הגענו בטיסה מפנמה סיטי לבוקס דל טורו שבאיסלה קולון. טיסה עלתה 250 דולר לאתר הלוך וחזור + מיסים טיסה של 50 דק. מהשדה חיכתה לנו ההסעה של המלון playa tortuga אל תצפו למשהו פנסי אלא וואן משנות ה 70 שנראה כמו אוטו גלידה ממש ממש ישן. יש דמי כניסה של 3 דולר לאי.
מכיוון שהזמן שלנו היה מוגבל ל 4 ימים באי השתדלנו לנצל כל רגע.
 ביום הראשון נסענו דרך משרד Red Frog לאי red frog ועשינו שם אומגה שהיה מאד מגניב אך יקר מדי בשביל האטרקצייה 55 דולר + 14 דולר הסירה הלוך חזור.
יום שני הלכנו למשרדים של Under sea שבעיירה ושכרנו אטרקציה של סירה שנוסעת על לפלאייה אסטרייה אי הכוכבים שאגב לא נשארו בו הרבה כוכבים כי אנשים הוציאו אותם מהמים להצטלם ובגלל זה הם מתו אז אם אתם רואים כאלה שתדעו שאסור להוציא אותם מהמים זה נכס יקר.התענוג הזה של מקום ששווה ערך לגן עדן של יום שלם שכלל גם שנורקלים ודיפ בורד ( לוח גלישה שהסירה סוחבת אותך ליד החוף ואתה יכול לצלול קצת ממש מגניב) 39 דולר לאדם כולל הנסיעה. ביום השלישי החלטנו ללכת לצלול דיסקוברי בdiving center יש הנחה לישראלים 10%!!!! עלה 85 דולר לאדם כולל השכרת ציוד חליפה ו 2 צלילות של 50 דק במקומות שונים. המדריך שלהם קווין סופר מקצועי וגרם לפחדנית שכמוני ממש ליהנות מהחוויה של לצלול בקאריביים.
ביום האחרון החלטנו סתם להתבטל בחוף של המלון והיה לנו איזה שעתיים פנויות לפני הטיסה אז חיפשנו בעיירה מישהו שיקח אותנו ללגונה של הדולפינים בזול. כל אחד הקריץ מחיר של 100 דולר לראש עד שהלכנו רחוק קצת ומצאנו מישהו שיקח אותנו ב 20 דולר לאדם. זאת נסיעה בסירה של 25 דק בערך ומגיעים ללגונה שבה מדוזות ארסיות ולכן בני אדם לא נכנסים למים והדולפינים שאוכלים את המדוזות הארסיות חיים שם בשלווה ובלהקה וניתן לראות אותם מקפצים מהמים. חוויה אמיתית לראות דולפינים בבית הטבעי שלהם ללא שום התערבות מצד בני האדם.
כל פעם שרצינו להגיע מהמלון לעיירה זאת מונית 2 דולר (נסיעה של כמה דק) לכל כיוון וזה דיי שווה את זה מפני שהמלונות בעיירה עצמה ברמה יחסית נמוכה ולא ניתן לקבל את הנופש האמיתי שחיפשנו ב Playa tortuga הממוקמת מול החוף ויש בה מסעדה שאגב לא רעה בכלל אוכל טעים ומשקאות טרופיים במחירים סבירים.
טיפ שיציל לכם את החיים!!! תקנו ספריי נגד יתושים איך שאתם נוחתים היתושים שם קטלניים!!!