החור הגדול הכחול ”יום צלילות בבלו הול“

יוצאים מקי קולקר בשש בבוקר. השיט לבלו הול לוקח בערך שעתיים בסירת מנוע קטנה (אין שירותים) . עושים שם צלילה אחת, ומגיעים לעומק של 40 וקצת מטר. בערך ב40 מטר יש מן מדף שמתחתיו יש נטיפים ענקיים שצוללים ביניהם, ואז מתחילים לטפס למעלה. זו צלילה מדהימה ומרשימה. הצלילה שם לא יפה - מי שרק מחפש חיות ואלמוגים צבעוניים, אז אין שם, וחבל לכם על הכסף. מי שאוהב את חווית הצלילה עצמה ורוצה לחות את איתני הטבע במלוא עוצמתם בתוך הים- לא לוותר. מיטל שמש לוטם רק כוכב אחד כן הייתי מוותר, כי יורדים רק ל25 מטר ומפספסים את הנטיפים שזה חלק מאוד מגניב. יש אופציה לצאת ולשנרקל שם, אבל זה סופר מיותר כי ממש אין מה לראות ומלמעלה לא רואים כלום.

שתי הצלילות הבאות הן באזור Half Moon Caye (בערך 40 דקות שיט) . צוללים לאורך מצוקי אלמוגים עצומים. שם כבר יש חיות ודגים צבעוניים. האלמוגים עצומים ויפהפיים. האי עצמו הוא גם שמורה יפה מאוד, ועושים בו הפסקת צהריים ארוכה. השיט חזרה לאי הוא בערך 3 שעות, ונגד הגלים אז יש הרבה דפיקות. האי זה המקום היחיד עם שירותים כל היום. לכל אלו שחושבים ששנורקלים זה יותר יפה מצלילה, אז עשיתי גם יום שנירקול בשמורת Hol Chan שם, והצלילות היו הרבה יותר יפות ומרשימות.

אני עשיתי את הצלילות דרך סוכנות פרנצ'יז דייב, שנמצאת ברחוב של בית חבד. הציוד שלהם ממש טוב והמדריכים היו מצוינים ואחראים. היו 3 מדריכים על 10 צוללים. ממליץ עליהם מאוד! הם יוצאים 4 או 5 פעמים בשבוע, תלוי בעונה.

היום כולו עולה 520 דולר בליזאני, 260 דולר אמריקאי. זה כולל ארוחת בוקר וצהריים, מים, שתיה ונשנושים לכל היום. המים חמים, בערך 25 מעלות, אז כדאי להביא חולצה ולצלול איתה במקום חליפה.

לכל המידע על בליז
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות