מסלול בן שבוע-שבועיים בנמיביה

3 המלצות על מסלול בן שבוע-שבועיים בנמיביה

תמונת הפרופיל של s7491
s7491
1

”נמיביה ב-9 ימים“

קרא עוד

הטיול בנמיביה ארך 9 ימים (זה מינימום נדרש למדינה כה גדולה), בוצע עם רכב שכור (רצוי להצטייד בגלגל ספייר נוסף). יום 1- לינה בווינהוק ב-Casa Blanca.

יום 2-יציאה לכיוון פארק אטושה - נסיעה של 420 ק"מ בדרך נוחה וטובה, לינה בלודג' (להזמין מספיק זמן מראש), בשעות הבוקר והערב לבלות בצמוד למקווה המים, יש המון חיות שבאות במחזורים לשתות, יופי של תמונות, במיוחד בשקיעה. ארוחה טובה בלודג'

יום 3- לצאת לסיור באחד משבילי הפארק, לברר במרכז היכן אחרים ראו לאחרונה חיות, חזרה ללינה בלודג'.

יום 4-לצאת לסיור נוסף בשבילי הפארק עד הצהריים. נסיעה לאפואה\ כ-210 ק"מ, אחרי הצהריים לצאת עם מדריך מקומי לאחד משבטי האימבה חובה! לינה ב-Opuwo Country Lodge. מומלץ.

יום 5-נסיעה למפלי אפופה - חובה! + עליה לג'בל שצופה מעל.

יום 6- נסיעה לדאמארה לנד לטוולפונטיין - מרחק 340 ק"מ, לודג' מהמם, יוצאים לסיור לראות ציורי קיר בסמוך, ארוחת ערב מפנקת בלודג'.

יום 7 -נסיעה מערבה לכיוון הים, 370 ק"מ, על קו החוף עולים מעט צפונה לשמורת כלבי ים וחוזרים ללינה ב-Walvis Bay לודג' בשם Oyster Bay טוב ונוח.

יום 8- יום שייט + טיסה בצסנה מעל הדיונות (יקר, לא חובה) וגם עולים רגלית לדיונה 7 המפורסמת

יום 9 - נסיעה בדיונות החול עם ג'יפ ונהג מקומי-חובה! חוזרים לווינדהוק ברכב.

בהצלחה

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של orly064
orly064

”טיול משפחתי של שבועיים בנמיביה“

קרא עוד

טיילנו בנמיביה שבועיים בספטמבר-אוקטובר 2012. המסלול כלל את האטרקציות המרכזיות במדינה, ועשינו אותו בעזרת רכב שכור מסוג VW combi- רכב רגיל ולא 4*4. המסלול:

יום 1- נחיתה אחה"צ בווינדהוק, נסיעה למריאנטל (עצירה לקניות והצטיידות ברחובות). נהיגה ביום זה כ-260 ק"מ על כביש סלול.

יום 2- יציאה ממריאנטל בבוקר ונסיעה דרומה. טיול בהר ברוקרוס- Brukkaros, מסלול לא ארוך ונחמד. המשך נסיעה לקיטמנשופ ללינה. נהיגה ביום זה כ- 340 ק"מ, רובם בכביש סלול (מלבד הקטע בין B1 להר שהוא לא סלול).

יום 3- יציאה מקיטמנשופ לכיוון מערב. ביקור ב-Fish River Canyon, ללא ירידה לתוך הקניון עצמו, והמשך מערבה לכיוון לודריץ ללינה. נהיגה ביום זה כ-500 ק"מ, מתוכם כ-150 בכביש עפר.

יום 4- טיול בקולמנסקופ (עיירת הכורים הנטושה), ביקור בדיאז פוינט ושיטוט בלודריץ, לינה בלורדיץ. אין כמעט נהיגה ביום זה.

יום 5- נהיגה מלודריץ ללינת הלילה שבאזור הססריאם. ישנו בחווה בשם המרסטיין(Hammerstein), שנמצאת על C19, במרחק 60 ק"מ דרומית לססריאם. נהיגה ביום זה כ- 420 ק"מ, הרוב על דרכי עפר.

יום 6- נסיעה לססריאם וסוסוסוולי (אתר הדיונות). טיול בדיונות ובקניון ססריאם. לינה בצאוצ'אב, בצומת בין d850 לבין d854. נהיגה ביום זה כ-320 ק"מ, כולל הנהיגה בתוך האתר.

יום 7- טיול בפארק נקלופט (Naukluft Park). יש שם כמה מסלולי הליכה. אנחנו בחרנו במסלול Waterkluf Trail. מסלול לא פשוט, הרחבה עליו בטיפ נפרד. לינה דרומית ליישוב סוליטר. נהיגה ביום זה כ-100 ק"מ.

יום 8- נסיעה צפונה ומערבה, אל וולוויס ביי. שיטוט בעיר (קצת קניות) ונסיעה לסווקופמונד ללילה. נהיגה ביום זה כ-280 ק"מ.

יום 9- שיטוט בסווקופמונד. יש כל מיני פעילויות ואטרקציות אך אנחנו נהננו מיום רגוע בעיר. לינה בסווקופמונד. אין נהיגה (מלבד בתוך העיר).

יום 10- נסיעה לקייפ קרוס לביקור כלבי הים, חזרה דרומה קצת ואז פניה לכיוון הר ברנדברג. ביקור באתר ציורי הקיר "הגברת הלבנה" ואז נסיעה ללינה בקוריקסאס (khorixas). נהיגה ביום זה כ-400 ק"מ.

יום 11- ביקור באתר היער המאובן וב-Twyfelfontein, עוד אתר של ציורי קיר. נסיעה צפונה לאופווו על כביש C43, דרך לא סלולה. נהיגה של כ-400 ק"מ לא קלים אך עם נופים יפים ומעניינים.

יום 12- ביקור בשבטים באזור אופווו (הימבה, דימבה, הררו), טיול עם מדריך שמצאנו בעיר. לאחר הביקור בכפרים שיטוט בעיירה. אין כמעט נהיגה ביום זה מלבד הנסיעה לכפרים, פחות משעה נהיגה סה"כ לכל הכפרים.

יום 13- יציאה בשעה 6 בבוקר לכיוון אטושה. הגעה בסביבות 12 בבוקר (לאחר עצירה של שעה בדרך, ע"מ לפגוש מישהו) וכניסה לפארק משער אנדרסן. נהיגה לכיוון המחנה שלנו, הללי, עם עצירה בדרך בבורות המים שהיו סמוכים לכביש. בערב ביקור בבור המים של המחנה כשעה. נהיגה ביום זה כ-500 ק"מ עד הפארק, ובתוכו עוד 60-80 ק"מ.

יום 14- זריחה בבור המים ויציאה לספארי. נהיגה בפארק מערבה עד שעה 13:30 לערך, אז יצאנו מהפארק דרך השער המערבי. נהיגה דרומה לווינדהוק, הגעה לקראת 19:30 בערב. נהיגה ביום זה כ-70 ק"מ בתוך הפארק ועוד 530 עד לווינדהוק.

יום 15- שיטוט ברחובות ווינדהוק עד הצהריים ואז נסיעה לשדה התעופה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חן דודאי
חן דודאי

”זוג שבועיים בנמיביה “

קרא עוד

אנחנו חזרנו מ-14 יום בנמיביה טיול עצמאי. הגעה לילה לווינדוק ולינה בקמלון, אכסנייה המשלבת חדרים וקמפינג מומלץ.

יום 1 - ווינדוק התארגנות ויציאה דרומה לאזור Quivertree הממוקם ליד קטמנשופ לינה בקמפינג 80R, אך יש גם חדרים חמודים מאוד 500-700R יש גם ארוחת בוקר, באזור ישנה שמורת טבע של עצים מאוד מיוחדים ואזור סלעי מיוחד שנקרא גן העדן של הענקים (זו תופעת טבע).

יום 2 - Fish River Kenyon לנו בלודג' מאוד מיוחד שנקרא Canon Lodg טל: 26463693014 שבו החדרים בנויים על הסלעים וביניהם ופזורים בשטח, 1000R מדהים.

יום 3 - המדבר הנמיבי Sussuvlei ישנו בדיון לודג' הממוקם בתוך השמורה 1350R. חשוב: זה המלון היחיד בשמורה וכן יש גם קמפינג סריאם קמפינג בכניסה (שניהם בבעלות רשות שמורות הטבע) ורק מי שישן באחת משתי האופציות הנ"ל יכל להשתתף בטיול זריחה שבו מטפסים על הדיונות ומשם רואים את הזריחה מאוד מיוחד ומומלץ. הנסיעה מהכניסה לפרק עד הדיונות אורכת כ-45 דקות. משום מלון אחר לא ניתן להכנס לפרק לפני זריחה ולעשות את הטיול היות ובדרך כלל לא עונים ברשות שמורות הטבע לצורך הזמנת מקום, להלן הטלפון בדלפק המלון 26463693256-8. מומלץ מאוד מאוד הכל.

יום 4-5 - Swakompmund - לינה בסקיי דזרט ממש במרכז יש שם גם חדרים וגם אופציה לקמפינג עם מטבח ממש מאובזר, Wifi, חדרים 450R, הצוות מאוד חמוד ועוזר. חצר קטנה ונעימה ניתן להזמין את כל סוגי הפעילויות דרכם. ארוחת ערב ב-German Bro House (ממוקמת במיד רחוב במרכז.)

יום 6 - נסיעה ולינה ב-White Lady המשלב קמפינג מאוד חמוד וחדרים 680R יש Wifi. מקום מאוד יפה הבעלים הפנה אותנו למרכז העיירה למסעדה לארוחת ערב טובה מאוד, לדבריו מי שממשיך לטוויפלפונטיין זה מיותר בשל המרחק כשעה לכוון.

יום 7 - נסיעה לטוויפל פונטיין דגשים: מהפניה האחרונה לכוון האתר בדיוק 30 ק"מ מהצומת האתר בצד שמאלעם שילוט חום מסודר!. כי בדרך ישנם מקומות אחרים המתחזים לאתר הרשמי. באתר מאובני עצים מלפני מיליוני שנים עצים וצמחייה מיוחדת מעניין. לינה ב-Sespontein רצינו לישון במבצר Fort Lodg, אך היה מלא ואי לכך ישנו ב-Camel קמפינג 2 ק"מ צפונה מהעיר נחשב הכי טוב.

יום 8 - נסיעה ל-Apupa קסם מדברי עם המון מים (נהר המקונג הזורם מאנגולה) מלא עצי דקל ולודג'ים מדהימים על המים כולם משלבים קמפינג נהדר מקסים!

יום 9 נ- סיעה ל-Huab Lodg בדרך ישנו בלודג'/קמפינג ב-Kamanjab בשם Oppi Koppi בקתה 450R מאוד חמוד ומאובזר, Wifi. 

יום 10 - המשך נסיעה והגעה ל-Huab Lodg קסם של לודג' מושקע ומנוהל על ידי בעלים הולנדי 20 שנה. ממש שמורת טבע פרטית ומטופחת שלו על 4000 דונם, ארוח מדהים עם רארוחת ערב ויינות, טיולים בוקר ערב (בתשלום נוסף 200R לסיור), מעיין חם חוויה בלתי נשכחת. כביש הגישה למלון אורכו 30 ק"מ כוון 1350R לילה.

יום 11+12 - אטושה. אנחנו ישנו בשמורת Okaukujo, חשוב מאוד מאוד יש מספר אופציות של לינה בשמורה ומחוצה לה. בשמורה אנחנו ישנו ממש בביקתות (יש גם קמפינג) על בור המים (חוויה לחיים) כי יש את האופציה לצאת כל רגע ולצפות בחיות שבכל שעה ביום ובלילה יש שם תרחישים שונים וחיות שונות ממש מרתק ומהמם ורק מי שישן ממש קרוב נהנה מכל רגע. כל השאר או ישנים בשמורה יותר בפנים או במלונות בחוץ ואז באים רק לבקר. פספוס. חדרים מומלצים 1,2,5,6 ואלו עם קומה ב ומרפסת W35-36.

13+14 - ווינדוק הגעה ולינה סך הכל יום וחצי. ישנו ברחוב לונג, רחוב המשלב מסעדות ובארים מאוד מומלצים וברמה ישנו במלון בדדי לונג לג שבו 30 חדרים מעוצבים כל אחד על ידי מעצב פנים אחר, מיוחד מאוד 350R.

סיכום ומסקנות: במסגרת הזמן הנ"ל ללא ספק אזור הצפון הוא המומלץ יותר מ-Sussuvlei, כל הלודג'ים המוזכרים מאוד! מיוחדים ושווים לינה מינימום 2 לילות (מה שאנחנו לצערנו לא עשינו) המלונות ממוקמים באזורים מאוד מיוחדים עם פינות חמד והשקעה מרובה ולכל אחד הקסם שלו. נמיביה כמו כן זרועה בכל פינה בקמפינגים יפים ומצוחצחים ואנו גם שכרנו ציוד קמפינג בסיסי בווינדוק ואי לכך שילבנו לינות, ווינדוק מציעה גם השכרת ציוד לקמפינג בכל רמה כולל עד רמה של רכב מאובזר מלא.

הערות כלליות: היו פה הרבה לבטים על סוג הרכב ואחרי 4500 ק"מ של נסיעות שטח (אני שכרתי קיה ספוטג'4*2) אני ללא ספק לא מקנה בנסיעה בדרכי עפר/חצץ/אבנים באנשים שחסכו ולקחו רכבים קטנים. הנסיעה הרבה יותר יציבה, בטוחה ונוחה לאור כמות המרחקים שיש לגמוע גם אם עושים חלק מהמסלול כי המדינה מאוד גדולה ובכל מקרה יש המון נסיעות אי לכך לא לחסוך! דלק: עלות מיכל מלא 600R = כמעט יום נסיעה 5 שעות כסף: לא בכל תחנת דלק למעשה ברובם לא מקבלים כ.א. אופציית מזומן היא חובה. שילוט ו-Gps המדינה משולטת עד אחרון הכבישים הנידחים בצורה אובססיבית אי לכך Gps מיותר לחלוטין.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בנמיביה

אין עדיין פוסטים על מסלול בן שבוע-שבועיים בנמיביה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות