מסלול ארוך באתיופיה ”27 ימים מטרפים באתיופיה“

אני שמח לשתף אתכם בחוויות יוצאות דופן, אותן חוויתי בטיול בן 27 ימים באתיופיה. הייתה לי הזכות לבנות את הטיול העצמאי והמקיף ביותר, שעשתה חבורת מבוגרים בגילאי 60+ במדינה מרתקת זו. בתכנון הטיול לקחתי בחשבון את כל המרכיבים והאיפיונים של אתיופיה, חברתי למדריך מקומי נפלא, טאריקו, ויחד הפכנו חלום למציאות. המסלול כלל את: לליבלה-דאהר בר, מפלי הנילוס ואגם טאנה, חגיגות הטימקט בגונדר, יהדות אתיופיה, אקסום, טרק בסימיון ומאקלה. את החלק הצפוני עשינו במיניבוס.

השלב השני היה חווית חיים במדבר דנקיל. זהו יעד ייחודי מעין כמותו, שמעטים שמעו עליו. עד לפני שנים לא רבות היה חשש לטייל באיזור זה בגלל קרבתו לאריתריאה וחשש מחטיפות. המסלול כולל נסיעה במדבר בתנאים לא קלים, לינה באוהלים, התארגנות עם טבח וגמלים, אך בסך הכל, אילו הם תנאים הכרחיים לקיומו של הטיול. לשם כך יש למצוא מנהל חברת טיולים אמין ואחראי כמו טאריקו. כך זכינו להגיע לדאלול (Dallol) ולראות שם את תחמוצות המינרלים והבריכות בשלל צבעי הטבע. חוויה חושית וצבעונית שמתחרה בנקל באתרים דומים בניו - זילנד ואיסלנד. 

אחר כך טיפסנו לפסגת ארטה אלה (Erta ela) וזכינו לראות, כמעט לגעת, אגם לבה מבעבע, הנע כמו גלי הים וניתז על דפנות המכתש. דרכנו על זרמי לבה קרושים, שנשברו תחת כפות רגלינו. משם נסענו למעיין שצבע מימיו אדום - כתום. שם הבנתי את משמעות "מכת הדם" במצריים. נסענו למקום בו כורים לוחות מלח ומעמיסים אותם על מאות גמלים וחמורים. חיפשתי את אברהם אבינו או את בנו יצחק. פשוט הרגשתי שאני שותף לסיפורי המקרא בשידור ישיר. ואם כל זה לא הספיק, בדרכנו חזרה במדבר המלח, אין צורך לנסוע לפרו, כוסה כל השטח בשטפון, מאופק לאופק. לצבוט את הלחי ולא להאמין.

חזרנו למנוחת לילה לאדיס אבבה והמשכנו עם הג'יפים לדרום, למפגש בלתי אמצעי ומעורר את כל החושים עם שבטי הדרום. קינחנו בטיול בהרי בלה.

כל הטיול התנהל בנסיעה בג'יפים חדישים וממוזגים. לקחנו רק טיסת פנים אחת מאדיס לליבלה. הטיול כלל את בתי המלון הטובים בנמצא וכלכלה מלאה. בלילה האחרון זכינו לבלות במלון השני ביוקרתו באתיופיה לילד אגם אוושה.

עלות הטיול: 2,500 דולר ללא הטיסות.

אני ממליץ בכל דרך אפשרית על טאריקו, אשר דאג לכל פרט והשיג צוות מקצועי להפליא, ששרת אותנו לכל אורך המסע.

לכל המידע על אתיופיה
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות

הזמנת חופשה לאתיופיה

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם