טיפים נוספים על תחבורה במלטה

טיפים נוספים על תחבורה במלטה - למטייל (1) מתוף הטיפ של alexm999
טיפים נוספים על תחבורה במלטה מתוך הטיפ של alexm999 - למטייל (2) מתוך הטיפ של alexm999
טיפים נוספים על תחבורה במלטה מתוך הטיפ של alexm999 - למטייל (3) מתוך הטיפ של alexm999

9 המלצות על טיפים נוספים על תחבורה במלטה

תמונת הפרופיל של הגר_3347002
הגר_3347002

”הגעה משדה התעופה למלון“

קרא עוד

בשדה התעופה של מלטה יש אוטובוסים שמגעיעים לעיר במחיר 1.50 יורו.

הכרטיס עצמו תקף לשעתיים וקל ונח מאוד להגיע למלון באוטובוס שחוצה למעשה את כל האי.

ישנם מס. אוטובוסים וכל שעליכם לעשות הוא לברר במודיעין איזה קו יקח אתכם ליעדכם.

שימו לב!

אם הטיסה היא לפנות בוקר האוטובוס הראשון יוצא.

לכיוון שדה התעופה בשעה 04.45 והעלות היא 3יורו בגלל השעה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yrimoni
yrimoni

”תחבורה ציבורת במלטה“

קרא עוד

השימוש בתחבורה ציבורית נוח ומאפשר הגעה לכל נקודה באי הקטן. יש לשים לב לשני דברים: (1) כדאי מאוד להצטייד בכרטיס של 12 נסיעות בעלות של 15 אירו. (2) מסיעות בקוים מהירים (Td) ונסיעות לילה (לאחר חצות) מחוייבים כשתי נסיעות רגילות. את הכרטיס ניתן להשיג באולם הנכנסים בשדה התעופה של מלטה ובמספר תחנות אוטובוס המצוידות באוטומט למכירתו. החלופה היא תשלום במזומן לנהג.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של rona 2
rona 2

”תחבורה במלטה“

קרא עוד

התחבורה במלטה היא הרוב באוטובוסים, או בשייט מאי לאי.

שימו לב – יש מוניות במלטה אבל אי אפשר לעצור אותם סתם ברחוב, יש מוניות לבנות שחונות ליד הכביש, ואפשר ללכת אליהם ולקחת מונית. זה לא שהם מסתובבות ברחוב ואפשר להושיט יד ולעצור אותם.

ויש גם מוניות שחורות שהם של הבתי מלון.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ofraudi
ofraudi

”התמצאות, תחבורה, טיולים ואטרקציות“

קרא עוד

מלטה קטנה. אין אטרקציות יוצאות דופן, אך בהחלט מקום נחמד לנופש. יש הרבה ים וכל הקשור אליו, אך מי שרוצה לטייל ולראות את המקומות שעל מפת התיירות של האי יכול לעשות זאת בדרכים העיקריות הבאות:

  1. שכירת רכב. זול יחסית. מצאתי דרך למטייל טיפ על חברה סוויפט שהציעו 25 יורו ליום כולל הכל – גם ביטול מוחלט של השתתפות עצמית, אך צריך לזכור שנוהגים כאן הפוך מאצלנו ושהדרכים מאד פקוקות.
  2. סיטונאיות התיירות שמארגנות את החבילות, מציעות גם טיולים. לא זולים (פחות או יותר כמו טיולים אחרים שמוצעים, אך לא עשיתי מחקר מעמיק), לוקחים ומחזירים למלונות, יש הדרכה בעברית, אך מומלץ לדעתי רק לכאלה שממש לא מעוניינים או יכולים להתנהל לבד, או שאוהבים סוג זה של טיולים. העלות הכספית בודאי שגבוהה בהרבה ביחס לחלופות האחרות.
  3. hop on hop off - יש הרבה חברות שמציעות בדרך כלל שלושה מסלולים – צפוני, דרומי והאי גוזו. המחיר הוא בערך 20 יורו למסלול. היתרון – הוא עובר בכל נקודות העניין ונגיש לכמעט כל מקומות האכסון.
  4. אוטובוסים – מגיעים לכל מקום, לפעמים עם החלפה. זולים (1.5 אירו לשעתיים, או שני אירו בקיץ). אפשר לקנות ב-15 אירו 12 כרטיסים, שניתן להשתמש בהם ליותר מאדם אחד – חסכון קטן.
  5.  

כמובן שאפשר שילוב של יותר מדרך אחת. דעתי לגבי הטיולים המאורגנים הישראלים (שמן הסתם אינם שונים מאחיהם המקומיים). התמורה שמקבלים מזערית. במקומות בעלי עניין תיירותי עוברים בחטף . הסברים מינימליים. העיקר להגיע למקומות הקניות והאוכל. הפעם שלא כדרכנו בחרנו באופציה זו והצטערנו.

לאחר שהתנסיתי הייתי בוחרת ב: יום אחד הופ און הופ אוף – הצפוני. יום אחד לאי גוזו – לבד, ושם או באוטובוסים או בהופ און הופ אופ. ונסיעה עצמית לוולטה ולכפר הדייגים מרסה שלוק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של guy7244
guy7244
1

”השכרת רכב במלטה“

קרא עוד

מומלץ בחום להשכיר רכב עוד מהארץ דרך החברות הגדולות ולא לחכות להגעתכם למלטה. המחירים גבוהים מאוד ביחד להזמנה מהארץ. לדוגמא: פיג'ו 107, מיום א' עד יום ה' - סכום של בערך 230 ש"ח. טויוטה יאריס, מיום א' עד יום ה' - 300 ש"ח.

 שימו לב שאם תגיעו לסוכנות ללא הזמנה מוקדמת מהארץ, ינסו לגבות מכם מחיר גבוה יותר. במקרה שלי, הבחור הציע לי מחיר של 95 יורו לתקופת הזמן הזאת, אך כשהוא ראה אצלי בסלולר את האפשרות להזמין, הוא ישר התפשר ואמר שיתן את אותו המחיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של g&r.m
g&r.m

”להתנייד עם אופנוע במלטה“

קרא עוד

חזרנו לפני כשבועיים מסופש ארוך במלטה, זוג באמצע שנות ה-40. כרגיל לפני כל טיול, נעזרנו בטיפי המטיילים באתר. לא ראינו כמעט התייחסות לנושא התניידות באופנוע במלטה. בקיצור, שכרנו קטנוע אוטומטי לכל 4 הימים מסוכנות השכרת רכב ליד המלון. לנו במלון פארק, לא משהו גדול אבל מספק. אין לנו ספק כי זה טרם רבות להנאה המשותפת שלנו. המחירים: בין 18-24 יורו ליום עם רשיון רגיל ישראלי. מגהצים כרטיס אשראי (רק לביטחון) על סך 350 יורו, שימו לב רק ויזה בינלאומי – אפשרי על כל הסכום. במאסטרכארד גיהצנו 150 יורו והוספנו 200 במזומן. כמובן שבהחזרת האופנוע החזירו לנו את כל הסכום.

היה מדהים. מאוד נייד, מהיר וקל לחנות בכל מקום. זול יחסית למוניות וחוסך המון זמן ביחס לאוטובוסים בקיץ של מלטה שדומה לישראל. בעזרת הטיפ שקיבלנו פה לתפעול הוויז הגענו לכל מקום.( עם היציאה מהמלון בעזרת ה Wifi העלנו את המסלול, האישה מאחור מכוונת ימינה/שמאלה ומגיעים בקלות). לנהיגה בצד שמאל ניתן להתרגל בקלות.

המלטזים מאוד אדיבים וניתן תמיד לשאול אותם על כיוון הנסיעה הרצוי. הגענו לכל האטרקציות באי כולל האי גוזו. פשוט מגיעים למזח המעבורות (יש כל חצי שעה כך שלא צריך לתכנן) עולים יחד עם האופנוע למעבורת עם עוד המון מכוניות ומשאיות משלמים רק בחזרה, הוספנו 8 יורו על האופנוע. ירדנו לחוף רמלה בגוזו לשעתיים טיילנו אכלנו וחזרנו. בקיצור אנחנו מאוד ממליצים לקלילים בראשם ובעלי היכולת לנהיגת אופנוע לבחור באופציה הזו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של alexm999
alexm999

”איך לטייל במלטה ב-5 ימים?“

קרא עוד

יצאתי עם בת זוגי לטיול בן 5 ימים במלטה ונהניתי מכל רגע. כדי לראות את האי יש דרכים אחדות: ברכב פרטי ממש לא מומלץ, בגלל הפקקים, הנהיגה הפרועה ובצד שמאל, הכבישים הגרועים, ובעיקר שהאלטרנטיבות הן יותר טובות.

במידה ובאתם עם חברת תיירות, בדיל שכולל טיסה ומלון, יש הצעות לטיולים באמצעות החברה. טיולים אלה נוחים מאחר ויש איסוף מהמלון, ההסברים בשפה העברית. חסרונם שהם יקרים יותר (לא בהרבה) ואתה אפוף ישראלים (לטוב ולרע).

האלטרנטיבה השנייה והיא גם המועדפת לגבי, היא באמצעות שתי חברות מקומיות שיש להן קווי אוטובוס דו קומתי פתוח, שאפשר לרדת ולעלות ממנו באופן חופשי, לשמוע הסברים בכמה שפות (לא כולל עברית) בדומה לאוטובוסים ברבות מערי אירופה. שני קוים כאלה מכסים את האי מלטה, ועוד שני קוים באי גוזו. (מלטה מורכבת מ-3 איים: מלטה, גוזו וקומינו). לאי גוזו ניתן להגיע באמצעות מעבורת שנמצאת בצפון מלטה. היתרון הוא שאתה מגיע לכל מקומות העניין באי. ניתן לעשות כל מסלול ביום, או לעשות את שני המסלולים באותו יום, תלוי בזמן שעומד לרשותך.

בקומינו ניתן לבקר באמצעות ספינה של אחת מכמה חברות שמוציאות שיט בעיקר מהעיר בוגיבה ששוכנת מול וולטה. שיט זה כולל הקפת האי מלטה, וביקור חופשי של כמה שעות, כולל רחצה בלגונה מרהיבה.
 ואם אתם קצרים בכסף וארוכים בזמן, יש לכם אפשרות לסוע בתחבורה ציבורית שעולה ממש פרוטות ומגיעה בסופו של דבר לכל מקום באי. היתרון הוא החיסכון בכסף, מגע עם האוכלוסיה המקומית, והחיסרון הוא הטרחה ובזבוז הזמן.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של palmona
palmona

”השוואה בין אוטובוס 'הופ און - הופ אוף' ובין השכרת רכב“

קרא עוד

אוטובוסי התיור (הופ און-הופ אוף) במלטה נחלקים לשניים - צפוני ודרומי ולא כוללים את האי גוזו שם יש אוטובוס נוסף. בשונה מערי בירה רבות, ניתן לעשות רק סיבוב אחד במהלך היום ואם לא ירדת בתחנה מסוימת, לא תוכל לחזור אליה באותו כרטיס, גם אם תרצה לעשות זאת באותו יום. העלות לכל אוטובוס בין 15 ל-17 יורו.

לכן, עדיף למי שאינו חושש מנהיגה עצמית בצד שמאל, לשכור רכב שיעלה כ-30 יורו ליום, לשני ימי שכירות שבהם אפשר יהיה להספיק לטייל בכל האי על פי המסלול של האוטובוסים, לשהות כאוות נפשך בכל מקום, לעבור עם הרכב במעבורת לאי גוזו ולטייל באי גוזו באתרים המומלצים. תכנון מוקדם של המסלול יאפשר ניצול טוב של אותם יומיים והגעה לכל האתרים המומלצים בנוחיות ובשלווה, ולשהות בכל מקום ללא מגבלה של לוח זמנים כפוי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של dganitip
dganitip
3

”מעבר מאי לאי“

קרא עוד

המעבר בין אי לאי (לגוזו) במלטה נעשה באמצעות ספינה גדולה וזמינה בתדירות גבוהה, אשר ניתן להעלות עליה גם עם רכב, תמורת 15 יורו לנהג + רכב. שאר הנוסעים משלמים 3-5 יורו בלבד.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על טיפים נוספים על תחבורה במלטה

אין עדיין פוסטים על טיפים נוספים על תחבורה במלטה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות