הצעה למסלול של שבועיים בחוץ המערבי. נחיתה בסאן פרסיסקו לשלושה לילות – יציאה לכביש אחד שני לילות לאורך הכביש – לוס אנג'לס שני ליות – וגאס שני לילות – גרננד קניון, אנטילופ קניון, ברייס קניון לילה אחד בכל פארק וחזרה ללילה נוסף בוגאס דרך הזאיון פארק. לא הספקנו לראות את היוסמיטי.

לאס וגאס

כארבע שעות נסיעה מלוס אנג'לס ללאס וגאס. שברובם המכריעה אין כלום מסביב (ימין ושמאל רק חול וחול אפילו לא עץ אחד קטן להרגעת השלפוחית). נסיעה עם ילדים תהא לבטח לא קלה.

שעה לפני הכניסה לוגאס נמצא האאוטלט Primm , מקום טוב לעצור בו להתרעננות.

לינה – מומלץ בחום לישון באחד המלונות אשר על הסטריפ ממש. בין הטרופיקנה למירז'.

בכל מלון מהכניסה ועד לחדרים / האטרקציה התיירותית תצטרכו לחצות קזינו אין סופי.

הופעה – אפשר לקנות כרטיסים להופעות בהנחה בעמדות Tix4Tonight . ממליצה בחום על אחת ההופעות של הסירק דה סוליי, גם ההופעה הזולה ביותר מרשימה מאוד.

טיול בפרמונט Freemont בדאון טאון. מופעי רחוב מושקעים מאוד, ובשעות הערב כל שעה עגולה ל 5 דקות מופע אור קולי על תקרת הרחוב.

אאוטלט – ישנם שני אאוטלטים פרמיום צפון ופרימיום דרום לפי מיקומם ביחס לסטריפ בהתאמה. ניתן להוריד קופונים מראש באתר ההאוטלט.

המלונות – הסיור במלונות הוא בגדר חובה. אסור לפספס. אפשר לקנות כרטיס אוטובוס ל 24 שעות לפני כל מלון יש תחנה. אפשר לעבור ברכבת חשמלית (בחינם) בין כל 3 מלונות צמודים. המלצה שלי – אם יש לכם רכב. תחנו בטרופיקנה / MGM ותראו את כל המלונות שסביב. לאחר מכן בפריז ואז בונציאני. בין המלונות סביב כל תחנה תעברו בחשמלית או בטיול רגלי.

מלון Caesas Palace – במלון קניון אין סופי, אפשר ללכת בו לאיבוד. בנוי כטיילת רומית פסלים ומזרקות. אחת לשעה יש מופע במזרקה המרכזית. הפסלים המקוריים יורדים ובמקומם עולים פסלים חדשים ואז מתחיל המופע.

מלון Mirage - בחזית המלון אגם מלאכותי. אחת לחצי שעה יש בו מופע המתאר התפרצות הר געש.

מלון Venetian – במלון תעלת מים גדולה וגשרונים למעבר מעליה ובה כמובן בהן שטות גונדולות, בדיוק כמו בונציה., התקרה מוארת עם עננים. בהמשך הרחוב מתפצל למס` רחובות עם תעלות וחנויות לרוב. ביציאה ישנו מסוע הלוקח אותך לכיוון מוזיאון "מאדם טוסו".

מלון Paris – את מגדל אייפל של פאריז רואים כמעט מכל נקודה בסטריפ. בטיילת המלון יש חנויות, בתי קפה, בתי מאפה ומסעדות צרפתיות,. בשירותים כל הידיות מזהב. מהטיילת לכוון היציאה עוברים דרך שער הנצחון והשאנדליזה.

מלון Luxor – זהו מלון גדול וענקי. המלון בנוי בצורת פירמידה . בחזית המלון מספר פסלים קטנים ופסל הספינקס הענקי דרכו נכנסים למלון המגיעים בחשמלית.

מלון New York New York – שיטוט בטיילת המלון מזכירה שיטוט ברחובות ניו יורק.

מלון Bollagio – מלון גדול ומאוד מרשים בסגנון איטלקי, בחזית המלון אגם מים ענקי וכל רבע שעה יש מופע של סילוני מים מדהים המלווה במוזיקה של "אמה שפלן". במלון פינות גן קסומות בשלל צבעים וצורות.

אם אתם עושים את הסיור בין הפארקים ברכב (יש אפשרות ליציאה בסיור מאורגן בוגאס כולל טיסה במסוק) אזי ביום שיוצאים לגרנד כדאי לצאת ממש מוקדם בבוקר

גרנד קניון הגדה הדרומית Grand Canyon south rim.

הנסיעה מוגאס לגרנד קניון אינה קלה גם היא. ישנה אופציה לישון ב Williams אך עצה שלי להמשיך עד לעיירה טוסיאן Tusayan. אם תספיקו להגיע לפני השקיעה היכנסו לקניון לצפות בה.

בעונת הטיולים מומלץ להזמין מקום לינה באזור מראש או לפחות לוודא כבר באזור העיר וויליאם שיש חדרים פנויים בטוסיאן. (העיירה קטנה מאוד).

נצלו את שעות הערב לצפות בסרט ה IMAX על הגרנד קניון.(כך תחסכו זמן ביום המחרת) הסרט מציג כל שעה עגולה מ 08:30 עד 20:30 . רב המלונות בעיר נותנים שובר הנחה של 50% לכרטיס השני לסרט.

אם הגעתם בחודשים בהם מותרת כניסה עם כלי רכב לשמורה המשיכו עם הרכב לאורך הגדה המזרחית. גם אם תעצרו בכל נקודת תצפית לאורך הגדה תוכלו להגיע לנקודה האחרונה (desert view) תוך שעתיים (בתנאי שלא תעשו מסלולי הליכה). ב desert view מומלץ לעלות למגדל האינדיאני לתצפית על הקניון. ומשם לצאת לכוון פייג'.

קניון אנטילופ  Antelope canyon–

בקניון לא ניתן להסתובב לבד. לוקחים סיור מאורגן מהחנייה. בערך שעה וחצי. אם פספסתם את החנייה לקניון והגעתם לעיר תוכלו לקחת סיור מאורגן מהעיר. הסיור האחרון יוצא ב 15:30 . אם הגעתם לעיר אחרי רצוי בכל מקרה להיכנס קודם כל לאחת הסוכנויות ולהזמין מקום בסיור ליום למחרת. לפי המלצה שקיבלתי לתמונות טובות יותר בתוך הקניון מומלץ להעביר את המצלמה למצב של עננים (בגלקסי: נכנסים להגדרות > AWB – איזון לבן >מעונן)

עיקול הפרסה Horse Shoe Bend

צאו מפייג' בכביש 89 לכיוון יוטה. מעט לפני הגשר ישנה צומת פנו בה שמאלה וסעו כ-5 מייל עד לנקודת המייל 545 (קצת אחרי וולמארט), אז תראו בצד ימין שלט חום המכוון אתכם ל-Horse shoe view point. החנו את המכונית והתחילו בטיפוס של כ-100 מ' עד לסככה ממנה יורדים בשביל חול כ-500 מ' לכיוון נקודת התצפית. שימו לב שאחר כך צריך לטפס השביל חזרה אבל מומלץ בחום לא לפספס. העיקול פשוט מדהים.

למרות שהשעון בנייד מתעדכן שעה קדימה כבר בדרך מהגרנד קניון לפייג' בפועל רק באזור העיר קאנאב מתעדכן השעון . כלומר ביוטה השעה היא אחת קדימה ביחס לאריזונה ונבאדה.

ברייס קניון Bryce canyon

קנין מרהיב ביופיו. מומלץ לנסוע עד לנקודה הדרומית ביותר ואז לחזור ולעצור בכל נקודת תצפית בדרך. לדעתי התצפית זהה כמעט מכל נקודה כך שאם לא יהיה לכם זמן לנסוע עד לנקודה האחרונה (18 מייל מהכניסה) אפשר להסתפק בפחות.

מסלול ההליכה Navajo - מסלול מעגלי באורך 1.3 מייל, המתחיל בנקודת התצפיתSunset ויורד במורד הקניון לסיור בין הזקיפים. אך שימו לב – מה שאתם יורדים צריך גם לעלות. ולא לכולם זה פשוט אבל גם לא קשה במיוחד. אם החלטתם שלא לרדת לתחתית הקניון אני ממליצה בכל זאת לרדת פיתול אחד עד למעקה. הזקיפים מנקודה זו יפים יותר אך אין ספק שככל שיורדים הזקיפים נעשים יפים ומעניינים יותר.

זאיון פארק Zaion park

נסיעה מברייס קניון לפארק ציון - המשיכו לנסוע דרומה בכביש 89 עד לצומת הר הכרמל Mt. carmel junction פנו ימינה בכביש 9 ותוך מספר מיילים תהיו בשערי השמורה לאחר התשלום ונסיעה של 12 מיילים נוספים בדרך פתלתלה ומהממת ו 2 מנהרות שאחת מהן ארוכה במיוחד תגיעו לפארק עצמו.

מהמעט שהספקנו לראות מהפארק זהו כנראה היפה ביותר. הגענו לפארק בשעה 10:30 ולא מצאנו מקום חנייה. בניגוד לברייס ולגרנד קניון כאן לא יכולנו להסתובב עם הרכב בקניון אלא עם שאטל בלבד. לאחר שעה וחצי התייאשנו ונסענו לכוון ווגאס ורק כשיצאנו מהפארק הבנו כי ניתן היה לחנות בעיר ספריגדייל ולקחת משם שאטל. היציאה לעיר נמצאת ממש ליד מרכז המבקרים. לנו כבר לא היה כח. אך ההמלצה שלי תגיעו מוקדם ע"מ שתוכלו למצוא מקום חנייה אך אם לא תמצאו תצאו לעיר מהר מאוד וחפשו את נקודות האיסוף של השאטל. אין ספק שאם ייצא לי לחזור לווגאס פעם נוספת אני אקח טיול לזאיון פארק.