בטיחות ואזהרות באתונה

17 המלצות על בטיחות ואזהרות באתונה

תמונת הפרופיל של אירית3250497
אירית3250497

”כייסים וגנבים“

קרא עוד

הגענו למלון Fresh. ובזמן ההמתנה לצ''ק-אין נגנב לי תיק הגב שהיה צמוד אלי ובו ציוד אישי וכל הכסף המזומן וכרטיס האשראי. חברת הביטוח מכסה רק את התיק ורק עם דו"ח כתוב מקצין הביטחון של המלון או המשטרה. הם בכל מקום! החזיקו את הציוד שלכם עליכם. הם נראים כמוני וכמוכם אבל אין להם מצפון! השוטר ב-Tourist Police אמר שהנושא לא בטיפול ושבמשטרה הרימו ידיים. אין להם דרך להתמודד וכמות המהגרים שכל הזמן נכנסת גובה המון קורבנות. ראו הוזהרתם!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lauber27
lauber27

”לשים לב לעודף שמקבלים בכל מקום“

קרא עוד

במהלך הטיול שמנו לב שבמקרים רבים, המוכרים בחנויות, בתי קפה, בקופות הרכבת ועוד לא מחזירים עודף מדיוק אלא לוקחים לעצמם טיפ של יורו. קרה לי מספר פעמים וכל פעם ביקשתי את היורו הנוסף והמוכר התנצל. בנוסף, במסעדות לקח זמן רב להחזיר עודף (חשבנו שהם רוצים שפשוט נקום ונלך ויקחו את כל היתרה כטיפ) - המלצה שלי להסתובב גם עם כסף קטן על מנת לשלם במדויק.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של lauber27
lauber27

”מהגרים זרים וכייסים“

קרא עוד

בחודש ינואר 2020 טיילנו 2 בחורות באתונה. תיזהרו ממהגרים, אל תפתחו איתם שיחה ותהיו נחמדים אליהם אחרת הם יציקו לכם. אלנו פנה פקיסטני ואמרנו לו שאנחנו לא מעוניינות בחברה, אך הוא המשיך להציק לנו ועקב אחרינו לכל מיני מקומות, זה היה לא נעים בלשון המטה. לכן הטיפ שלי הוא ישר להתעלם. בלי להגיב בכלל וכמובן לאיים שתפנו למשטרה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של רוני
רוני

”מה לעשות במקרה של גניבה או אובדן ת התיירותבאתונה“

קרא עוד

צריך לגשת למשטרת התיירות ולא לתחנת משטרה רגילה. השוטר דובר אגלית יתן לכם טופס תחשבו טוב מה נגנב או אבד.כי אחרי שתמלאו את הטופס ותתנו לשוטר. הוא יחתים אותו יצלם ויתן לכם את המקור אחרי שיצלם עותק בשבילו לא תוכלו להוסיף דבר.

אלא אם כן תגשו למשטרה שוב וזו טרחה.

כקצין משטרה לשעבר הצטערתי על העליבות של המשטרה שם. יש להם מחשבים רק לאינטרנט. המערכת אצלם לא ממוחשבת הם כותבים ביומנים גדולים כמו בארץ לפני 30 ויותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של מטייל_3542239
מטייל_3542239

”כייסים“

קרא עוד

אותו סיפור עם ריסוס מייק אפ בגב כשאני הולך בדרך למלון עם מזוודה ותיק.הצעיר ה"נדיב" אמר לי שיש לי לכלוך בג''קט והציע לעזור עם מגבון.אח"כ ביקש לעזור "עוד יותר".אמר שכדאי שנשים את המזוודות בצד.מיד חשדתי ונפנפתי אותו בעדינות.אמרתי לו שאני אקח את זה למכבסה.כשהגעתי למלון שמתי לב שהוא עדיין "מרחרח" באזור.הצטער כנראה שלא הלך לו.היזהרו מהצעות נדיבות!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של נר נר
נר נר

”זהירות מכייסים באתונה“

קרא עוד

השיטות משתכללות כל העת. אתמול צעדתי בכיכר מונסטיראקי ורוססתי מאחור במייק אפ. לאחר מכן נצמד אלי ברנש, חזות של מהגר, ושכנע אותי להתלוות למכבסה סמוכה. עקב המודעות הגבוהה שלי לכייסים, נדרכתי והסתובבתי לעבר המזוודה והופס, ברנש אחר מנסה לפלח אותה במיומנות. כשהרמתי את קולי, הצמד נמלט. למזלי, הנזק היה רק הבגד המטונף שמאוד קשה היה להסיר את הכתמים.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Nurit_3892868
Nurit_3892868

”זהירות מכייסים במטרו!“

קרא עוד

אתמול חזרנו מחופשה משפחתית באתונה. אבי כוייס במטרו בדרך משדה התעופה לכיכר סינטגמה בשיטה שכבר תוארה כאן. ממש לפני הירידה הדלת 'נתקעה' ואז כשהיינו בלחץ לרוץ לדלת השנייה נעשה הכיוס במיומנות רבה מכיס קדמי במכנס. שמנו לב לכך אחרי הירידה מהמטרו. למזלנו רוב הכסף היה בחגורה פנימית.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yabend
yabend

”זהירות כייסים! או - הזהרו ממקומיים מלאי רצון טוב! :-(“

קרא עוד

עליתי לאוטובוס עם תרמיל ופאוץ', יווני מקסים התנדב לעזור לי להעביר את הכרטיס ע”פ קורא הכרטיסים, תוך כדי פיטפוט ידידותי ביוונית שוטפת למרות שדיברתי אליו באנגלית, כשהתיישבתי ראיתי שהפאוץ' פתוח והארנק חסר. פניתי אליו ודרשתי שיראה לי את התיק שלו, הוא עשה כל מיני תנועות ופתאום הצביע על הארנק שלי מונח על המושב, כשמתוכו משתלשלים כרטיסי האשראי. התכופפתי להרים, הוא נעלם וכשבדקתי - ראיתי שהמזומן נעלם! לפחות הרישיון וכרטיסי האשראי נשארו.:- (הלקח: אל תלכו עם פאוץ', הארנק - שיהיה תמיד בכיס קדמי עמוק, ותמעטו במזומן, תעודות וכרטיסי אשראי בתוכו!

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של 30058
30058

”זהירות מכייסים מתוחכמים במטרו משדה-התעופה לעיר“

קרא עוד

ב-12 לדצמבר, בשעה 0830 זוג ישראלים שעלה לרכבת משדה התעופה לכיכר סינטאגמה כוייס בשיטה שכבר הוזכרה פה פעמיים רבות, והיא מתבצעת כך: כאשר אתם מתקרבים לעבר הדלת כדי לרדת בתחנה שלכם, מיד מגיעה חבורה של 3 משתפי-פעולה, שניים נצמדים אליכם ועושים איזה מהומה קטנה בזמן הירידה והשלישי מכייס. אתמול הנזק ההסתכם ב-1200 יורו, אבל שימו-לב טוב-טוב. מדובר במומחיות שקשה מאוד להבחין בשעת מעשה. ואולי כדאי לשקול לקחת מונית. כמו כן שימו-לב טוב בעת הירידה והעליה במדרגות נעות, כולם נעמדים בצד ימין אבל תמיד יש את אלו שכאילו ממהרים לרכבת שאולי נמצאת בתחנה, בזמן הריצה למטה במדרגות הצרות הגורמות לחיכוך מתבצע הכיוס המהיר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של irenny
irenny

”להתרחק מכיכר אמוניה“

קרא עוד

מישהו כאן לפני כתב לפני שכיכר אמוניה בטוחה. אני ממש לא מסכים איתו. אלא אם חפצה נפשכם לראות הומלסים זרוקים ברחוב, שיכורים שמחטטים בפחי אשפה בחיפוש אחר אוכל ולהתערות עם מסוממי אתונה שמסתובבים באזור. אני בטעות נקלעתי לאזור עם הבן שלי ועברנו חוויה מאוד לא נעימה. כנראה שגם כוייסתי משום שארנקי נעלם כבדרך נס. אם אתם לא רוצים לחוות את החוויות ה"נפלאות" הללו, אל תגיעו לשם ולרחובות המסתעפים ממנה. בטח לא כדוברי עברית. רוב האוכלוסיה שם היום דוברת ערבית, חלק מהשלטים בחנויות כתובות בערבית ובכלל, האזור הופך להיות יותר ויותר מוסלמי.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על בטיחות ואזהרות באתונה

אין עדיין פוסטים על בטיחות ואזהרות באתונה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות