מסלול עד שבוע בהר אולימפוס

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

4 המלצות על מסלול עד שבוע בהר אולימפוס

תמונת הפרופיל של blue24
blue24

”מסלולים יפים באולימפוס“

קרא עוד

המלצה לגבי טיול באולימפוס - אל תבואו לכבוש את הפסגה ולרוץ ביומיים. קחו עוד כמה זמן בשמורה הזאת שהיא מאוד יפה.

הצעה למסלול נחמד - לינה בבקתה A בלילה הראשון. ביום השני, עולים לפסגה Mytikas אבל משאירים את התיקים בפיצול לשביל Zonaria. זה שביל יפהפה ומישורי שמביא אתכם ל-2 בקתות יפהפיות בגובה 2900 - בקתת SEO הגדולה ובקתה קטנה נוספת. שווה לבלות שם לילה נוסף.

מצמד הבקתות הללו אפשר לרדת ביום הבא עד ל-Grotsia, ירידה עם נוף יפהפה עד שנכנסים ליער. אחרי 4 שעות מגיעים לחניון שנמצא על הכביש הראשי ואפשר לחזור ממנו בטרמפ לליטוחורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של guy_kal
guy_kal

”טרק האולימפוס“

קרא עוד

את מסלול האולימפוס ניתן לבצע במספר דרכים, הראשונה וזו שאנחנו עשינו היא יציאה מליטוחורו ותחילת הטיפוס, ניתן להגיע ביום הראשון עד לביקתה ולישון שם אך זהו יום ארוך במיוחד, אנחנו פשוט ישנו באוהל, מומלץ ליד נקודת אמצע המסלול, שבה יש גם מסעדה קטנה ומקומות טובים להקים אוהל לצד הנחל. היום השני הוא טיפוס עד לפיסגה וירידה שוב עד לנקודת החצי- זה לוקח בערך 5-6 בקצב הליכה טוב. מכן ניתן או לנסות ולתפוס טרמפים חזרה לליטוחורו (יש המון רכבים שמגיעים לטיול יומי) או להמשיך וללכת חזרה את אותה דרך עד לליטוחורו, אך לשם כך נדרש יום נוסף. סה"כ הטרק לוקח 2-3 ימים תלוי באופן שבו הוא מבוצע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ofer_presente
ofer_presente

”טיפוס עם ילדים לאולימפוס“

קרא עוד

הטיפוס לאולימפוס אורך יומיים. מהכפר ליטוכורו נוסעים 18 ק"מ לפירוניה שממנה מתחיל השביל. בפירוניה אין מקומות לינה. יש שם רק מסעדה. אמנם קצת חששנו להשאיר שם את הרכב השכור, אבל בדיעבד זה לא נראה בעייתי במיוחד. ביום הראשון הולכים מפירוניה לבקתה REFUGE A. ההליכה היא בשביל פשוט ביער, אבל שעולה כ-1000 מטר. לרוב האנשים זה לוקח כ-3 שעות, אבל לנו – משפחה עם 3 ילדים בגילאים 12,10,6 זה לקח 5 שעות. את הלינה בבקתה צריך להזמין מראש. אנחנו קבלנו חדר משפחה (12 יורו למבוגר, 8 יורו לילד עד גיל 18). בתוך הבקתה חובה להשתמש בסנדלים או כפכפים. מי שלא מביא צריך להשתמש בכפכפים של הבקתה..). בנוסף, צריך להביא סדינים או שק"שים ופנס. הבקתה מספקת מספיק שמיכות. בבקתה ניתן לקנות ארוחות ערב ובוקר. מהבקתה עולים בשביל תלול יחסית לנקודה בשם Skala שגובהה 2860 מטר. משם ניתן להמשיך או לפיסגה הגבוהה שנקראת mytikas בגובה 2918 או לskolio שגובהה 2912 מטר. העלייה מ-skala לskolio קלה יחסית (כ-20 דקות). העלייה לפיסגת mytikas נחשבת לקשה יותר ומומלצת לאנשים עם נסיון מסויים בטיפוס. בנוסף, מומלץ להצטייד בקסדות בגלל סכנת דרדור אבנים. אנחנו הסתפקנו בסקוליו, כך שאני לא יודע עד כמה העלייה למיטיקס קשה. לרוב המטיילים העלייה מהבקתה לפיסגה אורכת כשעתיים וחצי – לנו זה לקח 4 שעות. הירידה עד למטה ארכה כ-6 שעות ובסך הכל כ-11 שעות כולל הפסקות. לילדים לא היה קל, בעיקר בעלייה. מומלץ לבצע מתיחות בסוף הטיול. לאשתי נתפסו השרירים למשך יומיים לאחר הטיפוס. לסיכום, הטיול מתאים למיטיבי לכת ודורש מאמץ, אבל מבחינתנו היה שווה. זה היה שיא הטיול ביוון.

עופר ודנה

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של inbalter
inbalter

”טיפוס על האולימפוס“

קרא עוד

למי שמגיע לאזור שמורת הר האולימפוס מומלץ לפנות יומיים ולטפס על ההר. 

יש להגיע תחילה לעיירה ליטוחורו, ניתן להתארגן שם על אוכל וכדי להגיע לתחילת המסלול אפשר או לקחת מונית או לתפוס טרמפים (לא מסובך יותר מדיי). ביום הראשון מסיימים את הטיפוס בבקתה D וביום השני המסלול מתפצל וניתן לבחור אם רוצים לטפס לפסגה עוד באותו יום (טיפוס של כ-5 שעות) ולרדת חזרה או להמשיך הלאה.

הנוף מהפסגה מדהים והטיפוס שווה את זה.הטיפוס ברמה בינונית, אין צרוך בנסיון קודם אבל אם אתם בכושר זה בטח יעזור.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בהר אולימפוס

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בהר אולימפוס.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות