מסלול עד שבוע בטה אנאו ”טרק הקפלר לקצרים בזמן“

טרק הקפלר הינו אחד מהטרקים היפים באזור הפיורדלנד בניו זילנד, ומומלץ לבקר בו במידה ויש לכם זמן. ה-DOC ממליץ לעשות את הטרק בארבעה ימים, אבל אפשר לוותר על הבקתה האחרונה (Moturau Hut) ולסיים את הטרק ב-Rainbow Reach, הנמצא כשעה וחצי הליכה מהבקתה.

ישנן שתי חברות שאטלים המסיעות את הנוסעים מ-Rainbow Reach בחזרה ל-Control Gates: חברת Topline Tours בעלות של 8 דולרים לנוסע וחברת Tracknet בעלות של 10 דולר לנוסע. ברוב שעות היום ניתן לשלם את הכסף לנהג ואין צורך בהזמנה מראש של השאטל.

היום השלישי הוא רק Bush Walk, כך שאם זה לא הטרק הראשון או השני שלכם בניו זילנד, ככל הנראה כבר התרגלתם לנופים ולא תתרשמו מיום זה. לכן, אם אין מקום בבקתה השניה, Iris Burn Hut, או לחלופין אם אין לכם הרבה זמן בניו זילנד, אפשר לעשות את הטרק ביומיים. מתחילים ב-Te Anau ומזמינים את הבקתה הראשונה, Luxmore Hut. באותו היום משאירים את הציוד בבקתה וממשיכים בטרק עד ל-Mount Luxmore, ממנו נשקפים הנופים המרהיבים של הטרק. לאחר העליה, ניתן להמשיך עוד קצת בטרק עד ה-Shelter או להתחיל לחזור לכיוון הבקתה. 

היום השני יהיה יום יחסית קצר, שיכלול רק ירידה בחזרה מהבקתה ל-Te Anau, כשלוש שעות הליכה בלבד. לאלו מכם שבכושר או אלו הרוצים לחסוך את הכסף של הבקתה, ניתן אפילו לעשות את הטרק ביום אחד באותו המסלול רק בלי הלינה בבקתה. שימו לב, ביום שמש, אחד הדברים היפים בטרק הוא לראות את העננים מתחתכם מתפזרים לאט לאט. אז מומלץ לקחת את הזמן ולעשות את הטרק ביומיים.

לכל המידע על טה אנאו ניו זילנד
הטיפ עזר לך?
שמור לעצמי

תגובות ושאלות