מסלול עד שבוע במרוקו

מסלול עד שבוע במרוקו - למטייל (1) מתוף הטיפ של erantennis
מסלול עד שבוע במרוקו מתוך הטיפ של erantennis - למטייל (2) מתוך הטיפ של erantennis
מסלול עד שבוע במרוקו מתוך הטיפ של erantennis - למטייל (3) מתוך הטיפ של erantennis
מסלול עד שבוע במרוקו מתוך הטיפ של erantennis - למטייל (4) מתוך הטיפ של erantennis
מסלול עד שבוע במרוקו מתוך הטיפ של erantennis - למטייל (5) מתוך הטיפ של erantennis
מסלול עד שבוע במרוקו מתוך הטיפ של erantennis - למטייל (6) מתוך הטיפ של erantennis

2 המלצות על מסלול עד שבוע במרוקו

תמונת הפרופיל של erantennis
erantennis

”טראק (כמעט) מעגלי של יומיים בהרי האטלס“

קרא עוד

תחילים בעיירה אימליל (אליה מגיעים במונית ממרקש. מוניות של 6 נוסעים יוצאות כאשר הן מתמלאות ועולות 50 דירהם לאדם, נסיעה של כשעה וחצי) . באימליל תחפשו Information שם מוכרים מפות טופוגרפיות סבירות של הסביבה ועוזרים לתכנן מסלולים.

הטראק שאנחנו עשינו היה של יומיים - יום אחד לכפר טיזי-אוסם (Tizi Oussem) ויום שני ממנו חזרה לכביש הגישה לאימליל, סמוך לכפר Tanadirt Ait Ali.

היום הראשון - 6 וחצי שעות הליכה (בנחת, כולל מנוחה. התחלנו בסביבות 12 והגענו לכפר קצת אחרי 18:30) . יוצאים מאימליל לכיוון מערב לכיוון מעבר ההרים Tizi M'zik (פשוט שואלים והם מסבירים לאן לעלות) . עלייה של כ-3 שעות, בהתחלה דרך מטעי תפוחים ובהמשך בשטח הפתוח. נוף יפהפה שמתגמל על המאמץ. ממעבר ההרים שביל ברור מאוד שיורד אל הכפר בירידה מתונה ונוחה. הכפר עצמו קסום - מרגיש שנלקח היישר מימי הביניים. שווה להשקיע כמה שעות בערב/בבוקר להסתובב בו ובחלקיו השונים.

בכפר יש כמה מקומות לינה. אנחנו ישנו בGite Tadarin - מקום פשוט בחלק התחתון של הכפר.

מהכפר אפשר לעשות הלוך-חזור למפלים יפים (לנו לנו היה זמן)

היום השני - 5-6 שעות הליכה, בעיקרה על שביל עפר מקביל לערוץ נחל יפהפה, עוברים כמה כפרים מסורתיים בדרך, וכדאי לרדת לערוץ הנחל לשכשך רגליים ולעבור בין הטראסות החקלאיות. אח”כ מטפסים למעבר ההרים Tizi N'techt. ממנו שביל עפר מפותל מאוד שיורד במשך 3-2 שעות עד לכביש. כשנמאס ללכת תמיד אפשר לנסות לעצור איזו משאית שעוברת ולקחת טרמפ.

מהכביש לוקחים טרמפ לעיר הקרובה Asni ומשם מונית או אוטובוס למרקש.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tzuli001
tzuli001
2

”טיול משפחתי במרוקו“

קרא עוד

שהיה של 9 ימים במרוקו. חוויה משפחתית מקסימה של חופשת פסח מרץ-אפריל 2010. זוג בוגר וילדים (23-25). כניסה עם דרכון ישראלי ארכה כשעתיים וללא תשלום כל שוחד. 3 ימים ראשונים הוקדשו לקזבלנקה וראבאט כולל ליל סדר פרטי.

ארגנו טלפונית מהארץ סיור מקיף לששה ימים + מדריך מקומי דובר עברית בשם אדם בן שטרית ממרקש. 120 דולר ליום (כולל אשל) + רכב ואן שכור לשבוע (כ-1,000 דולר כולל נהג ודלק). המסלול והאתרים נבחרו בעיקר לפי קטלוגים של סיורים מודרכים + כמובן הצעות המדריך המצוין ובעל הידע רב.

יום 1: ראבאט-מקנס-פז (מקסימה). יום 2: פז-איפראן-ארפוד-ריסני-מרזוגה (סהרה). הדיונות של סהרה הן היהלום שבכתר של הטיול. חוויה ענקית הן בזמן השקיעה (גלשנו עם מגלשיים על החולות), זריחה מרהיבה של הירח בלילה וזריחה יפה של השמש בבוקר. מלון מומלץ אואזיס בכניסה לדיונות. יום 3: סהרה-קניון טודרה (יפה) עמק הדאדס-ווארזאזאת (עיר הסרטים).יום 4: קסבת אית בן אדו, כביש מרהיב, כולל הרי האטלס המושלגים, למעברי טיזין-טישקה-מרקש. מרקש היא עיר מקסימה ומגוונת (שוק גמע-אל-פנא הגדול, בריכת המנרה ועוד ועוד). יום 5: טיולים סביב מרקש (עמק האוריקה) והשלמות במרקש. יום 6: מרקש-אל-סווירה, עיר החוף הפורטוגלית המקסימה ודרך החוף היפהפיה (סאפי ואל-גדידה) עם השקיעה עד לקזבלנקה לטיסה חזרה ארצה.

כללי: הרגשנו חופשי לדבר עברית, הרגשנו בטוחים (המדריך, אדם, דאג לסלק כל המטרידים למיניהם). בקרנו מדי פעם בבתי כנסת יהודים (לא יותר מדי). המדריך אדם ידע לקחת אותנו בכל מקום למקומות ייחודיים. חייבים לציין שהאוכל המרוקאי היה טוב רק בבתים הפרטיים שהוזמנו אליהם (כולל של המדריך ושל הנהג) שהיוו חוויה גדולה להכרה בלתי אמצעית של חיי האנשים במרוקו. אנשים מאוד נעימים ומסבירי פנים. בקיצור טיול מקסים, קצר ולעניין. היה קל יחסית לעשות המרחקים הרבים, כי היה לנו רכב ואן מרווח לארבעתנו.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע במרוקו

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע במרוקו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות