90
Belize City, Belize
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

מה חושבים מטיילים על החור הגדול הכחול

5
2 מדרגים
2
0
0
0
0

2 המלצות על החור הגדול הכחול

תמונת הפרופיל של Gal_3401381
Gal_3401381

”יום צלילות בבלו הול“

קרא עוד

יוצאים מקי קולקר בשש בבוקר. השיט לבלו הול לוקח בערך שעתיים בסירת מנוע קטנה (אין שירותים) . עושים שם צלילה אחת, ומגיעים לעומק של 40 וקצת מטר. בערך ב40 מטר יש מן מדף שמתחתיו יש נטיפים ענקיים שצוללים ביניהם, ואז מתחילים לטפס למעלה. זו צלילה מדהימה ומרשימה. הצלילה שם לא יפה - מי שרק מחפש חיות ואלמוגים צבעוניים, אז אין שם, וחבל לכם על הכסף. מי שאוהב את חווית הצלילה עצמה ורוצה לחות את איתני הטבע במלוא עוצמתם בתוך הים- לא לוותר. מיטל שמש לוטם רק כוכב אחד כן הייתי מוותר, כי יורדים רק ל25 מטר ומפספסים את הנטיפים שזה חלק מאוד מגניב. יש אופציה לצאת ולשנרקל שם, אבל זה סופר מיותר כי ממש אין מה לראות ומלמעלה לא רואים כלום.

שתי הצלילות הבאות הן באזור Half Moon Caye (בערך 40 דקות שיט) . צוללים לאורך מצוקי אלמוגים עצומים. שם כבר יש חיות ודגים צבעוניים. האלמוגים עצומים ויפהפיים. האי עצמו הוא גם שמורה יפה מאוד, ועושים בו הפסקת צהריים ארוכה. השיט חזרה לאי הוא בערך 3 שעות, ונגד הגלים אז יש הרבה דפיקות. האי זה המקום היחיד עם שירותים כל היום. לכל אלו שחושבים ששנורקלים זה יותר יפה מצלילה, אז עשיתי גם יום שנירקול בשמורת Hol Chan שם, והצלילות היו הרבה יותר יפות ומרשימות.

אני עשיתי את הצלילות דרך סוכנות פרנצ'יז דייב, שנמצאת ברחוב של בית חבד. הציוד שלהם ממש טוב והמדריכים היו מצוינים ואחראים. היו 3 מדריכים על 10 צוללים. ממליץ עליהם מאוד! הם יוצאים 4 או 5 פעמים בשבוע, תלוי בעונה.

היום כולו עולה 520 דולר בליזאני, 260 דולר אמריקאי. זה כולל ארוחת בוקר וצהריים, מים, שתיה ונשנושים לכל היום. המים חמים, בערך 25 מעלות, אז כדאי להביא חולצה ולצלול איתה במקום חליפה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Ng90
Ng90
2

”צלילה במעמקי החור הכחול של בליז בין נטיפי ענק“

קרא עוד

את החור הכחול בבליז, הרבה מכירים משומרי מסך או גלויות, אבל בעיקר בגלל היותו מרשים מתמונה עילית. אז מסתבר שיש שם גם עולם תת ימי מרשים.

אל החור הכחול מגיעים מהאי קיי קולקר שבבליז. על האי קיימות מספר חברות שמוציאות סיורי שנורקלים וצלילות, ובין השאר יש אלו המגיעות לחור הכחול. לאחר סיור בין מועדוני הצלילה באי, משיקולי עלות וביקורות החלטתי לצאת לצלילה עם Frenchie's Diving Service. יום צלילות לחור הכחול הוא יום שלם המתחיל באיזור השעה 5 בבוקר ונגמר אחר הצהריים, הוא כולל שלוש צלילות באתרים שונים כאשר השיא הוא החור הכחול עצמו. עומקו של החור הכחול הוא 124 מטר, כאשר בעומק של 30 מטר קיימת “מרפסת”, עלייה יש משטח חול ומתחתיה יש נטיפי ענק (כ-10 מטר גובה).

התחלנו בשייט לחור הכחול שלוקח בסביבות השעה וחצי. בהגיענו לאתר הצלילה התחלקנו לשלוש קבוצות המשנרקלים, בעלי הכוכב הראשון מבצעים צלילה לעומק של 30 מטר (כשבהגדרה מותר עד 18) אל החלק העליון של המרפסת, ובעלי הכוכב השני מבצעים צלילה לעומק של 40 מטר (כשבהגרה מותר עד 30) אל מתחת למרפסת ומסיירים בין הנטיפים. נכון, עוברים את העומק עליו מוכשרים, אבל חברת הצלילה דאגה לביטיחות בצורה מצוינת, כאשר יש שני דייב מאסטר בתחילת וסיום כל קבוצה בכדי להימנע מתקלות.

אני בעל כוכב שני ולדעתי זו צלילה חובה, אך מיותרת עם כוכב ראשון. בעומק של 40 מטר (או 44 שזה המקסימום שהגעתי בצלילה) יש זמן תחתית של רק שמונה דקות בצלילה ספורטיבית, אבל אלו דקות מדהימות, הנטיפים והכרישים שמסתובבים מסביב הופכים את הצלילה הזו למדהימה שעשיתי.

בסיום הצלילה נפלה לי מצלמת הגו פרו לקרקעית, הצוות של Frenchie's עזרו לי מאוד גם בנסיון לחפש אותה וגם במכתבים לחברת הביטוח ובשל רצינותם אמליץ עליהם בשנית.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על החור הגדול הכחול

אין עדיין פוסטים על החור הגדול הכחול.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות