תחבורה ציבורית ומוניות בטיביליסי

0462-3280039 /0462-3255522
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

26 המלצות על תחבורה ציבורית ומוניות בטיביליסי

תמונת הפרופיל של BackpackingPanda
BackpackingPanda

”הגעה מטביליסי למסטיה והזמנת כרטיסי רכבת“

קרא עוד

ישנן מספר דרכים על מנת להגיע מטביליסי למסטיה. אנחנו בהלוך נסענו ברכבת לילה מטביליסי לזוגדידי (כך ניתן לחסוך עלות לינה וגם לא לבזבז יום טיול על נסיעות ארוכות מיותרות). הגענו לזוגדידי בסביבות 6 וחצי בבוקר ומשם מיד ניתן לקחת מרשוטקה (20 לארי לאדם) או מונית ל-4 אנשים בעלות 25 לארי לאדם. הנסיעה מזוגדידי למסטיה ארכה כ-3 וחצי שעות כולל עצירות. כך ניתן לנצל את היום הזה לטיול קליל כמו קרחון צ'לאדי ועלייה ברכבל לתצפית היפה על מסטיה והסביבה. את כרטיסי הרכבת מומלץ להזמין מראש באתר הבא >

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של gadibm
gadibm

”תחבורה ב- Tbilisi שב- Georgia“

קרא עוד

אישתי, אני ובננו הגדול (24) נסענו ל גיאורגיה  לשמונה ימים בחופשת הפסח.

מספר טיפים על תחבורה ב-Tbilisi:

1. אמנם כרטיס האוטובוס בעיר זול מאוד (חצי לארי), אבל נסיון אחד באוטובוס צפוף ולא ממוזג הספיק לנו.

2. המוניות הן חלופה טובה וזולה, לדוגמא מהשוק בתחנת הרכבת למלון בעיר העתיקה עלה לנו 6 לארי. היו לנו גם נסיעות אחרות קצרות יותר ב-7 וב- 10 לארי וזאת כי אין במוניות מונה וצריך להתמקח לפני הנסיעה.

3. נהג מהמלון שלקח אותנו לשדה התעופה עלה לנו 30 לארי ששילמנו ישירות למלון. צריך אבל לשים לב כי פקידת הקבלה הראשונה ששאלנו על נסיעה זו אמרה שהיא תעלה 20 דולר!

יש אוטובוס וגם מטרו לשדה התעופה אבל הם לא היו פעילים בלילה כשהיינו צריכים לטיסה המוקדמת שלנו.

4. בשדה התעופה עצמו ראיתי רק שתי חברות השכרה, Mimino Rent A Car, שלא זכור לי שראיתי מידע עליהם כשחיפשתי חברה להשכרה ו-Avis שזכור לי שמחירם גבוה. אנחנו שכרנו מחברת GSS והיה מאוד מוצלח, על כך טיפ נפרד.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של noa269
noa269

”מרשוטקות מטביליסי“

קרא עוד

מרשוטקות הן למעשה מוניות שירות שמהוות את הדרך העיקרית לנסוע בין מקום למקום בגיאורגיה. הן זולות, חלקן נוחות יותר וחלקן פחות והן נוסעות שהן מתמלאות (זמנים ושעות הם רק המלצה...). הפרטים נכונים לספטמבר 2013:

מרשוטקה מטביליסי למסטייה - 30 לארי. מתחנת Union. יוצאת ב- 5-6 בבוקר ואורכת בין 8-10 שעות. 

מרשוטקה מטביליסי לסירנרי - 6 לארי. מתחנת סמגורי. שעתיים נסיעה.

מרשוטקה מטביליסי לבורוג'ומי - 8 לארי. מתחנת דידובה. שעתיים נסיעה. 

מרשוטקה מטביליסי לקזבגי - 10 לארי. מתחנת דידובה. שעתיים וחצי נסיעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dana_e
dana_e

”נהג מונית - מרב“

קרא עוד

בתחנה המרכזית של טיביליסי (דדידובה), ישנו נהג בשם מרב. הוא דובר אנגלית שוטפת, אדם נחמד מאוד ושמח לעזור ולתת טיפים, גם אם לא נוסעים איתו. המחירים שלו סבירים יחסית לשאר הנהגים ובנוסף, הוא יכול לשמש גם כמדריך לאיזור קחאטי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אוהד ohad
אוהד ohad

”נסיעה במונית מטבילסי לטלבי (ובחזרה) עדיפה ממרשוטקה“

קרא עוד

מטיבילסי לטלבי נסענו במונית ובדרך חזרה במרשוקטה. הדרך במשוטקה הייתה נוראית. הנהג האריך את הדרך פי 3, נסיעה איטית שעוצרת בכל כמה קילומטרים. הנסיעה במונית הייתה מהירה יותר ותכליתית ואף הבדל המחירים לא היה גדול (32 לארי לעומת 45 לארבעה אנשים). בקיצור, חיסכו לעצמכם את החוויה הלא נעימה וקחו מונית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אביעדפ
אביעדפ

”להתחיל ברגל ימין ובחסכון ענק את הטיול בגיאורגיה“

קרא עוד

כל מי שמגיע לגיאורגיה מיד ייתקל בנהגי מוניות רבים שרוצים לשתות אותו בשביל נסיעה למרכז העיר. אצלם זה עולה 30-40 לארי (70+ ש"ח). אך הנה משהו שיעזור לכם לחסוך כבר בהתחלה. יש אוטובוס שיוצא מהכביש שמחוץ לנמל תעופה ועולה רק חצי לארי (קחו בחשבון שהמכונה לא מחזירה עודף, אז צריך במדוייק). מספר הקו הוא 37. קחו אותו עד לכיכר החירות (הנקראת בלשון המקום "ליבריטי סקוור") ומשם תוכלו בקלות להכנס לעיר העתיקה של טביליסי (רחוב לסלידזה) ולחפש לעמכם מקום טוב לישון בו. זה גם ממש נחמד לראות את כל האנשים רוצים לעזור לך. אחלה של מפגש ראשוני עם תושבי המקום!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של אורלי ברלין
אורלי ברלין
1

”רכבות ומרשרוטקות בטביליסי והחוצה“

קרא עוד

לאלה המבולבלים בתכנון הטיול הנה כמה שעות שיעזרו לכם: יש כמה דרכי נסיעה בגאורגיה- אוטובוס, רכבת- ברכבת יש קרונות ישיבה, קונות לינה וקרונות עמידה בכל מני רמות. כשקונים כרטיס תבחרו את המקום המועדף ולפי זה ייקבע המחיר. מרשרוטקה- מונית שרות בדרך כלל לא חדישות.

דרכי הגעה: מטביליסי לחבל קחטי- יש מרשרוטקות שיוצאות מתחנת המטרו Samgori לTelavi כל יום בין 09:30-16:45 ועולות 6 לארי. בפועל אם מרשרוטקה מתמלאת קודם היא יוצאת..גם לפני 09:30 בבוקר. 

מטביליסי לטושטי נוסעים לטלבי, משם נוסעים בעוד מרשרוטקה שתעלה בערך 9 לארי ומשם צריך למלא ג'יפ, להמקח על המחיר ולבקש לאומלו. מתחנת דידובה- מטביליסי למסטיה- רכבת לילה מטביליסי לזוגדידי- יוצאת ב23:30 בערך ומגיעה לזוגדידי ב07:30. משם יש לסוע במרשרוטקה למסטיה ומגיעים בשעה 12:30. מרשרוטקה למסטיה. לוקחת יום שלם. לדעתי זה מתיש מאוד לשבת כל כך הרבה שעות במרשרוטקה אז לשיקולכם... מטביליסי לקזבקי- שתי אופציות: מונית שעוצרת בדרך הצבאית או אוטובוס שעולה בערך 12 לארי בין השעות 07:00-19:00. מקזבקי יוצאת מרשרוטקה כל יום בין השעות 07:30-17:00.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hayaharpaz
hayaharpaz
2

”נסיעה במטרו“

קרא עוד

כדי לנסוע במטרו יש לרכוש כרטיס בקופות בעלות של 2 לארי. שמרו את הקבלה ותוכלו להזדכות על הכרטיס ולקבל החזר, כל עוד לא עברו 3 שבועות ממועד קנית הכרטיס. אין צורך בכרטיס לכל בן אדם – מספיק כרטיס אחד אותו אתם מטעינים בכסף, כאשר נסיעה עולה 50 טטרי, ללא הגבלה למספר התחנות. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hayaharpaz
hayaharpaz

”תשלום עבור הנסיעה באוטובוס - יש להצטייד בכסף קטן“

קרא עוד

התשלום עבור כרטיס הנסיעה בטיביליסי מתבצע במכונה במטבעות של עד 50 טטרי. המכונה אינה מחזירה עודף ולנוסעים בד"כ אין פריטה, לכן הצטיידו מראש בסכום המדויק. בכל תחנה הנהג סופר את מספר הנוסעים שעלו, ומזין זאת לתוך המכונה, כך שניתן לדעת אם מישהו לא שילם. כרטיסנים עולים לעיתים תכופות (אני חושבת שבכל פעם שנסענו עלה כרטיסן) כך שתקפידו לשלם כדי להמנע מאי נעימויות! 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של projectrose
projectrose

”מטביליסי ללגודחי בתחבורה ציבורית“

קרא עוד

לוקחים מרשוטקה (סוג של מונית שירות) מתחנת מטרו בשם איסני (Isani). שימו לב! לנו אמרו לקחת אותה מתחנת מסמגורי (Samgori), אבל כשהגענו, גילינו שהן לא יוצאות משם אלא מאיסני, אז שלא יטעו אתכם. אחרי שיוצאים מהתחנה באיסני צריך ללכת קצת מאחוריה ושם יש בערך מרשוטקה אחת שנוסעת לשם. הנסיעה אורכת שעתיים וחצי בערך, רוב הדרך בסדר אבל חלקים מהנסיעה קופצניים. המחיר 7 לארי. 

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בטיביליסי

אין עדיין פוסטים על תחבורה ציבורית ומוניות בטיביליסי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות