היום השני,

יצאנו מניו ג'רסי אל מצוקי פליסיידס palisades , ע"מ להגיע לתצפית שליד הקפיטריה צריך להיצמד לימין לפי השילוט, מי שפספס את הפנייה וראה אותה בדקה האחרונה – להיצמד לשמאל וביציאה 3 לעשות פרסה. יש שילוט.

מפליסייד המשכנו לקולד ספרינג cold spring , ו לסיור בבית בוסקול Boscobel gardens הצמוד, הגנים נחמדים מאוד נוף מדהים. מי שרוצה לצאת למסלול הליכה ביער לכיוון המפל צריך לחזור עד 16:00 אז תכננו את היום בהתאם. המשכנו לילה בקינגסטון Kingston. (שני מקומות שקראנו ומומלצים בדרך שלא עצרנו פוקיפסי Poughkeepsie ומוהונק mohonk ).

ישנו ב Hampton Inn Kingston

מלון מומלץ,

בערב הלכנו לוולמארט (מול המלון) ובין היתר קנינו קצת אוכל עבור פיקניק קטן שתכננו למחרת בבוקר.

היום השלישי,

יצאנו בנסיעה ארוכה לכוון אלכסנדריה ביי לאלף האיים, ע"מ לשבור את הנסיעה עשינו עצירה באלבני. בכניסה לעיר מהכביש הראשי עומד הקומפלקס "רוקפלור אמפייר סטייט פלאזה"

לקומפלקס מספר חניות צמודות בחלקן המחיר 10$ דולר לכל היום, בחלקן יש 50% הנחה מ 10 בבוקר וחלקן 50$ הנחה מ 11 בבוקר (V-LOT (P-3 North)). כול החניות צמודות למבנה.

מומלץ לעלות לתצפית, ממש יפה. בקומת המעליות יש דלתות יציאה למרפסת שם ישבנו לארוחה קצרה (ההיא שקנינו אתמול בוולמארט, סנדוויצים, גבינות, סלט ירקות פירות וכו').

המלצה נוספת לא לפספס את התערוכה על ניו יורק בניין המוזיאון, תערוכה חינמית המציגה את כל ההיסטוריה של ניו יורק מהתקופה הפרה היסטורית ועד היום כולל פינה לזכר הרוגי 9-11 . במקום גם קרוסלת סוסים לקטנים (ההיא מהסנטרל פארק).

בצהריים יצאנו והמשכנו בנסיעה לאלכסנדרייה ביי.

היום הרביעי,

יוצאים לשייט באלף האיים , הזמנו מראש שייט ל 10 בבוקר שהסתיים ב 12:15 ומשם המשכנו לאת'קה. מי שמתכנן להמשיך נסיעה ביום השייט ממליצה מאוד לקנות כרטיס מראש בעיקר אם נוסעים בעונה

בדיעבד לנסוע 7 שעות בשביל שעתיים שייט – מיותר. עדיף יום נוסף באגמי האצבעות.

כולם מדברים על אלף האיים, היינו חייבים להגיע לשם לראות מה זה , השייט אכן היה מדהים נהנינו מאוד נוף מקסים אבל לנסוע 7 בשביל שעתיים.... לא יודעת. אם מתכננים אתרים נוספים באזור כמו לייק פלאסיד ההרים הלבנים , מעבר לקנדה לאזור קוויבק וכו' אז לא לוותר. אבל, אם זאת נסיעה במיוחד עבור השייט – בדיעבד הייתי מוותרת.