מסלול ארוך באתיופיה

מסלול ארוך באתיופיה - למטייל (1) מתוף הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (2) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (3) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (4) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (5) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (6) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (7) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (8) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (9) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (10) מתוך הטיפ של דר.נטע
מסלול ארוך באתיופיה מתוך הטיפ של דר.נטע - למטייל (11) מתוך הטיפ של דר.נטע
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

9 המלצות על מסלול ארוך באתיופיה

תמונת הפרופיל של נתי גול
נתי גול

”המסלול המומלץ לאתיופיה-אל תתחילו באדיס אבבה“

קרא עוד

בדרך כלל כל מי שטס לטייל באתיופיה המדהימה נוחת באדיס אבבה ונשאר שם כמה ימים כדי להתאקלם ובנתיים הוא מבזבז ימים על עיר פחות יפה. אתיופה היא ענקית ויש לה המון אזורים מדהימים לטייל בהם. כדי להגיע לכולם צריך כמה חודשים לפחות ולא לבזבז את הימים על העיר הזאת שיש בה זיהום וליכלוך.

בדר”כ בסוף הטיול כולם עוברים באדיס אבבה ולכן אני ממליץ איך שנוחתים פשוט לקחת טיסה פנימית למקלה ושם לעשות את המסלול המדהים של מדבר דנקיל. כך יהיה לכם את ההתחלה הכי טובה שאפשר.

אני משם המשכתי ישר לדרום לאזור השבטים שזה ביקור חובה למי שבאתיופיה, ואח"כ אם נשאר לכם זמן כל אחד יכול לנסוע לאזור שהוא רוצה כמו (הסימיאן וכו') . אני אחרי השבטים המשכתי להרר (בטיסה) שהיא גם עיר מאוד מרתקת ומדהימה, ואז בסוף תגיעו לאדיס.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של robyn1122
robyn1122

”מסלול של שלושה שבועות“

קרא עוד

חזרנו מטיול של שלושה שבועות באתיופיה. מסוף מרץ-אפריל – זוג בני 50+ – טיול שארגנו לבד, עד כמה שהדבר היה אפשרי. ראשית חשוב לציין שמדובר בטיול לא קל – התנאים באתיופיה הם מאוד בסיסיים בלשון המעטה למרות שאני מניחה שתמיד אפשר לשדרג, אם כי לא תחוו את המקום האמיתי רק במלונות חמישה כוכבים. המסלול שמומלץ שלנו:

שבוע ראשון: טסנו ישירות למקלה ויצאנו לטיול באזור הדנקיל לארבעה ימים (עם החברה המומלצת של נגאסי שמופיע בטיפ נפרד) – זה היה השיא של הטיול מבחינתנו למרות התנאים הפיזיים הלא קלים ושעות הנסיעה הרבות. ממקלה נסענו ברכב פרטי (בעלות של 260 דולר) בכביש שכולו לא סלול במשך 11 שעות ללליבלה – זה היה אמור לקחת “רק” שבע שעות, אך כנראה שהנהג הלך קצת לאיבוד. ניתן לנסוע בכביש קצר יותר, אך הרבה פחות ציורי. יום בלליבלה עם מדריך צמוד בהחלט מספיק.

שבוע שני: טסנו לגונדר – חצי יום מספיק לראות את כל מה שצריך בעיר. למחרת יצאנו לטיול להרי הסמיאן – לארבעה ימים (המלצה על חברה בטיפ נפרד). לצערנו בשל מחלה היינו חייבים לקצר את הטיול רק ליומיים. נסענו לשישי-שבת באוטובוס מקומי ללודג' מקסים בגורגורה – על שפת אגם טאנה – שעה וחצי נסיעה מגונדר. מקום שקט ובתולי.

שבוע שלישי: טסנו מגונדר לארבע מינץ' ולמחרת יצאנו לטיול של ארבעה ימים בעמק האומו (בסוף קיצרנו לשלושה ימים – לדעתי בהחלט מספיק). יום בארבע מינץ, גם מספיק. בילינו את הסופ”ש האחרון במלון מפנק וחזרנו בטיסה לארץ לאחר בילוי של כמה שעות בלבד באדיס אבבה בין הטיסות – לנו זה היה בהחלט מספיק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דר.נטע
דר.נטע

”שלושה שבועות יפים באתיופיה - מסלול משופר!“

קרא עוד

בספטמבר 2015 טיילנו במשך 20 יום באתיופיה והחלטתי לפרסם מסלול משופר מתוך מסקנות הטיול שלנו.

1 – טיסה לאדיס אבבה. אם זו טיסת בוקר – להשקיע זמן במוזיאון ההיסטורי (נסגר ב-17:30) או לטיול רגלי בעיר, כדי להתחיל להתרגל (שוק בסוף הטיול, בעיקר אם תטיילו עם תרמיל כמונו ולא תרצו לסחוב מזכרות).

2 – טיסהאו נסיעה מאדיס אבבה לארבע מינץ'.

3 – פארק נצ'-סאר. ממליצה על טיול קליל ויפה ב"ארבעים המעיינות", ליד הכניסה לפארק. גם כיף למתוח רגליים אחרי הנסיעה הארוכה בפארק.

4-8 - עמק האומו.

9 – יום מנוחה בפרדייס לודג'. אפשר לנסות לבקר באוניברסיטת ארבע מינץ'.

10 – צפונה בטיסה לבהר דאר, יציאה בערב לאזמריבט (מועדון לילה).

11 – טיול רגלי של מספר שעות באזור מפלי הנילוס (טיפ מפורט בנפרד).

12 – נסיעה לגונדר על הבוקר, ארגונים לקראת הטרק בסימיאן וטיול של שעה-שעתיים בטירות בעיר.

13-15 - הסימיאן בשלושה ימים (טיפ מפורט נפרד).

16 – יום מנוחה מהטרק בגונדר – אפשר לצאת לכפרים מסביב לביקור קצר (למשל, וולקה).

17 – טיסה מגונדר ללילבלה, עוד באותו יום לעשות סיור בכנסיות

18 – יום שלם בלליבלה, השלמת סיור אם רוצים, ביקור ב"בן-אבבה".

19 – בחזרה לאדיס אבבה, ניצול שעות האור לטיול בעיר, תצפית (הליכה של שעתיים בערך) ועוד

20 – בוקר שלם באחד השווקים בעיר שתבחרו, חזרה הביתה בטיסת ערב.

 

אם כבר קראת קצת על אתיופיה, אז ברור שאפשר לבקר גם בששימאנה של הראסטפארים בדרום, בעיר אווסה שזכתה בפרסים על יופיה וניקיונה, בעיר העסקים המודרנית של אתיופיה – מקלה שבצפון, במדבר דנאקיל המדהים ועוד ועוד, אבל המסלול המשופר שלמעלה נותן טעימה טובה מאוד לביקור ראשון (או יחיד).

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של דר.נטע
דר.נטע

”הרפתקאה של 20 יום באתיופיה“

קרא עוד

טיילנו באתיופיה בספטמבר 2015. למעט הטרק בסמיאן, המסלול מתאים לכל סוגי המטיילים, משום שאין בו מאמץ פיזי גדול ואפשר לשחק עם הרמה של מקומות הלינה (כן, גם בעמק האומו!). כאן מוצג המסלול שעשינו בפועל, באופן די יבש, כדי להקיף את כל 20 הימים. חשוב לי לומר שטיול באתיופיה בשלושה שבועות נשמע כמו אתגר, אבל זה אפשרי ובכיף! צריך להחליט במה להתמקד כמובן, אבל אנחנו טיילנו גם בצפון וגם בדרום והיה אחלה.

חלוקת הימים:

 • היום ה-1: טיסה ישירה לאדיס אבבה ולינה בעיר.
 • היום ה-2: יום באדיס אבבה, טיול בעיר, ארוחת ערב במסעדה מקומית.
 • היום ה-3: יום נוסף באדיס אבבה, המוזיאון ההיסטורי, קצת שוק.
 • היום ה-4: באוטובוס מקומי דרומה לארבע מינץ' (שבע שעות). מנוחה מהנסיעה בשאר היום.
 • היום ה-5: פארק נצ'-סאר (בלי השיט באגם צ'אמו כי היו רוחות).
 • ימים 6-10: כניסה לעמק האומו – דורזה ליד ארבע מינץ', קונסו, ארי, האמר, מורסי, טסמאיי. הסדר משתנה בקלות בהתאם לבחירותיכם ושל המדריך, אירועים מיוחדים ודברים לא מתוכננים. כתבתי טיפ נפרד על עמק האומו.
 • היום ה-11: טיסה צפונה לבהר דאר.
 • היום ה-12: שיט באגם טאנה, מנזרים, מפלי הנילוס (הערה חשובה במסלול המשופר ובטיפ על בהר דאר).
 • היום ה-13: נסיעה לגונדר, ארגונים לקראת הטרק בסימיאן.
 • היום ה-14: המתנה בגונדר, כי אחד מחברי הקבוצה חלה ונזקק ליום מנוחה.
 • ימים 15-17: הרי הסימיאן בשלושה ימים (ראו טיפ נפרד) וחזרה לגונדר ביום האחרון.
 • היום ה-18: גונדר, טירות וסתם שיטוטים בעיר.
 • היום ה-19: טיסה לאדיס אבבה, ערב חג המסקל.
 • היום אחרון באדיס ובאתיופיה: הכל סגור בשל חג המסקל. טיסה הביתה בערב.
 • שני השינויים המרכזיים שהייתי עושה בטיול – הפחתת ימים באדיס אבבה, יום אחד בלבד בבהר דאר (וגם זה – רק אם המפלים מעניינים אתכם).
 •  

תהנו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של taldemin
taldemin
1

”שישה וחצי שבועות באתיופיה“

קרא עוד

שישה וחצי שבועות באתיופיה: אתמול חצינו את הגבול ב"מויאלה", אחרי חודש וחצי במדינה המטורפת הזאת. התחלנו כמו כולם מאדיס צפונה לדאנאקיל, התחלה אדירה. ארבעה ימים במדבר הכי קטלני בכדור הארץ. משם המשכנו לסימיאן. אני לא אקשקש יותר מדי, אני רק אציין שכשאתם מגיעים למשרד הראשי בגונדר, ואתם תרמילאים, תבואו מראש עם התוכנית שלכם זאת אומרת - כמה ימים, עם בישולים, עם / בלי מדריך, פורטר וכדומה. באמת חשוב להגיע לשם כשאתם סגורים טוב טוב. כי למשרד שם יש כמה חוקים חדשים שהם המציאו שיכולים לעצבן מאוד חבר'ה שמטיילים בלי יותר מדי כסף. רק בשביל להבין - "שני ימים בפארק? תשלם על שלושה", "שלושה ימים והגעת עד צ'אנק? תשלם על ארבעה ימים!". באמת שחשבנו לעלות על האוטובוס הבא לגונדר ולוותר על הרכס היפה הזה. בסוף נשכנו שפתיים, שילמנו קצת יותר, זה לא הרבה כסף, אבל הראש התאב בצע שלהם לפעמים מחרפן ויצאנו לדרך! 

אין צורך במדריך, סקאוט מספיק. הימים שבין המחנות סאנקבר לגיץ' וגיץ' לצ'אנק הם מדהימים. מצוקים מטורפים. בקושי נושמים כשמגיעים לסוף היום, קורסים לאוהל, אבל מחייכים. לאחר מכן, יציאנו דרומה, ועשינו משהו קצת שונה - נסענו למערב אתיופיה, ל-Gambela. העיר גאמבלה היא קטנה על הגבול עם סודן, הדרך לשם באוטובוסים לוקחת שלושה ימים לזריזים שבינינו, אבל היה שווה עלך דקה על האוטובוסים עם 60 אתיופים שחולקים איתך את אותו כיסא. העיר מורכבת משני שבטים של סודנים Nuer ו-Anuak אנשים ממש נחמדים. מחייכים כל הזמן, הם ממש ממש כהים וגבוהים. מקום טוב לישון בו זה ב-Bia הוטל, על נהר ה-Baro נמצא ב"בראדט". אוכל מעולה ב"אתיופיאן הוטל" ה-National Park שם די יבש מבחינת חיות, אבל יש אוטובוס שאפשר לקחת מהעיר לכפר דייגים קטן בתוך הפארק - Itang הגענו לשם עם מישהו מקומי שעזר לנו, התיישבנו על הגדה של הנהר והיינו בהלם, כל הכפר בתוך המים. דייגים, ילדים, נשים, זקנים, כולם משחקים, מתרחצים ודגים. הצטרפנו לסירת דיג קטנה שהראתה לנו איך הם דגים שפמנונים והיה פשוט גדול. זה בגדול מה שיש בגאמבלה - אנשים טובים, שלווה, בירה מהחבית בצהריים לוהטים ודייגים מגניבים.

אחרי זה ניסינו להגיע לאומו פארק ממערב, דרך Mizan Tefari ו-Maji. לא ממש הצליח אחרי שהבנו שהמקומיים בעלי הרכבים שבנינו עליהם שיסיעו אותנו בדרך של 200 ק"מ לתוך הפארק רצו סביבות ה-15,000 ביר לנסיעה. גם אחרי שהבהרנו להם שאין לנו או לכל תייר אירופאי עשיר את הסכום הזה, הם לא וויתרו וביקשו סכומים פסיכיים כאלה. 4500 ש"ח בערך. אז וויתרנו על ההרפתקאה שהיא אפשרית אם סוגרים רכב ונהג מראש או מוצאים אתיופי עם קצת חוש עיסקי מינימלי. מבאס, אבל לא נורא. שלושה ימים של אוטובוסים לארבא מינץ', ומשם לKey Afar ו-Jinka. השוק בקיי אפאר די מאכזב, אבל בג'ינקה, פגשנו כמה משבט ה"מורסי". כמה שסיפרו לנו שהם ממוסחרים, ואגרסיביים, עדיין, הם מרשימים. לא נכנסנו לתוך הפארק והסתפקנו בהצצה בשוק בג'ינקה, אבל השאיר טעם לעוד מסע לשבטי הדרום עוד כמה שנים. משם דרומה דרך Yabelo ל-Moyale. המעבר גבול שכונתי. ויזה Multi Country זה משהו שגם אנחנו שמענו עליו וניסינו להשיג, אבל אני חושש שזו סוג של אגדה. צויאלה בצד האתיופי לא סימפטית ונראית כמו פח אשפה אחד ענק, אז עברו לצד הרנייתי בהקדם וגם תוכלו להנות מבצק אמיתי של ג'אפאטי ולא אינג'רה. משם עלינו על משאית המובילה עורות של עיזות, לניירובי. נסיעה של 14 שעות, יותר מ-500 ק"מ, על הברזנט של המשאית. 1600 שילינג לאחד, היה גדול. יש במה להיאחז בכל קפיצה של הרכב והכל "בטוח".

זה הכל מטיילים יקרים, אתיופיה מדינה מדהימה. קשה מאוד בעיקר בכלל שהמקומיים לא יכולים להתפתח כלכלית בקני מידה שאנחנו רגילים ולכן כשהם רואים תייר לבן, הם לא מסתכלים אם הוא יושב בתוך ג'יפ מבריק עם חולצה נקייה ומשקפיים מנצנצות או אם הוא עם תיק ענק על הגב, סנדלים וקפה נחלה שנשמר עמוק במוצ'ילה לעת צרה, לכן הם קצת מציקים, ומבקשים כסף כאילו זה הברכת שלום שלהם. אם לומדים להתרגל לזה נהנים מכל רגע במדינה הזאת. כל כך הרבה דברים לעשות, אנשים לראות. אף פעם לא קל אבל בסוף מצליחים וזה פשוט אדיר כי אתה מסתכל ימינה ושמאלה, ואתה המטייל היחיד בסביבה. אז תעשו חיים! Chigrilum!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amnongalila
amnongalila

”זהירות בעת מתן דברי מתיקה“

קרא עוד

מטיילים יקרים! ידועה ההמלצה להביא מתנות (כלי כתיבה, חולצות, ממתקים) בעת הביקור בשבטי הדרום בעמק האומו באתיופיה. מובן שזו המלצה נכונה וחשובה. מעבר לתשלום הסימלי (2 ביר) עבור צילום, נתינה של שי כלשהו הוא מעשה ראוי. אלא מה, נתת ממתק/עט/עיפרון לילד אחד, מידית תהיה מוקף עשרות ילדים ומבוגרים תובענים. יש לנסות ולפתח טכניקה נכונה, כשהדגש הוא על נתינה דווקא לאלה שאינם כופים עצמם על התייר.

ממקרה עצוב שקרה לי, ניתן ללמוד מה לא לעשות. אחרי שחצינו את נהר האומו, הוזמנו אחר כבוד לאחד הכפרים. כבר מרחוק חשנו בהיסטריה שאחזה בתושבי הכפר, כשכל אחד (מבוגרים וילדים) עושים כמעט הכל, על מנת לזכות בתשומת לב התייר, כדי שזה יצלמו ויתן 2 ביר (פחות ממחצית השקל!) עבור כל צילום. הוצאנו מהתרמיל קופסה מלאה מסטיקים. טעות! יש להוציא מעט דברי מתיקה ולחלקם במהירות. או אז להראות בתנועות ידיים, שתם פרק החלוקה. קופסת המסטיקים נמסרה לאחד הילדים (שהוכיח לפני כן את יכולתו לתת מסטיק אחד לכל דורש). מאותו שלב, איבדנו שליטה וכל הכפר היה כמרקחה. נערים בוגרים רבו על השלל ועד מהרה החל קרב אלות וגרזינים סביב הקופסה הצבעונית והמגרה. בסופו של דבר, נפצע אחד הנערים במצחו והמהומה שככה רק כשקופסת המסטיקים "נעלמה". מקרה עצוב, שלימד אותנו, שגם נתינה ללא כל תמורה, מחייבת מחשבה ושיקול דעת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amnongalila
amnongalila

”מידע נוסף לגבי הטיול במדבר דנקיל“

קרא עוד

מטיילים יקרים! בהמשך לכתבה שפירסמתי לאחרונה לגבי טיול מקיף של 27 יום באתיופיה, אותו בניתי בעמל רב, ברצוני להוסיף מספר הערות לגבי המסע למדבר דנקיל. הטיול מחייב ג'יפים חדישים, רכב מנהלה שבו טבח, מזון, מים, דלק, כלי בישול, אוהלים ומזרונים. יש לשלם בכפר המרכזי תשלום עבור היתר-מעבר. תשלום נוסף מתבצע לפני העלייה לארטה אלה. יש צורך לפחות בארבעה לילות של לינות באוהלים. כל אתר בו מבקרים מחייב תשלום עבור חיילים לצורך הגנה, בגלל הקרבה לגבול אריתריאה. (בעבר הלא רחוק היו שם מקרי חטיפה). חובה לקחת מדריך מהשבט המקומי (הטיגרי) בנוסף לשאר המדריכים (הישראלים והאתיופים) שבטיול. הנסיעה בתנאים קשים, באיזורים המלווים מדי פעם בסופות חול קשות. מיותר לציין, שגולת הכותרת: הר הגעש ארטה אלה, הוא מהפעילים והנגישים בעולם. אולם, אין כמובן שום הבטחה שניתן יהיה לחזות בפעילות הגעשית בכל רגע נתון. לעיתים ההר "רדום", לעיתים שפכי לבה מונעים גישה אל הלוע. זה מה שקרה למטיילים כחודש ימים לפני בואנו אנו לאתר. העמידה על שפת הלוע הסדוק והמאיים לקרוס, טומנת בחובה סכנה עצומה! יש לקחת זאת בחשבון. חרף כל האמור לעיל, מדבר דנקיל מכיל בקרבו אטרקציות מרהיבות וייחודיות במיוחד, כך שכל מאמץ כדאי!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של amnongalila
amnongalila
1

”27 ימים מטרפים באתיופיה“

קרא עוד

אני שמח לשתף אתכם בחוויות יוצאות דופן, אותן חוויתי בטיול בן 27 ימים באתיופיה. הייתה לי הזכות לבנות את הטיול העצמאי והמקיף ביותר, שעשתה חבורת מבוגרים בגילאי 60+ במדינה מרתקת זו. בתכנון הטיול לקחתי בחשבון את כל המרכיבים והאיפיונים של אתיופיה, חברתי למדריך מקומי נפלא, טאריקו, ויחד הפכנו חלום למציאות. המסלול כלל את: לליבלה-דאהר בר, מפלי הנילוס ואגם טאנה, חגיגות הטימקט בגונדר, יהדות אתיופיה, אקסום, טרק בסימיון ומאקלה. את החלק הצפוני עשינו במיניבוס.

השלב השני היה חווית חיים במדבר דנקיל. זהו יעד ייחודי מעין כמותו, שמעטים שמעו עליו. עד לפני שנים לא רבות היה חשש לטייל באיזור זה בגלל קרבתו לאריתריאה וחשש מחטיפות. המסלול כולל נסיעה במדבר בתנאים לא קלים, לינה באוהלים, התארגנות עם טבח וגמלים, אך בסך הכל, אילו הם תנאים הכרחיים לקיומו של הטיול. לשם כך יש למצוא מנהל חברת טיולים אמין ואחראי כמו טאריקו. כך זכינו להגיע לדאלול (Dallol) ולראות שם את תחמוצות המינרלים והבריכות בשלל צבעי הטבע. חוויה חושית וצבעונית שמתחרה בנקל באתרים דומים בניו - זילנד ואיסלנד. 

אחר כך טיפסנו לפסגת ארטה אלה (Erta ela) וזכינו לראות, כמעט לגעת, אגם לבה מבעבע, הנע כמו גלי הים וניתז על דפנות המכתש. דרכנו על זרמי לבה קרושים, שנשברו תחת כפות רגלינו. משם נסענו למעיין שצבע מימיו אדום - כתום. שם הבנתי את משמעות "מכת הדם" במצריים. נסענו למקום בו כורים לוחות מלח ומעמיסים אותם על מאות גמלים וחמורים. חיפשתי את אברהם אבינו או את בנו יצחק. פשוט הרגשתי שאני שותף לסיפורי המקרא בשידור ישיר. ואם כל זה לא הספיק, בדרכנו חזרה במדבר המלח, אין צורך לנסוע לפרו, כוסה כל השטח בשטפון, מאופק לאופק. לצבוט את הלחי ולא להאמין.

חזרנו למנוחת לילה לאדיס אבבה והמשכנו עם הג'יפים לדרום, למפגש בלתי אמצעי ומעורר את כל החושים עם שבטי הדרום. קינחנו בטיול בהרי בלה.

כל הטיול התנהל בנסיעה בג'יפים חדישים וממוזגים. לקחנו רק טיסת פנים אחת מאדיס לליבלה. הטיול כלל את בתי המלון הטובים בנמצא וכלכלה מלאה. בלילה האחרון זכינו לבלות במלון השני ביוקרתו באתיופיה לילד אגם אוושה.

עלות הטיול: 2,500 דולר ללא הטיסות.

אני ממליץ בכל דרך אפשרית על טאריקו, אשר דאג לכל פרט והשיג צוות מקצועי להפליא, ששרת אותנו לכל אורך המסע.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גונן
גונן
2

”מסלול טיול לאתיופיה 18 יום בג'יפים צפון + נגיעה בדרום“

קרא עוד

יום שישי - 15.01.2010 - בבוקר נחיתה ב-Addis Ababa התארגנות ויציאה לדרך לכיוון העיר Kembolcha.

יום שבת - 16.10.2010 - יום שבת בבוקר נסיעה לעבר העיירה - Bati, ביקור בשווקים, משם דרך - Sina Debre ללינה בעיירה בשם Weldion.

יום ראשון - 17.10.2010 - נסיעה לכיוון - Lalibela. מלון מומלץ בלילבלה קרוב מאד לכנסיות הוא Seven Olives Hotel. שמו של פקיד הקבלה שמאד מאד עזר לנו Molla Kassaw המייל שלו [email protected] טלפון 0020 36 333 251 + 103 361 333 251 + FAX סלולרי 659 052 911 251 + מלון נוסף מפואר ממוקם על מצוק עם תצפית יפה רחוק מהכנסיות מחירים סבירים. טלפונים 251333360804+ 251911983396 + 251911563568 + או פקס 361103 333 251 + [email protected] ,[email protected] www.moutainsviewhotel.com

ימים שני ושלישי - 18-20.01.2010 - בערב זה החלו אלפי החוגגים את חג ההתגלות האתיופי, הטמקאט. בחג זה מוציאים מכל הכנסיות באתיופיה את ההעתק של ארון הברית ועורכים תפילות המוניות ססגוניות ומרשימות. 

יום רביעי - 20.01.2010 - בבוקר יציאה מאד מוקדמת לכיוון - Gonder, סיור בעיר. ישנן מס' טירות. אחד האתרים היפים הוא כנסית Debre Berhan Selassie. הכנסייה נבנתה בצורה מלבנית, כשאת קירותיה מעטרים פסלים יפהפיים של מלאכים מכונפים, ועל קירותיה ציורי קיר מרהיבים המנציחים אירועים משמעותיים בתנ"ך. בין האוצרות הנוספים של גונדר נמצא ארמון Ras Beit מהמאה ה-18, ושרידי ארמונו של Kusquam.

יום חמישי - 21.01.2010 - ממשיכים בנסיעה להרי - Semien. בתחילת הנסיעה עוברים את הכפר הפלאשי - Woleka. ממשיכים צפונה הרוב בדרך עפר עד העיירה - Deberk. קודם כול מאתרים מלוןGaint Lobelia Hotel [email protected] ממשיכים למשרד הכרטיסים וקונים כרטיסים לשמורת הרי – Semien עולים לשמורה. שמורה מדהימה אך לצעירנו פה מתחילים הוויכוחים עם הנהגים ומפסיקים את הביקור בשמורה ויורדים ללינה ב- Deberk. 

יום שישי - 22.01.2010 - בבוקר מוקדם עולים חזרה לעבר שמורת Semien ונסיעה ללינה ב- Gonder.

יום שבת - 23.01.2010 - נסיעה לכוון Bahar Dar. דבר ראשון התמקמות במלון במרכז העיר ליד השוק, יציאה לסיור בשוק. זהו יום השוק המקומי. בהמשך נסיעה למפלי הנילוס הכחול. עקב שלוש שנות בצורת אין כמעט מים אך ראינו מחזה מדהים של מקומיים חוזרים מהשוק מקפצים יחפים על ההרים, על הראשים שקים בידם תרנגולות ממש תקופת התנ"ך.

 יום ראשון - 24.01.2010 - יציאה מוקדמת לשייט באגם Lake Tana וסיור באזור. האיים החשובים והמעניינים הם :Birgida Maryam, Dega Estefanos, Dek, Narga, Tana Cherkos, Mitsele Fasilidas לאחר השייט מתחילים בנסיעה לעברAddis Ababa. לינה במחצית הדרך בעיירה בשם Dahar Dar.

יום שני - 25.01.2010 - הנהגים מתייצבים בשעה 0730 ומתחילם לנסוע אך הם כנראה החליטו להעניש אותנו ופותחים בשביתה איטלקית ונוסעים במהירות של 30 קמ"ש באחד הכבישים הסבירים באתיופיה, כך במשך שלוש שעות אנו זוחלים במהירות של 30 קמ"ש. בסביבות הצהריים מגיעים ל- Addis Ababa, נפגשים עם בעל הג'יפים באמצע הרחוב, מתנהל ויכוח, מחליטים לסיים את הקשר עמו משלמים ונוסעים למלון לחפש ג'יפים אחרים. בערב אחרי משא ומתן סיכמנו על שני ג'יפים חדשים. בעל הג'יפים הבטיח שהוא נותן את הרכבים, הנהגים והדלק. אנו משלמים ונוסעים כמה שרוצים ולאן שרוצים. אף הביא חוזה באנגלית והחתים אותנו על חוזה בו כתובים אותם דברים. בסביבות הצהריים מגיעים ל-Addis Ababa.

יום שלישי 26.01.2010 - בבוקר שמחים עם הרכבים החדשים יוצאים דרומה לכוון Langano, שמורה יקרה ולא מרשימה. ממשיכים דרומה לכוון Wondo Genet. לינה במלון נהדר וישר נחשפנו להצגה של קופים קטנטנים וגדולים. ממש נהדר. בארוחת הערב פוגשים ישראלים והם מציעים לשנות את המסלול ולנסוע בדרך יפה מאד כולה טרופית לכוון - Yabello ו – Konso.

יום רביעי 27.01.2010 - נוסעים בדרך יפהפיה עד- Yabello שם עושים הפסקת צהריים ומתדלקים וממשיכים בנסיעה לעבר Konso בדרך עפר. במקום שכוך אל זה אנו לנים במלון אקולוגי בבונגלוס קטנים בלי חשמל.

יום חמישי 28.01.2010 - בבוקר נוסעים לכיוון Jinka. ובדרך פוגשים בבני שבט ההאמר ובעירה Waito נפגשנו ביום שוק של השבט. מאד צבעוני עם הרבה תנועה. מעניין. משם המשכנו ללינה ב- Jinka.

יום שישי- 29.01.20100 - נסיעה לכוון Arba Minch. יום נסיעה שלם. מגיעים בערב למלון שהזמנו, מלון אקולוגי על קצה המצוק עם תצפית על שני אגמים. מלון נהדר (אירופאי). רשתות בחלונות ותמונות על הקירות.

יום שבת - 30.01.2010 - בבוקר מתחילים בשייט באגם צ'מו, בלי סוף היפופוטמים וקרוקודילים ומיני ציפורי מים . משם נוסעים לכפר Chencha, בו מתגוררים בני שבט ה- Dorze, הבונה את בקתותיו בצורה ייחודית כמו קונוס מעוגל מענפים ומסגרת במבוק. הבקתות מחזיקות מעמד כ- 60 שנה ומרשימות מאוד למראה. ממשיכים בנסיעה לכיוון Awassa. הדרך ארוכה מאד וקשה. רובה בשיפוצים דבר שהאט מאד את הנסיעה. 

בסביבות 1700 הנהג מתקשר למלון שהזמנו ומודיע שנאחר ומבקש לשמור את החדרים ונגיע בסביבות השעה 1930. אנו מתקדמים בנסיעה, החושך יורד, הנהגים ממשיכים בנסיעה למרות שזה ממש סכנת נפשות. כל העולם על הכביש חמורים, כבשים, אנשים, עגלות עם חמורים כמובן בלי מחזירי אור וממול רכבים כולם בלי כיוון אורות - מסנוורים. ממש סכנה! אחרי יום מפרך וארוך מגיעים למלון, אך למרות בקשת הנהג אין לנו חדרים. הנהג מתרגז ודורש מבעלת המלון שתמצא לנו פיתרון. אכן יחסית מהר נמצא מלון אפילו טוב אך בלי תאורה טובה בחדרים.

יום ראשון - 31.01.20010 - שוק הדגים Fish Market. מומלץ להגיע מוקדם ב-6:30, אז רוב המסחר מתבצע. כניסה עולה 10 Birr לאדם. ואכן הגענו בזמן רק שהדייגים לא שמעו על השעה ועד השעה 800 לא קרה כלום. הביקור לא יותר משעה. מחליטים לעזוב ונוסעים מ – Awassa לכיוון שמורת Awash. מתמקמים במלון חדש בלי מעקות בחדר המדרגות, עדיין בלי דלת כניסה אך חדרים טובים.

יום שני – 1.02.2010 - בבוקר מוקדם ביקור בשמורת Awash. שמורה נחמדה, הרבה מים במפלים וגם פגשנו מבחר חיות נחמדות.

לסיכום: אתיופיה ארץ יפה מאד, מרתקת עם הרבה נופים מעניינים ויפים . היא בתהליך איטי של תיירות ברמה סבירה ועמידה בזמנים של המקומיים היא רק בגדר המלצה.

המלצה: מבחר האוכל הוא מאד דל, פירות וירקות יש מעט מאד ובאיכות גרועה. לכן, רצוי להצטייד עם מזון מהארץ (מרקים , קרקרים, ממתקים, טונה, תירס וטחינה גולמית).

הטיפ עזר לך?

כתבות על מסלול ארוך באתיופיה

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול ארוך באתיופיה

אין עדיין פוסטים על מסלול ארוך באתיופיה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

הזמנת חופשה לאתיופיה

קצת השראה לטיול הבא

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם