מטבע ועלויות בזנזיבר

מטבע ועלויות בזנזיבר - למטייל (1) מתוף הטיפ של עמית בנקל
מטבע ועלויות בזנזיבר מתוך הטיפ של חיים דגן - למטייל (2) מתוך הטיפ של חיים דגן
מטבע ועלויות בזנזיבר מתוך הטיפ של חיים דגן - למטייל (3) מתוך הטיפ של חיים דגן
מטבע ועלויות בזנזיבר מתוך הטיפ של חיים דגן - למטייל (4) מתוך הטיפ של חיים דגן

27 המלצות על מטבע ועלויות בזנזיבר

תמונת הפרופיל של michal.goshen
michal.goshen

”טיפים. טיפים. טיפים.“

קרא עוד

כולם כולל כולם בזנזיבר מצפים לטיפ. הנהג, המדריך, הבחור שמשיט את הסירה, הבחור שחותך לכם פירות, הבחור שמכין לכם כתרים מעלי קוקוס וכמובן שצוות המלון. אנחנו נתנו בין דולר לחמישה לכולם חוץ מלמדריך שהיה צמוד אלינו ימים שלמים ונתנו לו 15-20 דולר ליום. כמובן שהסכום תלוי בכם, אבל גם בשביל ההרגשה שלכם, עדיף לתת משהו מאשר לא לתת.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hilalus
hilalus

”עלויות והוצאות בזנזיבר“

קרא עוד

ניתן להתנהל בדולרים בלבד (רק אם מסתובבים בכפרים המחירים הם בשילינג) ועדיף להביא הרבה שטרות של דולרים בודדים (נותנים טיפים לכל מי שעוזר, משרת, מסייע. זה נחמד ובשבילם זה המון, פשוט לבקש במקום שבו ממירים כסף להביא לכם שטרות קטנים) . הם מקבלים שטרות של דולר שהוצאו החל משנת 2006 - שימו לב כשאתם ממירים את הכסף. אם בכל זאת רוצים להמיר, יש דוכן המרת כסף לפני שיוצאים משדה התעופה.

מבחינת הוצאות, אני הייתי במלון דיאמונד לה ג'מה (מומלץ ממש! ) בהכל כלול ולכן כמעט ולא יצא לי לבזבז כסף במהלך השהות במלון (חוץ מטיפים לנותני השירות) הכסף שימש בעיקר לצורך תשלום על טיולים וקצת מזכרות. עשיתי מסאג' במלון (גם מומלץ) , שני ימי טיול וקצת קניות ומזכרות ובסך הכל בזבזתי 300$ במהלך כל החופשה (שבוע) .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של חיים דגן
חיים דגן

”יורו ודולר בזנזיבר“

קרא עוד

נסענו ב-2.4.2017 לשבוע בזנזיבר. נסענו גם עם יורו וגם עם דולר. בכל Change (ויש הרבה, כמעט כל קיוסק מציע החלפת כסף והשערים דומים) מקבלים גם יורו וגם דולר (בסביבות ה-2300 שילינג ליורו ו-2200 לדולר). ברוב המקומות יקבלו גם דולרים אבל יחשבו את המחיר כ-2000 שילינג לדולר ולכן עדיף להחליף ולא לשלם בדולרים במקומות.

יורו בכלל לא מתעסקים חוץ מב-Change. תחשבו שמנה במסעדה פשוטה על החוף, של אורז וירקות (צמחונים) עולה בערך 10,000 שילינג, בירה ברוב המקומות עולה 5,000 שילינג, מאכלי ים עולים כפול ממנה צמחונית, בקבוק מים מינרליים עולה בין 1,000 ל-2,000 שילינג. כמובן שכל דבר שתקנו קרוב לחוף יעלה יותר מאשר בתוך הכפרים.

נסיעה בדלה-דלה (התחבורה הציבורית) עולה 2000 שילינג לאדם מסטון טאון לנונגווי שבצפון. ומשדה התעופה לסטון טאון נסיעה בדלה דלה עולה 600 שילינג לשני אנשים! לעומת 10 דולר במונית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של פרוידי
פרוידי

” אל תגיעו עם שטרות של 50 דולר שהונפקו לפני שנת 2004“

קרא עוד

ניתן וכדאי להמיר דולרים לשילינג הטנזני מאחר ותמיד תשלמו בדולרים יותר מאשר במטבע המקומי. אולם אם ברשותכם שטרות של דולרים שהונפקו לפני שנת 2004, אל תביאו אותם כי במקומות שממירים אותם, לא מקבלים שטרות אלו. ניתן לראות בקלות אם הדולרים ישנים או לא לפי זה שבשטר החדש של 50 דולר, היכן שמופיעה הדמות של הנשיא גרנט יש קווים אדומים מימינה של הדמות על האותיות, והמספרים, ואילו בשטר הישן אין את הקווים האלו. לא ידוע לי מה המדיניות לגבי שטרות של 100 דולר כי לא הגענו עם שטרות כאלו.

שער ההמרה נכון ל-02.17 היה 2,200 שילינג לדולר כאשר בשדה התעופה השער היה 2,150 שילינג לדולר. אם תשלמו רק בדולרים, המקומיים מחשבים בדרך כלל לפי דולר אחד שווה 2,000 שילינג כלומר תפסידו בסביבות 10 אחוז ולכן כדאי להמיר את הדולרים למטבע המקומי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Sha_3402282
Sha_3402282
3

”מטבע מקומי או דולר“

קרא עוד
  1. שילינג טנזני הוא המטבע המקומי בזנזיבר - שער ההמרה לרוב הינו 1$ = 2000 שילינג טנזני. (ישנם מקומות עם שער טוב יותר או גרוע יותר יש לקחת את זה בחשבון).
  2. ניתן להשתמש בדולרים או בשילינגים, יש לשים לב שהמחירים בשילינגים הם יותר נמוכים בדר”כ (זאת אומרת, אם מוצר מסוים עולה 5000 שילינג, 2.5 דולר, התשלום בדולרים יהיה 3 דולר).
  3. יש להצטייד בשטרות קטנות של דולרים (אני לקחתי שטרות של 1$, 5$, 10$, 20$, 50$) לצורכי מתן טיפים או ביצוע קניות – קיים קושי רב להחזיר עודף משטרות גדולים.
  4. יש לשים לב שהזנזיברים יעדיפו לקבל שטרות גדולים מאשר כמה שטרות קטנות באותו הסכום, מכיוון ששער ההמרה לשטרות הגדולים הינו גבוה יותר מהשטרות הקטנות.
  5. יש לשים לב שהשטרות של הדולרים הינם משנות ייצור 2003 ומעלה.
  6. אני המרתי בשדה התעופה 50$ לשילנג לשימושים באזוריים כפריים וזה הספיק.
  7.  

 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של nadav256
nadav256

”שימוש בכסף בזנזיבר“

קרא עוד

לפני שטסנו, בדקתי באינטרנט לגבי שימוש בדולר / שילינג טנזני בזנזיבר. הדעות היו חלוקות. לדעתי זה מתחלק לשתי אפשרויות:

  1. מי שמגיע מטנזניה – שווה להמיר לשילינג עוד לפני הגעתכם לזנזיבר מכיוון והשער יהיה ככל הנראה עדיף ממה שתמצאו בזנזיבר.
  2. למי שמגיע מהארץ – שווה להגיע מראש עם הרבה מאוד שטרות של דולר אחד שיוכלו לשמש אתכם לטיפים וכדומה. מי שמתכנן לעשות סיור / לישון בסטון טאון, אפשרי בהחלט להמיר שם (יש המון צ׳יינג׳ים) בעיר) תמורת שער לא רע.
  3.  

לדעתי, כן כדאי שיהיה לכם גם שילינג וגם דולר, בכל מקום מתייחסים שונה למטבעות ונותנים שער שונה ולכן תמיד כדאי שיהיה גם וגם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rz170868
rz170868

”המרה למטבע מקומי - האם באמת נדרש?“

קרא עוד

לאחר שהות של שבוע בטנזניה, אני ממליץ להתנהל ולנהל את התשלומים השונים בדולרים. אני המרתי כ10$ לתשלומים במקומות בהם למקומיים לא היה עודף דולרי, אך אירועים אלה נדירים.

ממליץ להגיע עם שטרות בערך נמוך. המקומיים מקבלים דולרים, יודעים לנקוב במחיר דולרי וגם מחזירים עודף דולרי. התנהלות זו תימנע את הצורך להמיר בהפרשי שער פחות טובים את המטבע המקומי שנשאר לכם בסוף הטיול.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של עמית בנקל
עמית בנקל

”המרת מטבע בזנזיבר“

קרא עוד

שערי המרה לתאריך 22.10.15 בשדה התעופה זנזיבר: השער הוא 2,000 שילינג לדולר. הדוכן הימני ביותר נותן 2,050 שילינג לדולר. בסטון טאון, כ-100 מטר מהבית של פרדי מרקורי, בעליה, יש ציינג'/דואר שנותן 2,160 שילינג לדולר. במלונות ובמסעדות השער הוא 1,700-1,900 שילינג לדולר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אורטלי27
אורטלי27
2

”מטבע לשימוש במהלך השהות“

קרא עוד

לפני הטיסה לטנזניה לא היה ברור לי אם צריך לקנות שילינג טנזני (המטבע המקומי) או שניתן להשתמש בדולרים (אמריקאים כמובן), בכל מקום היה כתוב משהו אחר. אנחנו נסענו עם דולרים והמרנו סכום מסוים במהלך הטיול לשילינג. המלצתי היא כן להמיר סכום מסוים לשילינג מאחר וקל יותר להתנהל במטבע זה בקניות (הן של אוכל והן של מזכרות). פעמים רבות תוכלו לשלם גם בדולרים, אבל הם לא מחשבים נכון או שממירים לפי שער ממש גרוע. כדאי להמיר חלק מהסכום בדואר שנמצא בסטון טאון ולהשתמש במטבע המקומי בעת עריכת קניות. לעומת זאת, לסיורים / מלונות ניתן להשתמש בדולרים.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מטבע ועלויות בזנזיבר

אין עדיין פוסטים על מטבע ועלויות בזנזיבר.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם