מסלול בן שבוע-שבועיים בנמיביה ”טיול משפחתי של שבועיים בנמיביה“

טיילנו בנמיביה שבועיים בספטמבר-אוקטובר 2012. המסלול כלל את האטרקציות המרכזיות במדינה, ועשינו אותו בעזרת רכב שכור מסוג VW combi- רכב רגיל ולא 4*4. המסלול:

יום 1- נחיתה אחה"צ בווינדהוק, נסיעה למריאנטל (עצירה לקניות והצטיידות ברחובות). נהיגה ביום זה כ-260 ק"מ על כביש סלול.

יום 2- יציאה ממריאנטל בבוקר ונסיעה דרומה. טיול בהר ברוקרוס- Brukkaros, מסלול לא ארוך ונחמד. המשך נסיעה לקיטמנשופ ללינה. נהיגה ביום זה כ- 340 ק"מ, רובם בכביש סלול (מלבד הקטע בין B1 להר שהוא לא סלול).

יום 3- יציאה מקיטמנשופ לכיוון מערב. ביקור ב-Fish River Canyon, ללא ירידה לתוך הקניון עצמו, והמשך מערבה לכיוון לודריץ ללינה. נהיגה ביום זה כ-500 ק"מ, מתוכם כ-150 בכביש עפר.

יום 4- טיול בקולמנסקופ (עיירת הכורים הנטושה), ביקור בדיאז פוינט ושיטוט בלודריץ, לינה בלורדיץ. אין כמעט נהיגה ביום זה.

יום 5- נהיגה מלודריץ ללינת הלילה שבאזור הססריאם. ישנו בחווה בשם המרסטיין(Hammerstein), שנמצאת על C19, במרחק 60 ק"מ דרומית לססריאם. נהיגה ביום זה כ- 420 ק"מ, הרוב על דרכי עפר.

יום 6- נסיעה לססריאם וסוסוסוולי (אתר הדיונות). טיול בדיונות ובקניון ססריאם. לינה בצאוצ'אב, בצומת בין d850 לבין d854. נהיגה ביום זה כ-320 ק"מ, כולל הנהיגה בתוך האתר.

יום 7- טיול בפארק נקלופט (Naukluft Park). יש שם כמה מסלולי הליכה. אנחנו בחרנו במסלול Waterkluf Trail. מסלול לא פשוט, הרחבה עליו בטיפ נפרד. לינה דרומית ליישוב סוליטר. נהיגה ביום זה כ-100 ק"מ.

יום 8- נסיעה צפונה ומערבה, אל וולוויס ביי. שיטוט בעיר (קצת קניות) ונסיעה לסווקופמונד ללילה. נהיגה ביום זה כ-280 ק"מ.

יום 9- שיטוט בסווקופמונד. יש כל מיני פעילויות ואטרקציות אך אנחנו נהננו מיום רגוע בעיר. לינה בסווקופמונד. אין נהיגה (מלבד בתוך העיר).

יום 10- נסיעה לקייפ קרוס לביקור כלבי הים, חזרה דרומה קצת ואז פניה לכיוון הר ברנדברג. ביקור באתר ציורי הקיר "הגברת הלבנה" ואז נסיעה ללינה בקוריקסאס (khorixas). נהיגה ביום זה כ-400 ק"מ.

יום 11- ביקור באתר היער המאובן וב-Twyfelfontein, עוד אתר של ציורי קיר. נסיעה צפונה לאופווו על כביש C43, דרך לא סלולה. נהיגה של כ-400 ק"מ לא קלים אך עם נופים יפים ומעניינים.

יום 12- ביקור בשבטים באזור אופווו (הימבה, דימבה, הררו), טיול עם מדריך שמצאנו בעיר. לאחר הביקור בכפרים שיטוט בעיירה. אין כמעט נהיגה ביום זה מלבד הנסיעה לכפרים, פחות משעה נהיגה סה"כ לכל הכפרים.

יום 13- יציאה בשעה 6 בבוקר לכיוון אטושה. הגעה בסביבות 12 בבוקר (לאחר עצירה של שעה בדרך, ע"מ לפגוש מישהו) וכניסה לפארק משער אנדרסן. נהיגה לכיוון המחנה שלנו, הללי, עם עצירה בדרך בבורות המים שהיו סמוכים לכביש. בערב ביקור בבור המים של המחנה כשעה. נהיגה ביום זה כ-500 ק"מ עד הפארק, ובתוכו עוד 60-80 ק"מ.

יום 14- זריחה בבור המים ויציאה לספארי. נהיגה בפארק מערבה עד שעה 13:30 לערך, אז יצאנו מהפארק דרך השער המערבי. נהיגה דרומה לווינדהוק, הגעה לקראת 19:30 בערב. נהיגה ביום זה כ-70 ק"מ בתוך הפארק ועוד 530 עד לווינדהוק.

יום 15- שיטוט ברחובות ווינדהוק עד הצהריים ואז נסיעה לשדה התעופה.

לכל המידע על נמיביה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות