עונות ומזג אויר באיזור האגמים

הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

7 המלצות על עונות ומזג אויר באיזור האגמים

תמונת הפרופיל של רונןצבי
רונןצבי

”האם כדאי לנסוע בחודש מאי לאגמים ולדולומיטים“

קרא עוד

חודש מאי הוא לא עונה תיירותית, לא ל>b>דולומיטים ולא לאגמים, הוא אחרי החורף אבל לפני עונת הקיץ. 1.מחירי המלונות נמוכים יותר (זה נכון בדולומיטים אבל באגמים בכלל לא, היות והאירופאים באים ללון שם). 2. מתוך 150 רכבלים בדולומיטים - עובדים רק בערך 5 רכבלים - אם אתם לא פריקים של רכבלים - אין בעיה. 3. מזג האויר נעים קריר באגמים (לא ניתן לשחות) ויותר קר בדולומיטים - אבל לא חם ולח כמו בקיץ. 4. הכבישים פחות עמוסים גם בדולומיטים (שם נסעתי כמעת לבד) וגם באגמים (למרות שהיתה תנועה ערה). 5. בדולומיטים ניתן לראות שלג ממש על צמרות העצים ובצדי הכביש. לפי דעתי, זו עונה טובה לנסיעה - צריך להביא בחשבון שבדולומיטים הרבה מלונות סגורים - צריך לחפש, אבל מוצאים שם מלונות משפחתיים קטנים ונהדרים. לאגמים ולונציה עדיף להזמין מהארץ כדי לא להתקע וכדי לקבל מחיר נמוך יותר. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של heroot10
heroot10

”כדאי לבוא לוונציה/צפון איטליה/איזור האגמים רק באוקטובר“

קרא עוד

הייתי בטיול ב-28/9/11 עד 5/10/11 בצפון איטליה, בוונציה היה מאוד חם, באחד מימי הטיול היה 35 מעלות. בעיירות על גדת אגם גארדה חם כמו בטבריה! מומלץ לנסוע לטיול באיטליה באמצע-סוף אוקטובר, ולברר מראש שלא מתחיל שלג. רק שימו לב שבתקופה זו רכבלים המשקיפים על הנוף - סגורים. אל תעיזו לנוסע ביולי-אוגוסט, שיא החום, שיא כמות המטיילים והכייסים... לסיכום: באיטליה היה יותר חם מאשר בארץ, חוץ מאיזור הדולומיטים שם היה נעים וסתווי, ללא גשם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amirroz
amirroz

”טיול משפחות לאיטליה - מזג האויר“

קרא עוד

מזג האויר זו אולי הסוגיה החשובה ביותר בתיכנון הטיול. קראתי קצת חומר באתרים שונים על מזג האויר הצפוי בספטמבר באזורים בהם טיילנו והתחלתי לעקוב אחרי מזג האויר כשבועיים מראש. יש אתר שמראה תחזית לעיר ל-10 ימים (צריך להכניס את שם העיר). אבל יש לציין שמזג האויר יכול להיות מאוד בלתי צפוי ובטיול שלנו על אף שהמארחים אמרו לנו על יום מסוים שצפוי מזג אויר בהיר למחרת ותיכננו על פארק, התחיל בלילה לרדת גשם זלעפות. כעיקרון הטמפרטורות נעו בין 17-18 ל 25 ביום ויכלו לרדת עד 12-13 בלילה. ביום הסתובבנו עם חולצה ארוכה או חולצה וסווצר לילדים ובלילה הוספנו על זה עוד שיכבה. מטריות או מעילי גשם עם אתם נוהגים להסתובב בגשם ולא מפריע לכם אז רצוי. אנחנו ביום גשם אחד שתפסנו לא טיילנו ממש בחוץ, אלא הפעלנו תוכנית גיבוי ונסענו לקניון ליד אזור גארדה (שם פגשנו את כל הישראלים שגם כן נמנעו מטיול באותו יום). בעיקרון היה לנו מזג אויר מצוין וכדאי לציין שתוכנית היומית נקבעה בד"כ על פי מזג האויר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ronen999
ronen999

”מזג אוויר באגמים באוגוסט“

קרא עוד

למרות שנסענו באוגוסט היו מספר ימים גשומים מאד באזור האגמים - יש להערך בהתאם. בשאר הימים היה חם מאד ולח - שינוי קיצוני מיום ליום. גם מזג האויר בהרים יכול להיות קר - באיזור הדולומיטים היו 7 מעלות בלבד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של michadakar
michadakar

”לא לנסוע לאיטליה בקיץ“

קרא עוד

השבוע חזרנו שתי משפחות מטיול בן 7 ימים לאזור אגם גארדה. שכרנו צימר דרומית לפסקריה, ליד ולאגיו סול מינצו-מיקום מעולה לטיול כוכב. אזור האגם מקסים ובהחלט יש מה לראות אבל... חם חם חם ובנוסף ללחות זה פשוט סיוט וחלק מההנאה נפגם. אם הייתי צריכה להמליץ על נסיעה לאזור, בשום פנים ואופן לא ביולי אוגוסט, למרות שאני יודעת שזה זמן החופשה של הילדים ואין הרבה ברירות.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אנונימי
אנונימי

”שבוע באגם גארדה באמצע ספטמבר“

קרא עוד

למרות שאנו רגילים לקיץ באמצע ספטמבר, צריך בהחלט לקחת בחשבון שגשם הוא דבר שעלול לקרות, כך שמטריות ומעילי גשם דקים הם בהחלט נחוצים. למרבה המזל היו לנו רק 2 חצאי בקרים גשומים (אחד מהם העברנו בקניון ב - Sona שנקרא Grande mMla. יש שילוט לכיוון לאורך הכביש).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של kaibar
kaibar
2

”פארקים באיזור אגם גארדה באוקטובר-הכל סגור!“

קרא עוד

בקרנו בפארקים באיזור אגם גארדה בחודש אוקטובר ונדהמנו לגלות שכל הפארקים סגורים החל מתחילת החודש במשך כל ימות השבוע ופתוחים רק בסוף השבוע. לא כל כך נעים לראות גן סגור ואף מאוד מאכזב.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על עונות ומזג אויר באיזור האגמים

אין עדיין פוסטים על עונות ומזג אויר באיזור האגמים.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות