רובע ברוקלין
Brooklyn

5
(2)
הוסף לטיול שלי
Brooklyn, NY, USA

ברוקלין הוא הגדול מחמשת הרבעים המרכיבים את העיר ניו יורק. הוא נקרא על שם העיר ההולנדית ברוקלן, ונושא את השם הזה החל מן התקופה בה התיישבו בו ההולנדים הראשונים בתחילת המאה ה - 17.

על אף שמבחינה מנהלתית ברוקלין היא שכונה השייכת לניו יורק, הרי שמבחינת גודלה ומספר תושביה היא בהחלט עיר לכל דבר, ונהנית ממידה לא מבוטלת של עצמאות.
שטחה של ברוקלין הוא 251 קמ'ר ו-2.5 מיליון תושבים מתגוררים בה. ברוקלין נמצאת מדרום מזרח למנהטן ומחוברת אליה על ידי שלושה גשרים גדולים, שהגדול והמפורסם שבהם הוא גשר ברוקלין.

מה חושבים מטיילים על רובע ברוקלין

5
2 מדרגים
1
0
0
0
0

2 המלצות על רובע ברוקלין

תמונת הפרופיל של se1
se1

”ברוקלין ביום שבת“

קרא עוד

בבוקר נסענו לברוקלין לרחוב פורט גרין, ולרחוב לפאייט. נחמד מאוד, בניינים יפים, עצים, מסעדות ובתי קפה. הרבה אנשים ומשפחות מטיילות שם בשבת בבוקר. הגענו לשוק פורט גרין, במיתחם מגודר, שוק עתיקות עם דוכני מזון כמו עוגיות, בשר על האש ועוד. מאוד נחמד, יש הרבה דוכנים בשוק כולל דוכן של צעצועים של פעם המשכנו דרך רחוב פולטון לרחוב פלטבוש. היות וכבר שעת צהרים הגענו למסעדה הודית מצויינת Joy ברחוב Flatbush. מנות טעימות, גדולות, אפילו מנה צמחונית מצויינת של ירקות מבושלים, אורז ומנות בשר טובות. שירות ניפלא ונעים לשבת. 74$ לארבעה איש כולל תשר. המשכנו לכיוון פרוספרקט פארק, בימי שבת יש שוק ירקות פירות קטן ממש ליד הכניסה לפארק. נכנסנו לפארק עצמו לטייל מעט ולשבת בבית קפה מאוד קטן לשתות קפה. המידשאות של הפארק מלאות בסופ"ש במישפחות אשר נהנות להם ביחד ומארוחה על האש. מאוד נהננו משבת נעימה. 

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aaa123
aaa123

”שכונת קראון הייטס בברוקלין“

קרא עוד

יש שכונה מעניינית וממש מכניסת אורחים ודואגת לכל אחד ואחד בנפרד ובו במקום, ניתן לבלות יום שלם סביב השכונה - שהיא שכונה של חסידי חב"ד ומצד שני אפריקאים-אמריקאים; המעניין ביותר שמסתובבים בשכונה אתה רואה באותו רחוב או אותו בניין או באותה חנות, אדם אחד שהוא יהודי מחסידי חב"ד ולצידו אדם אפריקאי-אמריקאי ולראות איך שניתן לחיות ביחד זה מדהים.

במילים פשוטות קראון הייטס באנגלית: היא נקראת Crown Heights, היא שכונה ברובע ברוקלין בניו יורק, - הרחוב הראשי, איסטרן פארקווי (Eastern Parkway) בנוי על פי דגם השאנז אליזה בפריז, ובקצהו יש חיקוי של שער הניצחון. לידו הגנים הבוטניים ובנין ספריית ברוקלין.

מה ניתן לראות במקום: 770 - מרכז חב"ד העולמי (שמו הרשמי הוא בית אגודת חסידי חב"ד העולמי - אוהל יוסף יצחק). המקום מהווה מוקד עליה לחסידי חב"ד וליהודים מכל רחבי העולם, כמוקד משיכה תיירותי. המבנה ממוקם בבנין מספר 770 שבשדרת אִיסְטֶרְן פַּארְקְוֵויי, בשכונת קראון הייטס בברוקלין שבעיר ניו יורק.

קה"ת - בית ההוצאה לאור המרכזי של חב"ד והוצאת ספרים היהודית הגדולה בעולם. המיקום שלו ממול בית המדרש של הרבי מחב"ד.

ספריית ליובאוויטש - ספריה זאת הינה מהספריות היהודיות החשובות בעולם. בספרייה מאוחסנים כ-250,000 ספרים, ביניהם ספרים עתיקים מאוד. כתבי יד. חפצי קודש מנשיאי חב"ד והחסידות הכללית. המיקום מאחורי ביתו של הרבי מחב"ד.

מוזיאון צבאות השם - מוזיאון צבאות השם הינו מוזיאון ילדים גדול ומשוכלל. המוזיאון מיועד לילדים יהודים, והוא נמצא בשכונת קראון הייטס בברוקלין (Eastern Parkway), ומופעל על ידי ארגון הילדים צבאות השם. מלון הכנסת אורחים במקום אירוח מלא, המיקום שתי רחובות מביתו של הרבי מחב"ד.

הטיפ עזר לך?

כתבות על רובע ברוקלין

מתוך הבלוגים - פוסטים על רובע ברוקלין

הוספת פוסט

תגיות

הזמנת חופשה לניו יורק סיטי

אטרקציות בניו יורק סיטי

מלונות ומקומות לינה בניו יורק סיטי

מדריכים ונותני שירות בניו יורק סיטי

נהגים בניו יורק סיטי

חדשות התיירות והתעופה

המיוחדים שלנו

קצת השראה לטיול הבא

מתארגנים לטיול: ציוד, ביגוד, המלצות וטיפים לדרך

ביטוח נסיעות לחו"ל: כל מה שצריך כדי לטוס בראש שקט

מגזין החיים הטובים: לייפסטייל והשראה לחופשה

תמונות מהטיול: היעדים שהכי כיף לצלם

חופשה של פעם בחיים

הכתבות הכי נצפות השבוע

הפוסטים הכי נצפים השבוע

הטיפים הכי נצפים השבוע

כתבות ומדריכים לחופשת סקי