הקדמה

לישראלים רבים קניות הן חלק בלתי נפרד מנסיעה וטיול בחו"ל. במונטריאול ההיצע הוא רב והמחירים למטייל הישראלי הם בדרך כלל נוחים.

מאחר וכך, בחרתי להכין סקירה קצרה  בנושא קניות במונטריאול, המשלימה מאמר אחר שלי בבלוג זה שעניינו "מונטריאול, קנדה – מדריך מקיף לטיול עצמאי " .ראו בקישור הבא https://www.lametayel.co.il/posts/10mmdg

עיקר הקניות במונטריאול הן באזור מרכז העיר ,דאונטאון. באזור זה ניתן להתנייד רגלית וגם לקצר טווחים ע"י נסיעה נוחה ברכבת התחתית, המטרו.

מרכזי הקניות, בתי הכל-בו ומרבית החנויות במונטריאול פעילים 7 ימים בשבוע. בד"כ שעות הפתיחה הן בין 0900 ל 1100 בבוקר . במקומות רבים שעות הסגירה בד"כ בשעה 1800 ובימים חמישי-שישי בשעה 2100. בשבת-ראשון בד"כ שעת הסגירה היא 1700. זהו מידע כללי, בבחינת "כלל אצבע" בלבד.  יש לבדוק פרטנית בכל מקום את שעות הפתיחה והסגירה.

מאחר וקנדה היא מדינה קרה בחורף וכך גם מונטריאול , יש בה היצע של מעילים, צעיפים, כובעים ,כפפות וביגוד טרמי המתאימים לחורף הקנדי . זו הזדמנות למי שמעוניין להצטייד בביגוד חם לחורף.

התמצאות במרכז העיר

רחוב שדרות סנט לורין Saint-Laurent Boulevard – זהו רחוב ראשי הומה במונטריאול, שאורכו כ 11 ק"מ וכיוונו צפון דרום. נבנה לראשונה בשנת 1792 כקו המפריד בין החלק המזרחי של העיר לחלקה המערבי. ידוע היום בשם "מיין" Main.

יצוינו עוד ארבעה רחובות ראשיים נוספים במרכז העיר ,שכיוונם מזרח מערב והם אף מקבילים זה לזה: 

·         רח' שרברוק   Rue Sherbrooke

·         בולבארד מיזונובה  Boulevard de Maisonneuve (מדרום לשרברוק)

·         רח' סנטה קתרין Rue Sainte-Catherine  (מדרום למיזונובה)

·         רח'  בולבארד רנה לבק Boulevard René-Lévesque  (מדרום לסנט קתרין)

שדרות סנט לורין חוצה את הרחובות הנ"ל, כמו גם רחובות רבים נוספים, לכל אורכו ומפריד בין החלק המזרחי לבין החלק המערבי של כל הרחובות. לכן יש לשים לב לסיומת בשם הרחוב, האם זו סיומת מזרח (משמע קטע רחוב שנמצא ממזרח לשדרות סנט לורין) , או מערב.

לידיעה- בקנדה, כמו גם בארה"ב, מספר הבית מופיע לפני שם הרחוב.

יצוין, כי בימי חורף, גשם ומזג אויר קשה , ניתן לנוע אל מרכזי הקניות השונים, אל בתי  הכל-בו ואל מוקמות שונים ברחוב , באמצעות המעברים שבעיר התת קרקעית של מונטריאול. העיר התת קרקעית היא לא רק מעברים ממקום למקום מתחת לאדמה ,אלא גם קומפלקס של קניות, מסעדות ובילוי. בהמשך ארחיב על כך מעט.

העיר שמתחת לאדמה Réso Montréal Souterrain-The Underground City

בדאונטאון ישנה מעין עיר מתחת לקרקע הנקראת Réso . פירוש השם הוא רשת  בצרפתית (Réso - Résau) . זו רשת של רחובות/מעברים מסחריים, באורך של כ 32 ק"מ, בשטח מלבני פחות או יותר, שקצוותיו הן תחנת המטרו של פלאס דה ארמה , תחנת המטרו Bonaventure ,תחנת המטרו Peel , ותחנת המטרו Place-des-Arts.

העיר התת קרקעית מאפשרת מעבר ממקום למקום במרכז העיר ,מבלי להיות חשוף לתנאי המזג האויר הקשים בחורף. היא כוללת מעברי גישה תת קרקעיים למקומות רבים במרכז העיר - מרכזי הקניות ומתחמי המסחר העיקריים, מתחמי מגורים, בנייני משרדים, אולמות כנסים, בתי מלון, מוקדי תרבות ,לשתי אוניברסיטאות, מסעדות וכדומה  הקמת  העיר התת קרקעית החלה בשנת 1962, והיא נועדה להתגבר על קשיי  מזג האויר בחורף הארוך המאפיינים את קנדה ומונטריאול.

בנוסף, זהו גם אזור קניות ובילוי תת קרקעי מושלם וחמים לעת החורף הקר במונטריאול. היצע החנויות ומקומות האוכל כאן הוא רב.

יש גישה וירידה אליה דרך כ 180 מקומות במרכז העיר , לרבות מתחנות המטרו שצוינו לעיל ומתחנות מטרו נוספות הנמצאות מעליה כגון תחנת כיכר ויקטוריה Square Victoria-OACI  ותחנת מק'גיל (האוניברסיטה) McGill . גישה פופולרית למקום היא בכתובת Rue du Square-Victoria #247 747.

ביקור בעיר התת קרקעית הוא חובה. ביטוי להשקעה נבונה בתשתית המשפרת איכות חיים של המקומיים. כחצי מיליון אנשים עוברים כאן מדי יום. כמי שחי מספר שנים בקנדה אני יודע להעריך את הנוחות לתושבים להשתמש במערכת מעין זו על מנת להגיע אל מקום העבודה, לבצע קניות או לבילוי.

קל ללכת לאיבוד בעיר שמתחת לאדמה. מומלץ להצטייד במפה, כולל בגוגל מפס ולא להתבייש לשאול על כיוון דרך.  מידע והמלצות על העיר התת קרקעית בקישורים הבאים: https://www.mtl.org/en/experience/guide-underground-city-shopping

https://en.wikipedia.org/wiki/Underground_City,_Montreal

רחוב סנטה קתרין  Rue Sainte-Catherine

רחוב סנטה קתרין נחשב לרחוב הקניות העיקרי  במונטריאול. זהו אחד הרחובות המרכזיים והעיקריים בעיר. אורכו כ 11 ק"מ. חלק רחוב זה שממערב לרח' שדרות  סנט לורין Saint Laurent   מוסיף לשם רחוב סנטה קתרין את הציון מערב. חלק זה מסורתית הוא של אנגלו-פונים דוברי אנגלית. בקטע זה נמצאים מרכזי קניות (קניונים) ובתי כלבו גדולים  , חנויות עצמאיות כולל של מותגים, מסעדות. ממליץ ללכת מזרחה על רחוב זה מרחוב קרסנט Cresent  כשני ק"מ עד שדרות סנט לורין. לטעמי, זהו קטע הקניות העיקרי ברחוב זה . אפשר לשוטט בו מספר ימים לקניות וזו לא הגזמה.

החלק המזרחי של הרחוב, זה שממזרח לשדרות סנט לורין . הוא מסורתית פרנקו-פוני, דוברי צרפתית. חנויות בוטיק רבות, מקומות של חיי לילה, בתי קפה ועוד.

להלן מספר נקודות ציון חשובות לקניות ברחוב זה:

Centre Eaton de Montréal- אם יש מרכז קניות אחד במונטריאול שיש להיות בו, הרי זה איטון סנטר Eaton .   הוא גדול מרווח מגוון. יש בו עשרות חנויות ממותגות בתחומים רבים.כגון: יוניקלו, ספורה, לה שאטו ורבים אחרים.  ניתן למצוא בו כמעט הכול. לחובבי המתוק-במקום זה יש גם חנות דברי שוקולד של לינט השוויצרית Lindt Chocolate Shop - Montreal Eaton Centre .מרכז איטון נמצא ברחוב הקניות סנטה קתרין ,בכתובת  Sainte-Catherine St W  705 . יש גישה אליו דרך המעברים של העיר התת קרקעית.   https://www.centreeatondemontreal.com/ .

Hudson's Bay – הדסון ביי, המכונה גם הביי, הוא בית כלבו וותיק ואיכותי ברחבי קנדה. מומלץ לבקר בו. נמצא בכתובת: Saint-Catherine St W 585 . פתוח  1100 -1900,למעט  סגירה ב 1800 בשבת-ראשון. https://www.thebay.com/

Complexe Desjardins- מתחם בילוי וקניות על רח' סנטה קתרין מערב Saint-Catherine St W    150 .מתחם קניות יפה ומקורה,, שגודלו בינוני ובו כ 100 חנויות, מכוני יופי, מסעדות וכו'.נפתח ב 0930 בבוקר. https://www.complexedesjardins.com/en/

Promenades Cathédrale – מרכז קניות נחמד ופופולרי ברח' סנטה קתרין מערב. שעות הפעילות מדי יום 1800-1000,למעט בימים שבת-ראשון הסגירה ב 1700 ובימים חמישי-שישי סגירה ב 2100. בראשון פתיחה ב 1100.  נמצא בכתובת    Saint-Catherine St W 625. https://promenadescathedrale.com/

Place Montreal Trust –מרכז קניות לא גדול. יש כאן, בין היתר, חנות של זארה Zara . נמצא ברחוב שדרות מק'גיל קולג' פינת רח' סנטה קתרין מערב McGill College Ave 1500 . https://www.placemontrealtrust.com/

פרימיום-  מתחם חנויות אאוטלט   Premium Outlets Montréal

מתחם קניות פתוח של חנויות אאוטלט הנמצא מחוץ לעיר בכתובת  Chemin Notre Dame, Mirabel 19001. המיקום הוא בקרבת שדה התעופה מיראבל, שדה התעופה הבינלאומי של מונטריאול Montréal-Mirabel International Airport . למותגים רבים יש כאן חנויות אאוטלט המוכרות בהנחות גדולות.  מי שרוצה למצוא מציאות, זה המקום. לעיתים המלאי וההיצע מוגבלים.  כדאי להצטייד בפנקס קופונים של מרכז הקניות המקומי. פרימיום אאוטלט היא רשת לה מספר מתחמי אאוטלט  בארה"ב ושניים בקנדה.  הגעה לכאן היא ברכב . עבור תייר המבקר במונטריאול מאוד מורכב לנסוע ממונטריאול למתחם אאוטלט זה בתחבורה ציבורית. מסע של מעל שעתיים המחייב החלפה של אמצעי הסעה מספר פעמים במהלך הנסיעה.  מי שמתכנן לשכור רכב ולצאת מעיר מונטריאול לטיול מחוצה לה, בהחלט יכול להגיע לכאן עם הרכב השכור. אם אתם מעוניינים בקניות אינטנסיביות זה המקום עבורכם. תשקלו להביא אתכם תיק נגרר או מזוודה ריקה. ניתן להיות כאן יום שלם. החנויות במתחם פותחות ב 1000 בבוקר ,למעט בשבת ב 0900. שעות הסגירה בימים ב' ג', ד'  הן 1800. בימים ה',ו' -ב 2100. בשבת וראשון בשעה 1700. https://www.premiumoutlets.com/montrealpremiumoutlets


Les Cours Mont-Royal

מרכז קניות (קניון) אלגנטי, במרכז דאונטאון, בו  4 קומות של חנויות אופנת מעצבים, חנויות מתמחות, מסעדות ואפילו ספא. נמצא בכתובת: 1455 Peel St,  1455 ליד תחנת מטרו Peel. פתוח כל יום  משעה 1000 בבוקר (ביום א' משעה 1200) ונסגר בשעה 1800, למעט בחמישי-שישי סגירה ב 2100, ובשבת ראשון הסגירה ב 1700.  https://lcmr.ca/

Place Ville Marie

מרכז ומתחם קניות (קניון) פופולרי, במיקום מרכזי בדאונטאון. קרוי בקיצור PVM.  המרכז מחובר לרשת המעברים התת קרקעית  RÉSO וכן למרכז איטון  Eaton Centre. בקרבתו מספר תחנות מטרו ואמצעי תחבורה ציבורית אחרים. יש בו מעל 80 חנויות אופנה אלגנטיות . נמצא ליד שדרות רנה לבק Boulevard René-Lévesque, בכתובת  Place Ville Marie 1 .  פתוח כל יום בשעות 1800-1000, למעט בשבת-ראשון סגירה ב 1700.  https://www.placevillemarie.com/en

World Trade Centre Montréal

מתחם מודרני ויפה הכולל מרכז קניות, משרדים ומלון "אינטר קונטיננטל", באזור הקרוי Quartier international במרכז העיר .נמצא בקרבת תחנות מטרו  Square-Victoria-OACI  וכן  Place d'Armes .ניתן להגיע אליו גם דרך העיר התת קרקעית.  כתובת: Rue du Square-Victoria 747 .

מרכז קניות ובילוי מרשה (שוק) בונסקור  Bonsecours Market

מתחם קניות ובילויים במרכז העיר. נמצא במבנה היסטורי מרשים, בעל כיפה מוכספת, שהקמתו הושלמה בשנת 1847. שימושי המבנה עברו גלגולים שונים במשך השנים. שימש תחילה כמקום הפרלמנט של קנדה המאוחדת, אח"כ בית העיריה (סיטי הול), אח"כ הוסב לשוק מרכזי, אח"כ שימש כהיכל תרבות ומשכן להופעות מוסיקה ,אח"כ שימש למשרדי עירייה שונים. בשנת 1992,שנת ה 350 שנה להקמת מונטריאול המבנה שופץ והוסב לשימוש הציבור. לתצוגת תערוכות מתחלפות וקיום מופעי מוסיקה. היום עדיין מתקיימות תערוכות מתחלפות, אולם המקום קיבל שימוש של מרכז קניות נעים.  בו בתי קפה, מסעדות, בוטיקים לביגוד, חנויות המוכרות דברי מלאכת יד האופייניים לקוויבק ,תכשיטים, דברי אנטיק ועוד.

המבנה נמצא סמוך מאוד לכיכר ז'אק קרטייה , ברחוב סנט פול   Saint. המקום פתוח כל יום החל משעה  1000. בחודשי הקיץ הסגירה היא ב 2100. בחודשים אחרים שעות הסגירה שונות. כתובת: 350 Rue Saint Paul.

חנויות בוטיק וחנויות מתמחות

לבד מבתי כלבו ומרכזי קניות גדולים, יש במונטריאול מגוון עצום של חנויות בוטיק וחנויות מתמחות. הן פזורות ברחובות העיר. חלק ניכר מהבוטיקים האיכותיים נמצא בשכונות שמחוץ לדאונטאון. ברחוב סנט דניס Rue St,Denis   מצויים בוטיקים של מעצבי אופנה מקוויבק.  אתם הולכים ברחוב ורואים חנות שמוצאת חן בעיניכם, היכנסו ובדקו האם מתאימה למה שאתם חפצים בו.  להלן דוגמא על קצה המזלג של מספר חנויות מומלצות מסוג זה (רשימה חלקית בלבד, הניתנת לצורך המחשה):

Room Service Loft Boutique – נמצא בעיר העתיקה של מונטריאול ,קרוב לרח' נוטרדאם מערב ,בכתובת  Rue Saint-Jean, Montréal   Canada 465 . חנות ביגוד אלגנטי ואופנתי עם מבחר גדול יחסית לבוטיק.

Anthropologie – חנות ביגוד מצוינת . בדאונטאון מונטריאול נמצא הסניף המונטריאולי של רשת אמריקאית פופולרית זו.  Rue de la Montagne #105 2130.

L'Affichiste  -  חנות גלריה המציעה פוסטרים וינטג'  של פרסומות, קולנוע וכו' מצפון אמריקה ואירופה. פוסטרים מקוריים לצד הדפסים , מאמצע המאה הקודמת.  מקום שכיף לבקר בו. יפהפה. ממוקם בעיר העתיקה קרוב לרח' נוטרדאם מערב, בכתובת

  Saint Francois Xavier St 461.         https://www.laffichiste.com/        

Boutique TAG -חנות בגדים פופולרית ברח' סנטה קתרין  Saint-Catherine St W 1325.

Frank And Oak – חנות בגדי נשים במרכז העיר, ברחוב סטנלי בקרבת רח' סנט קתרין , בכתובת  Stanley St 1432 .

Art des artisans du Quebec- חנות המציעה אקססוריז, חפצים מעוצבים, צלחות מצוירות, תכשיטים ועוד. נמצאת במתחם הקניות  ,שכבר צוין Complexe Desjardins ברחוב סנטה קתרין.   Saint-Catherine St W 150.

Boutique Tozzi- בוטיק לביגוד אלגנטי לגברים. נמצא בדאונטאון ברח' קרסנט   Rue Crescent 2115.

Eva B  - בוטיק מיוחד של ביגוד יד שניה. נמצא בשדרות סנט לורין בקרבת רח' שרברוק  Sheebrooke, בכתובת  St Laurent Blvd  2015

גלריות וחנויות של דברי אומנות אסקומסיים (אינואיט) Inuit shops

לא צריך להיות רק חובב אומנות כדאי להעריך ולהתפעל מהאומנות של האסקימוסים הקנדיים (נקראים בקנדה אינואט) . עיקר העבודות הן פיסול באבן כבדה הקרויה soap stone. כמו כן, כוללת אומנות זו גם ציורים  ופריטים אחרים. בד"כ המוטיבים באומנות זו לקוחים מחיי היומיום של האסקימוסים החיים בתנאי מזג אויר קשים. לטעמי, חובה להכיר סוג אומנות זה בעת ביקור בקנדה. אזהרה- אם בכוונתכם לרכוש פריט אסקומסי של פיסול באבן, חשוב להבחין בין עבודה מקורית, לבין חיקוי/העתק .  המקור הוא כבד במשקל ויקר (מאות ואלפי דולרים). ההעתק ,שהוא חיקוי תעשייתי, הוא קל במשקלו ומחירו זול (עשרות דולרים). יש חיקויים יפים וראויים, רק לדעת שהם תעשייתיים לא עבודה מקורית של אומן.

הנה מספר גלריות המציגות ומציעות אומנות זו ברחוב סנט פול בעיר העתיקה :

·         Ricchi galerie d'art inuit et boutique d'artisanat -כתובת: Bonsecours Market 350 Saint Paul Street, East local 220 .

·         Images Boréales Inuit Art Gallery –החנות נמצאת בחלק המזרחי של רח' סנט פול, כתובת:  Rue Saint-Paul E 4 .

·         Heritage Fur & Inuit Art Gallery- החנות נמצאת בחלק המזרחי של רח' סנט פול, כתובת:  Rue Saint-Paul E  30.

חנויות אחרות:

Galerie Le Chariot  - גלריה רצינית המציעה למכירה עבודות מקוריות של אומנות אסקימוסית , המוצגות כבמוזיאון. תצוגה יפה של מגוון עבודות. מאוד מומלץ לבקר כאן, גם אם לא קונים. החנות נמצאת בעיר העתיקה ,בכיכר ז'אק קרטייה ,סמוך לרחוב נוטרדאם מזרח ,בכתובת: Pl. Jacques-Cartier  446  . https://www.galerielechariot.ca/

La Guilde – גלריה המוכרת עבודות מקוריות של אסקימוסים וילידים. בעיקר מאבן  וכן עבודות בד לתלייה על קיר. נמצאת ברח' שרברוק, בקרבת המוזיאון לאומנויות יפות של מונטריאול (המוזיאון חובה) , בכתובת:   Sherbrooke St W 1356 .   https://laguilde.com/collections/inuit

Souvenirs Bonjour Québec- חנות מזכרות מקנדה ,קוויבק ומונטריאול הכוללת מגוון רחב של מוצרים, כולל העתקים של עבודות של אסקימוסים וילידים קנדים מקומיים. נמצאת ברח' סנט קתרין במרכז העיר, בכתובת: Saint-Catherine St W 366.

שווקים

אחת הדרכים הטובות להכיר עיר ולחוות אותה היא לבקר באחד או יותר מהשווקים המקומיים. עם מגוון רחב של מוצרים אזוריים ומאכלים מוכנים ללגום בזמן שאתם חוקרים, שוק ז'אן-טלון - הממוקם בלב איטליה הקטנה - הוא השוק הגדול והמגוון ביותר מבחינה תרבותית במונטריאול. לאפשרות קטנה יותר אך מעוררת תיאבון באותה מידה, שוק Atwater בסגנון ארט דקו מציע מגוון של מוצרים מיוחדים ופינוקי מעדנים. (בנוסף, הוא ממוקם ב- Quartiers du canal הציורית.)

שוק ז'אן טאלון  Jean Talon Market- שוק איכרים פתוח, מהגדולים בצפון אמריקה. נמכרים כאן מאכלים מקומיים ואתניים ,תוצרת טריה ומגוון דברי אוכל רחב, וגם פרחים וצומח .   האוירה כאן נעימה. מומלץ מאוד לביקור. השוק נמצא באזור הקרוי "איטליה הקטנה" Little Italy של מונטריאול, בכתובת  Henri Julien Ave  7070. הוא במרחק הליכה קצר מתחנת מטרו בשם  Jean-Talon וכן מתחנת מטרו  De Castelnau -שניהם בקו המטרו הכחול (מס' 5). זהו אזור הפתוח בכל ימות השבוע 1800-0900, ביום ראשון עד  1700, כל השנה .

שוק אטווטר Marché Atwater

שוק איכרים קטן וצנוע יותר מזה של שוק ז'אן טאלון  .  גם כאן מוכרים ירקות, פירות, גבינות, יינות, חמוצים, דליקטסים, לחמים ודברי מאפה ועוד. בשוק חנויות קבע  הנמצאות במבנה המרכזי המקורה והפעילות כל השנה וכן דוכני חוץ ה"נשפכים" לרחוב, הפעילים בחודשים מרץ-אוקטובר. השוק נמצא סמוך מאוד לתעלת מים יפה החוצה קטע מהעיר מונטריאול והיוצאת ונשפכת אל נהר הסנט לורנס (סנט לורן בצרפתית). אפשר לקנות באגט וגבינה כאן ולסעוד במקום לאורך התעלה.

השוק פתוח כל יום החל מ 0900 בבוקר עד 1800 (למעט שבת-ראשון עד 1700 ) .  נמצא בכתובת :  Av. Atwater,   138. https://www.marchespublics-mtl.com/marches/atwater/

שוקי פשפשים

שוק פשפשים סנט אוסטשה  Marché aux Puces Saint-Eustache – שוק פשפשים הפתוח בכל ימות השנה (בחורף רק בימים שישי-ראשון) ,המצוי במבנה מקורה . בחודשי הקיץ שוק זה מתרחב ויוצא אל מגרש חניה ענק המצוי בסביבתו,  עם מוכרים המציעים מרכולתם.  המבנה הראשי הוא מבוך של דוכנים המחולקים לפי נושאים. במקום גם  מתחם אוכל. נמצא מחוץ למונטריאול בכתובת  Av. Mathers, Saint-Eustache, QC  455 .    https://mathers.ca/marche-aux-puces . ההגעה לכאן מחייבת רכב. נמצא לא הרחק משדה התעופה מיראבל .

שוק פשפשים סן מישל   Marché Aux Puces St-Michel – שוק הפתוח בסופי שבוע בלבד בימים שישי- עד ראשון בשעות 1700-0900. זהו שוק אנטיק , אוספים, ווינטג'. אף שנחשב יקר יחסית, הוא מאוד מומלץ לאספנים ולאוהבי אנטיק ווינטג'. נמצא בשכונת סן מישל  בכתובת  Av. Shelley, Montréal 7707 . ניתן להגיע במטרו לתחנת  St-Michel .

שוק פשפשים Meubles du Grand Berger – שוק מקורה, גדול, עם מחירים נוחים. כולל אנטיק, כלי מטבח וכלי אוכל, ביגוד יד שנייה, פריטי ריהוט ועוד ועוד. ממוקם  בעיר מונטריאול בכתובת  Centre St  2510.   ניתן להגיע לכאן במטרו (הקו הירוק) ולרדת בתחנת  Charlevoix .פתוח בכל יום למעט שבת-ראשון, בשעות 1700-1000. https://www.meublesbazargrandberger.com/

שוק הפשפשים Sainte-Genevieve Flea Market - שוק מקורה (שתי קומות) ,לא גדול, המציע פריטים איכותיים של פריטי ווינטג' ואנטיק , אקססוריז, פריטים לאספנים ,תכשיטים. בקיץ מוכרים פורסים מרכולתם גם במגרש החנייה . פתוח רק  ביום ראשון 1600-0900. מחייב הגעה ברכב.  נמצא בווסט איילנד , מונטריאול , בכתובת  Boul Gouin O, Sainte-Geneviève, QC 15674.    השוק קרוי בשם נוסף - West Island Flea Market.     http://westislandfleamarket.com/

חנויות אנטיק

לחובבי אנטיק במונטריאול יש שפע של אפשרויות לראות ולקנות. אזור האנטיק העיקרי נקרא  Antique Row  וכן   .Montreal Antique District  הוא ממוקם בעיקר ברחוב נוטרדאם מערב Notre-Dame Street West ,בקטע שבין רחוב גיא Guy Street לרחוב שדרות אטווטר Atwater Avenue . בחנויות באזור זה מוצגים פריטי אנטיק לצד פריטי וינטג' מאמצע המאה הקודמת. יש כמובן חנויות אנטיק נוספות הפזורות ברחבי העיר.

הביקור בחנויות האנטיק הוא מסע בזמן ומהנה מאוד למבקרים במונטריאול ובוודאי למתעניינים ולאספנים. מומלץ.

להלן רשימה של חנויות אנטיק לפי רחובות באזור האנטיק של מונטריאול  Montreal Antique District:

·         Rue Notre Dame : Antiques Aunt Sadie, Weilantique, Antiquité Milord Inc, Deuxièmement, Baronne De L’Insolite, Antiquités Foley L’Ecuyer, L’Allumeur, Viva Galerie, Grand Central Inc., Zofia Antiquité, Old Times Antiques.

·         Avenue Atwater : Antiquités Pour La Table, Antiquités Rowntree

·         Rue du Couvent : Iegor-Hotel des Encans

·         Rue du Bassin : Atelier De Restauration V R – Rica