בטיחות ואזהרות בזנזיבר

4 המלצות על בטיחות ואזהרות בזנזיבר

תמונת הפרופיל של רות86
רות86
1

”זנזיבר- לא לגמרי מה שחשבתם“

קרא עוד

טיילתי בזנזיבר כשבוע וחצי, זה אכן אי יפייפה עם חופים משגעים, אבל… חשוב לי לשתף אתכם בחוויה שלי כדי שתדעו לקראת מה אתם הולכים..

האי ברובו המכריע נורא נורא עני, הבתים לא בנויים עד הסוף, מים חמים זה בונוס ועל מטבח אין מה לדבר. לכן, בשביל להתפרנס ממשהו, הנערים נוהגים להסתובב בחוף ולהציע טיולים וסיורים באזור, שזה נחמד וסבבה. עד כאן הכל טוב.

הבעיה מתחילה כשהם מנסים לסחוט כספים בצורה מוגזמת ואני אסביר. אתם יכולים למשל שאול מישהו איפה יש מסעדה קרובה והוא לא רק יסביר לכם, אלא גם יתלווה אליכם (תוך כדי הסברים על מה שבדרך), יישב לאכול אתכם, וכשיגיע החשבון הוא אפילו לא יוציא את הארנק או יראה כוונה כזאת.

וזו תופעה שחוזרת על עצמה. הם מצתותים ל”אנשים לבנים” לעיתים אפילו לכמה ימים ופשוט חיים על חשבונם. כך יצא ששילמתי על 'מדריך' שכזה שלוש ארוחות מלאות במשך יומיים והם עוד נוהגים לבקש טיפ על כל עזרה כזאת.

אותו סיפור עם בירה בפאב, הם אומרים לך שהם הולכים גם ככה בערב לאנשהו, אתה מוזמן להצטרף ואז כל השולחן עליך. ולך תריב איתם...

השיא היה כשמישהו הראה לי איפה התחנה של ה'דלה-דלה' (למרות שאין תחנות, זה כמו מונית שירות), עלה איתי ביחד וכששילמתי, קיבלתי עודף בהתאם לתשלום של שני כרטיסים. הוא אפילו לא חשב לשלם. זה כאילו ברור להם שזה על חשבוננו, וזה מרגיז.

בתכל'ס זה כסף קטן בשבילנו, כי בירה למשל עולה 2,000 שילינג שזה דולר, אבל הרעיון של להיצמד אליך ולחיות עליך קצת מטריד בסופו של דבר.

אז אם אתם מבקשים עזרה בניווט או כל דבר אחר – תוודאו מחיר לפני, ותהיו ערניים לכאלה ש'מתנדבים' להסתובב איתכם. זה טוב ונחמד לעשות סיורים וטיולים איתם, אבל לשים לב שהם לא עוברים את גבול הטעם הטוב.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של shir_t
shir_t

”נערי החוף בזנזיבר - להיזהר“

קרא עוד

בזנזיבר, איך שיורדים לחוף ויוצאים מגבולות המלון יש הרבה מקומיים שמתנפלים ישר עם כל מיני הצעות ודברים למכירה.

אם אתם לא מעוניינים חד משמעית, כדאי להיות אסרטיביים ולהגיד את זה ולהגיד שאין איתכם כסף, אחרת הם יטרידו אתכם כשתרצו לשחות או לשבת על החוף. בזמן השפל, יש כל מיני בחורים שעוקבים אחריכם כשאתם הולכים ומנסים לעניין אתכם בכל מיני קיפודי ים, כוכבי ים, קונכיות ובעבור ה"טיפ וההדרכה" דורשים כסף, גם אותם חשוב לנפנף באסרטיביות, אחרינו הם ממש עקבו.

האוכלוסייה שם קשת יום ודי מסכנה, זה נכון, אבל אתם לא רוצים למצוא את עצמכם מול מקומי שדורש מכם כסף כשאין עליכם, על איזו שטות שהוא מצא והראה לכם בים.

לגבי החבר'ה שמוכרים דברים בחוף, הם נחמדים מאוד, תחליטו מה אתם רוצים ותבקשו מחיר, קחו בחשבון שאפשר ורצוי להתמקח איתם והמחיר יירד בחצי ולפעמים אפילו יותר, אל תרגישו לא נעים, הם נותנים מחיר גבוה מלכתחילה כי הם יודעים שתיירים יתמקחו איתם.

מהאנשים שמציעים לכם טיולים וסיורים באי תתרחקו- ידוע שהם לא אמינים, ולא כדאי להתעסק עם נוכלים שיהרסו את החופשה.

תהנו ותשמרו על עצמכם! 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של טלי ס
טלי ס

”הסוחרים בשוק בסטון טאון“

קרא עוד

בשוק הגדול של סטון טאון, ליד שוק העבדים, עצרנו באחד הדוכנים לקנות משהו לאכול, מן שורשים גדולים שהם צולים על האש בטעם שבין ערמונים לתפוחי אדמה. מאוד טעים! אדם שעמד ליד בעל הדוכן הגיש לנו את האוכל ולקח מאיתנו את הכסף. היינו צריכים לשלם 2500 שילינג והיה לנו רק שטר של 10000. הוא לקח את השטר והלך "לפרוט כדי להביא עודף" ו...נעלם! בעל הדוכן, שברור שהוא משתף איתו פעולה טען שאינו מכיר אותו והוא לא קשור אליו בכלל. תיזהרו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של טלי ס
טלי ס

”נערי החוף בזנזיבר“

קרא עוד

הזהרו מנערי החוף בזנזיבר שעטים עליכם בהצעות לטיולים מסוגים שונים. לכו על בטוח והזמינו את הטיולים רק דרך ה-Tourist Information שהדוכנים שלהם פזורים על החוף. הם אמינים, רציניים, ויתנו לכם גם מחירים טובים. גם תמורה הולמת לכספכם וגם עזרה בכל נושא שתרצו באדיבות ובחיוך. יש תחנה כזו מול מלון קאנדווה רוקס, שם טיפלה בנו באדיבות רבה בחורה בשם לוסי וגם בחור ממשוקף שאיני זוכרת את שמו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות בזנזיבר

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות בזנזיבר.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות