מסלול ארוך בנמיביה

מסלול ארוך בנמיביה - למטייל (1) מתוף הטיפ של cafrica.net
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

3 המלצות על מסלול ארוך בנמיביה

תמונת הפרופיל של cafrica.net
cafrica.net

”מיוהנסבורג דרך הדרום לנמיביה“

קרא עוד

אנחנו נסענו מיוהנסבורג דרך הדרום, מדבר הנמיב, סווקופמונד, חוף השלדים, דמארה-לנד, קוקולנד, שמורת אטושה, חבל הקפריבי, מפלי ויקטוריה חזרה ליוהנסבורג ב-26 ימים ברכב שכור. היה כייף לא נורמאלי והספקנו הכל לפי התוכנית מקורית. אפילו עשינו סרט שמתאר את כל המסע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amitcactus
amitcactus

”מסלול טיול בנמיביה“

קרא עוד

בעקרון, המסלול שעשינו ווינדהוק-אטושה-ווטרברג-Okinjama-Opuwo-מפלי Epupa-וורמקל-Twylfontein--ברנדברג--אזור החוף-סווקפמונד-וולביס ביי-ססריאם וסוסוסוליי-לודריץ-פיש ריבר-ווינדהוק

אטושה - Halali הוא מחנה יותר נחמד לקמפינג מהמחנה הראשי Okakuejo. כדאי לקבוע מראש מאיזה צד נכנסים ומאיזה יוצאים ולהיות בשניים-שלושה מחנות, כל לילה באחר. קחו בחשבון המון נסיעות ותדלוק באחד המחנות. אם ממשיכים משם צפונה אז עדיף להכנס ממערב ולצאת ממזרח. בכל מקרה, נסיעה מאטושה ל-Opuwo ביום אחד בהחלט אפשרית. הכבישים הראשיים סלולים וניתן לנהוג ב-120 קמ"ש. כבישי העפר ברובם מאפשרים נהיגה בין 80 ל-100, יש כאלה שלא ניתן לנסוע בהם יותר מ-60.

ווטרברג - מקום יפה מאד לטיולים קצרים. הקמפינג די מאכזב.

Twylfontein - אזור של ציורי קיר ונופים מדבריים מוזרים - לא חובה,רק אם זה בדרך,ניתן לעבור בברנדברג כחלופה, עדיף לא בשעות חמות.

נסיעה מ-Opuwo לאפופה - אין בעיית עבירות, שלוש שעות לכל כיוון. בהחלט מומלץ. מ-Opuwo דרומה הדרך לסספונטיין בעייתית, כביש C43 לא סלול והיה בבניה.

חוץ מווינדהוק, אטושה וססריאם לא נראה שיש צורך להזמין משהו מראש וגם מה שכבר הוזמן בהחלט ניתן לשנות תאריכים תוך כדי טיול. ה-Nwr (רשות שמורות ופארקים לאומית) יחסית יעילים.

סווקמפונד - עיר מאד נעימה ויפה - יחד עם וולביס ביי מספקות מספר אטרקציות לשניים-שלושה ימים ויותר.

פיש ריבר - מרשים.נסיעה משם לווינדהוק - כ- 7 שעות. לודריץ-רחוק, עיר נחמדה מאד.

ניתן לקנות כמעט הכל, מזון, דלק וציוד ב-Windhoek,Swakop ,Walvis Bay ,Outjo ,Opuwo ,Otjiwarongo. מומלץ למלא דלק בכל מקום אליו אתם מגיעים. כספומטים יש בכל מקום, וגם מקבלים ברוב המקומות כרטיסי אשראי אבל בדרך כלל רק מסוג ויזה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של benoni
benoni

”הצעה למסלול אידיאלי לנהיגה עצמית“

קרא עוד

הצעה לטיול קצר בנמיביה עם רכב שכור.
אפשר לקבל יותר פרטים אופרטיבים הלינק המצורף.

יום 1: יוצאים בטיסה לדרום אפריקה.

יום 2: הגעה לשדה התעופה הבין לאומי של יוהנסבורג. השלמת הסידורים הראשוניים כמו החלפת מטבע, חיסונים והספקה קטנה.

יום 3: עם בוקר נצא בדרכנו לקימברלי, נבקר ב`חור הגדול` היכן שמיליוני קראט של יהלומים ניכרו מבטן האדמה, וכן קימברלי העיר ושיחזור החלק עם אותם מבנים מתקופת ``הבהלה ליהלומים``.

יום 4: מפלי האורחאבי ידועים בשפת האוטנטוס ל``הרעש העושה מקום``. כאן בתקופת הגשמים, מימי נהר האורנג` נופלים ברעש אדיר ויוצרים ענן של רסיסי מים באוויר. ערוץ הנהר נחשב ע``י הגיאולוגים לדוגמא היפה ביותר של פעולת שחיקת המים בסלעי הגרניט.

יום 5: קניון נהר הפיש` הוא אחד מיצירות הטבע המופלאות באפריקה. שני בגודלו לקניון הגדול של אמריקה. נחנה באי-איס מקום מעיינות מים חמים ונצפה בקניון ובערוציו.

יום 6: לודריטצ` היא עיירת נופש בסגנון גרמני של ראשית המאה הקודמת, בעלת היסטוריה של מחפשי יהלומים ומבנים בסיגנון גוטי. נבקר במפרץ המפורסם ונעבור דרך עיר הרפאים קולמאנשקופ` החוזרת בעברה אל תחילת המאה הקודמת וגילוי מרבצי היהלומים. הדיונות מכסות את העיר אך פה ושם מבצבצים מבנים כמו בית החרושת לקרח, מפעל הסודה, מועדון הכדורת ואולם התאטרון.

יום 7-8: דרכנו ממשיכה דרך מדבר הנמיב - המדבר העתיק ביותר על כדור הארץ. דיונות החול בצבע אדום ואפור מגיעות לגובה של 275 מ` והם מהגבוהות שבעולם. מדבר הנמיב מאכלס סוגים שונים של בעלי חיים חוליים ביניהם כ- 200 סוגי חיפושיות.

יום 9: הצד הצפוני מערבי של מדבר הנמיב היינו הבית של סוג מיוחד של עצים הניזונים מהלחות הנפלטת מהאוקיינוס האטלנטי. גילם הממוצע של עצים אילו נע בסביבות 1000 שנה. נעזוב את המדבר ונעשה דרכנו אל סווקופמונד מרכז התיירות, דרך עיר הנמל וואלוושבאיי.

יום 10-11: סווקופמונד עם האווירה הגרמנית קולוניאלית היא מרכז הארחה של נמיביה. בעיר מבנים מתקופת השלטון הגרמני בקולוניה. כאן אפשר למצוא מאכלים אופייניים למטבח הגרמני, עוגות ובמיוחד הבלק פורסט המפורסמת. בעיר מספר חנויות לעבודות יד מקומיות ואבנים יקרות. בעיר מוזיאון מובחר המוקדש בעיקרו למדבר הנמיב. חוף ים והבריכות מזמינות את המטייל לטבול בהם ולצנן את גופו.

יום 12-15: את דרכנו נמשיך לאורך חוף הסקלטון או בשמו האחר חוף המוות. נעצור בדרך במחסה הסלעים ``הגברת בלבנה מברנבאך`` המכיל את הציור המפורסם - גלריה של אומנות פריהיסטורית. נבקר ביער המאובנים ובאזור ציורי הסלע של הבושמנים מלפני 5000 שנה. פארק אטושה הוא מהחשובים והגדולים בין הפארקים של אפריקה הדרומית. גודל ימת אטושה הוא 139 ק``מ על 50 ק``מ. אגם יבש שגלי הרוח החמה יוצרים בו מחזות של תעתועים כשל רוחות מתים. אלפי בעלי חיים נמשכים לאזור בורות המים והמטייל יכל לצפות באנטילופה לסוגיו השונים, זברה, ג`ירפות, ציטות, נמרים, אריות, פילים ועוד. אוכלוסיית בעלי הכנף כוללת 326 סוגים שונים. את שעות הבוקר המוקדמות ואחר הצהרים נקדיש לצפייה בעדרי הבר בשמורה ובערב נצפה בבור המים הצמוד ללודג`.

יום 16: נעזוב את השמורה ונצא בדרכנו חזרה לווינדהוק עיר הבירה. בדרך נעבור עם הזמן יאפשר באתר המטאוריט היכן שנוכל לראות את המטאוריט עצמו משקל 60 טון שהגיע לכדור הארץ לפני 80,000 שנה.

יום 17: אחרי ארוחת בוקר נצא לסיור בעיר ונבקר במיבנים הארכיטקטונים המעניינים.

יום 18: ההעברה לשדה התעופה לטיסה ליוהנסבורג ולטיסת ההמשך לתל אביב או לקיפטאון להמשך חופשתנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול ארוך בנמיביה

אין עדיין פוסטים על מסלול ארוך בנמיביה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות