אקרופוליס
Acropolis of Athens

4.5
(14)
אקרופוליס - למטייל (1) צילום: איתי אמוזה
אקרופוליס מתוך הטיפ של Elana Mor_3997460 - למטייל (2) מתוך הטיפ של Elana Mor_3997460
אקרופוליס מתוך הטיפ של ie18 - למטייל (3) מתוך הטיפ של ie18
אקרופוליס מתוך הטיפ של yohai2004 - למטייל (4) מתוך הטיפ של yohai2004
אקרופוליס מתוך הטיפ של yohai2004 - למטייל (5) מתוך הטיפ של yohai2004
אקרופוליס מתוך הטיפ של yohai2004 - למטייל (6) מתוך הטיפ של yohai2004
Acropolis of Athens
+30 21 0321 4172
הפרטים התקבלו מגולשי אתר למטייל ובאחריותם

גבעת האקרופוליס והמונומנטים שעליה נחשבים האטרקציה המרכזית של העיר אתונה. על האקרופוליס נמצאים שרידים עתיקים של מבני ציבור, אשר היו פעילים בתקופות הקדומות של יוון ובעת העתיקה. השיחזורים של החורבות והעתיקות השונות מרשימים מאוד, והיסטוריים. ניתן לרכוש כרטיס משולב לכל האטרקציות השונות בגבעה, ולהגיע אליה ברגל ממרכז העיר או באמצעות מונית.  

מה חושבים מטיילים על אקרופוליס

4.5
14 מדרגים
6
6
0
0
0

14 המלצות על אקרופוליס

תמונת הפרופיל של lauber27
lauber27

”תצפית על האקרופוליס בלילה“

קרא עוד

מומלץ ללכת לשתות דרינק באחד מ-2 המלונות הצופים לאקרופוליס (ניתן לשבת במקום סגור או על הגג, היה קצת קריר בינואר אבל יש שם עמודי חימום) . המחירים די הוגנים והמלצרים מאוד אדיבים. מלון 1 זה ה- 360 Degrees Hotel והמלון השני - A For Athens - המלונות קרובים אחד לשני.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גולןת
גולןת

”כרטיס ב-10 יורו“

קרא עוד

יש ליד הדוכן כרטיסים עמדה לרכישה עצמאית בכרטיס אשראי של כרטיס כניסה לאקרופוליס ב-10 יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Elana Mor_3997460
Elana Mor_3997460

”אטרקצית חובה“

קרא עוד

מקום מהמם וחובה לכולם להגיע זה מקום אולטימטיבי למטיילים ולתיירים, תור ארוך בכניסה, מחיר 20 יורו לאדם, לסטודנטים הנחת סטודנט של 10 יורו, מומלץ להגיע עם תעודת סטודנט או צילום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של פנינה ש._3573381
פנינה ש._3573381
3

”גג העולם :יפה אבל יקר“

קרא עוד

מי שקרא לאקרופוליס כך. לא טעה.

אקרופוליס פרושו העיר העליונה ואכן האקרופוליס מאפשרת נקודת תצפית מדהימה על כל אתונה ומעבר לה 360 מעלות.

העליה אינה קשה. נכון שמדובר במדרגות אך מדובר במדרגות שבין אחת לשניה יש משטח שעליו פוסעים מספר צעדים מה שמקל את הטיפוס שאינו כה ארוך.

שטח האקרופוליס אינו מוצל וחשוף לשמש כל שעות היום לכן מומלץ לבקר בשעות שאינן חמות.

עלות הכניסה למי שאינו מבוגר או סטודנט 20 יורו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ie18
ie18

”עתיקות יוון“

קרא עוד

לכל מי שמתעניין בהיסטוריה היונית העתיקה חובה לבקר באתר האקרופוליס.

 האקרופוליס (Acropolis)

שהינו במשך חמישה ימים נפלאים באתונה ובקרנו באקרופוליס המדהים.
מגיעים לאקרופוליס או רגלי דרך הסמטאות של הפלקה או במונית או ברכבת התחתית. הסיור באקרופוליס לאוהבי ההיסטוריה הוא מרתק מאוד. האקרופוליס של אתונה הוא אחד מציוני הדרך המפורסמים והמשפיעים ביותר בהיסטוריה. האתר המבוצר באופן טבעי משכן את ההשפעה האדריכלית הגדולה ביותר של הציוויליזציה המודרנית ומסמל את מקום הולדתה של הדמוקרטיה. האקרופוליס של אתונה תוכנן, והבנייה החלה, בהנחייתו של הגנרל הגדול והמדינאי פריקלס מאתונה. מעל שנתיים של תכנון מפורט נכנסו למפרטים וקשרו את העבודה עבור הפרתנון בלבד, והאבן הראשונה הונחה ב- 28 ביולי 447 לפסה"נ. מי שרוצה לקרוא על הסיור שלי באקרופוליס מוזמן להכנס לבלוג שלי

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גיא.ב.
גיא.ב.

”האקרופוליס באתונה - תכנון מסלול“

קרא עוד

כדאי להשקיע באקרופוליס באתונה בערך חצי יום, אפרט קצת על איך מחולק המתחם ועל כל איזור. המתחם כולו של האקרופוליס מחולק לשלושה חלקים גדולים – איזור האקרופוליס ושני התאטראות:.

  1. מיד לאחר הכניסה בצד ימין, לפני העליה לאקרופוליס (ומי שמגיע ממזרח יראה אותו גם בדרך) יופיע תחתיכם התאטרון הראשון, שהוא למעשה אודאון, מלשון אודיו – הוא נועד למופעים מוזיקלים בעיקרו, האודאון של הרודס אטיקוס. הוא נבנה ב-161 לספירה ע”י הרודס בשביל אשתו ושוחזר לחלוטין ופסטיבל אתונה בקיץ יש בו הופעות.
  2. כדי לא לחזור לאותו מקום אח”כ וכדי לקבל תמונה מלמעלה על האיזור – עלו כעת לאקרופוליס. הכניסה (הפרופלייה) , נבנתה במשך חמש שנים מ-437 לפני הספירה. מימין לכניסה, שימו לב למקדש אתונה נייקי (כמו המותג) ששוחזר מצד ימין – המקדש נבנה משיש ב-427 לפני הספירה ומאז פורק ונבנה מחדש כמה פעמים.
     בהמשך בצד ימין תוכלו לראות את הפרתנון. בנוי משיש, הפרתנון נפתח ב-438 לפני הספירה לאחר 15 שנות בניה. הוא מוקדש כמובן לאתינה, האלה השומרת של המקום. הוא המקדש הדורי הכי גדול שהושלם ביוון, והציורים שקשטו את המקדש נמצאים במוזיאון ממול.
     לבסוף, המבנה שעוד נותר הוא ארקטאיון (על שם ארקטיאוס, המלך העתיק של אתונה) . זה המקום בו פוסידון תקע את קלשונו ואתינה הצמיחה את עץ הזית כדי לזכות בליבם של האתונאים. הדמויות שמחזיקות את המרפסת מחוץ למבנה נקראות קריאטידות, על שם הנשים מקאריה (Carya) שבפלופונז. הדמויות הן העתקים, 5 מקוריות במוזיאון ממול, ואחת במוזיאון באנגליה.
  3. לאחר הסיור על האקרופוליס, המשיכו וסיירו דרך המקדש של אסקלפיוס (שעל מי מעיין) שם התפללו לרפואה, והגיעו לתאטרון של דיוניסוס – התאטרון הראשון בעולם, מהמאה השישית לפני הספירה.
  4.  
הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של גיא.ב.
גיא.ב.

”עדכון מחירים - אקרופוליס אתונה“

קרא עוד

יוון החליטה להעלות מחירים לכל האטרקציות התרבותיות שלה – פי שתיים ואף שלושה ממה שהיה שנה שעברה. מה שאומר שכניסה לאקרופוליס ולתאטרון דיוניסוס בלבד יעלו 20 יורו, וכניסה משולבת שכוללת את האקרופוליס, תאטרון דיוניסוס, האגורה הרומית, האגורה ההלנית (העתיקה) , קרמיקוס, מקדש זאוס האולימפי והליסאום של אריסטו (שעד עכשיו היה חינם) תעלה 30 יורו לאחד.

כניסה יחידה לכל אחד מהמתחמים הללו, מלבד האקרופוליס, עולה בין 6-12 יורו לאחד, ככה שמספיק שאתם מתכננים להכנס גם לקרמיקוס – עדיף לקנות את הכרטיס של ה-30. יש הנחות לסטודנטים, חמישים אחוז אם אני לא טועה.

נסו להקדים בהגעתם לאקרופוליס, הקבוצות מתחילות להגיע בעשר בבוקר, והמקום נפתח בשמונה, ככה שאם תגיעו בשמונה וחצי אפילו יהיה לכם מספיק זמן להתרשם ולרדת לפני הקבוצות ולפני החום של אמצע היום.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של yohai2004
yohai2004

”גבעת האקרופוליס והכרטיס המשולב “

קרא עוד

האטרקציה המרכזית של אתונה היא כמובן גבעת האקרופוליס והמונומנטים שעליה. נמצאים עליה שרידים של מבני ציבור עתיקים, כולם בדרגות שונות של הרס. מכל מקום במרכז התיירותי של אתונה אפשר לראות את גבעת האקרופוליס, את המבנים שעל מדרונותיה, ואת המנופים שמשמשים לשיפוץ המבנים שבפסגתה.

גבעת האקרופוליס תחומה בגדר ומנוהלת כגן לאומי. הכניסה הראשית לגן הלאומי נמצאת במורד הדרומי של הגבעה, סמוך לתחנת המטרו "אקרופולי". צמוד לכניסה יש טוריסט אינפורמיישן, ושם אפשר לקבל עלונים ומפות של העיר וסביבתה. הם נחמדים מאוד ומדברים אנגלית טובה. בטוריסט אינפורמיישן קניתי כרטיס משולב, לביקור בגבעת האקרופוליס, ובחמישה אתרים ארכיאולוגיים נוספים באתונה: האגורה העתיקה, הקרמיקוס, האגורה הרומית, ספריית אדריאנוס ומקדש זאוס האולימפי. הכרטיס עולה שנים עשר אירו, והוא טוב לארבעה ימים, לא חייבים הכל ביום אחד. יש עליו שישה ספחים, ובכל אתר תולשים ספח אחד.

האמת, שבשלושה מבין השישה אין יותר מדי מה לראות: באגורה הרומית, בספריית אדריאנוס ובמקדש זאוס האולימפי. סתם רצף של שברי ממצאים ארכיאולוגים פזורים בשטח. כך גם לגבי הקרמיקוס, בית הקברות העתיק ביותר של אתונה, אבל שם יש מוזיאון קטן, ובו ממצאים ארכיאולוגיים מרשימים יותר, שכדאי לראות. וגם לגבי שלושת האתרים שאין הרבה מה לראות בהם, אתה ממילא נמצא בסביבה, ממילא כבר שילמת, אז מה, לא תיכנס?

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ליאל_אורי
ליאל_אורי

”כרטיס כניסה לאקרופוליס“

קרא עוד

לאקרופוליס ניתן להיכנס רק עם כרטיס שעלותו 12 אירו. כל הכרטיסים האחרים בוטלו. הכרטיס מקנה כניסה לחמישה אתרים נוספים ומוגדרים, לכל אתר פעם אחת. הכרטיס תקף לארבעה ימים מרגע רכישתו. האתרים הנוספים: האגורה היוונית, האגורה הרומית, בית הקברות העתיק, התיאטרון של דיונסוס, המקדש של זיאוס. בכל אתר יש להציג את הכרטיס הראשי, הם חותמים עליו ונותנים לך כרטיס כניסה לאתר. הכניסות החינמיות של ימי ראשון בוטלו.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של zivony
zivony

”אתרים ארכיאולוגים באתונה“

קרא עוד

להלן האתרים הארכיאולוגיים הכלולים בכרטיס האקרופוליס (12 יורו). יש לבדוק שעות פתיחה, בראשון נסגר מוקדם יותר.

האתרים הבאים נמצאים באיזור אחד וניתן לבקרים יחדיו: * האקרופוליס - לדעתי נראה הרבה יותר טוב מלמטה. הוא נמצא בשיפוצים כבר שנים וכל הדברים השווים מבפנים נמצאים במוזיאונים. שווה לראות ביום ובלילה מכיכר מונאסטירקי. ניתן לצפות גם מגבעת Filopapu הגבוהה מהאקרופוליס. לא ניתן לקנות כרטיס נפרד לאקרופוליס בלבד כמו בעבר. ניתן לקנות כרטיסים לכל השאר בנפרד. * תיאטרון דיוניסוס - היה אתר חשוב להצגות עוד במאה הששית לפני הספירה. לא התרשמתי במיוחד, לא הרבה יותר מעניין מקיסריה. ניתן להתחיל ממנו ולרדת באקרופוליס או להפך. * באותו האיזור נמצאים גם המקדשים של זאוס (עמודים גבוהים מאוד) - לא ביקרתי. * מוזיאון האקרופוליס (לא כלול בכרטיס)- מוזיאון חדש יחסית (נפתח ב-2010) עם מבנה ארכיטקטוני מעניין. בניגוד למוזיאון הארכיאולוגי הוא מרווח ופתוח לאור השמש. לא כלול במחיר הכרטיס לאקרופוליס, אך שווה צפיה. ניתן להקדיש כשעה וחצי-שעתיים. סגור בשני.

באיזור של מונאסטירקי תוכלו לבקר את האתרים הבאים: - אגורה העתיקה - האיוזר שבו צמחה הדמוקרטיה. איזור פתוח בטבע ובו עתיקות וכן מוזיאון קטן אך מעניין ביותר. אני מאוד נהניתי מהצעידה שם. - קרמיקוס - בית הקברות העתיק של אתונה. גם הוא פתוח כמובן בטבע, ולא נראה כלל כמו בית קברות. יש מוזיאון עם פסלים ענקיים במרכזו, וכל מיני ממצאים יפים שנמצאו בקברים. לא להחמיץ! - אגורה הרומית - נמצאת סמוך למוניסטרקי ומשויכת לתקופה הרומית המאוחרת יותר. הממצאים כאן פחות מעניינים וכמעט ואין הסברים. רוב מה שתראו מבפנים תוכלו לראות גם מבחוץ. - ספריית הרידיאן - סמוך לאגורה הרומית. אפשר לוותר.

הטיפ עזר לך?

כתבות על אקרופוליס

מתוך הבלוגים - פוסטים על אקרופוליס

הוספת פוסט

תגיות