קניון אוקצה
Okatse Canyon

4.6
(11)
קניון אוקצה - למטייל (1) מתוף הטיפ של efratbakshi
קניון אוקצה מתוך הטיפ של YakirML - למטייל (2) מתוך הטיפ של YakirML
קניון אוקצה מתוך הטיפ של tzzion - למטייל (3) מתוך הטיפ של tzzion
קניון אוקצה מתוך הטיפ של tzzion - למטייל (4) מתוך הטיפ של tzzion
קניון אוקצה מתוך הטיפ של Bagii - למטייל (5) מתוך הטיפ של Bagii
קניון אוקצה מתוך הטיפ של Bagii - למטייל (6) מתוך הטיפ של Bagii
קניון אוקצה מתוך הטיפ של Michal 28281 - למטייל (7) מתוך הטיפ של Michal 28281
קניון אוקצה מתוך הטיפ של Michal 28281 - למטייל (8) מתוך הטיפ של Michal 28281
קניון אוקצה מתוך הטיפ של efratbakshi - למטייל (9) מתוך הטיפ של efratbakshi
קניון אוקצה מתוך הטיפ של efratbakshi - למטייל (10) מתוך הטיפ של efratbakshi
Samegrelo-Zemo Svaneti, Georgia

מה חושבים מטיילים על קניון אוקצה

4.6
11 מדרגים
7
3
1
0
0

11 המלצות על קניון אוקצה

תמונת הפרופיל של הסוכרזית
הסוכרזית

”מסלול מומלץ“

קרא עוד

לא רחוק מקוטאיסי מספר אתרי טבע יפים לטיול.

הידוע והמתוייר ביותר: קניון מרטוולי, מאוד ממוסחר, אך שווה ביקור כראשון ברשימה.

בפחות משעתיים מספיקים גם לטייל ברגל בשביל מסומן בין המפלים (כיום אין אפשרות לרדת מהשביל ולרחוץ בבריכות! ) וגם לשוט בקניון (אופצייה בתשלום נוסף) .

כ ½ שעה משם: קניון אוקצה, מרתק! לא לבעלי לב חלש היות ויש המון מדרגות (סה”כ 999) והולכים על גשר תלוי כ700 מ' על דופן הקניון. נקודת הסיום עוצרת נשימה: מרפסת בגובה רב עם נוף מדהים!

מס' מפלים יפהפיים בסביבה. לשאול במרכז-המבקרים (שנמצא בקרבת קניון אוקצ'ה)

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של miria2309
miria2309

”חוויה! גשר עץ תלוי על קניון עם מרפסות נוף תלויות“

קרא עוד

הגענו לOkatsa Canyon בהמלצה של חברים, המקום נמצא באזור משגע, יש כמה אטרקציות אנחנו קנינו כרטיס משולב גם למערות הנטיפים פרומתיאוס וגם לשייט בנהר Martvili בעלות של 50 ליי לאדם וזה שווה. יש אפילו עוד אטרקציה שלא עשינו כי היינו עייפים. במרכז המבקרים ניתן לראות המחשה בדגם מוקטן את הקניון והגשר, שווה ביותר! אל הקניון יש 1.2 ק”מ הליכה, ברגל בתוך יער, בדרך יושבות מקומיות להציע לכם בקבוק מים ב 1 ליי, קחו, בשביל לתת להם פרנסה. הדרך נעימה, לא קשה- יש קטע אחד של ירידה תלולה, בדרך אבנים שהכינו אבל קחו בחשבון את העלייה. בחזור. יציעו לכם מונית שתיקח אתכם לכניסה. לדעתי לא צריך. הקניון מצריך כושר מדרגות. יורדים הרבה מדרגות (ואחר כך עולים.) אבל כל שנייה הנוף יותר יפה, עשיר וירוק, הגשר התלוי כל כך יפה בנוי וגם מרפסות הנוף הפורצות אל החוץ ואתם תלויים כאילו, מקסים ממש. החזור קצת קשה, יש מדרגות כאמור, אבל אפשר לעשות את זה ולנוח מדי פעם. בסוף יש עמדת גלידות ושתייה קלה, ושוב כשיוצאים מהקניון זו לא סוף העלייה - יש עוד את הדרך ביער, עוד 1.2 ק”מ אז תבררו מה מתאים לכם. שווה ביקור, נוף מטמטם.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של YakirML
YakirML

”מסלול טיול נהדר“

קרא עוד

היינו בקניון אוקצ'ה (27 לאפריל 2018) כחלק מיום טיול שכלל בנוסף את עמק מרתווילי ומערת פרומתיאוס. מומלץ להגיע למקום מבטומי כחלק מטיול בעוד מס' אתרים באזור אחרת הנסיעה ארוכה מאוד.

לאחר תשלום על כניסה (30-40 לארי לזוג) , ישנו מסלול הליכה של כ-2 ק”מ לקניון עצמו. מסלול הליכה נעים, על דרך מסודרת ונוף יפה של צמחיה עשירה. לחלופין, אפשר לשכור במקום הסעה עם רכב 4X4 שיביא עד לקניון עצמו אך לדעתנו ממש מיותר. בכל מקרה, במידה ולוקחים הסעה עד לקניון לא לסכם מראש על חזרה אחרת הבנו מהמדריך שלנו (אפו, ראה/י המלצה נפרדת) שהם נוטים לעלות מחיר בחזור בטענה שאיחרת. במידה ועייפים אפשר לשכור הסעה בחזור ולחסוך את ההליכה חזרה של 2 ק”מ (אך שוב לדעתנו מיותר) .

הקניון עצמו יפה מאוד, הליכה של 1.5 ק”מ בערך על שביל מעץ כשלמטה צוק חד. נוף יפה של הקניון והמפלים למטה.

מומלץ מאוד (בשילוב עם עוד אתרים באזור) .

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של tzzion
tzzion

”קניון שאסור לפספס“

קרא עוד

שביל תלוי מעל קניון, עם מרפסת בגובה מאות מטרים.

מי שמגיע עם ג׳יפ שיקח בחשבון שהנסיעה ממשרד הכרטיסים לקניון כרוכה במיומנות נסיעה. נהגים בעלי גיפים ישמחו לקחת אותכם תמורת 50 לרי.

עלות הכניסה 15 לרי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של ettyzamir
ettyzamir

”10.9.2017 בקניון אוקצה “

קרא עוד

נסענו בעקבות התמונות המרהיבות והנופים היפים. מרכז המבקרים החדש והיפה נפתח בשעה 10:00. קחו בחשבון כי בתקופה זו של השנה חם מאוד כבר משעות הבוקר המוקדמות, המפלים יבשים ואין הרבה מים בנהר. מסלול הגשר התלוי מאוד יפה אבל כדי להגיע אליו יש הרבה מאוד מדרגות. ממליצה להגיע בעונה מתאימה יותר.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של efa
efa

”הגבלת גובה בכניסה לקניון אוקצה“

קרא עוד

שימו לב, לא ניתן להכנס עם ילדים פחות מ1.20 מטר לקניון אוקצה. אפילו אם הם קשורים במנשא או בעגלה. למעט העובדה הזו הקניון והטיול בו נראים מקסימים ואפשר להעביר בו יופי של חצי יום מקותאיסי.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Bagii
Bagii

”קניון אוקצה - Okatse Canyon“

קרא עוד

מדובר במסלול חדש יחסית - שביל הליכה של 700 מטר שתלוי מעל התהום. כדי להגיע לשם מגיעים קודם למרכז המבקרים ושם קונים כרטיס. משם הולכים ברגל כ-2 קילומטר, ניתן כמובן לשכור "הקפצה" עד תחילת המסלול, או לנסוע לבד למי שיש ג'יפ (רק שימו לב שפה נדרש ג'יפ גבוה ולא ג'יפון יש שם עליות מאוד תלולות שפחדנו שהג'יפון שלנו לא ישרוד).

המסלול לא מומלץ לבעלי פחד גבהים, אבל מאוד מהנה. למי שרוצה יכול להמשיך אחר כך למפלים שנמצאים בהמשך הכפר, אך לשם לא ניתן להגיע ברכב אלא לחנות כ-3 ק"מ לפני ולעלות ברגל עד למפלים (לא הספקנו לשם לצערנו).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של המטייל 17
המטייל 17

”דרך לא עבירה“

קרא עוד

השתמשתי באפליקציה maps.me כדי להגיע מקותאיסי למרכז מבקרים החדש, אבל האפליקציה שלחה אותנו בדרך שמובילה לגשר בלתי עביר לרכב – ראו הוזהרתם. הייתי צריך להשתמש בגוגל מפות ולעשות עיקוף רציני ביותר כדי להגיע לאוקצה.

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של Michal 28281
Michal 28281

”פארק מעניין בגאורגיה“

קרא עוד

פארק חדש יחסית בגאורגיה, מטופח מאוד.

יש שתי אטרקציות מרכזיות – אזור עם מפלים וגשר תלוי שהולך לאורך אחת מגדות הקניון. 

לשתי האטרקציות קל יותר להגיע עם ג'יפ. למפל יש אפשרות להגיע עם רכב רגיל עד נקודה מסוימת (נכון לאוגוסט 15 הם עובדים על כביש מסודר לאזור) ואז או שהולכים ברגל בדרך לא הכי מעניינת (שכוללת גם עליה טיפה תלולה) או שלוקחים רכב 4×4 מאזור מרכז המבקרים עד לאזור בו ניתן ללכת ברגל למפל. זו ירידה די קלה לאזור של נחל עם הרבה מפלים קטנים ואחד ממש גבוה. אפשר לשכשך במים , יש בריכות קטנות . חלקן רדודות מאוד. נעים מאוד ביום חם.

בגשר התלוי גם תחסכו הליכה רבה אם יש לכם ג'יפ – יש 2 ק"מ של הליכה (בפארק מוצל) עד שמגיעים לגשר, את הדרך הזו ניתן לחסוך אם יש ג'יפ (באמת צריך ג'יפ, הדרך קשה לרכב רגיל).

כאשר מגיעים לתחילת הגשר יש מדרגות לרדת (ואז לעלות..) ואז 1.5 ק”מ של גשר תלוי. המקום מקסים. ביום חם, שימו לב, הגשר עצמו לא מוצל. קחו את הזמן, במיוחד עם ילדים.

שימו לב שבכניסה לא מספרים לך שאפשר להגיע עם ג'יפ עד לכניסה לגשר, על מנת להגיע לשביל ממנו ניתן לנסוע עם הג'יפ חפשו את השלט הקטן שרשום עליו “Okatse Canyon”, כמאה מטר לפני משרדי הכניסה לקניון (נמצא סמוך למסעדה/קיוסק שנמצא שם).הכניסה לקניון עולה כמה לארי (לא זוכרת, אבל מאוד זול).

הטיפ עזר לך?
תמונת הפרופיל של larisa_1968
larisa_1968

”חובה - מסלול הליכה מהמם על רמפה תלויה מעל קניון אוקצה“

קרא עוד

האתר חדש. ניתן להגיע אליו בעזרת שילוט על הכביש מקוטאיסי לכיוון צפון מזרח. הכניסה עולה 8 לארי (כ-16 ש”ח).

עד הרמפה/המעקה התלוייים ישנו מסלול של כ-2.5 ק”מ ברמת קושי קלה-בינונית (ניתן לשכור הקפצה ע”י ג'יפ לתחילת מסלול הרמפה תמורת 30 לארי). אחריו יורדים בהמון מדרגות אל הרמפה התלויה/קשורה לצלע ההר. סה”כ מסלול ההליכה על הרמפה הוא 750 מטרים, עם נקודות צילון מהממות, חלקן גבוהות מאוד (לסובלים מפחד גבהים לא חוויה מלבבת, כי אין אפשרות לחזור.) בתום המסלול העל הרמפה ישנה עליה תלולה מאוד במדרגות. סה”כ חוויה מאתגרת ומהממת. לא להחמיץ!

הטיפ עזר לך?

מתוך הבלוגים - פוסטים על קניון אוקצה

אין עדיין פוסטים על קניון אוקצה.

שתפו את החוויות שלכם מהטיול עם קהילת המטיילים הגדולה בישראל

כתבו בלוג

תגיות

עקבו אחרינו לכל העדכונים החמים בארץ ובעולם