מסלול עד שבוע בהוקאידו

מסלול עד שבוע בהוקאידו - למטייל (1) מתוף הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (2) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (3) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (4) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (5) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (6) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (7) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (8) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (9) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (10) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (11) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (12) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (13) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (14) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (15) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (16) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (17) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (18) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (19) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (20) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (21) מתוך הטיפ של hfk
מסלול עד שבוע בהוקאידו מתוך הטיפ של hfk - למטייל (22) מתוך הטיפ של hfk
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

6 המלצות על מסלול עד שבוע בהוקאידו

תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”הוקאידו-שמורת אקאן וקושארו“

קרא עוד

יצאנו מ-Teshikga לשמורת אקאן. עצרנו ב Kawaya Onsen ונסענו עד הר Lozan Sulfur Mountain- יפה.הכניסה בתשלום. משם נסענו לכיוון אגם מאשו Mashu. האגם הוא לוע הר געש שקרס ומלא במים. לאורך האגם כמה תחנות שאפשר לעצור בהן כדי לראות את הנוף. עשינו טרק מסביב לאגם. התחלת הטרק בתחנה האחרונה של האגם. בתחנה יש שירותים ומסעדה. אחרי שירותי הגברים יש עמדת רישום מעץ (מן שובך פשוט למראה) . לידו מתחיל שביל הליכה שמוסתר ומגיע עד להר Mashudake. העלייה להר והחזרה כ 8 שעות.הלכנו רק חלק בגלל קוצר הזמן. כדאי להתחיל מוקדם בגלל הנוף הנהדר. המסלול לא קשה. צריך לדעת: חובה להירשם בכניסה למסלול וביציאה ממנו מטעמי בטיחות. (נכון בכל הטרקים בהוקאידו) . לינה בטשיקאגה. למחרת (יום 8) יצאנו לאגם קושארו שהוא 10 קמ ממאשו. בדרך עצרנו ב Ainu Kotam Mapcode:73934166676 העיירה שבמרכזה גרה קבוצה של יפנים שהם צאצאים של רוסיים (בעבר הרחוק) והם מגלפים בעץ. תיירותי ונחמד ליום הגשום שהיינו בו. הלכנו לאגם של העיירה ועשינו טרק מסביב (שלכת נפלאה) עד לברכת ה Bokke/-שעה וחצי סיבוב קל. משם נסענו לWakoto עיירה נחמדה שהיא פנינסולה. גם כאן הלכנו מסביב לאגם- קל. כאן יש מרחצאות חיצונים. לינה בטשיקאגה. ביום ה 9 נסענו לשמורת קושירו. בכביש 53 ב Onnenai Center עשינו מסלול לא קשה של שעה וחצי בשמורה ובלי תשלום. היינו גם ב March Observatory -וגם בו עשינו הליכה של כמה קמ בשמורה במסלול מישורי וקליל. הכל כדי לראות עגורים שלא הגיעו (רק בחורף -לא בתחילת אוק.) כדי להתמצא -לקחנו מפות בכל מודיעין ונסענו לטייל בשמורות.לינה בקושירו היפה. שקיעה מרהיבה מהנמל ואוכל מעולה מיוחד לעיר ולמחוז. ביום ה-10 יציאה לציטוסה להחזיר רכב. מאחהצ-ספורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”הוקאידו - שמורת שירטוקו, אבשירי והסביבה “

קרא עוד

נסענו לעיר Abshiri לאגם Notoro - לקייפ נוטורו כדי לראות את הנוף הפתוח לים ובדרך לראות את האצות האדומות שיש רק באמצע חודש ספטמבר. התופעה נקראת Coral Grass ונראית בסוף האגם ליד הגשר מצד ימין. (מידע נוסף: בJapan Guideׂ או ב Drive Hokkaido) - Lake Notoro Mapcode 525359250*13.

משם נסענו לשמורת שירטוקו. עצרנו בדרך במפלים שנמצאים על הכביש הראשי ומשם המשכנו לשמורה עצמה כדי ללכת במסלול ה -5 Lakes.עברנו את העיר Utoro שממנה אפשר לקחת שייט דובים (זמינות ותדירות תלויים בעונה והמחיר בהתאם בין 3000-8000 יין לאדם. אנחנו וויתרנו) . הכניסה לשמורת שירטוקו בתשלום- ומחייבת הרצאה על כללי התנהגות עם דובים.

לרוע מזלנו הדובים שבשמורה הפריעו (כ-350 דובים) , כך שניתן היה ללכת רק לאגם אחד שהיה נחמד ולא לעבור את המסלול הארוך. כנל עם כל אתרי השמורה. משם נסענו ל Shiretoko Pass דרך יפה מאוד עם נוף נהדר ועצירות בדרך כדי לחוות את הנוף. נסענו עד לים. באותו יום גם נסענו ל”שלולית” יפה ומיוחדת. מקום נקרא Kami No Ko Lke בכביש מספר 1115 -2 ק”מ בדרך לא סלולה - שווה. Mapcode 910216192*18 במחוז Shari Country (ראו תמונה) .

חשבנו שנהיה שם לבד אבל המון יפנים ביקרו שם. לקראת החשכה נסענו לשמורת אקאן כדי לישון בעיירה Teshikaga שהתגלתה כחביבה מאוד. כדאי לדעת: בהוקאידו הטבע שולט בכל: מזג האויר+בעלי החיים. לכן, כדאי להכין חלופות כדי לא לבזבז את הזמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”שמורת DAISETSUZAN הוקאידו ימי שיכרון צבעים בספטמבר“

קרא עוד

חצי יום קודם (אחהצ) +יום ראשון באזור: ה-Blue Pond בריכה קטנה ומרשימה ביותר בשקיעה ובאור רגיל. Mapcode 349569633*33. היינו פעמיים. משם נסענו למפלים הקרובים 3 קמ. הגענו לעיירה הקרובה וחצינו את הגשר לחנייה. המפלים נצפים מהגשר מפלי White Beard - Shirogane. הנוף נהדר. משם נסענו לחוות הפרחים Tomia שהיא נחמדה ופופולארית. החווה הבאה מרשימה יותר. הכניסה בשתיהן -חינם. Panoramic Flower Gardens Shikisaino Cka Tl: 0166-95-2788. היה שווה מאוד. משם נסענו ל Ashidake.עלינו על ההר עם הרכבל וטיילנו בסיבוב רגלי 4 שעות. הרכבל 2850 יין לאדם. הנוף היה של צמחייה אלפינית ולועות געשיים מעשנים. Mapcode 796861036*72.

יום 2: בעיר Ashaikawa ראינו שלכת בגן היפה Tokina Park. אחכ נסענו כשעה וחצי לשמורת Ginsendai. השמורה מדהימה. שבועיים בשנה היא סגורה בשיא עונת השלכת ויש אוטובוסים במחיר 500 יין לאדם מדרום האגם ישר לשמורה. התדירות כל חצי שעה. לבדוק באתר Japanguide. הכניסה בחינם. לעלות גם אם יש עננים. יש מסלול עלייה וכמה תחנות. קושי בינוני. שווה ביותר! היינו שם 5 שעות ולא הפסקנו להתפעל.

יום 3: חזרנו לכיוון השמורה למפלים Ryusei No Taki -Ginga No Taki -חינם ומרשים. משם כמה קמ ל Obako וראינו את הסלעים-יפה. משם נסענו לשמורת Kogan Onsen. כמו בשמורה הקודמת -שבועיים בשנה היא סגורה בשלכת ויש הסעה מהאגם. נסענו ביער בדרך כבושה כ40 דקות והגענו לשמורה פתוחה יפיפייה. כאן היינו כ 3 שעות נפלאות. הכניסה לשמורה היא בדיוק מול האגם. בשתי השמורות הנסיעה היא ברכב רגיל -פתוח כל השנה חוץ משבועיים בעונת השיא. הקודים והטלפונים -עזרו לנו להגיע למקום (רכב שכור) . קושי טיפוס:בינוני+מקלות הליכה+מעיל. בספטמבר לא היה גשם וחם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של hfk
hfk

”הוקאידו -מסלול לשמורת טויה נובוריבצו“

קרא עוד

מתוך עשרה ימים בהוקאידו שלושה ימים מלאים הייתי בשמורה זו. יום וחצי בסאפורו (טיפ בנפרד) ויומיים וחצי באתרי הטבע המרהיבים. נחתתי בציטוסה. למחרת על הבוקר נסעתי ל Tarumae -הר געש לא רחוק מסאפורו. העלייה להר בקושי בינוני. עליה+ירידה כשלוש שעות. רואים בפסגה את הלע הפעיל. הכניסה חינם. הרוחות חזקות ודי קר. יש מסלולי הליכה יפים. התקופה שהייתי בה היא הסתיו כך שראיתי גם שלכת וגם צמחייה אלפינית של סתיו.

משם נסעתי ברכב ל Jigokudani Hell Valley - עמק המוות הנפלא. המקום נמצא בקצה העיירה ואין בעיה למצוא אותו ליד כל האונסנים. המון תיירים. מסלול יפה של הרי געש פעילים. המסלול לא קשה -לא למוגבלים. הנוף נהדר ובסופו אפשר לטבול את הרגליים במים חמים. הכניסה בחינם. חנייה לפני הכניסה כ 500 יין. לא לשכוח מגבת רחצה.

בדרך ראיתי את אגם Shiotsu היפה ונסעתי לידו. לנתי בעיר Muroran, ביום השני נסעתי לאגם טויה ועליתי ב Usuzan Ropeway על ההר. ההר יפה והנוף נהדר. ההליכה כאן קשה.יש המון מדרגות לרדת ואחכ לטפס בעלייה די קשה כדי לראות את לוע הר הגעש הפעיל -וכמובן כל הדרך חזרה. הדבר מצריך לפחות שלוש-ארבע שעות מאומצות. העלייה ברכבל עולה 1350 יין. הסתובבתי בהר וראיתי גם את הר Usu. אל ההר הזה אי אפשר להתקרב כי הוא פעיל.

אחה”צ יצאתי לכיוון Furano שם לנתי בלילה. אפשר לעשות כאן עוד מסלולים רבים. חודש ספטמבר נהדר:שלכת, חום של 20 מעלות, לא היה גשם-אידאלי. ציוד חיוני: מעיל+מקלות הליכה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של aviko
aviko
2

”מסלול של שבוע בהוקאידו בקיץ“

קרא עוד

טיילנו ביולי בהוקאידו, האי הצפוני של יפן. מזג האוויר היה נפלא והטיול היה מגוון ומרתק.

התחלנו בסאפורו, שהיא עיר גדולה ומעניינת, משם יצאנו לגיחה של יום לעיר הנמל אוטארו.

למחרת נסענו מסאפורו לסונקיו, שם עלינו על הרכבל וטיילנו באיזור המיוער, עם תצפית למפל.

למחרת נסענו לפוראנו, שם התרחש פסטיבל הפופיק, עם אלפי רוקדים. חגיגה של ממש, עם דוכני אוכל מקומי ואווירת חג. משתתפי הפסטיבל רוקדים בצעד קבוע לצלילי אותו השיר במגוון תלבושות ועם הרבה הומור.

למחרת נסענו לחוות הלבנדר וחוות טומיטה, שם ראינו מרבדי פרחים בשלל צבעים.

חזרנו לסאפורו ומשם יצאנו להקודאטה שבדרום. בדרך עברנו מטויה, וגילינו את הרי הגעש שנוצרו בשנים האחרונות ועדיין מעשנים. הקודאטה היא עיר נמל מעניינת, למזלנו הגענו לשם בחג וצפינו במטחי זיקוקים מרהיבים. מהקודאטה לקחנו את רכבת השינקנסן לטוקיו.

המסלול המתואר לקח שמונה ימים, אנו נסענו ברכבת Jr ׁ (הוצאנו פס במחיר של כ-400 דולר לאחד לשבועיים, בעזרתו נסענו גם לטוקיו ברכבת השינקנסן) שהיתה נוחה ומדוייקת. מזג האוויר בהוקאידו הוא נוח מאוד בקיץ, לא חם ולח כפי שהיה לפני כן בסאול ובהמשך בטוקיו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של olgaklinger
olgaklinger
1

”פארקי טבע בהוקאידו“

קרא עוד

חזרנו עכשיו מטיול ברחבי יפן ואני חייבת למליץ על הוקאדיו. האי הוקאידו הוא איזור פשוט יפהפה ועבורי היה החלק היפה ביותר בטיול ביפן. נכון שהוא רחוק ולוקח הרבה זמן להגיע לשם, אבל היה שווה כל רגע. להוקאידו היו לנו רק כמה ימים ולכן בחרנו להתמקד בחלק המזרחי של האי.

הגענו עם הרכבת עד לעיר אבאשירי - Abashiri (טוקיו-האצ'ינואה-האקודטה-סאפורו-אסהיקווה-אבשירי). באבשירי ישנו במלון Toyoko-Inn, שנמצא ממש מול תחנת ה-JR. המחיר היה בערך 7000-8000 ין לחדר זוגי ויש הנחה של 30% בימי ראשון ו-20% בימי שני. השתמשנו ברשת המלונות הזאת בעוד מקומות והיה מצוין. למחרת שכרנו אוטו - זה המקום להמליץ על האתר toocoo! שמשווה מחירים של השכרת רכב בכל עיר ביפן ונותן הנחה משמעותית אם מזמינים דרך האתר. חשוב רק לשים לשם שכדי להזמין דרכם צריך להזמין עד 4 אחר הצהריים, ביום לפני יום ההשכרה. גם אם לא מזמינים דרכם - נוח להשוות איתם מחירים. שכרנו את הרכב שלנו ל-3 ימים עם החזרה בעיר קושירו (Kushiro). הרכב עלה בערך 18000 ל-3 ימים כולל ביטוח + תוספת של 3000 ין להחזרה במקום אחר.

ביום הראשון בילינו ב-Shiretoko National Park שם ביקרנו בחמישה אגמים מדהימים, ראינו מפל יפה, איילים מסתובבים בכל מקום, שלטים שמזהירים מדובים (לצערנו לא ראינו דובים), נסענו לאורך החופים, ורחצנו ב-Onsen טבעי ממש על חוף הים בקצה הכביש של החוף המזרחי (ממש רגע לפני שנגמר הכביש, יש שילוט). מומלץ לקבל מפה של הפארק עם כל נקודות החן במרכז המידע לתייר או מודיעין בעיירה שארי (Shari).

בערב נהגנו ל-Akan National Park ובעזרת ה-GPS (שהיה ביפנית, אבל איכשהו הסתדרנו) מצאנו מקום לישון בריוקן בעיירה קאוואיו (Kawayu), הריוקן נמצא ממש מול ה-Information ועלה לנו 3500 יין לאדם בחדר זוגי. בבוקר קבלנו מפה של הפארק ובילינו בו יום שלם, החל מתצפית על אגם Mashu, נסיעה לאורך אגם Kusharo, שלאורכו יש כמה אונסנים טבעיים ממש על שפת האגם - כל כך יפה, שלו, טבעי, ומהנה לשבת במים החמים על שפת האגם הקר. חוויה אדירה. משם המשכנו ל-Watako Peninsula להליכה קלילה של שעה, וסיימנו את היום בעיירה Akan. במרכז המידע, מצאו לנו מקום לישון והמליצו על מופע של בני האיינו - מופע של כחצי שעה עם ריקודים ושירה - המופע לא מדהים, אבל האיזור והשכונה של האיינו מאד מעניינים.

למחרת יצאנו לעבר Kushiro National Park, שם עשינו הליכה קצרה ב-Wetlands, ראינו עגורים יפנים, ונסענו לאורך הפארק עד לעיר קושירו. בקושירו החזרנו את הרכב ולקחנו רכבת לעיירה Noboribetsu. נסיעה של כ-4 שעות אבל זה בכל מקרה כבר בכיוון של יציאה מהוקאידו.

מנובוריבטצו לוקחים אוטובוס לנובוריבצו אונסן ששם נמצא הפארק. בילינו שם חצי יום מעולה, שכלל טיול בפארק (הרים עם פעילות געשית שיוצרים מראות מדהימים) וסיום באונסן הכי מפורסם ביפן, שנמצא במלון Dai-ichi Takimotokan. הכניסה עולה 2000 ין לאדם, זה מופרד כמובן לנשים וגברים, ובכל חלק יש כ-15 בריכות שונות, כולל בריכות Outdoor. שווה כל ין.

מנובוריבצו עלינו על רכבת ואחרי בערך 10 שעות וכמה חילופים, חזרנו לטוקיו. האי הוקאידו מדהים - אל תפספסו אותו, אפילו אם יש לכם רק כמה ימים כמו לנו - זה שווה כל רגע.

הטיפ עזר לך?

כתבות על מסלול עד שבוע בהוקאידו

מתוך הבלוגים - פוסטים על מסלול עד שבוע בהוקאידו

אין עדיין פוסטים על מסלול עד שבוע בהוקאידו.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות