שדה התעופה לא גדול במיוחד .הגעה לשדה ישר לאיסוף כבודה ואז יורדים למטה למכונות לאישור טופס קורונה ודרכון (לא לשכוח אישור אלקטרוני לכניסה לקנדה +אישור 72 שעות לפני ההגעה arrivcan )ואז יוצא טופס עם צילום תמונה .עם זה לגשת לבקר גבול ויציאה ..מהשדה ניתן להגיע למלונות שמסביב יש שאטלים חינם שער 8 קומה שניה ליד הציק אין לארה"ב .ויש אוטובוס קו 747 שנוסע לעיר 7/24 נסיעה בערך 40 דק עלות כרטיס יומי לכל התחבורה 10 ד כרטיס סוף שבוע מיום ו משעה 16:00 עד יום ב עלות 14.5 ד ויש גם ל 3 ימים.

מסלול ל 24/48 שעות במונטריאול .

אני ישנתי 2 לילות במלון ליד השדה כי ביום השלישי היתה לי טיסה ב 8 בבוקר (יש שאטלים חינם לשדה לבדוק במלון) בשדה ליד שער 21 יש מכונה לכירטוס לאוטובוס .יומי או סוף שבוע או 3 ימים .

לקחת את האוטובוס 747 עד תחנה
René-Lévesque / Jeanne-Mance נסיעה כ 30 דק (ממול התחנה קניון אם אפשרות של אוכל מהיר וגם המעברים התת קרקעים למרכזי קניות נוספים)

  • מתחנה זו ללכת 2 דק ואז לפנות ימינה לרחוב Rue Saint-Urbain‬‏ הליכה של כ 10 דק מגיעים לכיכר קטנה פלס דה ארמה וממול בזיליקת נוטרדאם. לשבת על המדרגות לפעמים יש נגנים בכיכר או חתונה שבאים עם לימוזינות. בצד השמאלי של הבזיליקה יש רחוב קטן להמשיך עד הנהר ולפנות שמאלה לכיוון כאילו טיילת.

  • להמשיך ללכת כ 15 דק עד Vieux-Port de Montréal.בדרך יש גלגל ענק ודוכנים קטנים וגם שירותים ציבורים. לחזור ממול לגלגל תראו כנסיה עם פסלים ירוקים על הגג .לעבור מצד שמאל של הכנסיה לרחוב קטן עם עליה קטנה. ואז לפנות שמאלה למדרחוב  Rue Saint-Paul רחוב תוסס ביום שימשי .

  •  Rue Saint-Paul ללכת במדרחוב כ 5 דק עד לרב Jacques-Cartier ולפנות ימינה .תראו פסל ללכת לכיוון הפסל ושם ליד בנין העיריה הישן של מונטריאול. לחזור לרח סאן פאול ולהמשיך כ 5 דק עד לרחוב Saint-Laurent לפנות ימינה לסן לורנט וללכת כ 5 דק עד לתחנת אוטובוס קו 55 .האוטובוס עובר בציינה טאון .אפשר לרדת ואחר כך להמשיך עם קו 55 כ 10-15 דק עד תחנת
    Saint-Laurent / Du Mont-Royal לרדת בפינה יש קו 11 (יתכן שהרחוב בשיפוץ אז ללכת תחנה קדימה ולעלות על קו 11 נסיעה כ 13 דק (אפשר גם מהמטרו תחנה מונט רואיל ואז לקחת קו 11 או גם 711 .למי שלא עושה את המסלול)לרדת בתחנה 
    Remembrance / Du Chalet .ולפנות שמאלה עד תחילת הפרק ושוב שמאלה דרך השביל הליכה של 10 דק .

  • Kondiaronk Belvedere מקום עם תצפית מדהימה על מונטראול .לא לחזור לאוטובוס ללכת מצד ימין של המבנה ממול .ולרדת במדרגות מעץ עד למטה ואז בסוף המדרגות מעץ ממול שביל שיורד למטה מגיעים לרמזור חוצים את הכביש ממול בניך חום אדמדם .ממשיכם ללכת ברחוב Rue Peel כ 10 דק הליכה עד תחנת מטרו peel מצד שמאל הליכה קצרה תגיעו לקניון  Eaton de Montréal אפשר להיכנס לנוח למטה יש מסעדות בקניון יש מטרו תחנה McGill.או ללכת ברגל מרחוב יוניון לכיוון הנהר . או לחזור לשדה קחו את את המטרו מס 1 עד תחנת
    Lionel-Groulx ואז משם האוטובוס 747 לשדה .

9

9