יצאנו זוג + בת מצווש לשייט עם רויאל קריביאן לבהאמאס לשלושה לילות בפסח 2018,סוף מרץ 18 הכולל ירידה לנשאו-בירת בהאמאס וקוקוקיי-אי מקסים ולהלן המלצות ותובנות; השייט נערך במסגרת טיול כולל של שלושה שבועות לפלורידה,אורלנדו,בהאמאס וניו יורק טסנו לאורלנדו דרך קונקשן בציריך (אין טיסה ישירה מהארץ) או אפשר בטיסה ישירה מהארץ למיאמי ומשם 3.5 שעות נסיעה לפורט קנברל-מקום עגינת האונייה Majesty of the seas.

הזמנו מקומות לקרוז ישירות דרך האתר של רויאל קריביאן 7 חודשים מראש וגם אז כמעט לא נותרו מקומות,רצוי להזמין ממש מוקדם אפילו שנה מראש. עלות כל השייט כ-1500 דולר לכולנו . הוספנו חיבור אינטרנט למכשיר אחד,שתייה מוגזת וטיול מודרך ומומלץ בנשאו- תוספת של כ-200 דולר סך הכל לכולנו. ההתנהלות מול אתר האינטרנט של החברה מאורגנת,מסודרת ומאובטחת. יש סדר למהלך ההזמנה והכל ברור ומובן. הגענו עם רכב שכור לפורט קנברל והסדרנו חנייה מראש באינטרנט ב-10 $ ליום. שוב הכל עבד במדוייק ובסדר מופתי. עם ההזמנה מקבלים במייל תגיות להדפסה לסימון המזוודות בהן מצויין בדיוק איזה חדר הזמנו ועם הגעתנו לנמל מיד נלקחו מזוודותינו ע”י סבלים ובפעם הבאה שפגשנו אותן זה היה כבר בחדרנו על סיפון האונייה. מאורגן ומסודר...כבר אמרתי… החדר שלנו היה חדר עם מיטה זוגית לנו ומיטה מתקפלת ונצמדת לקיר עבור הנערה, עם “חלון” חמוד שאינו נפתח ונוף לים,יש חדרים פנימיים ללא חלון כלל ויש חדרים עם מרפסת ואף סוויטות-המחירים בהתאם. כצפוי,החדר צר אך מכיל כל מה שצריך והרי נמצאים בו רק כדי להתקלח ולישון אז הוא הספיק לנו בהחלט. באונייה: 15 קומות,700 עובדים,אלפי נופשים,קניון,בריכה,מגרש כדורסל,קזינו,מכון כושר,מסעדות,אולם מופעים,מרפסות,חדרי אוכל ועוד ועוד...והכל מתנהל בתיזמון ובדיוק מושלם. עם הגעתנו לנמל עוברים בידוק בטחוני,מקבלים כרטיס אישי מגנטי המשמש אותנו לאורך כל השייט,מרגע זה כל הוצאה כספית נרשמת בכרטיס ועליהם נשלם בצ'ק אאוט בסיום השייט. הכרטיס צמוד אלינו ולכן,כמו כולם, מומלץ לרכוש מראש רצועת צוואר עם מקום לשים את הכרטיס (כאלה שמחלקים בכינוסים עם שם ותפקיד המשתתף) בעלות דולרים בודדים,על האונייה כל רצועה כזו תעלה כעשרה דולרים,קל,נוח,מסודר. עם הכניסה הנרגשת לסיפון האונייה מצטלמים למזכרת (שאם תרצה בה תוכל לשלם ולקחת),אוכלים משהו,מנסים להתמצא ואז נקראים בכריזה כל הנופשים לסיפון להסבר בטיחות בשעת חירום...וכשאני אומר כל הנופשים אני מתכוון כל כולל כולם...נערך רישום,חיכו עד אחרון הנופשים (ומדובר באלפים) על מנת להתחיל הסבר ואין להתחמק, כולם היו ממושמעים והגיעו...האמת,חשוב להיות בהסבר – זה מרגיע שיש סדר במקרה צרה ושהם יודעים מה לעשות.

לאחר ההסבר יוצאים להפלגה נרגשת מהנמל,נערכת מסיבה סביב הבריכה,אלכוהול,גלידות,שקיעה ומה לא...ממש כיף.

הארוחות אינסופיות,יש הכל מכל,חלבי,בשרי,צמחוני,מקסיקני,פיצות כל היום,גלידות ועוד…

כל ערב יש 2 הופעות ומאוחר יותר הופעות למבוגרים בלבד. נהנינו מאוד בהופעות,רמה גבוהה ואיכותית. יצאנו בכל יום לסיור: בנשאו-כולל שייט בספינה והדרכה על אוטובוס-היה נהדר ובאי קוקויי-רויאל קריביאן בעלי האי הזה והם אירגנו בו ברקביקיו ופינוקים לנופשים,קסום ממש.

בחילות וסחרחורות בשייט-חששתי מאוד מאוד והתבדיתי...הצטיידתי בכדורים שונים אך פרט לרגישות קלה בהתחלה שחלפה לה,השייט עבר בשלום וללא תופעות חריגות. בכל מקרה מומלץ להצטייד ולקחת מהארץ מדבקות או כדורים נוגדי תופעות לוואי בשייט.

לכל חדר יש חדרן אישי, לשלנו קראו סיירוס (קראנו לו מיילי-מיילי סיירוס הזמרת...ובהמשך סמיילי...כל הזמן מחייך...) הוא היה מחוץ לדלת בכל פעם שפתחנו אותה...הוא דאג לכל מחסורינו,נענה לכל בקשותינו,בכלל...אין דבר כזה להגיד “לא” לנופשים בשייט,אג'נדה כזו...כל מה שביקשנו קיבלנו,יצאנו לאכול,חזרנו,החדר היה מסודר בפעם השלישית באותו היום עם קיפולי מגבות בצורת בעלי חיים...קסום..כמובן שהשארנו לו טיפ בהתאם:)

צ'ק אאוט-מומלץ להיערך מוקדם בבוקר,אחר כך התורים בלתי נסבלים,את המזוודות אפשר לקחת איתנו או להוציא ערב קודם מחוץ לחדר והם יחכו לנו על הרציף.

בסיכומו של שייט-מומלץ מאוד,לנו הספיקו 3 לילות, לא יודע אם הייתי מסתדר שם שבוע אבל למי שאוהב יש קרוזים ארוכים יותר,בכל מקרה לנו היה טיול של 3 שבועות בפארקים באורלנדו ובניו יורק הכולל מגוון פעילויות אבל בת המצווש זוכרת כחווייה בלתי נשכחת את הקרוז….אומר משהו,לא?,,,נסיעה טובה:)