שמורת גורדי
Kveda Gordi

5
(1)
שמורת גורדי - למטייל (1) מתוף הטיפ של adiwasser
Kveda Gordi, גאורגיה

מה חושבים מטיילים על שמורת גורדי

5
מדרג אחד
1
0
0
0
0

1 המלצות על שמורת גורדי

תמונת הפרופיל של adiwasser
adiwasser

”טיול יום מקוטאיסי בשמורת גורדי“

קרא עוד

נקודת חן שלא מוכרת למטיילים רבים. הגענו לשמורת גורדי עם מטיילים שפגשנו, שקיבלו המלצה על המקום ממקומיים. הנסיעה ממרכז קוטאיסי עם נהג פרטי עלתה לנו 60 לארי לאחר מיקוח וארכה כ-50 דקות נסיעה (מהירה, של מקומיים).

מגיעים בהתחלה לכניסה לשמורה עם מרכז מבקרים. כשהגענו היה סגור, אבל לא משנה.. מימין למרכז יש שער רכבים שהיה נעול, אך סורג אחד בו נעקר וכך נכנסנו. מרחק קצר משם מתחיל שביל כבוש להולכי רגל, שלוקח אתכם ליער מהאגדות. מסביב פרות, חזירים, עצים מכוסי טחב, פטריות ושאר הפתעות. ממשיכים עם השביל עם השילוט לכיוון ‘‘הצוק‘‘ (cliff) במרחק 2.5 ק"מ. השביל נגמר במבנה עם שירותים. קצת אחריו תראו שער ירוק קטן, שמעברו השני מדרגות. התחילו לרדת ותגלו גשר ברזל ענק שיגרום לכם לעמוד באוויר מעל צוק גבוה. תצפית משגעת, גם אם מעט מפחידה.

ממשיכים עם המדרגות עד הסוף, והן יחזירו אתכם בחזרה לאותו מבנה עם שירותים. אפשר לעצור להפסקת צהריים באחת מהנקודות היפות בדרך. חוזרים על אותו שביל שבאנו. בנקודה מסויימת אפשר לרדת מהשביל הסלול לשביל אבנים עם שלט לכיוון ה"bath". זוהי דרך מעט מאתגרת יותר, עם מים ובוץ (מחליק), שבסופה מפלונים ומעין מקווה מים קטן. תוספת נחמדה לטיול.

החזרה לשביל הסלול מאותה דרך שבאנו (אל תתפתו לנסות להמשיך, השביל לא מעגלי ובסוף תצאו מהשמורה כמו שקרה לנו...). ובחזרה למרכז המבקרים. בסך הכל אפשר לבלות שם חצי יום נחמד ביותר. שימו לב שהדרך אמנם קצרה, אך יש עליות וירידות גם בשביל וגם במדרגות, ולכן היא עשויה להיות מעט מאתגרת.

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על שמורת גורדי

אין עדיין פוסטים על שמורת גורדי.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות